Zavrieť

Porady

Odpisové skupiny???

Prosím súrne o radu ohľadom zaradenia do odpisových skupín, resp. či nasledujúce veci odpisovať samostatne alebo spolu s budovou:

1. čistička odpadových vôd
2. telefónna sieť + ústredňa + GSM brána (+ telefóny 20 ks)
3. vzduchotechnika
4. kamerový systém
5. digestor
6. bazénová technológia (protiprúd - zabudovaný, sauna - pec na kolieskach, vyhrievač)
7. čipový kartový elektronický systém (pevne namontovaný na dverách)
8. kotol na kúrenie + rozvody + SW program
9. nádrže na naftu, TÚV
10. pevne pripevnené výlevky v kuchyni
11. zariadenie kúpelne - umývadlo kúpené ako súčasť skrinky

Ďakujem veľmi pekne....
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anka ešte to neuzatváraj a počkaj ,možno sa pridajú aj ostatní .
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Vie mi niekto poradit ohladom odpisov docasnej stavby? Jedna sa o stavbu vybudovanu z unimobuniek, pevne spojenie zo zemou nie je, stavebne aj kolaudacne povolenie bude.
Zatial to len zaciname nadobudat, ale zamyslam sa,ako to budem odpisovat,ked to ma byt len docasna stavba.
0 0
press press

press je offline (nepripojený) press

Potrebovala by som poradit.

Firma ktoru uctujem ma prenajate priestory v novopostavenej budove.
Firma uzavrela s inou firmou zmluvu o dielo - dodavka nabytku.
V rozpise je polozka OBKLAD STENY, pricom na recepcii tento obklad je v sume 38 000,-, a v inych kancelariach je okolo 5-10.000,-

Potrebovala by som vediet ako zaradit tieto obklady stien.
0 0
matýsek matýsek

matýsek je offline (nepripojený) matýsek

ja by som vas chcela poprosit ako zaradit, či jednotlivo alebo technické zhodnotenie budovy?:
1. dodávka a montáž plynových ohrievačov
2. kamerový systém
3. ekvitermický regulátor do kotolne
4. kotol
5. merač tepla a studenej vody /ako tech. zhodnotenie by sa odpisovalo 20 rokov ale baterka vydrží cca 8 rokov a tým skončí životnosť merača, prípadne aj digitálneho, nehľadiac 20 rokov na morálne opotrebenie. Je merač príslušenstvom vykurovania podľa pokynu MF 15/1998,ktorý zahrna vykurovanie ako súčasť stavby, čo je vlastne príslušenstvo vykurovacích telies???/.Dík
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Poprosím niekoho šikovného o zaradenie:
l. multikára - malé zelené s motorom a štyrmi kolesami
2. čelná snehová radlica - také bezmotorové namontovacie k mechanizmom
3. traktorová kosačka /také čudo na štyroch kolesách, ktoré kosí a vozí sa v ňom ujko, vzadu to zberný kôš na trávu/
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=Pepa;394915]Poprosím niekoho šikovného o zaradenie:
l. multikára - malé zelené s motorom a štyrmi kolesam
1-27 34.10 2 Ostatné automobily /vrátane dodávkových do užitočného zaťaženia 1,5 t./ 1.odpisová skupina
2. čelná snehová radlica - také bezmotorové namontovacie k mechanizmom
2-54 34.30 20
Ostatné samostatné predmety pre motorové vozidlá
2.odpisová skupina
3. traktorová kosačka /také čudo na štyroch kolesách, ktoré kosí a vozí sa v ňom ujko, vzadu to zberný kôš na trávu/

1-16 29.32.65 Stroje a prístroje pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo a lesníctvo ,hydinárstvo a včelárstvo inde nezaradené.
1.Odpisová skupina


Na faktúre je vyslovene traktorová kosačka ???? Že by sa to posudzovalo ako traktor ?
Opravte ma prosím .Podľa správnej odpovede potom môj príspevok zruším .

Aby bola 100% istota na žiadosť a poplatok požiadať ŠÚ o zaradenie .
Naposledy upravil Zita5 : 19.02.07 at 18:28
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
posúvam......................
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Pepa Pozri príspevok
Poprosím niekoho šikovného o zaradenie:
l. multikára - malé zelené s motorom a štyrmi kolesami
2. čelná snehová radlica - také bezmotorové namontovacie k mechanizmom
3. traktorová kosačka /také čudo na štyroch kolesách, ktoré kosí a vozí sa v ňom ujko, vzadu to zberný kôš na trávu/
Multikára je viacúčelový stroj buď na prevoz nákladov na menšie vzdialenosti alebo ako nosič rôznych prídavných viacúčelových zariadení (cisterna, kontajner, čistenie komunikácií atď.) Podľa mňa patrí do KP 34.10.54 - Motorové vozidlá na špeciálne účely i.n.
Snehová radlica - buď KP 19.52.30 - Ostatné stroje na povrchovú ťažbu (zavádzajúci názov, ale patria tam aj snehové pluhy, frézy a zariadenia na údržbu komunikácií bez vlastného pohonu) alebo KP 29.52.28 - radlice stavebných strojov. Z hľadiska OS spadajú obe zatriedenia do 2.OS
Motorová kosačka - podľa mňa KP 29.32.20 - Kosačky na trávu, úpravu trávnikov, parkov a športových plôch
Ale kvalifikované zatriedenie závisí naozaj od konštrukčného riešenia, vybavenia a účelu použitia. Jednoznačné zaradenie pri pochybnostiach vie poskytnúť len SŠÚ.
1 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Kam zaradiť Nákladný automobil s hydraulickou rukou a potom ešte príves k tomuto nákladnému automobilu?
1-29, alebo 2-20, alebo 2-51 ?
Kde nájdem presnú špecifikáciu - klasifikáciu produkcie?
Naposledy upravil Fany : 19.09.07 at 11:07
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Fany Pozri príspevok
Kam zaradiť Nákladný automobil s hydraulickou rukou a potom ešte príves k tomuto nákladnému automobilu?
1-29, alebo 2-20, alebo 2-51 ?
Kde nájdem presnú špecifikáciu - klasifikáciu produkcie?
Pozri tu:
http://portal.statistics.sk/files/Se...ie/kp_vysv.rtf
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Olice podarilo sa Vám nájsť ten nákladný automobil s hydraulickou rukou? Pomohlo by mi to. Dííííík
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Iwett Pozri príspevok
Olice podarilo sa Vám nájsť ten nákladný automobil s hydraulickou rukou? Pomohlo by mi to. Dííííík
Keďže je to nákladný automobil a predpokladám, že s úžitkovým zaťažením nad 1,5 tony tak by to mala byť odpisová skupina 1 (29) - 34.10.4 - motorové vozidlá na nákladnú dopravu s úžitkovým zaťažením nad 1,5 t

Nepasuje mi to ani do 34.10.54 motorové vozidlá na špeciálne účely, ani do 29.22.18 ostatné zdvíhacie, manipulačné, nakladacie alebo vykladacie zariadenia.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

jááá neviem, mne by sa to skôr pozdávalo k tým motorovým vozidlám na špeciálne účely, a blízko sú žeriavové vozidlá....nieje to bližšie k tomu? ja som prehľadala všetko a stále to neviem zaradiť.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Iwett Pozri príspevok
jááá neviem, mne by sa to skôr pozdávalo k tým motorovým vozidlám na špeciálne účely, a blízko sú žeriavové vozidlá....nieje to bližšie k tomu? ja som prehľadala všetko a stále to neviem zaradiť.
Motorové vozidlá na špeciálne účely sú tam vymenované, toto podľa mňa nie je ono a k žeriavom..? Počkaj ešte do pondelka, ak môžeš, či sa niekto vyjadrí. Ešte sa prípadne pozriem v pondelok v práci ja do nejakých pomocných materiálov čo mám.
Naposledy upravil Olice : 05.01.08 at 23:36
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Olice Pozri príspevok
Motorové vozidlá na špeciálne účely sú tam vymenované, toto podľa mňa nie je ono a k žeriavom..? Počkaj ešte do pondelka, ak môžeš, či sa niekto vyjadrí. Ešte sa prípadne pozriem v pondelok v práci ja do nejakých pomocných materiálov čo mám.
počkám,veď máme čas do marca... len som si nebola istá ani minulý rok, ale našťastie sme boli na tom tak, že som odpisy neulatňovala, ale tento rok sa nevyhnem tomu. Ak niečo nájdeš, budem rada. A ak nie dám to asi do tej dvojky, veď tam sa dáva také neurčité. Aj tak je to čudné že sa má zadeliť do nejakej skupiny a v obidvoch nájde človek dá sa povedať že to isté.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Píšem už do tretej témy, prosím neviete kam zaradím pojazdné lešenie?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
zuhl Pozri príspevok
Píšem už do tretej témy, prosím neviete kam zaradím pojazdné lešenie?
Skús viac hľadať a nájdeš

http://www.porada.sk/t12029-aka-odpisova-skupina.html
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Takže asi do druhej, dík.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

zuhl Pozri príspevok
Píšem už do tretej témy, prosím neviete kam zaradím pojazdné lešenie?
28.11.23 Ostatné konštrukcie a časti konštrukcií, dosky, tyče, prúty, uholníky, tvarovky, profily a pod., zo železa, ocele alebo hliníka

Z: Konštrukcie pecí, krakovacích veží, mostových žeriavov, prístavných mostíkov, násypov atď., kovové konštrukcie poľnohospodárskych budov (hangáre, skleníky), priemyselných budov, síl, garáží, kancelárskych budov alebo obytných domov; diaľničné zvodidlá, vráta plavebnej komory (stavidlá), pristávacie plošiny, kovové bilboardy, svetelnú reklamu kovovej konštrukcie
TZ: Kovové časti lešení a vzpery kovovej štruktúry z hliníka
V: Ťažbové plošiny (35.11.40), drevené bilboardy (20.51.14)

Keďže číslo KP na lešenie nie je priamo uvedené v prílohe o DzP, tak odp.sk. 2
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem Olice. A v tej dvojke môžem konkrétne napísať to číslo 28.11.23?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať