Zavrieť

Porady

Bungalov svojpomocne za 1,5 mil... da sa to?

Potrebujeme sa poradit. Chceli by sme si s manzelom postavit bungalov svojpomocne. Strasne by nas zaujimalo kolko to vyslo vas, je to mozne aby sme sa svojpomocne vmestili do sumy 1,5 mil?
Chcela som pridat aj link, ale este nemozem. Nazov nasho sna je BUNGALOV 79, ak to cita niekto kto v takom byva a postavil si ho svojpomocne, budem velmi rada ked nam napisete.
Dakujem
Usporiadat
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Dalo by sa to postaviť do 2 mil.
Ale všetko by muselo byť svojpomocne a po známosti a materiály musia byť aspoň za veľkoobchodné ceny.
Myslím, ale čisto dom

Na materiáloch a kvalite by som nešetril.
0 0
radkoslavko radkoslavko

radkoslavko je offline (nepripojený) radkoslavko

KEJKA Pozri príspevok
aha, lenže ja som si myslela, že v rámci projektu a vykalkulovanej ceny sa uvažuje s určitým štandardom. A nadštandard to samozrejme pri realizácii predraží.
Preto ma aj prekvapila cena projektu od wranders, že je 45000 Sk, hoci napr. projekty od Prodomu sú za polovičnú cenu.
to bude projekt asi aj s profesiami, preto je drahsi. Mna projekt Javijani2 vysiel 18tis a profesie 18tis.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
radkoslavko Pozri príspevok
to bude projekt asi aj s profesiami, preto je drahsi. Mna projekt Javijani2 vysiel 18tis a profesie 18tis.
Ja som mal projekt od prodom za 15 tisíc, už aj s profesiami.
0 0
Cyros Cyros

Cyros je offline (nepripojený) Cyros

No pri dnešných cenách o tom pochybujem,
0 0
robitusi robitusi

robitusi je offline (nepripojený) robitusi

Ale ten projekt od prodomu ste museli kupovat velmi davno,nie ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
robitusi Pozri príspevok
Ale ten projekt od prodomu ste museli kupovat velmi davno,nie ?
Rok 2005

Opravujem 12/2004
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

Teraz ked uz je euro dom za 1,5mil nie je ziadny problem.Naco Vam taky drahy bude.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Dorábam dom 120m2 podkrovný. Všetko sám svojpomocne. Len na betónovačky a krov rodina.Teraz som na 1,1mil. a predpokladám, že skončím niekde na 1,4 mil. To som však začal pred dvomi rokmi takže dnes by to bolo + 30 až 40 %. Bungalov je však o niečo drahší oproti podkrovnému. Takže za 2 milióny by sa dalo, ale tvrdá svojpomoc. Majstri, len výnimočne.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Ferdosondo Pozri príspevok
Dorábam dom 120m2 podkrovný. Všetko sám svojpomocne. Len na betónovačky a krov rodina.Teraz som na 1,1mil. a predpokladám, že skončím niekde na 1,4 mil. To som však začal pred dvomi rokmi takže dnes by to bolo + 30 až 40 %. Bungalov je však o niečo drahší oproti podkrovnému. Takže za 2 milióny by sa dalo, ale tvrdá svojpomoc. Majstri, len výnimočne.
Tiez som na tom podobne, akurat 130m2 a cena uz okolo 1,5 ale len krb stal cca 150, lebo som musel kupit drahy schiedel komin za 65litrov.
A ked priratam podlahove kurenie, dlazby a obklady, tak zvesela tych 1,8..... Vsak uvidime....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ferdosondo Pozri príspevok
Dorábam dom 120m2 podkrovný. Všetko sám svojpomocne. Len na betónovačky a krov rodina.Teraz som na 1,1mil. a predpokladám, že skončím niekde na 1,4 mil. To som však začal pred dvomi rokmi takže dnes by to bolo + 30 až 40 %. Bungalov je však o niečo drahší oproti podkrovnému. Takže za 2 milióny by sa dalo, ale tvrdá svojpomoc. Majstri, len výnimočne.
Mám bungalov, a max. svojpomocne zatiaľ 1,72 mil SKK. Bývam 1,5 roka, nie celkom dokončený. Pozrite si v blogu ako som postupoval stavbou.
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

vsetci ta strasia. Jasne ze sa to da a k si budes vsetko robit sama. ja som postavil bungalov beta od prodomu za cca 1,5mil.Ytong 375, Bramac Alpska, plastove okna Internova 6km,kurenei Devi,
ak neveris prid sa pozriet vsetko ti dokladujem
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Rozdiel v cene je napr. aj v realizovaní stavby s podpivničením a bez podpivničenia.

Na obrázku je vidno iba časť nad zemou, ale ak je stavba podpivničená, tak má o 1 podlažie viac. Toto podlažie treba brať drahšie, ako podlažie nadzemné, nakoľko hmotovo je rovnaké, ale pri nadzemnom sa nekalkuluje s takými prácami, ako zemné práce - výkopy, izolácie proti zemnej vlhkosti, ochrana izolácie a pod.


POZOR !!!
1. Taktiež si treba uvedomiť, že každý katalógový projekt je bez osadenia stavby. K zakúpenému projektu treba prirátať projektanta, ktorý Vám osadí stavbu do terénu, teda na výkrese do situácie. Môže to byť od 100 € vyššie.

2. Situácia vyžaduje napojenie na verejné rozvodné siete. Prípojky sú ďalšie náklady na stavbu, ktoré v katalógovom projekte nie sú.

3. Ak nie je v mieste stavby verejná kanalizácia, tak máte ďalšie náklady na žumpu.

4. Ešte nemáte oplotenie!!!

5. Stavba má aj okolie, t.j. prístupová komunikácia, odstavná plocha a pod.

6. Chcem mať RD aj s "nadštandardom". Prirátať treba aj letnú terasu (ak nie je v PD), ale určite v PD nie je samostatná stavba altánku a pod.

7. Ak toto všetko máte, a to som nespomenul všetko, tak náklady na kolaudáciu. Revízie by mali byť v rozpočte stavby (možno všetky ani nie - elektro vnútorné rozvody + bleskozvod, ak sa robí), ale prípojka určite nie je. Ďalej geodetické zameranie stavby ku kolaudácii a pre kataster (250 €) nie.

8. Ak to trochu poteší, tak zmena v PD by mala byť odsúhlasená projektantom "katalógovým". Môžu to spraviť zadarmo, ale nemusia. (100 € a viac).

Možno by ma niečo ešte napadlo, ale to doplnia aj kolegovci.


CIMOM

PS : pri kolaudácii treba aj nejaký pohárik !!!


CIMOM
1 0
matakmec matakmec

matakmec je offline (nepripojený) matakmec

Našla som túto debatu až dnes, ale ak je on line Kazu... tak sa chcem opýtať ako dopadla stavba domu jeho syna s projektom Alfa 143. Aj my s manželom si chceme taký postaviť.plííííííííííííííííís o info
0 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

A co by ste povedali na nieco take? Hotove byvanie za 700.000 Kc:
- bez projektu
- bez robotnikov
- hotove za 1 den

http://bydleni.idnes.cz/domek-za-700...chitektura_rez
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

mahony1 Pozri príspevok
A co by ste povedali na nieco take? Hotove byvanie za 700.000 Kc:
- bez projektu
- bez robotnikov
- hotove za 1 den

http://bydleni.idnes.cz/domek-za-700...chitektura_rez
No a ty si vieš predstaviť človeka, ktorý má 30.000 € a bol by ochotný v niečom takom bývať?
Viem si predstaviť človeka, ktorý nemá 30.000 €, ktorý by v tom aj býval, ale zas si neviem predstaviť banku, ktorá by mu dala hypotéku na ten "akože dom".
No a zostáva už len lízing.
-----------------------------------
Ak máš nejaký kapitál a dobrý plácok niekde na predmestí Svätého Júra, môžeš si na tom založiť dobré podnikanie.
Niečo v štýle "lacné nájomné bývanie v Jurskom parku" s.r.o.
0 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

jar88 Pozri príspevok
No a ty si vieš predstaviť človeka, ktorý má 30.000 € a bol by ochotný v niečom takom bývať?
Ja nehodnotim to, ci si niekto "vie predstavit" tam byvat alebo nie. Ty poznas vsetkych ludi na Slovensku, ze vies hovorit za nich?

Ja nie. Cielom mojho prispevku bolo dat sem i takuto moznost. Koho to zaujme, nech skusi. Kazdy si to musi zvazit sam. Ja za nikoho rozhodnutia nerobim, nerob ani ty.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
jar88 Pozri príspevok
No a ty si vieš predstaviť človeka, ktorý má 30.000 € a bol by ochotný v niečom takom bývať?
Viem si predstaviť človeka, ktorý nemá 30.000 €, ktorý by v tom aj býval, ale zas si neviem predstaviť banku, ktorá by mu dala hypotéku na ten "akože dom".
No a zostáva už len lízing.
-----------------------------------
Ak máš nejaký kapitál a dobrý plácok niekde na predmestí Svätého Júra, môžeš si na tom založiť dobré podnikanie.
Niečo v štýle "lacné nájomné bývanie v Jurskom parku" s.r.o.
Dobrý nápad ,nastavať kontajnery a pýtať prenájom. 2ks kontajnery cca 10 000€.V Ba sa prenájom pohybuje okolo 500€ mesačne za dva- tri roky sa to možno vráti.Študenti a študentky by sa možno potešili.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

podla mna sa da postavit aj neda. Vidim to na sebe.. koncil som pri drahych oknach geneo a este uvazujem o roletach za dalsich 5000 eur. Pritom tie peniaze budem potrebovat inde, ale ak to nedam, tak ma to bude neskor mrziet. myslim ze pokial pojde clovek nekompromisne po tom najlacnejsom, tak sa da dom spravit relativne lacno.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Tiež som si pred stavbou spočítal, že mi bude pri svojpomoci stačiť milión max.1,2. Vlastne ako väčšina diskutujúcich, čo ešte len chce stavať. Všetko okrem krovu som spravil sám (betónovačky s rodinou) a doteraz to stálo 1,6mil. Vyše roka bývame, vo vnútri je už skoro všetko, až na malé detaily v hodnote cca. 60 tis. Avšak vonku treba ešte dokončiť garáž, terasu, chodníky,vjazd, bránu, plot, odkvapy, zateplenie ... Budem rád ak sa zmestím tak do 2,1 mil. A to som zháňal vždy maximálne zľavy.
Takže po vlastných skúsenostiach môžem povedať, že dom za 1,5mil. sa nedá postaviť.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať