Zavrieť

Porady

Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zevraj to ma platit od februara, ak sa to schvali. Dufam, ze Meciar zasa zabudne prist do prace, ked sa bude hlasovat...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vy dvaja tu tlačíte tu politiku na Poradu jak Pat a Mat
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
kukučka Pozri príspevok
vy dvaja tu tlačíte tu politiku na Poradu jak Pat a Mat

0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kukučka Pozri príspevok
vy dvaja tu tlačíte tu politiku na Poradu jak Pat a Mat
...mas pocit? Ja mam zasa pocit, ze politika sa tlaci vsade, este aj do cestneho zakona...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

dabda Pozri príspevok
Ževraj od 1.10.2008. Ale Hlava štátu to vraj nepodpísala. Tak neviem.Mňa by zaujímalo či prešli tie psychotesty.
Má to byť predložené do parlamentu na opakované schválenie.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

kukučka Pozri príspevok
vy dvaja tu tlačíte tu politiku na Poradu jak Pat a Mat
Kukina práve dnešná politika rieši všetko ako ten Pat a Mat. Oni sa tiež snažia všetko urobiť... aj sa im to viac menej darí... ale kukni ako?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

aj chodíte spolu jak Pat a Mat, túto presilovku vzdávam
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

http://auto.sme.sk/c/4101348/zabija-...-rychlost.html

Par citatov z uvedeneho clanku - som rad, ze uz aj ludia, ktori do toho maju co hovorit zacinaju pomaly chapat to, co tvrdim uz roky...

Polícia priznáva, že nehody klasifikované ako „neprispôsobenie rýchlosti schopnostiam vodiča, vlastnostiam auta a poveternostným podmienkam“, nesúvisia vždy s prekročením maximálnej rýchlosti v kritickom momente. „Myslím, že nemusí ísť vždy o prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Hlavnou príčinou je nepozornosť a nevenovanie sa premávke,“ hovorí Packa. „Vodiči robia všetko možné, len sa nevenujú riadeniu auta.“

Plézel potvrdil, že ťažko hľadať súvislosť medzi neprispôsobením rýchlosti okolnostiam a prekročením jej maximálnej povolenej hodnoty. Chyba je v nedostatočnej zručnosti vodičov, v neskúsenosti a preceňovaní sa.

Stratu pozornosti môže spôsobiť aj príliš pomalá monotónna jazda v prehustenej premávke. Moderné autá nevyžadujú toľko pozornosti pri ovládaní a v šoféroch vyvolávajú pocit, že sa nemusia venovať jazde. „Som presvedčený, že pomalá jazda vedie k strate pozornosti a zapríčiňuje nepochopiteľné kolízie. Svižná, nie riskantná jazda núti vodiča byť pozorným a sledovať premávku,“ hovorí automobilový pretekár Igor Drotár.

Pripravovaný zákon o premávke na pozemných komunikáciách znižuje rýchlosť v obci a pripravuje na vodičov tvrdšiu represiu. Premávka tak bude ešte menej plynulá ad oplatia na to mnohí slušný vodiči.


Len dodavam, ze ked citujem, tak bohuzial musim doslovne, aj s hrubymi gramatickymi chybami - takze to nie ja...
Naposledy upravil misomiso : 30.09.08 at 22:37
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Teraz mi prislo potvrdeni erezervacie auta na jednom zahranicnom letisku.

Okrem ineho tam pisu:

Připomínáme, že případný další řidič musí při zahájení pronájmu předložit
platný řidičský průkaz.

Jezděte bezpečně s autopůjčovnou Avis:

- Připoutejte se, děti přepravujte vždy na zadních sedadlech.
- Seznamte se s místními dopravními předpisy.
- Dodržujte rychlostní limity.
- Při omezené viditelnosti dodržujte bezpečnou vzdálenost.
- Nikdy neřiďte pod vlivem alkoholu.
- Odpočívejte – únava při řízení je nebezpečná.

...teda vlastne poziadavka vodicaku zbytocna, ked vopred poskytli taky vystizny on-line vodicsky kurz nie?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Parlament dnes schválil zákon o cestnej premávke, ktorý zavádza nové pravidlá na slovenských cestách.
Zákon zavedie na ulice v slovenských mestách a obciach najvyššiu povolenú rýchlosť 50 km/h.
Šoféri sa budú musieť vyrovnať najmä so sprísnením postihov. Pokuty sa v prípadoch odmietnutia testu na alkohol alebo dopravnej nehody vyšplhajú namiesto pôvodne navrhovaných 30-tisíc až na 40-tisíc korún. Nezodpovedným vodičom bude môcť byť uložený zákaz viesť motorové vozidlo namiesto súčasných dvoch až na päť rokov.

Nový zákon o cestnej premávke zavádza v nezmenenej podobe celoročné svietenie, zákaz telefonovania počas jazdy, ale aj prísnejšie sankcie za alkohol za volantom. Účinnosť by mal nadobudnúť 1. februára 2009.

Zákon zavádza celodenné svietenie. Rezort ho navrhol pre zvýšenie bezpečnostni s argumentom, že osvetlené vozidlo je lepšie viditeľné. Ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza, vodič bude môcť na takýchto cestách použiť iba vozidlo vybavené pneumatikami so zimným dezénom.

Nový zákon takisto zavádza povinnosť nosenia ochrannej prilby pre cyklistov počas jazdy mimo obce a chodci mimo obce budú musieť byť označení reflexným prvkom. Cyklisti do 15 rokov budú povinní nosiť prilbu aj v rámci obce.

Vodiči budú mať počas jazdy zákaz telefonovať a inak používať telefónny prístroj alebo vykonávať inú činnosť, ktorá nesúvisí s vedením vozidla (okrem telefonovania s použitím systému hands free). Tento zákaz sa nebude vzťahovať na určité skupiny vodičov, ktorí plnia úlohy, pri ktorých je nevyhnutné počas jazdy telefonovať, dorozumievať sa vysielačkou a pod.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
pivko Pozri príspevok
Čo na to poviete, tie pokuty su nehorázne!
Ja keď som doma neposlúchal, tak som dostal a poriadne.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ešte stále nič neplatí, lebo čo na to pán prezident? čo ked opäť nepodpíše?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Este je sanca, ze to "Stary **uj" v ramci prave prbiehajucej predvolebnej kampane (a snahe zviditelnit sa) nepodpise, ako to uz spravil raz.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
misomiso Pozri príspevok
Este je sanca, ze to "Stary **uj" v ramci prave prbiehajucej predvolebnej kampane (a snahe zviditelnit sa) nepodpise, ako to uz spravil raz.
Nuž ten „Starý ..uj“ bol ten prvý, keďže ho tak nazval ten súčasný, ktorý je však pre mňa Vefuko a buď bez obáv, podpíše. Potrebuje politickú podporu tých, ktorí tento zákon stvorili, pre voličov zahral divadielko, keď nepodpísal prvýkrát.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Excise Duty Pozri príspevok
Nuž ten „Starý ..uj“ bol ten prvý, keďže ho tak nazval ten súčasný, ktorý je však pre mňa Vefuko a buď bez obáv, podpíše. Potrebuje politickú podporu tých, ktorí tento zákon stvorili, pre voličov zahral divadielko, keď nepodpísal prvýkrát.
Ja som mal z toho prave taky pocit, ze si odrazu uvedomil, ze sucasnej vlade podpisal vzdy uplne vsetky zakony, aj vratane tych, ktore nemali porpou verejnosti (zakaz bicyklovania v lesoch, medialny zakon...) a ze mu doslo, ze sa blizia volby, tak by mal aspon obcas "akoze" prejavit svoj nazor a zakon nepodpisal. Uvidime teda teraz.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

misomiso Pozri príspevok
Ja som mal z toho prave taky pocit, ze si odrazu uvedomil, ze sucasnej vlade podpisal vzdy uplne vsetky zakony, aj vratane tych, ktore nemali porpou verejnosti (zakaz bicyklovania v lesoch, medialny zakon...) a ze mu doslo, ze sa blizia volby, tak by mal aspon obcas "akoze" prejavit svoj nazor a zakon nepodpisal. Uvidime teda teraz.
Ak to nepodpíše, nemyslím, že sa niečo stane. 76 hlasov za znovuprijatie zákona vráteného prezidentom sa vždy nájde.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

JankaO Pozri príspevok
Ak to nepodpíše, nemyslím, že sa niečo stane. 76 hlasov za znovuprijatie zákona vráteného prezidentom sa vždy nájde.
Minule sa nenaslo. Meciar trucoval.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

tie pokuty a celý zákon je smiešny!

k zobratiu vodičáku by som pridal jazda na červenú, ..

ďalej platenie pokút by som dal ako to majú myslím vo fínsku, tam systém vyhodí váš mesačný zárobok a podľa toho policajt určí cenu pokuty.

U nás by som to spravil, tak že vyhodí iba výšku pokuty a policajt s ňou môže hýbať +/- pár percent, či odpustiť, ak to nie je niečo vážne.

Samozrejme by sa tam museli započítať aj majetkové pomery, (vid. podnikatelia čo zarábajú min. mzdu a majú, domy, autá, lode,...)

A samozrejme chytať holé hlavy a bez krkých.

PS: kto jazdí podľa predpisov sa nemá čoho báť!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Celý zákon nie!
To povinné "zviditeľnenie" cyklistov je perfektné!!! Len či to bude niekto kontrolovať ...
Radšej dajú pokutu šoférovi za nejakú maličkosť,ako cyklistovi.

Cestujem denne do práce(ráno po tme) a vždy mám radosť, keď ide popri ceste cyklista v reflexnej veste.
Ale starší ľudia,oblečení v tmavých šatách a s jednou ublatenou odrazkou-tí ma vedia vždy úplne naštvať.
Keď sa stane nešťastie,vždy sa nadáva iba na nezodpovedných vodičov,ktorí nepredvídali....
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...platí to od 1.2.2009 !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať