Zavrieť

Porady

DHIM

chem sa spýtať či to chápem správne: DHIM je to vlastne majetok do 30000sk, ale je to majetok ktorý ostáva vo firme? napr. keby som kúpila Pc ale o pár dní ho predám tak to nemusím evidovať či hej?
Usporiadat
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Zita5
Musíš sa rozhodnúť sama . Já osobne tam neevidujem dáke drobné veci, ale mám určené smernicou , že DHIM evidujeme od 2000 ,- Sk . A všetky nákupy ako sú napr. pracovné náradie , vŕtačka , stolička , kalkulačka atď nad stanovenú sumu v smernici evidujem . Nechcem týmto nikoho nahovárať .
to ZITA5: Mas na to nejake tlacivko, alebo si ho mozem urobit. Co to ma obsahovat?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vieš čo já ho mám SW ALFA ale obsahuje :

Inv.číslo , názov , cena , dátum obstarania , dátum a spôsob vyradenia

miesto uloženia , hmotne zodpovedná osoba
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

ale stále neviem či to mám teda dorobiť alebo čo teraz s tým???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ajula , neviem za aké obdobie nemáš túto evidenciu robenú , ale ak Ti môžem poradiť tak to sprav . Viac už k tomu ani nemôžem napísať , pretože už som sa zmienila , že to záleží len od Teba .
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

dakujem ze rady...pekný den
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

ešte som sa zabudla opýtať že nechápem to s tou smernicou to mám písomne si napísať od akej sumy budem majetok evidovať alebo kde také niečo nájdem?
či je to niekde v alfe?

sorry že sa pýtam také maličkosti ale nie je mi to jasné...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Smernicu som myslela účtovnú , ktorú by si mala mať vypracovanú ohľadne vedenia účtovníctva . Už sa u o tom dosť popísalo .
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

ako neúčtovníčka sa tu dozvedám fakt rôzne veci o ktorých som nemala šajnu...
mám z toho depky...

takže každé účtovníctvo musí mať smernicu??
nejakú účtovnú smernicu som tu čítala môžem si ju teda upraviť a doplniť??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Áno , prispôsob to na Tvoje účto v uvedenej firme .
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

zistila som že to je všetko pre vedenie PU...ja s mojim jednoduchým
sme neplatci DPH, zamestnancov nemáme...
nevieš o nejakej smernici pre JU (alebo je to blbá otázka?)
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ajula1
zistila som že to je všetko pre vedenie PU...ja s mojim jednoduchým
sme neplatci DPH, zamestnancov nemáme...
nevieš o nejakej smernici pre JU (alebo je to blbá otázka?)
Asi to nie je smernica, ktorú čakáš, ale našla som celkom užitočný článok o JÚ, možno sa ti info z neho môže hodiť. (Doporučujem stiahnuť do počítača, ak si administrátor všimne rušno na tej stránke, tak ju môže zneprístupniť)

Vrátim sa k tomu DHM, aj keď je fakt, že ja mám PÚ.
IMHO - evidencia nie je zrušená, ale je "presunutá" do pomocnej knihy zásob. Tak som to aspoň z toho článku pochopila. Ak by bola jednoznačne zrušená, kto by zabránil podnikateľovi, aby si každý rok kupil jednu chladničku, jeden počítač ... vlastne celé zariadenie by si mohol rok čo rok kupovať. To by sa "daňáku" určite nepáčilo

http://www.niton.sk/documents/46-88-...03_2_str18.pdf
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

dakujem preštudujem si to....

a práve som objavila ešte takú vec mám dať do evidencie aj internet!!
je tam suma nejakých 5000 a sú to vlastne tie skrinky atd...
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Chcela by som Vás šikovnejších požiadať o príklad internej smernice pre podnikateľa účtujúceho v JU, čo sa týka formy aj obsahu. Hľadala som v príspevkoch a nenašla.
Doteraz som si myslela, že interná smernica sa má týkať drobného majetku, ale po prečítaní množstva informácií z porady sa mi zdá, že má mať širší obsah.
Ďakujem
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

tak to by som aj ja rada...
0 0
Ajulka Ajulka

Ajulka je offline (nepripojený) Ajulka

Ahoj Ajula1, zdraví Ťa Ajulka.
Ja by som kúpu a predaj počítača účtovala ako kúpu tovaru a predaj tovaru v tom prípade, ak je v ŽO uvedená táto činnosť.
Čo sa týka DHIM, ja ho vediem v pomocnej evidencii podľa doby použiteľnosti, napr. vŕtačka a pod. a všetok účtujem do réžie.
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

ahoj ajulka!!!

však tak to účtujem aj ja len tá evidencia ma trápila hlavne tie veci na začiatku podnikania ktoré sa niekde vzali a nikto nevie ako!!!
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

nechcem zadávať novú tému a rozoberáte tu PC. tak sa chcem spýtať. podnikateľ si v roku 2004 uplatňoval vydavky %. teraz bude UJ. 28.12.2004 kupil PC-CPU,VGA,zdroj,RAM,skrinka. spolu za 26.940,-. 20.1.2005 kupil monitor.21.1.2005 mys a klavesnicu.mozem to vsetko zratat a zaradit do DHIM napr. 1.4.2005? kedze to bude v cene >30000,- mozem za rok 2005 uplatnit prvý odpis?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Podľa mňa poprechádzaj podľa textu účtovanie kde máš možno rozpísané o aký druh nákupu sa Ti jednalo a máš to nahodené v evidencie ak robíš v systéme 1 2. Ak robíš ručne tak je to horšie ale nič hrozné to neni. V papiernictve predávajú karty DHIM a na ne si to krásne povypisuješ.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Mám takýto problém po prebrati jednoduchého učtovníctva som zistila, že predchadzajúci účtujúci neodpísal počitačovu zostavu v ktora bola nakúpená v roku 2007 v sume okolo 15000 Sk, môžem to odpísat v roku 2009?...začínam o sebe akosi pochybovať....ďakujem veľmi pekne...
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

prosim o radu
dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať