Zavrieť

Porady

Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Takže v 3.mesiaci jeho platnosti je už neúčinný!???

http://spravy.pravda.sk/policia-pritvrdi-zmaze-nizsie-pokuty-d88-/sk_domace.asp?c=A090506_084128_sk_domace_p12

http://nazory.pravda.sk/bic-na-piratov-0fm-/sk-nkom.asp?c=A090506_091129_sk-nkom_p09



p.s. nevyriešia nic, debkov čo jazdia 70-kou ci 80-kou podvecer v meste aj tak nebudu nikdy pokutovať čo nebodaj im odoberať vodičáky.
Chodte sa pozriet do rakuska, ako pekne krasne slovaci jazdia v obci. Nikto viac ako 45. Preventivne, tam sa s policajtom nikto nevyhada.
_________________

Otazne je, ci prave toto nam ma zabezpecit bezpecnost na cestach. Ked takto pojdes do nablizsich potravin na nakup, tak O.K.. Ale ak takto pojdes 600 alebo 800 km, tak ti z toho zacne tak hrabat, ze potom v tej rychlosti 45 km/h vojdes z vedlajsej na hlavnu na stopke a ani ju neuvidis.

A k problemom na cestach u nas prispieva hlavne to, ze sa tam spolu motaju jedni aj druhi - teda ti, co nerespektuju (vacsinou nezmyselne) rychlostne limity, aj ti, co v strachu jazdia radsej aj o 15 km/h pomalsie, len aby ich nezastavili policajti. Toto prave generuje taky vysoky pocet mrtvych na cestach.

Este v ramci uprav upresnujem, aby nedoslo k omylu, lebo pisem bez diakritiky. V poslednom odseku mam na mysli casto nezmyselné rychlostne limity (teda s dlhym é), nie to, ze by snad vacsina vodicov "nezmyselne" nenodrziavala zakon (aj ked aj blazni sa samozrejme obcas najdu, ktori jazdia nad svoje moznosti). Islo mi o to, ze ak je niekde v Nemecku obmedzena rychlost, tak to z 80 - 90% naozaj zodpoveda skutocnemu nebezpecenstvu na ceste, preto to aj vacsina vodicov viac - menej nerespektuje. U nas su rychloste limity z 95% naopak nezmyselné (dobre akurat na vyberanie pokut), preto ich tak vela ludi nerespektuje a potom vznikaju kolizie s tymi par chudakmi, ktori to respektuju.
Naposledy upravil misomiso : 06.05.09 at 13:04
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Dobrý večer,
dnes ma naši policajti maximálne vytočili, a preto mi nedá sa neopýtať - máte niekto skúsenosti s tým, že by vám chcel policajt odobrať vodičský preukaz po udelení blokovej pokuty za nezapnutie si pasu aj napriek tomu, že vy ste ochotný pokutu na mieste zaplatiť, ale kedže on vám nemá vydať, oznámi, že vám odoberá vodičský preukaz??? za pas??? Mám voči nim rešpekt, no tak ako ma vytočili dnes, ma ešte asi nikto nie...
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

mal si si vypýtať číslo a sťažovať sa na neho.

Zo zákona môže zobrať vodičák, ak nie si ochotný zaplatiť, ak ano má si to zariadiť on.

A práve dnes som čítal, že policajti radšej vypisujú šek ako berú vodičáky.

čiže mal ti vypísať šek
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Však si Ťa musel nejako poistiť. Odobrať vodičský preukaz Ti chcel za to, že aj keď snaha zaplatiť pokutu bola, ale nemal drobné na vydanie, tak pokutu nevybral. Tým pádom má nárok zadržať VP dokiaľ v termíne nezaplatíš pokutu. Nic víc, nic míň - toť môj názor. Ukľudni sa, je jedno za čo zadrží VP, keď nemáš alebo nemôžeš zaplatiť pokutu.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

nemôžem súhlasiť, on musí mať na vydanie, už to bolo viac krát medializované, že nemali na vydanie a sám veľký big-boss packal, to hovoril.

Mal mu dať šek, tu nejde o to či mal vydať, alebo nemal, chcel zaplatiť, čiže mu nemôže zobrať VP
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Máš pravdu, policajt musí mať na vydanie. ALe keď nedal šek, tak policajt má aj tak vždy pravdu, aj keď s tým nesúhlasíme. Môže sa sťažovať, lenže problém je v tom, že v budúcnosti to bude mať prirátané. S policajtami nevybehneš, oni vybehnú s Tebou.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ale vybehneš , dostal som liter pokutu od MP, oni vtedy dávali také kartičky čo mali hodnotu 100 sk, bolo to ako potvrdenie a dalo sa cez to aj reklamovať,...
Mali posledné 3, tak mu hovorím, že chcem potvrdenie na 1000 a nie na 300, nakoniec mi dal za 300 sk.

Ale jasné, ked je tam chuj sa nedohodneš ani keby si sa tam poskladal.

A oplácať nemajú prečo. Sťažností na nich chodí dosť a často oprávnených
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zdroj: trend

Preukaz ako "záloha“
Vodičský preukaz môže v budúcnosti slúžiť aj ako "záloha“, ak vodič nemá na zaplatenie pokuty na mieste. "Je to opatrenie na zabezpečenie vymožiteľnosti uloženej pokuty,“ vysvetľuje Chochlík. Ak vodič pokutu zaplatí, polícia mu preukaz vráti. Dnes totiž polícia prichádzala o milióny korún na nezaplatených pokutách. Nový zákon prinesie aj ďalší trest pre pirátov. "Ak sa vodič v priebehu posledného roka dopustí troch závažných priestupkov, polícia mu nariadi preskúšanie odbornej, zdravotnej a psychickej spôsobilosti,
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

hanelie Pozri príspevok
zdroj: trend

Preukaz ako "záloha“
Vodičský preukaz môže v budúcnosti slúžiť aj ako "záloha“, ak vodič nemá na zaplatenie pokuty na mieste. "Je to opatrenie na zabezpečenie vymožiteľnosti uloženej pokuty,“ vysvetľuje Chochlík. Ak vodič pokutu zaplatí, polícia mu preukaz vráti. Dnes totiž polícia prichádzala o milióny korún na nezaplatených pokutách. Nový zákon prinesie aj ďalší trest pre pirátov. "Ak sa vodič v priebehu posledného roka dopustí troch závažných priestupkov, polícia mu nariadi preskúšanie odbornej, zdravotnej a psychickej spôsobilosti,
Skutkový stav nenastal, lebo vodič mal na zaplatenie a chcel zaplatiť a preto mu nemohol odobrať vodičský preukaz.
a) policajt mal prispôsobiť pokutu (samozrejme +/-) a zo súhlasom vodiča
b) vystaviť šek, lebo nie je vinou vodiča ani povinnosťou mať presne.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
to som sem zavesila ako nezmysel, pretože zákon neukladá povinnosť platiť pokuty v hotovosti - ale aj inou možnosťou napr šekom, resp - platobným terminálom / asi ďaleká budúcnosť
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ale ja skutocne nerozumiem v com je problem. Samozrejme bolo pochybenie na strane policajta. Dalo sa to riešit aj sekom pripadne inac, ale zase na druhej strane sa pokuta este v ten den zaplati a následne sa zastavis na oddeleni a na zaklade dokladu o zaplateni ti ma VP vratit, nie??? a keby som tam uz bola tak by som sa zastavila za jeho nadriadeným /samozrejme vodicak v ruke/ a spytala sa ho na opravnenost postupu jeho podriadeneho.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ide o to, či si takéto konanie môže policajt dovoliť, alebo či ide len o čin z pozície moci -
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

realne? moze. Zákonne. nemal by. Ono je to cele strasne komplikovane. Moze si dovolit vsetko to co si dokaze obhajit. Ja nehovorim, ze policajti su skveli. Su medzi nimi aj ludia, ktori tam rozhodne nepatria, sú agresívni a povýšeneckí. Patrím medzi policajtov, ktorí sa snažia byť spravodliví, ale keď je niekto na mňa arogantný a bezdôvodne, tak mu zoberiem aj rodný list. Zase na druhe strane ti poviem, ze sme onoho casu mali rozkaz od riaditeľa /bolo to už dávno/, že keďže sme ako oddelenie ešte /z nepodstatného dôvodu/ nedostali bločky, tak máme ľudom vypisovať správu o výsledku objasňovanie priestupku pri ktorej občan bezdôvodne je povinný zaplatiť niekoľko násobne viac ako by dostal na mieste pokutu. Keď sme sa ohradili, tak sme mali viac než slušné problémy s nadriadeným. Osobne som to nerobila. Radšej som sa tvárila, že za celý deň som nestretla ani auto. Takže môže. Podľa mňa je zbytočné to riešiť, pretože všade, v každom zamestaní sú blbí a blbší /pardon za výraz/. Proste je to tak
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

asi 6 - krát píšem, že nemôže si to dovoliť (ani reálne ani zákonne), ale tu ako keby som to písal do vetra
Hovorím, opísať ID a sťažovať sa, ak by mu to chcel spočítať, tak skončil.

Vy sa strašne všetkého a všetkých bojíte, ale je to len človek a verejná osoba, čiže tresty pre zneužitie právomocí su pre neho prísnejšie.

Ale bojte sa ďalej
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

composite dnes si už jeho ID neopíše. Ak chce, tak sa môže isť sťažovať na úrad kontroly ministerstva vnútra, ale dopredu ti hovorím, nepomôže si. Nebolo to z jeho strany zneužitie právomoci verejného činiteľa.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

to ID je na odznaku , pre slepších
ak tam nie je tak si ho vypýtam.
Taký čo ma ošťal sa ešte nenašiel.
Naposledy mi tvrdili, že som prekročil rýchlosť, chcel som fotku, lebo som vedel, že nie, na fotke bola rýchlosť 72 km/h (povolená 70) tolerancia stacionárneho radaru je 3 km/h, čiže som bol v medziach, zamával som im a dovidenia. Ak by bolo na fotke 74 km/h, tak mám smolu.

Ak ti zoberie VP, ak chceš zaplatiť a jeho chybou nemá vydať, tak je to porušenie zákona, a ako verejný činiteľ to má prísnejšie.
Naposledy upravil Composite : 16.05.09 at 16:49 Dôvod: hrubka
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

composite patrim k tým čo tie vodičáky berú. Nebudem sa s tebou hádať, ale viem svoje. a na margo ID. Situácia sa už stala. Takže teraz to ID asi ŤAŽKO opíše z toho odznaku jedine tak z potvrdenia o zadržaní VP
Naposledy upravil kaco11 : 16.05.09 at 13:32 Dôvod: doplnenie
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kaco11 Pozri príspevok
realne? moze. Zákonne. nemal by. Ono je to cele strasne komplikovane. Moze si dovolit vsetko to co si dokaze obhajit.
Pred kym obhajit? Pred nadriadenym, ktory mu to prikazal a tym tiez porusil zakon?? - alebo pred sudom.

Ide o to, ci by to vedel obhajit pred sudom.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

pred súdom si to bude obhajovať ak mu preukáže inšpekcia porušenie zákona a bude voči nemu vznesené obvinenie príp. začaté trestné stíhanie. Aby sa to dostalo na súd je dlhá cesta. Nechcem obhajovať policajtov ktorí zneužívajú svoje právomoci, ale X-krát som sa stretla z bezohľadným osočovaním zo strany občanov a to len preto, že som konala svoju prácu a konala v súlade z rozkazom, ktorý som ráno dostala. Bol v rozpore s mojím myslením a veškerou logikou, ale ja ho musím splniť. Je to rozkaz.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

kaco11: ja patrím k tým čo si nedajú na hlavu srať a VP mi ešte nezobrali, buzerovať a zastrašovať sa nedám, takí sa ešte nenašli.
Ked spravím chybu, tak ju hned priznám, nemám s tým problém, ale buzerovať sa za niečo čo som nespravil sa nenechám, len aby si niekto natrieskal vačky.
Viem ako to chodí, zo zahraničnými a tak,... na domácich ale také veci hrať nemôžu.

Ak by som mal na zaplatenie a chcel zaplatiť, tak by som si zabezpečil dosť dôkazov proti nemu, resp. on by rýchlo zistil, že so mnou nevysere.

A ked je niekto debil, tak tomu nepomôže ani svätená voda
Ale aj na takých som už narazil. 30 minutová buzerácia pre nič, len z nudy.
Pri odchode porušili 2 zákonov a pri kontrole min. 1, na ich smolu som ich natočil, a mali čo vysvetlovať
1) prekročenie rýchlosti v obci, 2) obiehanie cez 2plnú čiaru bez smeroviek 3) vyhrážky o odobrati VP, bez jasných dôvodov, resp. bez opory v zákone.
Potrestanie znížením platu na myslím 3 mesiace

Ako hovorím, magor sa vždy najde, ale väčšinou mám šťastie na slečny , milé a zároveň prísne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať