Zavrieť

Porady

Bungalov svojpomocne za 1,5 mil... da sa to?

Potrebujeme sa poradit. Chceli by sme si s manzelom postavit bungalov svojpomocne. Strasne by nas zaujimalo kolko to vyslo vas, je to mozne aby sme sa svojpomocne vmestili do sumy 1,5 mil?
Chcela som pridat aj link, ale este nemozem. Nazov nasho sna je BUNGALOV 79, ak to cita niekto kto v takom byva a postavil si ho svojpomocne, budem velmi rada ked nam napisete.
Dakujem
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Kazu Pozri príspevok
Syn stavia bungalov Alfa 143. Je uvedená cena 5 200 000, veľa vecí robí svojpomocne /okrem výkopu, strechy a omietok/ a je predpoklad, že sa zmestí do 2,5 mil.
V akej faze je prave teraz? A ten predpoklad zahrna co vsetko?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

AndrejG Pozri príspevok
V akej faze je prave teraz? A ten predpoklad zahrna co vsetko?
Ide robiť strechu. Okrem toho, že platil prácu za výkop, zaplatí prácu tesárovi a murárom za omietanie, všetko ostatné si urobíme svojpomocne /elektrikára s oprávnením máme v rodine - to bude za "Ďakujem a až budeš potrebovať niečo ty, tak sa ozvi"/, v podstate tam je rátané len s materiálom. Ploty nebudú, u nás ich vlastne ani netreba /naše sa končí tam, kde sa začína družstevné / a terénne úpravy tiež svojpomocne /akurát kúpime naftu do buldozéru a trávové semeno/.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

No dufam, ze vam to vyjde, niekto predsa musi postavit dom za taku cenu. Doteraz to tak kazdy naplanoval iba pred stavbou.
0 0
rolob rolob

rolob je offline (nepripojený) rolob

To bude asi problém. Ja som taktiež staval bungalov v roku 2006. Skoro podobných rozmerov (13x9). Bolo teda este stale je to svojpomocne. Čo sa týka samotného bývania tak sme to stihli za necelých 6 mesiacov a to na stavbe pracovalo max. 5 ludí. Dnešné materiály sú rýchle ale aj niečo stoja. Hrubá stavba je zanedbateľná čast (možno tretina) z ceny domu. Vtedy nas to vyslo na +- 2 mil. dnes možno + 30%. Treba si to rozrátať da to veľa prace ale da sa to. Vela uspechov. (svojpomocne to je makacka).
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
no ved aj mne sa páči, akurát mi chýbajú okná na východ a západ. Na východ sú - obývačka, ale uzke vysoké - trochu divné. Ale na západ nie je nič, okno z jednej izby je na sever. Toto mi je divné a idem sa na to spýtať.
Vychádzam z toho, že terasa je orientovaná na juh.
AndrejG Pozri príspevok
Preto som hovoril, ze najlepsie zobrat architekta na pozemok a nechat mu urobit presne taky projekt aky tam chces.
tak som po konzultácii a som nadšená. Ten projekt mi vyhovuje, malé zmeny budú potrebné, ale to sa dá riešiť pri stavbe samotnej. Je projektovaný ako nízkoenergetický s izoláciami zo všetkých strán, s rekuperáciou.....
Individuálne riešený projekt by sa mi neoplatil, nešiel by pod 100000 Sk.
Takže idem do toho, držte mi palce.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
malé zmeny budú potrebné, ale to sa dá riešiť pri stavbe samotnej
Tomu sa prave vyhni, zober ten projekt a nechaj ho radsej prerobit. Mensie upravy vacsinou urobi aj firma predavajuca projekty za 5-10tis. navyse.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Tomu sa prave vyhni, zober ten projekt a nechaj ho radsej prerobit. Mensie upravy vacsinou urobi aj firma predavajuca projekty za 5-10tis. navyse.
jasne, nemyslela som to tak úplne doslova. Zmeny sa zakreslia do projektu, preberieme to s kamarátom. Táto firma mi dá písomný súhlas, že je to OK.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

KEJKA Pozri príspevok
jasne, nemyslela som to tak úplne doslova. Zmeny sa zakreslia do projektu, preberieme to s kamarátom. Táto firma mi dá písomný súhlas, že je to OK.
Máš úplne pravdu, že v rôznych katalóch firiem je rôzna cena na Projektovu dokumentáciu (ďalej len PD) a závisí to hlavne od ich serioznosti prístupu ku klientom. Mnohé zapýtajú max. cenu za PD ale aká je skladba PD TS(technická správa) -niekedy veľmi málo z nej vie vyčítať aj stavebný úrad a už nehovoríme o dokonalosti výkresov nie sú spracované ani na úrovni (zadania prípadne úvodnéh projektu a to majú byť výkresyx pre realizáciu. Ešte by som Ti doporučila sa opýtať, v koľkých súpravách Ti dodoajú PD a čo všetko obsahuje - myslím za 1.- projekt architektúry- (TS, výkresy v mierke 1:50,alebo 1.100 -aké?!- výkresy detailov(1:10), výkazy aké?! poprípade výkaz výmer, alebo rozpočet
2.- projekt statiky- TS, výkresy v mierke ako pri arch.,skladby stropov, výztuže,prekladov,vencov,schodísk a výkaz spotreby materialu.
3.- projekt ÚK- TS, spotrebu energie na vykurovnie, výkresy rozvodov ÚK s dímenziou telies,schému zapojenia kotla a umiestnenie,výkaz materialu
4.- prokekt plynu- TS,výkresy rozvodov plynu, výkaz materialu
5.- projekt zdravotnej techniky- TS, výkresy vnútorného vodovodu a domovej kanalizácie, výkaz materialu
6.- projekt elektroinštalácie - TS, výkresy svetelnách, zásuvkových rozvodov a motorickej elekrtoinštalácii (do toho môžu byť zahrnuté výkresy rozvodov slaboprúdu, schémy rozvádzačov výkaz materialu.
Píšeš., že je PD aj rekuperáciou - tak potom aj tá ma mať svoj projekt a náležitosti. Aké presne, to Ti žiaľ nepoviem, lebo teraz študujem všetko o rekuperácii aj o tepelných čerpadlách.
Domček pre porovnanie s podob.veľkosťou:
zastavaná pl.:121,70m2
celková úžitková pl.:101,80 m2
celková obytná pl.:65,00 m2 - táto celková obytná plocha Pri TAU 119 nie je uvedená- opýtaj sa koľko je.
Približné náklady sú 2 700 000.- Sk a Cena PD je 38 000.- SK
Určite tam nie je rekuperácia. Synov kolega si dal urrobiť cenovú ponuku na svoj domček a cena spolu s dodávkou bola neúrekom. Je to ešte drahý špás a návratnosť?! ešte KBZ- záleží od veľmi veľa vecí a . Odborník na rekuperáciu Ti poradí určite lepše. O nej sa prezveď viac a potom sa firmy Wrandwrs opýtaj. A ak môžem poradiť prezveď sa aj o možnostiach využitia slnečných kolektorov aspoň na ohrev vody, lebo na ÚK sú ešte vysoké náklady.
Kejka (milý medvedík YOGI) držím palce a budem sdielať s Tebou Tvoju radosť z nového domčeka.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
radšej okopírujem, čo mám dostať podľa webu - ja som si vybrala rekuperáciu bez tepelného čerpadla, malo by to byť súčasťou PD
tá mierka-to neviem, áno spýtam sa, ak treba aj detaily...? neviem.
tu je ich ponuka plus žumpa a garáž k tomu v cene (akože zadarmo)
Architektúra
sprievodnú správu
technickú správu
výkresy ( v mierke 1:50)
základy
pôdorysy
rez
krov
pohľady
detaily
výpisy podláh
okien a dverí

Projekt požiarnej ochrany

Statika
technickú správu
výkresy skladby stropov
vencov a prekladov
schodišta
výkazy materiálov
statický výpočet

Zdravotechnika
technickú správu
výkresy - vnútorný vodovod
domovú kanalizáciu
domový plynovod
výkazy materiálov

Kúrenie
technickú správu
výkresy rozvodov ústredného kúrenia
schému zapojenia kúrenia a rozmiestnenia
dimenzie vykurovacích telies
výkazy materiálov

Elektroinštalácia
elektrické rozvody celého objektu
schému rozvádzača
výkazy materiálov
0 0
515 515

515 je offline (nepripojený) 515

Ja som stavala Bungalov 79 svojpomocne, pred 4 rokmi. Ak to fakt robíte všetko svojpomocne, zmestíte sa do toho, ale samozrejme s najdrahším materiálom to nepôjde. Tá suma by pokryla stavbu, aby mohla byť skolaudovaná a základné vybavenie.
Veľa sily.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

515 Pozri príspevok
Ja som stavala Bungalov 79 svojpomocne, pred 4 rokmi. Ak to fakt robíte všetko svojpomocne, zmestíte sa do toho, ale samozrejme s najdrahším materiálom to nepôjde. Tá suma by pokryla stavbu, aby mohla byť skolaudovaná a základné vybavenie.
Veľa sily.
4 roky je dost, kedze material ide hore rocne aj o 10%.
0 0
karka karka

karka je offline (nepripojený) karka

Je x faktorov. my sa chceme zmestit do 2 mil. mozno + 100 -150tis. zalezi ako sa viete obracat, kolko casu tomu venujete. Hrubu stavbu nam robia murari. ciastocne podpivniceny. Tehlu mame kvalitnu a dokazali sme ju zohnat za 35 sk. Tehla na cely dom nas vysla nejakych 75 tis. porotherm 38. Jeden chlapik chcel za strechu -za robotu 190 tis. dosli sme za druhym a ten povedal ze 70 tis. a o dva tyzdne menej, ze mu to bude trvat.uz ju robia. sikovni chalpi. robili aj kamartovi. treba sa len pytat ludi znamych. nikdy nevies kto koho pozna a moze ti pomoct. ja nastastie mam dost znamych, ktori nevahaju pomoct a poradt.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Same sikovne baby tu su.
0 0
01zuzana 01zuzana

01zuzana je offline (nepripojený) 01zuzana

Karka:
Je x faktorov. my sa chceme zmestit do 2 mil. mozno + 100 -150tis. zalezi ako sa viete obracat, kolko casu tomu venujete. Hrubu stavbu nam robia murari. ciastocne podpivniceny. Tehlu mame kvalitnu a dokazali sme ju zohnat za 35 sk. Tehla na cely dom nas vysla nejakych 75 tis. porotherm 38. Jeden chlapik chcel za strechu -za robotu 190 tis. dosli sme za druhym a ten povedal ze 70 tis. a o dva tyzdne menej, ze mu to bude trvat.uz ju robia. sikovni chalpi. robili aj kamartovi. treba sa len pytat ludi znamych. nikdy nevies kto koho pozna a moze ti pomoct. ja nastastie mam dost znamych, ktori nevahaju pomoct a poradt.




A v ktorom regióne prosím ťa staviaš? Tiež by som potrebovala nejakých šikovných a nie drahých murárov (ako napokon každý) :-)
Naposledy upravil 01zuzana : 20.09.08 at 12:56 Dôvod: nezobrazilo mi povodný text, na kt. som reagovala
0 0
rikinel rikinel

rikinel je offline (nepripojený) rikinel

čawte,no je to ozaj ťažke najst dobrych a sikovnych robotnikov a to este v dobrej cene k tomu
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

Keby naše finančné prestavy o výdajoch boli rovnaké aj s realitou, tak by sme boli spokojní asi všetci. Ja nemôžem povedať, koľko ma to stálo, pretože ešte len budeme dávať strop.
Do svojich možností som nezarátavala chodníky ani úpravu záhrady. V mojom okolí poznám veľa maldých, ktorí stavajú, alebo dostavali a väčšina z nich nemá ani dokončené vybavenie. Napr. obložené schodisko drevom, dvere (interiérové), chodníky a záhradu už vôbec nie. A všetci bývajú. Každý robí na dome, čo je v jeho finančných možnostiach. O úprave záhrady budem fakt pomýšľať ako na poslednú vec. Nerátam s tým ako s veľkou položkou. V kvetoch sa vyznám, rozvrhnem si to sama, jediná položka bude nákup rastlín, ak si ich dovtedy nevysadím. Dokonca ani tuje niesú problém ale to sa ešte uvidí.
Interiér som dala na starosť sestre, tá má kamarátku architektku, rovnako ako aj jej vyženený synovec.
Určite by sa aj mne veľmi páčilo ísť bývať do "dokonalého domu", ale už teraz viem, že to tak jednoducho nebude......

P.S. Máme katalógový projekt, kde je výkaz výmer. Je ale z cien cca 2 roky starých, ale finančne sme stále v pohode. Napr. základy sú tam nacenene na cca 250 000 Sk. Nás vyšli reálne cca 110 000 sk. Materiál viac, neviemkoľko presne. Bolo tam rátané so železobetónovým stropom, no my sme dávali z ytongu. Škridla asi narovnako. Zatiaľ to asi vidím ružovo, to mi asi poviete, ale viem, že vy to máte za sebou, tak viete, že ma to asi prejde.....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja si myslím ,že by som sa do 1,5 mil zmestil ale to by som to urobil de facto sám.
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

da sa to. ja staviam bungalov beta od prodomu. vsetko robim sam len na strechu som mal tesara a 4-ria sme ju zmakli za 5 dni + pokladka skridle.
ma 12 rocnu prax v stavebnictve, inac by som sa do toho nepustil. od 1.4.2008 ked som zacal som sa dne s dostal po strechu s oknami a momentalne robim sadrokarton a elektriku. zatial som investoval 1100000 cca.
yton 375, bramax alpska, betonovy strop. okna novaplast 6-km.....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Asi by som to za tých 1,5 mil. zvládol.Ale to som stavbár a nie amatér.A musel by som riadne šetriť doslova na všetkom a všade.Viem na čom môžem šetriť a na čom nie .Tento dom sa dá v pohode do 2 mil. zvládnuť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Od architektov nečakajte lacné riešenia.A od tých bytových už vôbec nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať