Zavrieť

Porady

Bungalov svojpomocne za 1,5 mil... da sa to?

Potrebujeme sa poradit. Chceli by sme si s manzelom postavit bungalov svojpomocne. Strasne by nas zaujimalo kolko to vyslo vas, je to mozne aby sme sa svojpomocne vmestili do sumy 1,5 mil?
Chcela som pridat aj link, ale este nemozem. Nazov nasho sna je BUNGALOV 79, ak to cita niekto kto v takom byva a postavil si ho svojpomocne, budem velmi rada ked nam napisete.
Dakujem
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
jar88 Pozri príspevok
Nóó, presne tak.
Zabudol si ešte napísať, že aj hromozvod stojí nemalé peniaze.
-------------------------------------------------------------
Prečo by inak, aj vzdelaní ľudia, platili 160.000 € za dom. To dá rozum, nie?
Veď nie sme všetci padnutí na hlavu
či áno
Revizna správa plyn 200 EUR , elektrika+ hromozvod 200EUR pripojenie sieti plynárne cca 200EUR , vodárne cca 300EUR , elektrárne cca 150EUR len poplatky
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon Pozri príspevok
o ryžovaní som nehovoril konkrétne o tebe, ale veľa takých sa nájde...
to, že je niečo "nahovno" urobené ešte neznamená že je to urobené z hliny alebo z čoho, proste je to zfušované, ale predsta stavebný materiál použili rovnako drahý ako keby to "sfušované" nebolo...
Lenže veľa ľudí nenapíše nič o lokalite, ale iba napíše jednoznačne že sa to nedá a ja tvrdím na základe tohto že sa to DÁ, neznamená že to dokážem aj ja, ale DÁ SA TO a nikto mi to nevyvráti...
Mimochodom tí, čo to stavali si nerobili všetko iba sami... a pozemok sa predával za 201 tis. Sk, osobne som ho videl v inzercii a rozmýšľal nad ním...
Dom je "takmer" dokončený, to že tam nie je ešte podlaha, to je asi všetko...
Jednoznačne sa to dá a dokonca aj lacnejšie.
---------------------------------------------
Základný a hlavný problém je v tom, že už nemáme profesiu "staviteľ".
-------------------------------------------------------------------
Mali by to byť profesionáli zbehlí v stavebnej problematike.
To znamená poznať prácu architektov, stavebné profesie, konanie na stavebnom úrade, na katastri a podobné veci. Oni by vedeli posúdiť rôzne ponuky, zmluvy a výsledok práce odborníkov.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
marleau Pozri príspevok
Nandrolon,v takej lokalite je ten dom pre mňa drahý a to,čo píšeš o ryžovaní,tak to mňa uráža,moj sposob roboty je založený na inom princípe.
Späť k inzerátu.Je to murovaný dom,nedokončený,z fotiek sa nedá posúdiť kvalita a to nevieme,ako sú urobené inštalácie,500 m2 pozemku nie je bohviečo v tak odľahlej lokalite,takže - o tom potom....
Už som tu ten "dom "hodnotil".Smutné že sa tu stále nájdu také hovadá čo sú ochotné takéto čudo postaviť a predávať to ako dom.Myslím že je to na paragraf.Je vysoko pravdepodobné že ten dom nemusí vydržať nápor vetra a snehu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

220870 veľmi rád ťa čítam, lebo sa mi zdá že si macher vo fachu.
Rád by som ale napísal jednu poznámku:
však áno, stavali to ako k***ti, ale materiál predsa použili, nie? narážam na to že ak by bola daná robota urobená dobre tak by hádam nepotrebovali tehál a všetkého na 2 domy /aby sa dostali na nejakých 90 tis. eur... ??/
robota stojí za figu, ale čo ak by s tým materiálom robil "normálny" človek??
0 1
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ten čo to staval nebol blbec .Rozumel tomu.Len bol vychcaný.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno máš pravdu, treba rozlišovať "blbec" a staromódne slovo "prefíkaný"... ale stavbár nebol /nemal z info. stav. školu.../
0 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Dajte mi niekto facku,lebo sa mi nezdá,že to,čo tu čítam može byť pravda.Počkať,sme na Slovensku,tu je každý kuchár stavbárom ako aj každý divák trénerom a každý blbec politikom.Tak už to nie je sen,tvrdá slovenská realita.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

moj "excel dom" sa dostal na hodnotu 65tis€ bez zariadenia
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja na 80tis€ bez zariadenia - PRODOM Bungalow 22. Vratane krbu s prieduchmi, zatepleni (bez fasadnej omietky).
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

Neriešte to tu toľko.Každy ma ine predstavy , ine možnosti. Niekto si dokaže urobiť takmer všetko sam iny potrebuje viac odbornikov. Niekto ma možnosť zohnať material lacnejšie iny nie.Je to individualne a u každeho ine.
Vesele vianoce všetkým a hlavne veľa veľa zdravia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať