Zavrieť

Porady

5. Delostrelecká brigáda, VÚ 8022 Jelšava

Ahojte, skúsim, aj keď vačšinou sú tu ženy, tak moc neverím, že niekoho nájdem, ale...
... Nenájde sa tu nejaký moj bývalý spolubojovník z brigady uverejnenej v nadpise témy???
Usporiadat
Vlado Hamšík Vlado Hamšík

Vlado Hamšík je offline (nepripojený) Vlado Hamšík

Zdarec som Vlado Púchov bol som v Jelšave ako Júlové Tornádo 97-98 . 4 RMO BV , Vodič prieskumák Krúpa, čiže Ďodko , Petrovič - Tiger poznám a nigdy nezabudnem ,radšej pažbou po hlave ako slúžiť v Jelšave. Na odvode nik nevedel kde je Jelšava a hned ako zme došli trafilisme krčmu u bendíka to tú cigánsku, a potom sem tam Piroška, Skalka. Gumáren bola krásna a tie rozcvičky éj to bola kondička. Najlepšie služby boly na Gem . Hôrke pri divočiakoch že len chudák malamut čo tam bol alebo na rybníkoch za kasínom . Hlavne ked na nástupe do CS ma bobál dal vystúpiť a povedal že mám strážit kačky na hniezde a ozaj ešte norton Želonka . Haló Rakeťáci čús bus: Kto nezažil neuverý kto zažil nezabudne.
0 0
ludo81 ludo81

ludo81 je offline (nepripojený) ludo81

najde sa tu nejake julove tornado 2001??? a nevie niekto nazov tych pochodovych piesni???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ludo81 Pozri príspevok
najde sa tu nejake julove tornado 2001??? a nevie niekto nazov tych pochodovych piesni???
Slovenské mamičky a Tam pod Tatrami...
0 0
ludo81 ludo81

ludo81 je offline (nepripojený) ludo81

nemyslim tie, ale tie pri ktorych sa robili brigadne nastupy kazdy piatok a pondelok
0 0
wetham wetham

wetham je offline (nepripojený) wetham

Ja som bol tiez u Tigra a Dodka. `98. spominam na kamosov, ze Hamso. Kocko, Erny, Kilo, Zolty, Maso, Patrik, Palo. V primaci Hinty, Sensej, Ander, Kaslo ............. jaj dobre bolo. Tak dobre ze niektori to nevydrzali.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Zdravím.
V tomto útvare som bol v jeseni 1997 na výcviku v PŠ ako "štarší operátor-veliteľ družstva" 2. p.t.o. VU8261 Brezno....

Som jeden z tých mála, ktorí si vystrelili 2 rakety v septembri 1998 z protitankového kompletu 9K111 vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť.

Akurát my, brezniansky chlapci sme sa smiali že v Jelšave sa nebojuje zbraňami, ale šurovákmi, metlami a lopatami, ale poriadok musí byť !!!

A čo Jirko Stříž ?? To bol veľmi tvrdý chlap !!!

Stanislav 1975 - vidím, že tam na začiatku spomínaš meno Mráz....
Myslíš rotný Mráz, čo bol aj záchranár v tatrách ??????????????
Teraz neviem, či bol s nami v Brezne, alebo tam prišiel, alebo si ho pamätám z Jelšavy ?????
- Ak budem mať čas cez víkend, prelúskam všetky strany !!! teraz som na túto tému náhodou narazil....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
Zdravím.
V tomto útvare som bol v jeseni 1997 na výcviku v PŠ ako "štarší operátor-veliteľ družstva" 2. p.t.o. VU8261 Brezno....

Som jeden z tých mála, ktorí si vystrelili 2 rakety v septembri 1998 z protitankového kompletu 9K111 vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť.
...a do vzduchu leteli ako keby 2 ks Škoda 120 ....lebo jedna raketa sa pohybovala v cca takých finančných cifrách...
0 0
Vlado Hamšík Vlado Hamšík

Vlado Hamšík je offline (nepripojený) Vlado Hamšík

ako sa voláš? Tu hamšo bolo bz fajn stretnúť sa opiť sa a ke U Bendíka , Skalka , Piroška?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač, ja sa teraz z toho tvojho príspevku tak smejem, lebo keď som ho dopísal tak som ešte chcel dodať že som si 2 škodovky do vzduchu vystrelil, ale reku nejdem to už upravovať :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
áno, tá strela stála toľko ako škodovka /bola to normálne ostrá strela, akurát namiesto prieraznej hlavice mala asfaltovú..../ a ten komplet bol drahý ako "niekoľko škodoviek... 9K111
Strely sme dávali tie kratšie, teda 9m111m - asi na 2-2,5 km tie čo sa strieľali na 4 km boli 9m113
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

hamšík, ja som tam bol iba na PŠ, tak sme boli takí mišung.
Z Brezna sme boli 3-ja.
Ja + Peter Abrahám + Ing. Moniš - v civile misionár čo pôsobil v Jakutsku, veľmi dobrý človek. Bývali sme tam hore v tých barákoch.... Keď sme vyšli von, tie rybníky boli po ľavej strane....

... možno som čudný, ale mne sa tie rozcvičky páčili.... v zime v tom šály a v tenučkej súprave, ruky do snehu a davaj klikovať a potom asi 10 koliečok po tej trase, ale výhoda je, že to bolo v teniskách.... a na dobrom teréne....

My sme behávali v brezne v maskáčoch, kanadách a mimo areál, ak si pozrieš google mapy, tak sme vybehávali z kasární a celý ten niekoľkokilometrový okruh okolo nemocnice, tak 3-4 koliečka ak sa dobre pamätám... proste naložený, a to sme niekedy brali aj poľné, a aj zbrane....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
buchač, ja sa teraz z toho tvojho príspevku tak smejem, lebo keď som ho dopísal tak som ešte chcel dodať že som si 2 škodovky do vzduchu vystrelil, ale reku nejdem to už upravovať :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
áno, tá strela stála toľko ako škodovka /bola to normálne ostrá strela, akurát namiesto prieraznej hlavice mala asfaltovú..../ a ten komplet bol drahý ako "niekoľko škodoviek... 9K111
Strely sme dávali tie kratšie, teda 9m111m - asi na 2-2,5 km tie čo sa strieľali na 4 km boli 9m113
Hehe .......nechám sa poučiť .....

Centrálny počítač vytlačil zostavy munície ...jedna kolonka bola tá cena ...

Tie ostré boli iný finančný level ...vyšší .......a tie sa viac menej iba v Rusku práskali ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač Pozri príspevok
Hehe .......nechám sa poučiť .....

Centrálny počítač vytlačil zostavy munície ...jedna kolonka bola tá cena ...

Tie ostré boli iný finančný level ...vyšší .......a tie sa viac menej iba v Rusku práskali ...
za odmenu ostrá na každom VVP ale iba jedna aj to len najlepší strelec operátor, aspoň bola motivácia
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

z toho výcviku bolo tých najlepších asi polovica /polovica mala plný zásah do terču/, ale ostrú sme vtedy nemali ani jednu....

Ináč tá hlavná zložka ceny nie je tá nálož, ale všetok mechanizmus okolo.
Táto nemala ani zkrátený dolet, ani menšiu rýchlosť ani nič....
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... ešte sa spievalo - "Podaj milá rúčku" ...
0 0
coques coques

coques je offline (nepripojený) coques

Ja si len pamätám, že som slúžil, keď skosili dvojičky v Ju-es-ej a my sme tam mali kôli tomu asi 2 mesiace poplach.
Inak si ma vybrali na premietanie filmov v kine, takže som si tú pravú vojnu a darebáctva moc neužil. Ale malo to aj svoje výhody
0 0
Robert Filipek Robert Filipek

Robert Filipek je offline (nepripojený) Robert Filipek

Zdravím všetkých jelšavákov, hlavne tých čo prišli na jeseň 1996 a dostali sa pod mjr Stríža na PSDO-čko. Jelšava no to bola kua diera, naokolo samá "tma" a "guma"! Len škoda že zrušili vojnu lebo niektorý mladý by si ju zaslúžili.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
coques Pozri príspevok
Ja si len pamätám, že som slúžil, keď skosili dvojičky v Ju-es-ej a my sme tam mali kôli tomu asi 2 mesiace poplach.
Inak si ma vybrali na premietanie filmov v kine, takže som si tú pravú vojnu a darebáctva moc neužil. Ale malo to aj svoje výhody
....hehehe......že dva ( 2 ) mesiace bol...

Poplach je vyhlásený a trvá takých ....nech nežerem .....do tých desať minút ( maximim ).....

Keď som ja slúžil u bojového útvaru PVO , tak po vyhlásení poplachu sme do siedmich ( 7 ) minút museli z kasína vypadnúť...jedno , či deň a či noc ...

Po poplachu už bola len tá pohotovosť a nie poplach ....


K tomu kinu snáď len podotknem , že snáď sa nepremietalo deň a noc ....či ???
Na juchoviny sa furt našiel ( musel sa ) čas.....takže nezavádzaj a nevyhováraj sa ...proste si sa zašíval ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

coques Pozri príspevok
Ja si len pamätám, že som slúžil, keď skosili dvojičky v Ju-es-ej a my sme tam mali kôli tomu asi 2 mesiace poplach.
Inak si ma vybrali na premietanie filmov v kine, takže som si tú pravú vojnu a darebáctva moc neužil. Ale malo to aj svoje výhody
Vitaj v klube, ja som bol další zašívak- na strelnici som prikrmoval diviaky..., u rtm. mráza...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Nandrolon Pozri príspevok
Zdravím.
V tomto útvare som bol v jeseni 1997 na výcviku v PŠ ako "štarší operátor-veliteľ družstva" 2. p.t.o. VU8261 Brezno....

Som jeden z tých mála, ktorí si vystrelili 2 rakety v septembri 1998 z protitankového kompletu 9K111 vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť.

Akurát my, brezniansky chlapci sme sa smiali že v Jelšave sa nebojuje zbraňami, ale šurovákmi, metlami a lopatami, ale poriadok musí byť !!!

A čo Jirko Stříž ?? To bol veľmi tvrdý chlap !!!

Stanislav 1975 - vidím, že tam na začiatku spomínaš meno Mráz....
Myslíš rotný Mráz, čo bol aj záchranár v tatrách ??????????????
Teraz neviem, či bol s nami v Brezne, alebo tam prišiel, alebo si ho pamätám z Jelšavy ?????
- Ak budem mať čas cez víkend, prelúskam všetky strany !!! teraz som na túto tému náhodou narazil....
Neviem či bol záchranár v tatrách, asi nie, ale viem,že ked dostal výplatu v jelšave,tak vždy do 5 hodín ju prehral v automatoch a potom pri nás plakal že čo bude žena s deťmi celý deň jesť celý mesiac a my sme mu vojaci požičiavali....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

a ako spomínate na dievča s menom TATRANKA ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať