Zavrieť

Porady

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame- inšpirácie.

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame - inšpirácie
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s našimi nápadmi ako si vylepšiť, prerobiť, alebo skrášliť niečo v byte, v oblečení, alebo proste čo vás napadne. Môžte priložiť aj fotky pre inšpiráciu.
Príklad:
Máte malý byt a keď príde čas Vianoc, tak stromček nemáte kam postaviť?
My sme to vyriešili takto:
1,5 - 2 m guľatinu zo stromu prepílite napoly, vyvrtáte v 3-4 radoch diery na kmeni /podobne ako má v prírode ihlič.stromček rozmiestnené konáre/, na každom poschodí 3-4 diery. Konáre sa budu dávať odspodu, tam sú najhrubšie, takže aj diery budú dole väčšie ako hore. Navrchu urobíme dieru na špic. Konáriky na koncoch zastrúhame, nakoniec silónom, alebo tenkým drôtom spevníme, aby sa neohýnali počas schnutia. Hrúbka guľatiny záleží od vkusu a miesta na stene, kam si stromček chcete umiestniť. Je dobré kmeň namoriť a nalakovať matným lakom. Pripevníme na stenu a počas roka si ho môžme vyzdobiť umelými ťahavými kvetmi, alebo konárikmi z vŕby.
Je to vhodné v malých bytoch a aj kde sú malé deti.
Naposledy upravil kukurička : 21.01.09 at 21:21
Usporiadat
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Fabiana Pozri príspevok
A tak som už v lete začala konať. Nasadila som viac levandule, a keď vyrástla a rozkvitla, postupne som ju obstrihávala. Zo starých kvietkovaných šiat po najstaršej dcére som narobila vankúšiky, asi o rozmeroch 10x10 cm a naplnila ich vysušenou levanduľou. A tak každá babka a prababka - máme ich štyri, dostane pod stromček voňavý darček.

Ďalej som levanduľu naložila do olivového oleja a mám teraz krásne voňavý masážny olej, ktorý nalejem do malej fľaštičky a ozdobím stužkou a vysušenou levanduľkou. Kto ho dostane pod stromček, ešte presne neviem, ale asi moja sestra.

Zdroj: http://www.mamatata.sk/index.cfm?Mod...ubSectionID=72
Fabiana, super nápad (voňavý masážny olej). Naozaj oceňujem je to krásny darček ku každej príležitosti, a hlavne urobený vlastnými rukami, čo si myslím, že ocení každý ...
Chcem sa spýtať: levanduľu dáš do oleja čerstvú, alebo sušenú. Srdečná vďaka ...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
diabol4 Pozri príspevok
Môj svokor zase nevyhadzoval poškodený, roztrhaný dáždnik. Látku dal dolu, nechal kostru, na spodok rúčky pripevnil nejakú tyč, zapichol do zeme. Potom z koncov tyčiek dáždnika naťahal šnúrky, pripevnil ich drôtenými hákmi o zem a mal oporu pre hrášok.

Tak potom ja si založím plantáž. My máme doma pokazené dážniky ešte hadam z prvej republiky. Sú napchate v dvoch stojanoch a nové nemáme kam dávať.
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

[quote=kukurička;796693]Ja levanduľu využívam takto:[/quote

Veľmi zlaté.....

M.
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Skúste stránku:
www.domaci-napady.cz
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

[quote=Mariana42;797517]
kukurička Pozri príspevok
Ja levanduľu využívam takto:[/quote

Veľmi zlaté.....

M.
Ďakujem, ten posledný vankúšik som dostala, ale je tiež naplnený levanduľovými kvietkami. Pekne to vonia...
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

tieto vynálezy sa dajú využiť v bežnom živote, len treba šikovného majstra, alebo natrafiť na originál...
pic07900[1].jpg  
pic13061[1].jpg  
pic22725[1].jpg  
pic31286[1].jpg  
1/1
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

diabol4 Pozri príspevok
Fabiana, super nápad (voňavý masážny olej). Naozaj oceňujem je to krásny darček ku každej príležitosti, a hlavne urobený vlastnými rukami, čo si myslím, že ocení každý ...
Chcem sa spýtať: levanduľu dáš do oleja čerstvú, alebo sušenú. Srdečná vďaka ...
Uff teraz si ma dostala... Ja som to len skopírovala z jednej stránky. Ale osobne by som použila sušenú levanduľu. Možno má niekto s prípravou tohto oleja skúsenosti, môhol by nám poradiť.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Fabiana Pozri príspevok
Uff teraz si ma dostala... Ja som to len skopírovala z jednej stránky. Ale osobne by som použila sušenú levanduľu. Možno má niekto s prípravou tohto oleja skúsenosti, môhol by nám poradiť.
Ja by som určite použila čerstvé kvietky, sušené iba ak by sme nemali možnosť natrhať čerstvé. V bylinkárskych knihách sa vyrábajú oleje z čerstvých bylín, napr. ľubovníkový, z materinej dúšky, rumančekový a dáva sa to do oleja za studena lisovaného a na niekoľko týždňov sa to postaví na slnko, potom sa to precedí.
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

jozka56 Pozri príspevok
ahoj Peterika, dávno si tu nebola. j

.........no ja troška dovolenkujem a PC som so sebou nebrala, no kedže mi už chýbate občas kuknem čo je nové / len tak jedným očkom / zo sestrinho wifi, pretože som povedala, že na dovolenku práca nepatrí a teda ani PC. To len kuk porada a moja pošta. pa-pa a posielam aj trošku slniečka, trošku aj odychujte veď čo neurobíš teraz - určite do marca 2009 urobíš. Želám krásne slnečné leto všetkým a hlavne plné oddychu a pohody!!!!!!
Naposledy upravil Peterika : 18.08.08 at 17:59
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

kukurička Pozri príspevok
Radi batikujete? Po babke, alebo rodičoch máte určite vzadu v skrini biele obliečky, ktoré nepoužívate, pretože radšej vyberiete niečo farebné. Zoberte špagátik a podľa fantázie si jednotlivé kusy poviažte. Farbiť môžete jednou, alebo aj viacerými farbami. Vrstvy viacfarebné prechádzajú jedna do druhej, no je to trochu časovo náročnejšie. Popritom sa dajú batikovať aj biele obrúsky /taktiež z výbavy po rodičoch/. Skúste to aj vy a spestrite si trebars obľúbený vankúšik.
Krásne.
Prosím Ťa farbila si to s Dúhou alebo si objavila niečo novšie, lepšie?

Už som aj zabudla ako ma toto za starých čias bavilo.....
Naposledy upravil Heleč : 22.08.08 at 11:29
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
kukurička Pozri príspevok
tieto vynálezy sa dajú využiť v bežnom živote, len treba šikovného majstra, alebo natrafiť na originál...
Kde by som mohol zohnať takého tučniaka? Prosím. Pekne.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Heleč Pozri príspevok
Krásne.
Prosím Ťa farbila si to s Dúhou alebo si objavila niečo novšie, lepšie?

Už som aj zabudla ako ma toto za starých čias bavilo.....
Ďakujem. Farbila som to Dúhou a mňa to tiež baví, keď ma to chytí, tak poprehadzujem všetky skrine, aby som niečo našla.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

erzet Pozri príspevok
Kde by som mohol zohnať takého tučniaka? Prosím. Pekne.
Tiež by som to rada vedela, no netuším. Možno niekto pomôže, počkajme...
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

kukurička Pozri príspevok
Ďakujem. Farbila som to Dúhou a mňa to tiež baví, keď ma to chytí, tak poprehadzujem všetky skrine, aby som niečo našla.
Dík.
Bola som preč, tak som nemala možnosť poďakovať.
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
Veľmi pekné, mne raz manžel - už je to dávnejšie, tiež vylepšil hodiny - najskôr ich nechtiac sotil zo steny vysávačom a rozbil ich - a potom vybral z nich strojček, prevŕtal obkladačku takú istú ako máme v kuchyni na stene medzi linkou, namaľoval - naznačil čísla bielou farbou a hodiny boli na svete.
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
veľmi dobrý nápad, a koľko som ich už vyhodila, škoda že som sem nezavítala skôr, všetkým patrí úprimná vďaka. Kukurička, Ty si fakt šikuľka. Klobúk dolu...
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

hefi Pozri príspevok
veľmi dobrý nápad, a koľko som ich už vyhodila, škoda že som sem nezavítala skôr, všetkým patrí úprimná vďaka. Kukurička, Ty si fakt šikuľka. Klobúk dolu...
Ďakujem, v každom z nás sa určite skrýva nejaký talent. Každý dobrý nápad pomôže ľuďom, ako si vylepšiť niečo vo svojom okolí a preto sa s tým podeľme a dajme si inšpiráciu...
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

kukurička Pozri príspevok
...tak toto sú umelecké diela
tak kukurička, tak to je robotička, to sú ručičky.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

branislavp Pozri príspevok
tak kukurička, tak to je robotička, to sú ručičky.
...to sú ručičky, ale nie moje, to mi prišlo poštou, tak som to sem dala, nech sa nám oči potešia a možno niekoho to bude inšpirovať, no myslím si, že je to dosť náročné...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prikladám tento link,možno si tam niektorá šikuľka nájde niečo zaujímavé
http://www.ksoft.cz/magazin/darky.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať