Zavrieť

Porady

Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

A prečo? Ako by si reagoval, keby ti nejaký frajer pod vplyvom alkoholu a za veľkej rýchlosti zabil dieťa?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

- 7 000 Sk - 30 000 Sk – alkohol za volantom
- 5 000 Sk – 25 000 Sk – alkohol za volantom + spôsobenie nehody alebo prekročenie povolenej rýchlosti

Trocha ma zaskočillo toto. Nižšie sadzby pri väčšom priestupku.

Od kedy je to v pôsobnosti?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
willma Pozri príspevok
A prečo? Ako by si reagoval, keby ti nejaký frajer pod vplyvom alkoholu a za veľkej rýchlosti zabil dieťa?
Reč je o pokutách! Na to o čom píšeš ty pokuta nestači
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Zaujímavé, pre chodcov a cyklistov tam nie je uvedený žiaden riadok s pokutami ? A veru by si poniektorí zaslúúúžili. Hm, a nákladné automobily tiež už tuším na diaľnici dojazdili. Alebo rýchlosť hore kopcom pre plne naložený kamión sa neráta? A s prívesným vozíkom 79 je málo ale 81 už veľa. Takže zo Záhoria na Spiš iba okreskami, no supééér.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

pivko Pozri príspevok
Reč je o pokutách! Na to o čom píšeš ty pokuta nestači
to hej, ale keď sa tých vysokých pokút zopár udelí a vyzbiera, možno to zabráni tomu extrému čo som napísala. Osobne by som za alkohol a neprimeranú rýchlosť pokutu nedávala, ale na mieste brala doživotne vodičák.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Je to uz v platnosti?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

heja3 Pozri príspevok
- 7 000 Sk - 30 000 Sk – alkohol za volantom
- 5 000 Sk – 25 000 Sk – alkohol za volantom + spôsobenie nehody alebo prekročenie povolenej rýchlosti

Trocha ma zaskočillo toto. Nižšie sadzby pri väčšom priestupku.

Od kedy je to v pôsobnosti?
Za alkohol je základná sadzba, alkohol + nehoda to je množstevná zľava
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Nespravne je podla mna aj zvysenie hranice skody pri dopravnej nehode, pri ktorej treba volat policiu. Je zvratene, ked policajti budu stat za krickom a striehnu, kto nezastavi na stopke uplne zbytocne osadenej, na sofera, ktory prekroci rychlost na rovnom useku so znackou len pre plnenie planu vyberu pokut, do kariet vodicov budu pribudat zapisy o katastrofalnom porusovani predpisov, budu nam brat vodicaky, ked budeme mat tych zapisov viac. Na druhej strane ale ked niekto kazdy den sposobi skodu v dosledku takehoto porusenia predpisov a uzna svoju vinu, skodu zaplati za neho poistovna, nic sa nedeje. Preco nie je povinnost taketo porusenia nahlasovat policajtom? Lebo by stym mali robotu a tu oni nevymysleli. Pozrite si len doporucania pred dovolenkovymi cestami. Pri kazdej aj malej nehode volat policiu. To sa od toho sveta nemozeme ucit? Tam maju policajtov dost? Asi ich len naucili citat a pisat.Ti nasi nevedia obe veci naraz. Preto asi nemozu chodit k nehodam. Preco brat vodicaky tym, co nesposobuju skodu inym, aj ked porusuju predpisy a tym, co inych len obtazuju nechat na pokoji.
No nezmenil som na tom nic, aspon som sa vykecal.
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Od kedy to plati? alebo to uz plati?
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

Ja nesúhlasím s predložením občianskeho preukazu mestskej polícii.Jeden z nich už moje osobné údaje zneužil vo svoj prospech a trvalo dva roky kým som mu to dokázala a odsúdili ho.Pokiaľ sa nepreukáže aspoň svojím služobným číslom nedám techničák ani policajtovi, mne len uniforma nestačí.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Zákon ako taký je podľa mňa celkom v pohode. Včera o ňom bola čiastková diskusia v DeFacto.
S čím nesúhlasím:
1. Svietenie počas celého roka - v mnohých krajinách to zaviedlo a neskôr zrušili - zistilo sa, že naozaj v tomto nespočíva nárast nehôd.
2. Znížená rýchlosť v obciach - je pravdou, že v Rakúsku to funguje. Ale bolo by treba sa aj zamyslieť, že prečo. Idú hádam hlavné ťahy v Rakúsku stredom obce (samozrejme s výnimkou Hainburgu...)?
3. Časť o používaní zimných pneu je úplne zle. Neviem si prestaviť, že pôjdem do Tatier na dovolenku a tam napadne sneh... odstavím auto na krajnici a počkám? Alebo pôjdem ďalej stopom..?

Pokuty sú motivačne nastavené. Ibaže...mojej felície, v ktorej ŠPZ sú čísla 710 sa pokuty dotknú trošku inak..ako čiernemu volvu s ŠPZ 888
0 0
Janka789 Janka789

Janka789 je offline (nepripojený) Janka789

Neboj, este to neplati. Az od oktobra.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
machinak Pozri príspevok
Zákon ako taký je podľa mňa celkom v pohode. Včera o ňom bola čiastková diskusia v DeFacto.
S čím nesúhlasím:
1. Svietenie počas celého roka - v mnohých krajinách to zaviedlo a neskôr zrušili - zistilo sa, že naozaj v tomto nespočíva nárast nehôd.
2. Znížená rýchlosť v obciach - je pravdou, že v Rakúsku to funguje. Ale bolo by treba sa aj zamyslieť, že prečo. Idú hádam hlavné ťahy v Rakúsku stredom obce (samozrejme s výnimkou Hainburgu...)?
3. Časť o používaní zimných pneu je úplne zle. Neviem si prestaviť, že pôjdem do Tatier na dovolenku a tam napadne sneh... odstavím auto na krajnici a počkám? Alebo pôjdem ďalej stopom..?

Pokuty sú motivačne nastavené. Ibaže...mojej felície, v ktorej ŠPZ sú čísla 710 sa pokuty dotknú trošku inak..ako čiernemu volvu s ŠPZ 888
Ad 1) svietenie je podla mna dobrá vec a velakrát som to už sám zažil že som išiel obiehať za slnečného dňa a zbadal som oproti svetlá tak som sa zaradil späť. Až asi po pár sekundách som si všimol že ešte pred svetlami ktorém som videl išlo jedno neosvetlené auto, ktorá však vôbec nebolo vidieť. Túto časť schvalujem.... byť videný a vidieť je dosť dôležité
Ad2) Tá 50 v obci je podla mna blbosť. Nikto si neuvedomuje aké rozloženie t.j. hustotu obcí tu máme. A to je kameň úrazu... Pri týchto rýchlostiach zistíme že by sme na miesto prišli skôr na bicykly ako na aute. Čiže neschvalujem.
Ad3) Zimné gumy schvalujem. Je to síce asi najväčšia investícia pre vodičov, ale na snehu sa na letných nedá jazdiť. Ale tá nešťastná definícia je otázna.. na snehu no a keď nebude... bude sa to ťažko kontrolovať.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dad111 Pozri príspevok
Nespravne je podla mna aj zvysenie hranice skody pri dopravnej nehode, pri ktorej treba volat policiu. Je zvratene, ked policajti budu stat za krickom a striehnu, kto nezastavi na stopke uplne zbytocne osadenej, na sofera, ktory prekroci rychlost na rovnom useku so znackou len pre plnenie planu vyberu pokut, do kariet vodicov budu pribudat zapisy o katastrofalnom porusovani predpisov, budu nam brat vodicaky, ked budeme mat tych zapisov viac. Na druhej strane ale ked niekto kazdy den sposobi skodu v dosledku takehoto porusenia predpisov a uzna svoju vinu, skodu zaplati za neho poistovna, nic sa nedeje. Preco nie je povinnost taketo porusenia nahlasovat policajtom? Lebo by stym mali robotu a tu oni nevymysleli. Pozrite si len doporucania pred dovolenkovymi cestami. Pri kazdej aj malej nehode volat policiu. To sa od toho sveta nemozeme ucit? Tam maju policajtov dost? Asi ich len naucili citat a pisat.Ti nasi nevedia obe veci naraz. Preto asi nemozu chodit k nehodam. Preco brat vodicaky tym, co nesposobuju skodu inym, aj ked porusuju predpisy a tym, co inych len obtazuju nechat na pokoji.
No nezmenil som na tom nic, aspon som sa vykecal.
Presne toto som ja uz pisal davno. Prekrocenie rychlostnych limitov este neznamena nebezpecnu jazdu. Ani prejazd cez stopku rychlostou 4 km/h na mieste, kde to vodic pozna, v dobe minimalnej premavky. Zato ak niekto porusenim pravidiel sposobi nehodu, tak to znamena nie len to, ze pravidla porusuje, ale predovsetkym to, ze nevie odhadnut, kedy si moze dovolit pravidlo porusit a kedy nie. A taky sofer odide bez trestu. Pritom tu tiez plati Paretovo pravidlo, ze 80% nehod je sposobenych 20%-mi vodicov. Mozno je tu pomer dokonca 90:10 alebo este vyssi.

Novy zakon nepomoze nicomu, iba sukromnym vreckam policajtom. Doteraz strasili 2000 pokutou, a potom bol vodic akoze rad, ze obisiel s 1000 do vrecka, teraz budu strasit s 40.000 a budeme akoze celi stastni, ze to nakoniec uhadame na 20.000 do vacku.
Naposledy upravil misomiso : 04.07.08 at 09:20
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Moja reakcia k téme:

http://www.porada.sk/blog.php?b=174

misomiso..priklanam sa k tvojmu nazoru. Hlavne tie percenta su naozaj vystizne
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Je uz niekde zaveseny novy cestny zakon v plnom zneni?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

shureido Pozri príspevok
Od kedy to plati? alebo to uz plati?
Schválil parlament 4.7.2008 ale zatiaľ nepodpísal prezident, nevyšiel v zbierke zákonov a platiť má až od 1.10.2008.
http://www.nrsr.sk/exeIT.NRSR.Web.SS...a=4&Print=True
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

No a už zase sa pripravuje Nový cestný zákon, lepšie povedané, niečo zase "vylepšili"

http://spravy.pravda.sk/k-psychologo..._sk_domace_p04

Citát:
Psychotesty nebudú už musieť absolvovať ani dôchodcovia. Nevyhnú sa však lekárskym prehliadkam po dosiahnutí 65 rokov. Tie budú musieť absolvovať každé dva roky. Polícia tiež zvýšila vek, odkedy musia chodiť na prehliadky. Najprv navrhovala 60 rokov, neskôr 62. Po diskusii s odborníkmi, ktorí ich upozornili, že do dôchodku sa odchádza až vo veku 62 a človek je v tomto veku ešte aktívny, požiadavku zvýšili na 65 rokov.


Moje úvahy:
... nechcú nám s touto hranicou už naznačiť, zvýšenie veku odchodu do dôchodku ???
0 0
dabda dabda

dabda je offline (nepripojený) dabda

Ževraj od 1.10.2008. Ale Hlava štátu to vraj nepodpísala. Tak neviem.Mňa by zaujímalo či prešli tie psychotesty.
0 0
dabda dabda

dabda je offline (nepripojený) dabda

Prepáčte nepozrela som si druhú stranu, ešte sa túto stránku len učím používať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať