Zavrieť

Porady

Usporiadat
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

Pán Mihál, môžem otázočku?
ak sa od 1.7.2005 zamestnám do 31.5.2006 budem odvádzať nemocenské z minimálnej mzdy, podmienku splnenia 270 dní tým pádom budem mať
Potom dám výpoveď a od 1.7.2006 sa znova zamestnám no už na vyššiu mzdu, aby bol príspevok na nemocenské vyšší
a od 1.8.2006 pôjdem napr. na materskú alebo nemocenské
Z čoho mi to budú počítať?
Možno je to blbý príklad no bola by som rada ak by ste mi odpovedali
ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Pasyd
Pán Mihál, môžem otázočku?
ak sa od 1.7.2005 zamestnám do 31.5.2006 budem odvádzať nemocenské z minimálnej mzdy, podmienku splnenia 270 dní tým pádom budem mať
Potom dám výpoveď a od 1.7.2006 sa znova zamestnám no už na vyššiu mzdu, aby bol príspevok na nemocenské vyšší
a od 1.8.2006 pôjdem napr. na materskú alebo nemocenské
Z čoho mi to budú počítať?
Možno je to blbý príklad no bola by som rada ak by ste mi odpovedali
ďakujem
Pasyd, budu Ti to pocitat z PP uzavreteho od 1.7.2006, cize len z tej vyssej mzdy.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pasyd a spol.,
prepáčte, ale dnes nemá význam márniť drahocenným časom na úvahy čo bude, ako bude, keďže sa tu bavíme o návrhu novely, ktorá ledva uzrela svetlo sveta, beží pripomienkové konanie, v ktorom sa veľa vecí zmení atď. Moje príspevky na blogu berte položartom-polovážne, neverím tomu, že:

- kompetentní nechajú v zákone takú dieru akú zatiaľ majú v definícií rozhodujúceho obdobia
- Kaník bude riskovať stratu svojich posledných percent popularity tým, že len tak zruší ochrannú lehotu (pol roka pred voľbami)
- atď.

Takže ako konkrétne budú vyzerať dôchodky, materské, nemocenské - počkajte, je to príliš čerstvé či skôr ešte surové.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ešte malý bezvýznamný príspevok k dohodám:

http://mihal.blog.sme.sk/c/10527/Doh...poistenie.html
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ďakujem všetkým 9-tim čitateľom , ktorí ocenili vyššie uvedený príspevok (oprava o 12:05 - ďakujem všetkým 16-tim).


I vďaka Vám som sa už v hodnotení bloggerov dostal na krásne 124.miesto .
A už to neplatí, už som 114-ty (16.5.05 o 13.30).
Naposledy upravil Jozef Mihál : 16.05.05 at 10:29 Dôvod: Zmena poradia
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

somij
Keď ochranná lehota padne, nebude sa materská a PN vyplácať, ak vznikne po skončení pracovného pomeru. Takže sa nebude ani vypočítavať.
Ak sa môžem pripojiť.
Zamestnanec platí vysoké odvody a nič z toho nebude mať?
Ale to je vždy tak. Kôň ktorý ťahá tomu treby naložiť...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Posledný článok pred dlhšou odmlkou, tentoraz na tému znižovania sadzby nemocenského poistenia (alebo konečne aj dobrá správa):

http://mihal.blog.sme.sk/c/10548/Zni...poistenie.html
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Do 15 dňa keď bude SZČO na PN ,čo bude dostávať?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Bude dostávať isté tropické ovocie začínajúce sa na F.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

A vraj dobré správy!! Fakt je taký návrh?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Fakt, je to na webe, viď link v prvom príspevku tejto témy.
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

Jozef Mihál
Fakt, je to na webe, viď link v prvom príspevku tejto témy.
p. Mihal to by ma zaujimalo, kedy stihate pisat vsetky tie clanky, popritom odpovedat na porade a urcite chodite aj do prace. Klobuk dole....)) Vas den ma urcite aspon 50 hodin.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Po prečítaní článkov čo sa chystá sa ma zmocňuje strach. Je to také tvrdé aj inde vo svete?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Kimáková
p. Mihal to by ma zaujimalo, kedy stihate pisat vsetky tie clanky, popritom odpovedat na porade a urcite chodite aj do prace. Klobuk dole....)) Vas den ma urcite aspon 50 hodin.
p.Kimáková, niekedy v lete (júl - september) budem zrejme školiť v Žiline. Ak sa tam vtedy stretneme, medzi 4 očami Vám to vysvetlím.
0 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

Este raz sa ospravedlnujem p. Mihalovi za sukromnu spravu- neuvedomila som si ze mate zrejme takychto sprav 100 denne.
Predsa mi vsak neda poprosit Vas znalych o radu. Co teraz ked sa novelizuje zakon? Bude mozne nejako si tu matersku legalne zvysit?( citala som clanok o moznej materskej vo vyske 4miliony- tolko az nechcem - no ovela mudrejsia nie som. ) Ja som teraz v 4 mesiaci a termin porodu mam 9.11. Neda sa to prerusenie predsa nejako zaonacit? Robim a som poistena od 1.4.2002. Nemala som ziadne prerusenie poistenia zatial. Rozhodujuce obdobie pre vypocet materskej je pre mna rok 2004. O matersku dovolenku poziadam zrejme v oktobri(termin mam 9.11) Sucet vymeriavacich zakladov pre RO cize za rok 2004 pre mna predstavuje 185.511Sk. Je takmer iste ze tento rok sa moja mzda bude pohybovat tak isto ako v roku 2004 okolo 15.000Sk,-. Zamestnavatel sa ma uz pytal ci mi zvysenie mzdy pomoze k vyske materskej- povedala som ze nie pretoze rozhodujuce obdobie je rok 2004. Da sa este teraz nejakym tym prerusenim poistenia ovplyvnit moja vyska materskej??
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ťažko povedať, to čo je v návrhu ešte nemusí byť schválené. Pri tomto návrhu by sa dalo zvýšiť materské uzavretím druhého pracovného pomeru počas neplateného voľna v prvom pracovnom pomere. T.j. asi takto : nástup na materskú 29.9. (presne som to nepočítala). Druhý pracovný pomer od 1.9.(stačí aj 27.9.), tam budeš pracovať s maximálnym VZ až do 29.9.. Zároveň budeš na neplatenom voľne v prvom zamestnaní. 28.9. ukončíš NV v 1.zamestnaní a nastúpiš do práce, 29.9. ideš na materskú. Potom budeš mať nárok na materské z 1. zamestania z VZ z roku 2004 a z druhého zamestnania z maximálneho VZ.
0 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

Druhy pracovny pomer-staci ak uzavriem niekde dohodu o vykonani prace? so spominanym max. vymeriavacim zakladom? A potom toho 29.9.sa proste ukonci.. spravne? DOVP asi stacit nebude tam neplatim ziadne poistne ze? a co tych spominanych 270odpracovanych dni... to sa v novele nespomina?
Mam tolko otazok ze som sa zabudla PODAKOVAT. Dakujem krasne:-)
Naposledy upravil danasv : 18.05.05 at 05:21
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nebláznite a neriešte to s tou materskou. Čo skutočne bude v zákone, dnes ťažko povedať. V rámci pripomienkového konania dostalo Min.práce o.i. pripomienku k tomu, že vyrábajú v zákone novú dieru - v duchu článku "Materská 4mil.mesačne?".

Pochybujem, že to v zákone nechajú tak, existuje totiž niekoľko viac či menej elegantných riešení, ako túto dieru zalepiť.
0 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

Ja som len chcela vediet ci novela sa dotkne uz aj mojho pripadu a ci sa to neda obist.
Ale ako hovorite treba si zrejme pockat na novelu a jej platnost. NEjdem sa s tym teraz znervoznovat.. to mi teraz naozaj netreba
Naposledy upravil danasv : 18.05.05 at 05:35
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Novela v týchto bodoch platí od 1.1.2006.
Takže si to skúste spočítať, na danú tému tu už bolo povedané veľa. Prípadne preštudujte http://mihal.blog.sme.sk, najmä pozor na príspevok
http://mihal.blog.sme.sk/c/7355/Stan...aterskemu.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať