Zavrieť

Porady

DHIM

chem sa spýtať či to chápem správne: DHIM je to vlastne majetok do 30000sk, ale je to majetok ktorý ostáva vo firme? napr. keby som kúpila Pc ale o pár dní ho predám tak to nemusím evidovať či hej?
Usporiadat
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

luciana1 Pozri príspevok
Dobrý večer,
pani, ktorá robila účtovníctvo predo mnou, dávala vo výkaze o majetku a závazkoch do materiálu aj drobný majetok, napr. mobilný telefón, klávesnica k počítaču, atď. A z roka na rok ako sa niečo kupovalo prirátavala k tej sume. Myslím, že to nie je správne. Veď všetky tieto veci sa dali hneď do používania. Alebo je? Len ak sa niečo v priebehu roka vyradilo, odpočítalo to z celkovej sumy.
môže ešte niekto pridať názor k tejto téme. Chcem dokončiť výkaz a neviem, čo s tým.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

luciana1 Pozri príspevok
môže ešte niekto pridať názor k tejto téme. Chcem dokončiť výkaz a neviem, čo s tým.
Možem pridať svoj názor , ale prosím, nekameňujte ma ani neberte na mńa bejzbolku .

Citát: "Vymysleli sme si čas, a teraz nestíhame."

"Vymysleli sme si podvojné účtovníctvo,lebo sme chceli za každú cenu byť "IN" a odlíšiť sa od priemeru, a teraz máme z toho kopu nedorozumení a zbytočných problémov."
----------------------------------------------------------------------

"Perfekcionizmus nie je prednosť ,práve naopak je to postihnutie ."
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

luciana1 Pozri príspevok
môže ešte niekto pridať názor k tejto téme. Chcem dokončiť výkaz a neviem, čo s tým.

Ak bol KM daný do používania a účtovaný priamo do nákladov, nemáš ho prečo uvádzať vo Výkaze o majetku a záväzkoch v položke materiál.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte,
prešla som si príspevky ohľadom DHIM no neviem alebo som prehľadla alebo zle pochopila :-(potrebujem sa dopracovať k niečomu čo by ma posunulo ďalej. Dostala som príkaz od nadriadeného ,že mám spracovať evidnciu DHIM a DHM / nie som si istá, no zda sa mi ,že sa niečo menilo čo sa týka toho pomenovania / Aby som to trochu objasnila, sme prevádzka /predaj a servis/ mame tu nejaké náradie a zariadenia ktoré používajú mechanici na servise a nejaké vybavenie a zariadenie ktoré používa manažment prevádzky. Spravila som si tabuľku "názov" "značka" "typ" " výrobné číslo" "dátum kúpi" "inventárne číslo" no chcu odo mňa aby som to dala aj do nejakej podoby kartovej a spísala evidnciu týchto majetkov a zariadení a vybavení.Poraďte mi prosím ,ako mám postupovať.
Ďakujem
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
..aspoň mi niekto prosím ,poraďte či je potrebné mať knihu alebo stačí evidovať formou kariet

Ďakuejm
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
majernikova Pozri príspevok
..aspoň mi niekto prosím ,poraďte či je potrebné mať knihu alebo stačí evidovať formou kariet

Ďakuejm
Každý "normálny" účtovný softvér má evidenciu majetku - nielen dlhodobého, ale i krátkodobého. Každý majetok má jeden záznam - tento záznam zodpovedá karte majetku. Súbor záznamov - kariet - vytvára knihu majetku.

Základné údaje pre evidenciu môžu byť napr. takéto:

Firma, názov majetku, obst. cena, číslo dokladu (nadobudnutia), počet kusov, pridelené komu (hm. zodp. osobe), dátum obstarania, zaradenia, dátum a spôsob vyradenia.
1 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
...jasne tomu rozumiem, viem , že softér má takú možnosť no mne nie je treba robiť nejakú účtovnú evidenciu lebo nerobím učtovníctvo/sme totiž prevádzka/ máme účtovníka na firme a ten by to mal evidovať čo sa týka účtovného a daňového hľadiska. Potrebujem len tu pre našu potrebu spraviť evidenciu vybavenia a zariadenia :-( neviem či je na to nejaká špeciálna kniha alebo stačia len karty alebo skúste ma niekto najako nasmerovať ako to mám spraviť :-( prosím
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
majernikova Pozri príspevok
...jasne tomu rozumiem, viem , že softér má takú možnosť no mne nie je treba robiť nejakú účtovnú evidenciu lebo nerobím učtovníctvo/sme totiž prevádzka/ máme účtovníka na firme a ten by to mal evidovať čo sa týka účtovného a daňového hľadiska. Potrebujem len tu pre našu potrebu spraviť evidenciu vybavenia a zariadenia :-( neviem či je na to nejaká špeciálna kniha alebo stačia len karty alebo skúste ma niekto najako nasmerovať ako to mám spraviť :-( prosím

Nemôže si to vypýtať priamo od účtovníka? On by mal mať evidenciu o DHM... Na čo robiť robotu navyše?
1 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
ďakujem ...hej len to by muselo tak fungovať, to som si pýtala už pred rokom a pol keď sme to tu otvorili a zariaďovalo sa, no a keď boli zaevidované fa tak som to chcela aby ta evidencia bola tak ako ma byť no a do dnes to nemám :-( niekedy to tak funguje - nefunguje

pekný víkend :-)
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Lenka to začala zo správneho konca, musíš sa skontaktovať s učtárňou, nemožno ju obísť. Inak nemáš odkiaľ zobrať ani presný názov, ani cenu, ani zatriedenie, to sa nedá vymyslieť. Evidencia majetku musíš začať hľadať v učtárni. Tam treba ujasniť, či sa centrálna evidencia dlhodobého majetku vedie, alebo nie. Ak sa vedie, vyžiadaj si ju a vypíš si z nej predmety, ktoré boli odovzdané vašej prevádzke. Zoznam pre prevádzku by mal obsahovať inventárne číslo, ktoré by malo byť aj na predmete. Ďalej presný stručný názov, cena bez DPH, dátum nákupu, číslo dokladu, kód umiestnenia, alebo pridelenia. Ak ide o viac rovnakých predmetov, tak jednotkovú cenu a počet /napr. rovnaké stoličky/.
Ak evidencia nie je, máš šancu prispieť k tomu, aby bola. Povedz, že máš úlohu od šéfa, vyžiadaj si v učtárni došlé faktúry a pokladničné doklady od vzniku firmy .... že si ju urobíš sama. Tiež účty, na ktoré je majetok účtovaný. Potom listuj a vypisuj a sužuj účtovníka upresňujúcimi otázkami .... až kým Ti nebude v evidencii pomáhať, alebo ju sám neurobí. Centrálna evidencia je povinnosťou učtárne, prevádzka by mala dostať iba výpis zverených predmetov. Z majetku by mal existovať minimálne zoznam so stĺpcami, ktoré som uviedol, v lepšom prípade individuálne karty majetku, alebo, ak je toho viac, softvérová evidencia podľa predtlače.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať