Zavrieť

Porady

Usporiadat
PD Svodín PD Svodín

PD Svodín je offline (nepripojený) PD Svodín

Vďaka za odpovede!
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
To video bolo super. Fakt som sa tak dlho nenasmiala. Včera som bola na tovar v Martine a hneď na výjazde zo Žiliny tam na vodičov mierili policajti tou ich povestnou "puškou", ale bola som milo prekvapená ako všetci vodiči aj tí na "medvedoch" rešpektovali po celú cestu rýchlosť. Nikto v zákrutách nepredbiehal, plné čiary ostali neporušené, tak neviem normálne som si myslela, že nie som na Slovensku. A tí naši obľúbený dopraváci obišli na prázdno. Ináč v Žiline to na nás skúšajú na každom výjazde, ale my sa predsa nedáme alebo že by im? Takže poraďákom prajem veľa šťastných kilometrov bez pokút.
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Zákazy
- zákaz robiť počas šoférovania to, čo nesúvisí s vedením vozidla (okrem telefonovanie s hands free)

Zakázené je všeličo, záleží či to môžu podľa zákona aj pokutovať a hlavne to musia najprv dokázať !!!

Telefonovanie bez handsfree 60 € (1 808 Sk)
iné som tam nenašiel, takže špŕtanie sa v nose a kýchanie ostane asi iba s napomenutím
Naposledy upravil pedantmk : 04.02.09 at 14:55 Dôvod: doplnenie
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

arizona Pozri príspevok
Ja som mala dnes tiež tú česť (ako vodič)
Bola to hrúza! Kolóny síce dodržiavali 50ku,ale prekvapilo ma, že všetky staré značky boli ešte na svojom mieste...takže kolóny povinne museli znížiť na 40ku, lebo "ten vpredu" sa držal značiek Veľa vodičov bolo takých zmätených, že aj mimo obcí jazdili 50kou

O tomto novom zákone sa hovorí dlho,takže cestári mali času dosť a mohli aspoň z hlavných ťahov "staré značky" odstrániť, aby nemýlili.
Niekoľko desiatok kilometrov som nevidela v značení žiadnu zmenu
Arizona, ale nikde nie je napísané, že 40 - tka je zakázaná. V opodstatnených prípadoch (v úsekoch napr. pred školou, v nehodových lokalitách a pod.) zostáva, je to na zhodnotení dopravného inžiniera a príslušného cestného správneho orgánu. Správca komunikácie nemôže odstrániť DZ sovjvolne. Ver, že 90 % tých 40-iatok zostane tam kde sú a to bez zmeny, lebo sú tam potrebné.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
aktaK Pozri príspevok


prepacte, je to trochu mimo temy, ale musela som to tu dat, plakala som od smiechu...trochu uvolnenia nezaskodi....

http://www.chilloutzone.to/video/fra...mpilation.html
Tymto videom si urcite pomedila vsetkym muzom. Ja sa priznam, ze cuvanie mi tiez velmi nejde, ale uspokojujem sa tym, ze nie som spiatocnik a divam sa dopredu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

platí od marca
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:01
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ako to teda vlastne je?
Ja som počula v TV, že ak príde po platnosti 50ka , tak 40ky strácajú platnosť.
Ako mám vedieť,ktorá 40ka platí a ktorá 40ka neplatí? Jedna platí iná nie?
Alebo ked sú ešte stále značky 60,aj 40?
O už neplatných 60kach sa hovorí často,ale o "rozdielnych" 40kach neviem .


mareko Pozri príspevok
Arizona, ale nikde nie je napísané, že 40 - tka je zakázaná. V opodstatnených prípadoch (v úsekoch napr. pred školou, v nehodových lokalitách a pod.) zostáva, je to na zhodnotení dopravného inžiniera a príslušného cestného správneho orgánu. Správca komunikácie nemôže odstrániť DZ sovjvolne. Ver, že 90 % tých 40-iatok zostane tam kde sú a to bez zmeny, lebo sú tam potrebné.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Myslím, že práve vo včerajších televíznych novinách bol príspevok o dopravných značkách. A tam policajt hovoril, že ak je umiestnená dopravná značka s obmedzením alebo povolením vyššej rýchlosti, je platná táto značka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona Pozri príspevok
Ako to teda vlastne je?
Ja som počula v TV, že ak príde po platnosti 50ka , tak 40ky strácajú platnosť.
Ako mám vedieť,ktorá 40ka platí a ktorá 40ka neplatí? Jedna platí iná nie?
Alebo ked sú ešte stále značky 60,aj 40?
O už neplatných 60kach sa hovorí často,ale o "rozdielnych" 40kach neviem .
Tak ako upresnil mareko


Juraj
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

díky
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

shureido Pozri príspevok
Ahojte, neda mi aby som neprispela. Nie som "arogantny " vodic,doteraz som vzdy jazdila v meste predpisanou 60-tkou (za jedno sa mi nechce platit pokuty, a za druhe som sa vyzivala v tom ked za mnou isiel jeep dobrou 80-90 a musel sa mi prispôsobit ) ...ale... jazdim druhy den 50 - ale fakt mi to ide na nervy. V nedelu som si pripadala ako na vychádzkovej obhiadkovej jazde mesta BA. 50 mi je hrozne pomala - vazne som netusila , ze je az taký rozdiel v tých 10-tich km/hod. Pre chodcov a bezpečnosť je to samozrejme super, ani nám neostáva nič iné, iba si zvyknúť, ale napriek tomu ma to dosť rozčarovalo. Jazdím na presne tom úseku (Račianska smer von z mesta) a večer o pol deviatej ked sa vraciam, tak som skutočne JEDINA v aute co ide 50. Okolo mňa to sviští tak ako predtým...nuž čo .. Samu seba som prirovnala k tej zlatej adeptke na policajtku v Policajnej akadémii....(tá malá černoška čo na parkovisku išla xixi 15 -tkou?)
Ja som tiez zvedavy, ako prezijem novy cestny zakon. Dnes som spravil 650 km, isiel som na Oravu a naspat, a prisiel som taky vycerpany, ze 5 km pred domom som skoro rozbil chlapikovi uplne novu audinu. Bolo to o chlp. Za poslednych 20 rokov mojho "piratskeho" jazdenia som pravdepodobne nezazil taku situaciu. Unava naozaj robi svoje a terigat sa po nasich rozbitych cestach este aj medzi vystrasenymi vodicmi teda da zabrat.
0 0
susiquatro susiquatro

susiquatro je offline (nepripojený) susiquatro

arizona Pozri príspevok
platí od marca
a kde mám toto zohnať?má to byť v lekárničke či nie?snád si nebudem kupovať novú lekárničku len koli tomu, ked tú "starú" mám len pár mesiacov....tak ako to je?
0 0
susiquatro susiquatro

susiquatro je offline (nepripojený) susiquatro

Prvni_pomoc_pro_motoristy_SK.pdf (877.8 KB, 7 videní)
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

arizona Pozri príspevok
platí od marca
Pokia2 viem tak este neplati, je to len navrh. Zas boli novinari raz rychlejsi ako zakonodarcovia.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

misomiso Pozri príspevok
Ja som tiez zvedavy, ako prezijem novy cestny zakon. Dnes som spravil 650 km, isiel som na Oravu a naspat, a prisiel som taky vycerpany, ze 5 km pred domom som skoro rozbil chlapikovi uplne novu audinu. Bolo to o chlp. Za poslednych 20 rokov mojho "piratskeho" jazdenia som pravdepodobne nezazil taku situaciu. Unava naozaj robi svoje a terigat sa po nasich rozbitych cestach este aj medzi vystrasenymi vodicmi teda da zabrat.
Nový cestný zákon budeme musieť prežiť tak, ako všetky pred ním. Precestoval som skoro celú Európu ako TIR a všade sa jazdí inak. Niekde sú policajti benevolentnejší, inde prísnejšie pozerali a hlavne,keď videli na značke SK. Na jednej strane som aj rád, že sa upravili pokuty lebo pre hlavne zahraničných vodičov to boli drobné. Len dúfam, že aj vymáhanie pokút bude účinné. V Španielsku som dostal pokutu a keďže som nemal na zaplatenie, vzali mi všetky doklady, odviedli ma na jeden uzatvorený dvor, do ruky mi dal lístok s dvomi tel. číslami a povedal mi, že keď budem mať peniaze, mám mu zavolať a on mi to všetko prinesie. Nepočul som, že by toto urobili policajti niekomu u nás. Bývam na moravsko-slovenskej hranici a by ste sa čudovali, ako sa zmení rýchlosť zahraničných vodičov, len čo prejdú na našu stranu. V Čechách pekne 50 a len čo prekročí hranicu, najradšej by pretlačili plynový pedál pod podlahu. A to je od hranice cez celú obec 40. Myslím si, že všetko je iba sila zvyku. Tak nám prajem pevné nervy a šťastné návraty.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

arizona Pozri príspevok
Ako to teda vlastne je?
Ja som počula v TV, že ak príde po platnosti 50ka , tak 40ky strácajú platnosť.
Ako mám vedieť,ktorá 40ka platí a ktorá 40ka neplatí? Jedna platí iná nie?
Alebo ked sú ešte stále značky 60,aj 40?
O už neplatných 60kach sa hovorí často,ale o "rozdielnych" 40kach neviem .
Arizona, všetky umiestnené dopravné značky sú platné (žiaľ, aj keď tam zostane dáka zabudnutá, kedy jej umiestnenie nedáva zmysel). V obciach tak isto môže byť nižšia, ako aj vyššia rýchlosť od 50 km/hod., ale je to podmienené dopravnou značkou s maximálnou povolenou rýchlosťou. Ak v obci nie je určená dopravným značením iná rýchlosť, vtedy platí tá "vyhlášková" päťdesiatka. Resp. v obci v zmysle zákona platí päťdesiatka (ak nie je dopravným značením určená iná maximálna povolená rýchlosť).
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Prvé skúsenosti ...
http://www.expres.sk/?action=471&id=4025
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:01
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

dobré video. dá sa to aj takto vysvetliť.
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Kruhové objazdy
Tak ako sa písalo, len sa prenieslo bez zmeny pravidlo z vyhlášky do zákona.
Škoda, že každý si to vysvetľuje odlišne a čuduje sa po svojom.(prepáčte ženy, ale z mojich skúseností hlavne ženy )
Vždy tam platilo pravidlo "pravej ruky" a podľa známej nadradenosti zvislé dopravné značenie a najnadradenejší policajt. (ktorého niekedy aj tak nerešpektujú aj keď ukazuje na normálnej svetelnej križovatke voľno, lebo im svieti na semafóre červená )
Vždy preto, aby sa neporušilo všeobecné pravidlo len kvôli výnimke pre spomínané kruhové objazdy.
Potom si niekto s pribúdajúcim aut.priemyslom uvedomil, že by sa "kruháč" mohol aj upchať a tak je mizivé percento tých, ktoré nie sú označené dopr.značkami s prípojkami s prednosťou v jazde.

Lekárničky
Zase niekto lobuje za lepší predaj lekárničiek. Chápem že to niekto na ministerstve zdravotníctva myslel dobre, ale nech to riešia policajti dohovorom a nie pokutou. Veď nás nútia zákonom bez predošlého včasného upozornenia kúpiť si často zbytočne nový tovar (podobne ako registračné pokladne).
Dosť že sa museli lekárničky znovu a znovu kupovať pre prekročené doby použiteľnosti. Lebo ako sa vyjadril jeden policajt "Lekárnička po záruke, to je ako keby ste ju nemali !" Ja len dodám, že v podstate vtedy som mal aj auto po záruke a že keď si ustrážim ajatínovú tinktúru a niečo doplním či prerozdelím tak ostatné veci vydržia, lebo keby niekomu išlo o život, je mu jedno či ho ošetrím staršou alebo úplne novou lekárničkou...hlavne to treba vedieť ! A nikto ma nepresvedčí že pár mesačná lekárnička nemôže byť v horšom stave ako pár ročná.

Realita
Ak nový cestný zákon bol tlačený aj zo strany EÚ a mal prispieť okrem iného aj k menšej nehodovosti tak si o tom dovoľujem zapochybovať. Asi v prvých mesiacoch sa nehodovosť určite zvýši a to nielen rozvážaním EUR (a zvážaním SKK) s bezohľadnými sprievodnými vozidlami (čo už bolo pár nehôd a aj smrteľných) ale aj niekoľkými vodičmi, ktorý vpália na kruhový objazd (podotýkam označený dopr.značkami že z prípojky treba dať prednosť) mysliac si že majú prednosť, či vodičom čumiacim stále na tachometer aby dodržali 50-ku a uberajúc a strácajúc tým pozornosť sledovať skutočnú premávku a ostatné vozidlá či chodcov...

A aby som nezabudol na zákonné obmedzovanie slobody len kvôli tomu že nemám pri sebe hotovosť na zaplatenie pokuty aj za menší priestupok a zadržanie vodičského oprávnenia

No comment
Prezidentské vozidlo so značkou P....... sa predo mnou po chvíli čakania v pohode bez majáku či podobnej výstrahy pohlo na červenú a odbočilo do vedľajšej ulice

ĎAKUJEME naši zákonodarcovia, voľby sa však blížia
Naposledy upravil pedantmk : 06.02.09 at 00:39 Dôvod: zrozumiteľnosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať