Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela
Duves, aj tieto malé povyhadzujú z misky, ale keď príde ten pár drozdov vždy po jednom, tak oni vždy prehádžu obsah ako seno, a vyhadzujú, zvyknutí zo zeme, aspoň naši čo tu hniezdia v lete roky, tak večné hrabú medzi halúzkami pod stromami, hľadajú červíkov.
Inak kvôli mačkám to mám pre nich na balkóne, nie na stromoch, aby som sa nešmykla na snehu cestou k stromom, je druhoradé.
Ja to nechcem na balkone, mame len maličky, zaskleny, ale sušíme tam často pradlo a pod.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

duves
korela
Duves, aj tieto malé povyhadzujú z misky, ale keď príde ten pár drozdov vždy po jednom, tak oni vždy prehádžu obsah ako seno, a vyhadzujú, zvyknutí zo zeme, aspoň naši čo tu hniezdia v lete roky, tak večné hrabú medzi halúzkami pod stromami, hľadajú červíkov.
Inak kvôli mačkám to mám pre nich na balkóne, nie na stromoch, aby som sa nešmykla na snehu cestou k stromom, je druhoradé.
Ja to nechcem na balkone, mame len maličky, zaskleny, ale sušíme tam často pradlo a pod.
Mozes pouzit aj parapetu,ja im tam len tak rozsypavam slnecnicu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela

Tak teraz ste ma zahanbili.
Ja kupujem od týchto, ešteže ste to otvorili. Ďakujem.

http://potravinydomov.itesco.sk/sk-S.../2002016668166

Výrobky pre malé zvieratá Vtáky
Happy Food Slnečnica žíhaná 500 g
1,51 €(3,02 €/Kg) !!!
3€ je fakt vela
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/575...bez-chemie.php
http://dom.bazos.sk/inzerat/56804714...icu-ciernu.php
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/568...re-sykorky.php
atd
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..u mojej predajkyne je slnečnica zatial za 1€ kilo, ,nezruinuje ma to..loj v guli teraz nekupujem, nemám to kam zavesiť, zateplovači mi zrušili všetky "vešiaky"..ale aj na to príde..nemusia byť pažrane rozmaznané....kolko mi za ne vynadajú susedky, pomaly chodím výťahovou šachtou, šupky im vraj špinia parapetle..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..dnes od rána ani jedna sýkorka!..idem mať čierne myšlienky...)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pepsikova
..dnes od rána ani jedna sýkorka!..idem mať čierne myšlienky...)
Oteplilo sa, ved v BA je +7 st. Uvidiš, až pride jar, ak bude cez den nad 10 st. už nepriletia vobec.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Never, máme pred oknom brečtan, práve vtedy vidíme úplne iných vtákov ako v zime, aj 60 naraz, rátali sme ich, spočítali tretinu, vynásobili, lebo pohyb, chodia na bobule, kvôli nim ho nestriháme hore, je to de facto ako pergola. Ale to je podívaná, doslova.
Ale je fakt, že už na semená nechodia.
Pepsi, to sa mi stalo tiež pred pár dňami. Asi nejaký sused pridal do záhrady krmivo.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
až bude cez den +10, sykorky si najdu hmyz, už nepriletia za slnečnicou
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Včera som kontroloval krmitko. Je tam slnečnice ešte dosť. Vtedy, čo tak cez den mrzlo, tak som nestihal doplňat. Myslim, že vo vlhkom počasí velmi nelietaju. Zvlašť ak aj prší.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pekne fotografie, nejakeho pana (71 ročneho), no krasa: http://flog.pravda.sk/tarcan-70.flog
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže tanierik pomaha, nič nerozsypajú.
IMGP4999.jpg  
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Krmivo pre vtacikov http://www.zoohit.sk/shop/ptaci/ptaci_priroda/krmivo
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sedi vec
spravy.jpg  
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

[QUOTE="korela"]
duves
pepsikova
To plechove krmitko som kupil v Bauhause v BA a plastovu odpadovu ruru s tou objímkou tiež. Už viem ako urobím tu upravu, aby každe "vypadnute" semiačku nepadlo dolu na zem k holubom.
Možno ti prekážajú holuby, ale drozdy a hrdličky zobú zo zeme, drozdom zhoď občas polovičky jabĺk, majú ich veľmi radi. U mňa iba jeden pár drozdov 1 jablko za deň. Už som ich videla s tou polovičkou aj odletieť, kde im to vyhovuje.
Dcérina kolegyňa, že za zimu minú 30 kg semien, a hore lavanda píše, že má pripravených na zimu 181 kg!!!
Jeden sud je už prázdny, už čapujem z druhého. Chutí im a majú riadny apetít. A dávam popri slnečnici aj jablká a tukové semiačkové gule. To, čo spadne na zem, pojedia vrabce, hrdličky a škorce.
Naposledy upravil lavanda : 06.03.16 at 19:09
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dnes som kupil 15 kilove vrece čiernej slnečnice.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Včera bola víchrica v BA a na krmitko nalietavali vrabce a sykorky nepustili. Čo s tym mam robiť? Vrabec sa može najesť pri kontajneroch pečiva, ale sykorka nesmie nič z kysnuteho cesta.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
duves
Včera bola víchrica v BA a na krmitko nalietavali vrabce a sykorky nepustili. Čo s tym mam robiť? Vrabec sa može najesť pri kontajneroch pečiva, ale sykorka nesmie nič z kysnuteho cesta.
..

..duv, ved nebud lakomec, aj vrabec je fták a nevie, kde je jeho miska,nasyp viacej kus od miesta, kde lietajú sýkorky,oni si nájdu..tiež sú hladné...
..moje sýkoriatka už lietajú pomenej,dávala som 3-4 x denne a vydzobali a teraz nechajú od rána a ž po poobedia..
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pepsikova
duves
Včera bola víchrica v BA a na krmitko nalietavali vrabce a sykorky nepustili. Čo s tym mam robiť? Vrabec sa može najesť pri kontajneroch pečiva, ale sykorka nesmie nič z kysnuteho cesta.
..

..duv, ved nebud lakomec, aj vrabec je fták a nevie, kde je jeho miska,nasyp viacej kus od miesta, kde lietajú sýkorky,oni si nájdu..tiež sú hladné...
..moje sýkoriatka už lietajú pomenej,dávala som 3-4 x denne a vydzobali a teraz nechajú od rána a ž po poobedia..
Vidíš, a u mňa sa im práve v tomto týždni zvýšil apetít a dokonca začalo chodiť aj viac vtákov. Možno niekto prestal sypať inde v okolí.

Pre duves: Tento problém som mala s vrabcami aj ja. Prilitetavali v skupinách a potom spoločne frnkli preč. Tiež mi to prekážalo. Tento rok mi padli oči na jednu podlhovastú krabicu asi okolo 40 cm, a nečakala som, že to tak pomôže. Už neprilietavali spolu, ale jednotlivo a zniesli sa pri sebe navzájom, sýkorky aj vrabce. Mám ju na parapete zaťaženú carrarským mramorom de luxe :-), neodfúkne ju, je to príjemné počúvať ako vyzobávajú. Inak aj o vrabca domáceho sa treba starať, sú na ústupe.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Včera som zbalil krmitko. Slnečno, teploty cez deň okolo 10 st. znamenaju, že sa už postarajú o seba same. Hmyz sa začína hmýriť.
A ak ste z BA, mam tip, kde kupiť naozaj lacno slnečnicu: http://www.pdvajnory.sk/sk/%C4%8Dl%C...ca-%C4%8Dierna
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať