Zavrieť

Porady

Usporiadat
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Ďakujem Jozefko. (ale nie za "Materské 4mil.mesačne"). Od apríla mám dôchodcu na dohodu, tak ma preplašilo, že som neodviedla garančné poistenie.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tu žiaden ohlas na 4 milióny?

Inak zajtra o 8:22 mi na blogu vyjde ďalší článok k novele zákona o SP, tentoraz na tému "Ochranná lehota".
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Jozef-ja by som bral ale bohužiaľ nemôžem. Stačí taká reakcia?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

bepo
Jozef-ja by som bral ale bohužiaľ nemôžem. Stačí taká reakcia?
Bepo, veď môžeš ísť aj na Ty na materskú
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Muška-to by som musel mať dôvod,len tak z pasie sa nedá ísť
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Ja by som tiez isla, len nie vsetko sa da. Ale pouvazujem. No ako vidim v dnesnej dobe sa oplati mat konzultanta aj v tejto oblasti.
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Musím sa aj pripojiť k tejto téme. Prečítala som si článok o 4 mil.materského.Predpokladám , že túto dieru určite zalátajú , ale bolo by to super . Už dlhodobejšie sa pohúšam ,,rodinku ,, nalomiť na tretie dieťa , ale tuším som teraz našla pekný ,,argument,,.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Článok o tom, čo sa chystá s ochrannou lehotou (česť jej pamiatke):

http://mihal.blog.sme.sk/c/10314/Ochranna-lehota.html


P.S. Ak sa Vám to páči, nezabudnite prosím kliknúť na ikonku "Výborný text" na konci článku. Ak sa nepáči, neklikajte - takto viem, či to vôbec má zmysel písať.

Napr. článok "O jednu dieru v zákone menej?" čítalo 800 ľudí, z toho len (?) 65 čitateľov klikom na túto ikonu vyjadrilo spokojnosť s textom... .

...a nezabúdajte prosím, že to páči/nepáči nie je hodnotením novely zákona ale hodnotením môjho úbohého článočku...
Naposledy upravil Jozef Mihál : 12.05.05 at 05:34
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Prepáčte, po prečítaní článku od p. Mihála, mi vychádza:

Ak mám plat 60.000 Btto mesačne a v r.2006 pôjdem na materskú, povedzme,že

1.10.2006, moja výška materskej bude cca 47.000 Sk mesačne?????

(2.800 Sk /deň x 0,55 % t.j. 1.540 Sk /deň x 31 dní )
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie, vychádza sa z vymeriavacieho základu na nemocenské poistenie, nie z hrubej mzdy.

Platíte zo základu 21548 Sk, teda vaša materská bude približne 12000 Sk mesačne.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Pán Mihál, ja som zamestnaná v jednej firme na riadnú pracovnú zmluvu.
Keby som sa zamestnala ešte aj vo svojej s.r.o. čke, tak by sa mi pri výpočte materskej spočítali tieto vymeriavacie základy ?

Ak áno rozmýšľam, že sa teda zamestnám aj u seba.
Lebo uvažujeme o druhom mimine, ale zatiaľ nás odrádza malá materská.

Aká by mi vyšla teda materká, keby som mala v jednej firme príjem
napr. 17.000,- hrubého a v druhej napr. 15.000,- hrubého ?


Ak by som si prípadne dala /ak sa zamestnám/ vo svojej firme plat napríklad na 22.000,- Sk hrubého, ako dlho by som si musela platiť z takéhoto platu platiť poistné, aby sa mi to oplatilo, kôli materskej ?
Naposledy upravil Katarína STR : 12.05.05 at 07:49
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

to je sila! predstavujem si ľudí, ktorí si mydlia ruky,že urobia novelu a klepnu všetkým po prstoch. a ako im zamrzne usmev, ked im docent Mihál len tak mimochodom povie: "Čo poviete napriklad na 4mil materského...?"
K tomu docent. Pán Mihál, to mi vždy napadne keď čitam vaše príspevky.
Aj ja keď budem raz veľka, tiež sa tak budem vedieť orientovať v zákonoch!!!!!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
uko, tí ľudia, ktorí robia tú novelu, dostanú v rámci pripomienkového konania návod na to, ako sa pri nimi navrhovanej novele dá vygenerovať takáto materská. Ak nie sú totálni ješiťáci, tak si túto chybu v zákone opravia.

Takže prosím berte to celé ako dobrý(?) vtip - ako občas nevyhnutnú súčasť tzv. legislatívneho procesu.
0 0
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

Jozef Mihál
uko, tí ľudia, ktorí robia tú novelu, dostanú v rámci pripomienkového konania návod na to, ako sa pri nimi navrhovanej novele dá vygenerovať takáto materská. Ak nie sú totálni ješiťáci, tak si túto chybu v zákone opravia.

Takže prosím berte to celé ako dobrý(?) vtip - ako občas nevyhnutnú súčasť tzv. legislatívneho procesu.
Pán Mihál, môžem otázočku?
ak sa od 1.7.2005 zamestnám do 31.5.2006 budem odvádzať nemocenské z minimálnej mzdy, podmienku splnenia 270 dní tým pádom budem mať
Potom dám výpoveď a od 1.7.2006 sa znova zamestnám no už na vyššiu mzdu, aby bol príspevok na nemocenské vyšší
a od 1.8.2006 pôjdem napr. na materskú alebo nemocenské
Z čoho mi to budú počítať?
Možno je to blbý príklad no bola by som rada ak by ste mi odpovedali
ďakujem
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Prosim Vas, dobre rozumiem novele SP a jej ucinnosti?
Ucinnost vsetkych § novely tykajucich sa dochodkov je az od 1.1.2006. Neviem z novely vycitat, ci pri odchode na predcasny dochodok a po odmietnuti podpory sa krati suma o 6 percent menej.
Dakujem za odpoved
Olga
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Katarína STR
Pán Mihál, ja som zamestnaná v jednej firme na riadnú pracovnú zmluvu.
Keby som sa zamestnala ešte aj vo svojej s.r.o. čke, tak by sa mi pri výpočte materskej spočítali tieto vymeriavacie základy ?

Ak by som si prípadne dala /ak sa zamestnám/ vo svojej firme plat napríklad na 22.000,- Sk hrubého, ako dlho by som si musela platiť z takéhoto platu platiť poistné, aby sa mi to oplatilo, kôli materskej ?
Katarína, tak jednoduché to nie je, p. Mihál v príklade využíva neplatené voľno v jednom zamestnaní, počas ktorého pracovníčka pracuje v 2. zamestnaní. Ak by obe zamestnania trvali pri nástupe na materskú, a nebolo by tam využité neplatené voľno, z oboch zamestnaní by sa DVZ počítal samostatne, a tieto DVZ by sa spočítali (ale súčet VZ musí byť menší ako maximálny VZ). Ak by nástup na materskú bol v r. 2006, z 1. zamestnania by sa počítal DVZ z vymeriavacích základov z r. 2005. Druhé zamestnanie stačí uzavrieť pred nástupom na materskú a ak tu budeš mať VZ maximálny, ale zároveň príjem vyšší ako v 1. zamestnaní, z tohto zamestnania môžeš ešte získať maximálnu materskú (plus materská z 1.zamestnania).
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pasyd
Pán Mihál, môžem otázočku?
ak sa od 1.7.2005 zamestnám do 31.5.2006 budem odvádzať nemocenské z minimálnej mzdy, podmienku splnenia 270 dní tým pádom budem mať
Potom dám výpoveď a od 1.7.2006 sa znova zamestnám no už na vyššiu mzdu, aby bol príspevok na nemocenské vyšší
a od 1.8.2006 pôjdem napr. na materskú alebo nemocenské
Z čoho mi to budú počítať?
Možno je to blbý príklad no bola by som rada ak by ste mi odpovedali
ďakujem
Z VZ v novom zamestnaní.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

No pekné čítanie. Asi sa dám nahovoriť na druhéééééé. Alebo počkám na tie 4 mil.
No trochu vážnejšie.
Keď ochraná lehota padne, tak materská alebo PN sa bude vypočítavať z čoho?
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

vie mi niekto poradiť . Ak som od 1,5,2005 živnostnička a včera som mala uraz mám sa dať vypisať na marodku . Zaplatí mi niečo SP alebo sa mi to vôbec nevyplatí.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Heleč
Keď ochraná lehota padne, tak materská alebo PN sa bude vypočítavať z čoho?
Keď ochranná lehota padne, nebude sa materská a PN vyplácať, ak vznikne po skončení pracovného pomeru. Takže sa nebude ani vypočítavať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať