Zavrieť

Porady

Bungalov svojpomocne za 1,5 mil... da sa to?

Potrebujeme sa poradit. Chceli by sme si s manzelom postavit bungalov svojpomocne. Strasne by nas zaujimalo kolko to vyslo vas, je to mozne aby sme sa svojpomocne vmestili do sumy 1,5 mil?
Chcela som pridat aj link, ale este nemozem. Nazov nasho sna je BUNGALOV 79, ak to cita niekto kto v takom byva a postavil si ho svojpomocne, budem velmi rada ked nam napisete.
Dakujem
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no ale dom je aj dvojizbak s kuchynou kupelnou. skusim nakreslit a prepocitat podla mojich doterajsich skusenosti. myslim ze pre ludi ktori nepotrebuju luxus sa da postavit dom do milionu. Ale bude maly a neprakticky.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dá sa , keď ti Arabela požičia prsteň.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
no ale dom je aj dvojizbak s kuchynou kupelnou. skusim nakreslit a prepocitat podla mojich doterajsich skusenosti. myslim ze pre ludi ktori nepotrebuju luxus sa da postavit dom do milionu. Ale bude maly a neprakticky.
Už sme to rátali.Nedá sa to.Potom je to skôr búda ako dom.Už som to tu písal radšej postaviť pol domu a potom pristaviť.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

sak to , ze ludia chcu DOM.. naprv im staci buda a ked idu stavat tak iba zvacsuju. ja mam stale na mysli dvojizbovu budu. jednemu cloveku na dozitie by to uplne stacilo. Pripadne nenarocnemu paru ktory chodi domov iba prespat
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alltracboy Pozri príspevok
sak to , ze ludia chcu DOM.. naprv im staci buda a ked idu stavat tak iba zvacsuju. ja mam stale na mysli dvojizbovu budu. jednemu cloveku na dozitie by to uplne stacilo. Pripadne nenarocnemu paru ktory chodi domov iba prespat
No, ale takých párov, čo chodia domov len prespať, je tu drvivá väčšina.
Hlavne ak majú dom v satelite pri Bratislave a dokonca na hypotéku. Musia makať od nevidím do nevidím, ráno zápcha, večer zápcha a následne ak sa podarí, tak aj vyspať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

my sa tiež chystáme s manželkou stavať a dúfam že za 1 -1,5 mil. ešte starých SK /bez pozemku/ sa dá postaviť maličký dom bez pivníc a bez garáže s podkrovím, vonkajších rozmerov cca. 7,5 x 8,5 m do štádia že sa tam dá nasťahovať...
- úplne jednoduchej "kysuckej" stavby...
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

alltracboy Pozri príspevok
sak to , ze ludia chcu DOM.. naprv im staci buda a ked idu stavat tak iba zvacsuju. ja mam stale na mysli dvojizbovu budu. jednemu cloveku na dozitie by to uplne stacilo. Pripadne nenarocnemu paru ktory chodi domov iba prespat
Predpokladám, že človek, ktorý chce dožíť, nezačne stavať svojpomocne. To by už po porade s lekárom, mal bývať asi v inom zariadení. Takisto nenáročný pár, ktorý sa chodí domov iba vyspať nebude lopotiť po večeroch a víkendoch. Pre týchto ľudí je panelák ako stvorený.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Nandrolon Pozri príspevok
my sa tiež chystáme s manželkou stavať a dúfam že za 1 -1,5 mil. ešte starých SK /bez pozemku/ sa dá postaviť maličký dom bez pivníc a bez garáže s podkrovím, vonkajších rozmerov cca. 7,5 x 8,5 m do štádia že sa tam dá nasťahovať...
- úplne jednoduchej "kysuckej" stavby...
Ty máš ešte 1,5mil starých SK? Prepáč ale nedalo mi.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

dal som to preto v korunách, aby to lepšie korešpondovalo s názvom témy :-))
0 1
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Hlásim sa do diskusie, no nie z hľadiska sumy, ale otázky bývania v 2-izbovej búde...tak my v takej bývame, sme 4-členná rodina, bývame si spokojne v malom krásnom domčeku, sme chválabohu nezadĺžení a je nám fajn...žiadny problém...máme síce možnosť
nadstavby alebo prístavby, ale to bude úlet do budúcna...to keby náhodou manžel skončil na úrade práce a nemal do čoho "pichnúť"...
P.S.: poznám pár ľúdí, ktorí keď dostavali veľký dom, tak práve deti dorástli a odišli z domu /úplne stačí ak 15-ročný chalan odíde na internát a chodí domov len na víkendy/ a vtedy ten úžasný
veľký dom vlastne zostáva prázdny a rodičia si uvedomia, že
v 4-5 izbovom dome sa môžu aj naháňať...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nandrolon Pozri príspevok
my sa tiež chystáme s manželkou stavať a dúfam že za 1 -1,5 mil. ešte starých SK /bez pozemku/ sa dá postaviť maličký dom bez pivníc a bez garáže s podkrovím, vonkajších rozmerov cca. 7,5 x 8,5 m do štádia že sa tam dá nasťahovať...
- úplne jednoduchej "kysuckej" stavby...
staviam a poviem ti že nedá
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nedávno som mal kupovať za 1,6 mil. korún dom vrátane 500m2 pozemku.
chceš mi povedať že tí chalani, ktorí ho staviali na kšeft sú ľudomili a nielen že pracovali zadarmo, ale ešte na ňom aj prerobia ????

moje konštatovanie je takéto MUSí SA TO DAŤ a ten stojaci dom je "živý dôkaz"...
http://www.trioreality.eu/index.php?...&ref_id=153974
- mimochodom je o dosť väčší ako si ja predstavujem ten svoj...

ps: myslím si že "takíto" stvavitelia využívajú neznalosť ľudí a ich nevedomosť a chcú každého silou-mocou presvedčiť že sa to nedá a potom na tom ryžujú obrovské prachy...
- lebo niektorí ľudia sú dosť bojazliví a boja sa do niečoho pustiť... a druhí toho hravo využijú....

No čo mi povieš na ten inzerát, viem je to fušerská robota, ale EVIDENTNE SA TO DÁ...
+ napojená elektrika + napojená voda + napojená kanalizácia + pozemok, ktorí tiež nie je zadarmo.
Napíšem ešte to, že cez google map na tom pozemku pred 10-timi mesiacmi nič nebolo...
Takže ako podľa teba ????????????????????????
0 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nandrolon,v takej lokalite je ten dom pre mňa drahý a to,čo píšeš o ryžovaní,tak to mňa uráža,moj sposob roboty je založený na inom princípe.
Späť k inzerátu.Je to murovaný dom,nedokončený,z fotiek sa nedá posúdiť kvalita a to nevieme,ako sú urobené inštalácie,500 m2 pozemku nie je bohviečo v tak odľahlej lokalite,takže - o tom potom....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

o ryžovaní som nehovoril konkrétne o tebe, ale veľa takých sa nájde...
to, že je niečo "nahovno" urobené ešte neznamená že je to urobené z hliny alebo z čoho, proste je to zfušované, ale predsta stavebný materiál použili rovnako drahý ako keby to "sfušované" nebolo...
Lenže veľa ľudí nenapíše nič o lokalite, ale iba napíše jednoznačne že sa to nedá a ja tvrdím na základe tohto že sa to DÁ, neznamená že to dokážem aj ja, ale DÁ SA TO a nikto mi to nevyvráti...
Mimochodom tí, čo to stavali si nerobili všetko iba sami... a pozemok sa predával za 201 tis. Sk, osobne som ho videl v inzercii a rozmýšľal nad ním...
Dom je "takmer" dokončený, to že tam nie je ešte podlaha, to je asi všetko...
0 1
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nandrolon Pozri príspevok
Nedávno som mal kupovať za 1,6 mil. korún dom vrátane 500m2 pozemku.
chceš mi povedať že tí chalani, ktorí ho staviali na kšeft sú ľudomili a nielen že pracovali zadarmo, ale ešte na ňom aj prerobia ????

moje konštatovanie je takéto MUSí SA TO DAŤ a ten stojaci dom je "živý dôkaz"...
http://www.trioreality.eu/index.php?...&ref_id=153974
- mimochodom je o dosť väčší ako si ja predstavujem ten svoj...

ps: myslím si že "takíto" stvavitelia využívajú neznalosť ľudí a ich nevedomosť a chcú každého silou-mocou presvedčiť že sa to nedá a potom na tom ryžujú obrovské prachy...
- lebo niektorí ľudia sú dosť bojazliví a boja sa do niečoho pustiť... a druhí toho hravo využijú....

No čo mi povieš na ten inzerát, viem je to fušerská robota, ale EVIDENTNE SA TO DÁ...
+ napojená elektrika + napojená voda + napojená kanalizácia + pozemok, ktorí tiež nie je zadarmo.
Napíšem ešte to, že cez google map na tom pozemku pred 10-timi mesiacmi nič nebolo...
Takže ako podľa teba ????????????????????????
Možno ten človek ktorý to staval mal úver z banky a teraz nestíha splácať tak že radšej dom predá aj pod cenu ako by mu ho mala banka zhabať.
0 0
fedo78 fedo78

fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

S týmto sa svojpomocou musí dať dostať do 1,5 milióna:
projektyrd.zoznam.sk/sk/filter-projektov/rival-x-10.html
Ak je stavebník šikovný a vie si vybaviť dobré ceny za materiál + pomocníkov na stavbu za jedlo, pivo a ďakujem tak sa to určite dá.
Ja som za cca 2 milióny postavil dom o viac ako tretinu väčší, s garážou, terasou, oveľa zložitejšou strechou. Zastavaná plocha 165 m2 (tento má 98 m2). Materiál bol vtedy ešte drahší ako teraz.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pivko, nad tým tvojím posledným príspevkom som sa teda riadne pobavil, to fakt niekto môže byť taký naivný, však oni /dvaja/ kúpili pozemok za 200 tis. a postavili tam rýchlo dom na kšeft, síce je taký ako je, ale určite na tom budú mať ešte 2 nemalé balíky prachov pre seba...

- že predať pod cenu lebo mali úver, to by museli byť j*****ý...
- mimochodom ten človek je celkom dobrý "špekulant" ...
0 1
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nandrolon Pozri príspevok
Pivko, nad tým tvojím posledným príspevkom som sa teda riadne pobavil, to fakt niekto môže byť taký naivný, však oni /dvaja/ kúpili pozemok za 200 tis. a postavili tam rýchlo dom na kšeft, síce je taký ako je, ale určite na tom budú mať ešte 2 nemalé balíky prachov pre seba...

- že predať pod cenu lebo mali úver, to by museli byť j*****ý...
- mimochodom ten človek je celkom dobrý "špekulant" ...
Nevyjadrujem sa ,stavaj uvidíš.
PS:najprv si zisti koľko stojí cca kúrenie/ ak neplánuješ kúriť do Petríka/ voda , alektrika , okna, dvere, železo, betón fasáda ani nehovorím /cca 10.000 EUR/ atd atd.
Mám suseda čo robil zateplenie EPS+ Poľské lepidlo a hmoždinky , žiadne APO lišty ,no hotová katastrófa ako to vyzerá.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pivko Pozri príspevok
Nevyjadrujem sa ,stavaj uvidíš.
PS:najprv si zisti koľko stojí cca kúrenie/ ak neplánuješ kúriť do Petríka/ voda , alektrika , okna, dvere, železo, betón fasáda ani nehovorím /cca 10.000 EUR/ atd atd.
Mám suseda čo robil zateplenie EPS+ Poľské lepidlo a hmoždinky , žiadne APO lišty ,no hotová katastrófa ako to vyzerá.
Nóó, presne tak.
Zabudol si ešte napísať, že aj hromozvod stojí nemalé peniaze.
-------------------------------------------------------------
Prečo by inak, aj vzdelaní ľudia, platili 160.000 € za dom. To dá rozum, nie?
Veď nie sme všetci padnutí na hlavu
či áno
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marleau Pozri príspevok
Nandrolon,v takej lokalite je ten dom pre mňa drahý a to,čo píšeš o ryžovaní,tak to mňa uráža,moj sposob roboty je založený na inom princípe.
A že by si nám napísal niečo o tom tvojom "inom princípe"?
Predpokladám, že sa jedná o nejaký vyšší princíp. Tak spusť nech sa poučíme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať