Zavrieť

Porady

Bungalov svojpomocne za 1,5 mil... da sa to?

Potrebujeme sa poradit. Chceli by sme si s manzelom postavit bungalov svojpomocne. Strasne by nas zaujimalo kolko to vyslo vas, je to mozne aby sme sa svojpomocne vmestili do sumy 1,5 mil?
Chcela som pridat aj link, ale este nemozem. Nazov nasho sna je BUNGALOV 79, ak to cita niekto kto v takom byva a postavil si ho svojpomocne, budem velmi rada ked nam napisete.
Dakujem
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

NIE.

Samozrejme zalezi od miliona faktorov. Ale komplet dokonceny, s oplotenim a terenom, NIE.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Tu je odkaz:
http://www.eurolineslovakia.sk/index...t&ProjectID=25

Podla mna je realna cena so vsetkym tak 4-5mil. Svojpomocne mozno o milion menej, lebo uplne vsetko asi robit nebudete, to sa ani neda.
0 0
Livi-a Livi-a

Livi-a je offline (nepripojený) Livi-a

Dakujem za link ... to je presne ono. Takze sme zase oboma nohami pevne na zemi ... .

Ale nechapem to. Nasla som dom za 1,5 miliona na kluc, ako je to mozne ???
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Livi-a, su bungalowy za 1.5mil, su aj za 200mil...to je ako porovnavat auto vs. auto. Ten ktory si vybrala, urcite nieje za 1.5.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Livi-a, su bungalowy za 1.5mil, su aj za 200mil...to je ako porovnavat auto vs. auto. Ten ktory si vybrala, urcite nieje za 1.5.
aj tak by ma zaujímalo,kde sa berú priepastné rozdiely medzi projektami,ked na pohľad to vyzerá úplne rovnako - skoro rovnako. Výmera je porovnateľná,každý dom musí mať kúrenie, okná, dvere, každý ma terasu, na pohľad rovnakú strechu.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Určite sa dá niečo postaviť svojpomocne za 1,5 mil. Sk, ale budete stavať s najlac. materiálov.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
aj tak by ma zaujímalo,kde sa berú priepastné rozdiely medzi projektami,ked na pohľad to vyzerá úplne rovnako - skoro rovnako. Výmera je porovnateľná,každý dom musí mať kúrenie, okná, dvere, každý ma terasu, na pohľad rovnakú strechu.
Rozdiely robi kvalita materialu a komplikacie stavby, cim komplikovanejsie, tym dlhsie treba robit, tym dlhsie treba platit robotnikov. A potom samozrejme interier, kde to zacne byt skutocne drahe, ved len parkety mozu stat 150/m2 ale aj 10000/m2.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Rozdiely robi kvalita materialu a komplikacie stavby, cim komplikovanejsie, tym dlhsie treba robit, tym dlhsie treba platit robotnikov. A potom samozrejme interier, kde to zacne byt skutocne drahe, ved len parkety mozu stat 150/m2 ale aj 10000/m2.
aha, lenže ja som si myslela, že v rámci projektu a vykalkulovanej ceny sa uvažuje s určitým štandardom. A nadštandard to samozrejme pri realizácii predraží.
Preto ma aj prekvapila cena projektu od wranders, že je 45000 Sk, hoci napr. projekty od Prodomu sú za polovičnú cenu.
Naposledy upravil KEJKA : 03.08.08 at 15:10 Dôvod: preklepy
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
aha, lenže ja som si myslela, že v rámci projektu a vyklakulovanej ceny sa uvažuje s určitým štandardom. A Nadštandard to samozrejme pri realizácii predraží.
Preto ma aj prekvapila cena projektu od wranders, že je 45000 Sk, hoci napr. projekty od Prodomu su za polovičnú cenu.
Ja som tiez setril na projekte a teraz lutujem. Dal som za projekt 25tis., keby som nechal urobit poriadny detailny projekt, aj za 100tis., usetrim na stavbe mozno 2-3x tolko. Problem je, ze ked nemas v projekte napocitany material na centimeter presne, kazda firma ti napocita o 10-20% viac, aby mala istotu, ze neprerobia a ty to preplatis. Takisto, ked je to typovy projekt, na 90% tam bude clovek pocas stavby niektore veci menit a to si tiez necha kazda firma draho zaplatit. Prave v tom su lacne projekty v konecnom dosledku take drahe, clovek lahko preplati na stavbe 500tis., ani nevie ako.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Ja som tiez setril na projekte a teraz lutujem. Dal som za projekt 25tis., keby som nechal urobit poriadny detailny projekt, aj za 100tis., usetrim na stavbe mozno 2-3x tolko. Problem je, ze ked nemas v projekte napocitany material na centimeter presne, kazda firma ti napocita o 10-20% viac, aby mala istotu, ze neprerobia a ty to preplatis. Takisto, ked je to typovy projekt, na 90% tam bude clovek pocas stavby niektore veci menit a to si tiez necha kazda firma draho zaplatit. Prave v tom su lacne projekty v konecnom dosledku take drahe, clovek lahko preplati na stavbe 500tis., ani nevie ako.
to je cenný poznatok. Lenže Wranders napr. nedáva výkaz výmer.........
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
to je cenný poznatok. Lenže Wranders napr. nedáva výkaz výmer.........
Tak potom to nieje dobry projekt. Daj to radsej robit normalnemu architektovi, ktori nielen ze urobi vsetko ale urobi ten projekt aj presne taky aky ten dom chces mat, bez kompromisov, co sa tyka rozmiestnenia miestnosti, atd.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vdaka, zajtra sa ich to opýtam a podla toho sa rozhodnem. Architekt mi bude robiť projekt dalsie dva mesiace, nehladiac na to, že ho musím nájsť. Konečne som našla niečo čo mi vyhovuje, Okna navyše už nie sú až taký problém. Akurát som zaskočená tým výkaz výmer.
zvažujem tento
http://www.domnamieru.sk/?lang=SK&zv...=-&garazFind=-

http://www.domnamieru.sk/?lang=SK&zv...=-&garazFind=-

TAU119 -nízkoenergetcký
Naposledy upravil KEJKA : 03.08.08 at 20:20 Dôvod: doplnenie
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Este raz musis dat tu URL, alebo napis nazov projektu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Este raz musis dat tu URL, alebo napis nazov projektu.
upravla som príspevok.....zdá sa to rovnaké, ale zobrazí to projekt TAU119
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Vyzera dobre, ani zbytocne komplikovany nieje.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no ved aj mne sa páči, akurát mi chýbajú okná na východ a západ. Na východ sú - obývačka, ale uzke vysoké - trochu divné. Ale na západ nie je nič, okno z jednej izby je na sever. Toto mi je divné a idem sa na to spýtať.
Vychádzam z toho, že terasa je orientovaná na juh.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
no ved aj mne sa páči, akurát mi chýbajú okná na východ a západ. Na východ sú - obývačka, ale uzke vysoké - trochu divné. Ale na západ nie je nič, okno z jednej izby je na sever. Toto mi je divné a idem sa na to spýtať.
Vychádzam z toho, že terasa je orientovaná na juh.
Preto som hovoril, ze najlepsie zobrat architekta na pozemok a nechat mu urobit presne taky projekt aky tam chces.
0 0
Livi-a Livi-a

Livi-a je offline (nepripojený) Livi-a

Znova sa zapajam ... no neviem ale mne sa ten domcek, ktory sme si vybrali nezda az tak komplikovany.
Kamarat si postavil poschodovy dom za 1,3 miliona, preto mi to stale vrta hlavou a nemozem uverit ze by to vyslo 4-5 miliona /aj ked cena na kluc je tam uvedena 3.510.024,- Sk/.

Mame v rodine architekta, s projektom by sme problem nemali a je to skutocne dobry odbornik, mali by sme to prepocitane na milimetre.

Ozaj sa nikto nenajde, kto ma takyto domcek postaveny svojpomocne
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Livi-a, to ze je dvojpodlazny este neznamena, ze musi byt drahsi ako bungalow. Ten ma totiz 2x taku zastavanu plochu, 2x taku strechu a to su tie najdrahsie veci. A ja som tu cenu hovoril na komplet, aj s plotom, zahradou, upravou terenu, atd.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Livi-a Pozri príspevok
Znova sa zapajam ... no neviem ale mne sa ten domcek, ktory sme si vybrali nezda az tak komplikovany.
Kamarat si postavil poschodovy dom za 1,3 miliona, preto mi to stale vrta hlavou a nemozem uverit ze by to vyslo 4-5 miliona /aj ked cena na kluc je tam uvedena 3.510.024,- Sk/.

Mame v rodine architekta, s projektom by sme problem nemali a je to skutocne dobry odbornik, mali by sme to prepocitane na milimetre.

Ozaj sa nikto nenajde, kto ma takyto domcek postaveny svojpomocne
Syn stavia bungalov Alfa 143. Je uvedená cena 5 200 000, veľa vecí robí svojpomocne /okrem výkopu, strechy a omietok/ a je predpoklad, že sa zmestí do 2,5 mil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať