Zavrieť

Porady

Odpisové skupiny???

Prosím súrne o radu ohľadom zaradenia do odpisových skupín, resp. či nasledujúce veci odpisovať samostatne alebo spolu s budovou:

1. čistička odpadových vôd
2. telefónna sieť + ústredňa + GSM brána (+ telefóny 20 ks)
3. vzduchotechnika
4. kamerový systém
5. digestor
6. bazénová technológia (protiprúd - zabudovaný, sauna - pec na kolieskach, vyhrievač)
7. čipový kartový elektronický systém (pevne namontovaný na dverách)
8. kotol na kúrenie + rozvody + SW program
9. nádrže na naftu, TÚV
10. pevne pripevnené výlevky v kuchyni
11. zariadenie kúpelne - umývadlo kúpené ako súčasť skrinky

Ďakujem veľmi pekne....
Usporiadat
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

http://www.porada.sk/600721-post7.html
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím Vás, neviete mi poradiť ako odpisovať vstupnú bránu, je možné ju účtovať ako TZ budovy?

A aké máte skúseností s alarmom, v tejto téme dosť ľudí píše, že by sa to malo odpisovať ako TZ budovy, avšak auditor hovorí, že nie, do akej odpis. skupiny ho potom ale zaradiť?

Ak si náhodou niekto nájde chvíľočku, budem vďačná.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

misurka Pozri príspevok
Prosím Vás, neviete mi poradiť ako odpisovať vstupnú bránu, je možné ju účtovať ako TZ budovy?

A aké máte skúseností s alarmom, v tejto téme dosť ľudí píše, že by sa to malo odpisovať ako TZ budovy, avšak auditor hovorí, že nie, do akej odpis. skupiny ho potom ale zaradiť?

Ak si náhodou niekto nájde chvíľočku, budem vďačná.
Čo sa týka vstupnej brány, odpoveď nájdeš v priloženom linku, od príspevku č. 4
http://www.porada.sk/t44841-garazova-brana.html
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý večer, prosím o radu. Mám pred sebou inventárnu kartu - softwér v hodnote 93 495,90, dátum zaradenia do užívania 23.12.2004 ale v knihe HaNIM je dátum 23.12.2005. To by som ešte neriešila, lebo sa asi chybička vloudila - karta je písana ručne a kniha v PC. Ide o to, že je tento softwer zaradený do 5 odpisovej skupin s dobou odpisovania 5 rokov. Bolo to v roku 2004 takto? Lebo ja mám len 4 odpisové skupiny a v žiadnej nie je doba odpisovania 5 rokov. Čo s tým? Mám to doodpisovať tak, ako to začala bývala ekonómka? ďakujem za rady.

PS: tento príspevok som zadala aj do témy ktorá odpisová skupina, ale neviem ako ho vymazať alebo ho tu premiestniť, tak som ho tu skopírovala. Ospravedlňujem sa za zdupľovanie príspevku.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Tinika Pozri príspevok
Ide o to, že je tento softwer zaradený do 5 odpisovej skupin s dobou odpisovania 5 rokov. Bolo to v roku 2004 takto? Lebo ja mám len 4 odpisové skupiny a v žiadnej nie je doba odpisovania 5 rokov. Čo s tým? Mám to doodpisovať tak, ako to začala bývala ekonómka? ďakujem za rady.
Dlhodobý nehmotný majetok sa daňovo odpisuje v zmysle § 22 ods. 8 ZoDP v súlade s účtovnými predpismi, teda so zákonom o účtovníctve.
V zmysle § 28 ods. 4 ZÚ platného do 1.1.2005 sa všetok dlhodobý nehmotný majetok musel odpísať do 5 rokov (v softvéri asi na takéto odpisy chlievik nebol, tak tam bývalá ekonomka dplnila 5. odpisovú skupinu ).
V súčasnosti platné znenie § 28 ods. 4 ZÚ ukladá povinnosť odpísať do 5 rokov len godwill, zriaďovacie náklady a aktivované náklady na vývoj. Ostatný dlhodobý nemotný majetok odpíše účtovná jednotka podľa odpisového plánu, stanoveného na predpokladanej dobe používania.
Ty teda softvér môžeš doodpisovať "po starom" 5 rokov, alebo podľa očakávanej doby používania prehodnotiť (skrátiť, predĺžiť) odpisový plán. Úštovné odpisy budú zároveň daňovými odpismi.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

misurka Pozri príspevok
A aké máte skúseností s alarmom, v tejto téme dosť ľudí píše, že by sa to malo odpisovať ako TZ budovy, avšak auditor hovorí, že nie, do akej odpis. skupiny ho potom ale zaradiť?
KP 31.62.11 Elektrické akustické alebo vizuálne signalizačné prístroje, (okrem prístrojov určených pre bicykle a motorové vozidlá)
Z: Elektrické signalizačné zariadenia na zabezpečenie bezpečnej cestnej, riečnej, železničnej prevádzky, prevádzky prístavov alebo letísk (trojfarebné svetlá, plavebná signalizácia atď.), elektrické poplašné zariadenia (sirény, zvony a pod.) a rôzne elektrické informačné tabule (vrátane tabúľ s tekutými kryštálmi)
Položka 2-42 prílohy ZoDP - 2.OS
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ahojte
len si radšej chcem overiť
obstaranie PC-notebook cca 80 tis. Sk
1 odpis. skupina 1.18 30.00 Kancelárske stroje a počítače

môže byť?
ďakujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ahojte
len si radšej chcem overiť
obstaranie PC-notebook cca 80 tis. Sk
1 odpis. skupina 1.18 30.00 Kancelárske stroje a počítače

môže byť?
ďakujem
ano
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Iwett Pozri príspevok
ano
dik
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

andrej_rv Pozri príspevok
Dlhodobý nehmotný majetok sa daňovo odpisuje v zmysle § 22 ods. 8 ZoDP v súlade s účtovnými predpismi, teda so zákonom o účtovníctve.
V zmysle § 28 ods. 4 ZÚ platného do 1.1.2005 sa všetok dlhodobý nehmotný majetok musel odpísať do 5 rokov (v softvéri asi na takéto odpisy chlievik nebol, tak tam bývalá ekonomka dplnila 5. odpisovú skupinu ).
V súčasnosti platné znenie § 28 ods. 4 ZÚ ukladá povinnosť odpísať do 5 rokov len godwill, zriaďovacie náklady a aktivované náklady na vývoj. Ostatný dlhodobý nemotný majetok odpíše účtovná jednotka podľa odpisového plánu, stanoveného na predpokladanej dobe používania.
Ty teda softvér môžeš doodpisovať "po starom" 5 rokov, alebo podľa očakávanej doby používania prehodnotiť (skrátiť, predĺžiť) odpisový plán. Úštovné odpisy budú zároveň daňovými odpismi.
Ďakujem
0 0
Ildigo Ildigo

Ildigo je offline (nepripojený) Ildigo

Prosím vás, ako mám zaradiť dochádzkový systém cez čipové karty. Na fa je rozpis podľa položiek:
ST-X komplet
ST-XG čít.jednotka
Riadiaca jednotka
TMX adaptér pre online prenos
Garant basic-softwér
Garant enterprice /export+smeny/
LIC-rozšírenie kapacity
čipove karty
Celková hodnota cca 100 tis.
Neviem, či to zaradiť ako hmotný majetok, alebo ako dochádzkový softwér?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Ildigo Pozri príspevok
Prosím vás, ako mám zaradiť dochádzkový systém cez čipové karty. Na fa je rozpis podľa položiek:
ST-X komplet
ST-XG čít.jednotka
Riadiaca jednotka
TMX adaptér pre online prenos
Garant basic-softwér
Garant enterprice /export+smeny/
LIC-rozšírenie kapacity
čipove karty
Celková hodnota cca 100 tis.
Neviem, či to zaradiť ako hmotný majetok, alebo ako dochádzkový softwér?
Elektronické systémy evidencie dochádzky sa podľa technického popisu (napr. tu http://www.tinnoc.sk/Dochadzka/Docha...komer_2003.htm ) skladajú z troch hlavných častí - riadiacej jednotky, čítacieho terminálu - vstupnej jednotky a softvéru. Keďže sa systém skladá aj z hmotných častí, ako softvér (nehmotný majetok) sa odpisovať podľa mňa nemôže. (Naopak - softvér môže byť súčasťou dodávky a vstupnej ceny hardvéru - napr. operačný systém u PC). Celý súbor je v podstate systémom na automatizovaný zber a spracovanie údajov. Zodpovedajúci KP je podľa mňa
KP 30.02.15 Ostatné digitálne zariadenia na automatizované spracovanie údajov obsahujúce jednu alebo dve z nasledujúcich jednotiek: pamäťové, vstupné a výstupné jednotky
Položka 1-18 prílohy ZoDP - 1.OS
0 0
Ildigo Ildigo

Ildigo je offline (nepripojený) Ildigo

Mohol by sa k tomu ešte niekto vyjadriť, kto to už prípadne aj má zaradené?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Môžem sa spýtať, odkiaľ čerpáš taký presný popis jednotlivých kódov?
andrej_rv Pozri príspevok
KP 31.62.11 Elektrické akustické alebo vizuálne signalizačné prístroje, (okrem prístrojov určených pre bicykle a motorové vozidlá)
Z: Elektrické signalizačné zariadenia na zabezpečenie bezpečnej cestnej, riečnej, železničnej prevádzky, prevádzky prístavov alebo letísk (trojfarebné svetlá, plavebná signalizácia atď.), elektrické poplašné zariadenia (sirény, zvony a pod.) a rôzne elektrické informačné tabule (vrátane tabúľ s tekutými kryštálmi)
Položka 2-42 prílohy ZoDP - 2.OS
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

misurka Pozri príspevok
Môžem sa spýtať, odkiaľ čerpáš taký presný popis jednotlivých kódov?
Môžem Ti odpovedať aj ja, pozri priložený link:

http://www.porada.sk/547973-post4.html
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,mám prosím Vás správne zaradené
nákladný automobil DAF užitk.hmotnosť 15500 kg
1 odpis.sk 1-29 34.10 MV pre nákladnú dopravu s užitk.hmotn.nad 1,5 t?
ďakujem
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,mám prosím Vás správne zaradené
nákladný automobil DAF užitk.hmotnosť 15500 kg
1 odpis.sk 1-29 34.10 MV pre nákladnú dopravu s užitk.hmotn.nad 1,5 t?
ďakujem
Ten nákladný automobil DAF, to je ťahač?

Ak je to tak, tak je zaradenie tak ako píšeš.

Ak by ste k tomu ťahaču kupovali aj náves, tak ten je už odpisová skupina 2 KP: 34.20.2

A keď si klikneš v príspevku č. 76 na priložený link, nájdeš si tam aj podrobnejšie členenie KP.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Olice Pozri príspevok
Ten nákladný automobil DAF, to je ťahač?

Ak je to tak, tak je zaradenie tak ako píšeš.

Ak by ste k tomu ťahaču kupovali aj náves, tak ten je už odpisová skupina 2 KP: 34.20.2

A keď si klikneš v príspevku č. 76 na priložený link, nájdeš si tam aj podrobnejšie členenie KP.
Myslím že to je iba ťahač, k návesu technický preukaz nemám-to by mal byť ešte samostatný TP?
nakoniec je to leasing,takže to odpisujem podľa mesiacov..
ďalkujem Olice
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
elektrická signalizácia na nádrže: je to technické zhodnotenie alebo samostatne odpisovať? Stretli ste sa s tým niekto...lámem sa nad tým ťahá ma to aj k samostatnému aj k zhodnoteniu
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Vedel by mi prosím niekto poradiť do ktorej odpisovej skupiny a KP zatriediť laminárny box.
Používa sa pri miešaní cytostík a vyzerá asi takto:

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať