Zavrieť

Porady

Co robit ked dom neni spravovany v sulade so zakonom?

Pristahoval som sa do domu v ktorom je stare osadenstvo co si robi veci po svojom uplne bez respektu zakona 182/1993 Z.z. Vraj, “zijeme tu uz 30 rokov a naco zakon ked sa mozme dohodnut ako ludia.” Vysledkom je ze veci sa robia tak ako chce spravca so zastupcom vlastnikov, a ked sa domaham dodrziavania zakona, vo vseobecnosti som povazovany za domoveho nepriatela. Uvazujem obratit sa na sud, napr. so ziadostou zrusit hlasovanie z poslednej schodze vlastnikov pretoze bola zvolana zastupcom vlastnikov v rozpore so zakonom, alebo zakazat cinnost v sprave domu ludom ktory odmietaju zakon respektovat. Kedze na slovensku nezijem dlho a tyto ludia sa spravaju akoby zakon nic neznamenal, chcel by som vediet, aka je sanca ze sud ich prinuti zakon respektovat?
Usporiadat
monikas4 monikas4

monikas4 je offline (nepripojený) monikas4

mamina na MD
Po čítaní príspevku som nadobudla pocit, že bývame v jednej bytovke, mám podobný problém v spoločenstve, tiež som tu za nepriatela a tak Vás chápem, U nás predseda najprv niečo dá urobiť, zaplatí to zo spoločného a potom, ak sa niekto náhodou opíta na chodbe, kolko to stálo, povie, že presne nevie a musí pozriet faktúru...Ak chcem pozriet do účtovníctva, povie nestaraj sa...schodze robí u seba v obývačke a pustí len "vyvolených" a moje návrhy (mám pocit, že logické)boli zmietnuté zo stola, ostatní vlastníci sú ukecaní predsedom na nelogické riešenia....Kde to žijeme, tiež je tu staré osadenstvo, vyhrážky súdom nezaberajú, predseda neodpovedá na písomné žiadosti, vraj nemusí... Mám vlastný vážny problém a neviem ho vyriešit, na súd, to je na dlho, zaráža ma ale fakt, že pred a po schodzi je každý hrdina, v podstate so mnou súhlasia, ale na schodzi ich nie je ani vydiet....myslím tým, že tam sice sú, ale buď sa nevyjadrujú alebo mi oponujú... čo sú to za vstahy!!! A tak si predseda robí čo chce, vidím, že nielen u nás je to tak!!!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

oli.f Pozri príspevok
Tu sa ale jednalo o zmluvu samotnú, upravenú po novelizácii zákona. Tú by mali mať vlastníci, právnik sa tiež čudoval čo je to za zmluva, keď hneď v titule boli síce uvedení všetci vlastníci s ktorými je uzavretá, ale nakoniec na nej figuruje len podpis predsedu a nikto z vlastníkov túto zmluvu nemá ani jej kópiu. Či boli neskôr vyhotovené dodatky netuším.
Zmluva je len jedna, prvá... zmluvné strany zo zmluvy o vzniku SVB ostávajú zmluvnými stranami "naveky". Vždy sa zmeny v SVB, úpravy na základe zmien legislatívy vykonávajú dodatkami... pozdravujem Vášho drahého právnika. Vieš aby ste peniaze nevyhodili doporučujem právnika so skúsenosťami práve v tejto problematike nakoľko to je veľké špecifikum. Z praxe... právnici majú problém aj urobiť dodatok, zmluvu SVB tak ako to vyžaduje legislatíva. Tým ale konštatujem z vlastnej skúsenosti. Poradím... pozri na ten register SVB prislúchajúci pod OU kde ste ako SVB registrovaní a prilož aké znenie je pri Vašom konkrétnom SVB a ja Ti poviem hneď či Vaša zmluva bola upravovaná nejakým dodatkom.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Zmluva je len jedna, prvá... zmluvné strany zo zmluvy o vzniku SVB ostávajú zmluvnými stranami "naveky". Vždy sa zmeny v SVB, úpravy na základe zmien legislatívy vykonávajú dodatkami... pozdravujem Vášho drahého právnika. Vieš aby ste peniaze nevyhodili doporučujem právnika so skúsenosťami práve v tejto problematike nakoľko to je veľké špecifikum. Z praxe... právnici majú problém aj urobiť dodatok, zmluvu SVB tak ako to vyžaduje legislatíva. Tým ale konštatujem z vlastnej skúsenosti. Poradím... pozri na ten register SVB prislúchajúci pod OU kde ste ako SVB registrovaní a prilož aké znenie je pri Vašom konkrétnom SVB a ja Ti poviem hneď či Vaša zmluva bola upravovaná nejakým dodatkom.
Je to nová zmluva ktorá má v poslednej vete jasne napísané: Uzatvorením tejto zmluvy sa ruší pôvodná zmluva zo dňa 1.12.1999. Je to zmluva,nie dodatok. K nej aj oznámenie o zmene v registrácii spoločenstva par mesiacov potom len drobnosti. V registri som našla len zmenu predsedu nič viac,teda vo výpise na nete.. S tým §8 je to ako pri forme správy ako SVB? Vzťahuje sa na predsedu a členov rady alebo sa v rámci správy vzťahuje na SVB ako celok...
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

P.S. tohto právnika mi poradila ľubica02,že s ním pri správe spolupracujú.
Naposledy upravil oli.f : 11.02.10 at 15:50
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

oli.f Pozri príspevok
Je to nová zmluva ktorá má v poslednej vete jasne napísané: Uzatvorením tejto zmluvy sa ruší pôvodná zmluva zo dňa 1.12.1999. Je to zmluva,nie dodatok. K nej aj oznámenie o zmene v registrácii spoločenstva par mesiacov potom len drobnosti. V registri som našla len zmenu predsedu nič viac,teda vo výpise na nete.. S tým §8 je to ako pri forme správy ako SVB? Vzťahuje sa na predsedu a členov rady alebo sa v rámci správy vzťahuje na SVB ako celok...
Tak ktohovie či to je vôbec akceptované OU. Skutočne ak sú pochybnosti o registrovaní predmetnej zmluvy OU, prilož aspoň ako je to Vaše SVB zapísané v registri. Inak sa neviem vyjadriť či predmetná predložená zmluva je aj akceptovaná OU. §8 zo zákona 182/1993 ... tam je to aj o zmluve o výkone správy. Takže ktoré písmeno, odsek? Platí jedno... SVB = forma správy v znení celého zákona.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Tak ktohovie či to je vôbec akceptované OU. Skutočne ak sú pochybnosti o registrovaní predmetnej zmluvy OU, prilož aspoň ako je to Vaše SVB zapísané v registri. Inak sa neviem vyjadriť či predmetná predložená zmluva je aj akceptovaná OU. §8 zo zákona 182/1993 ... tam je to aj o zmluve o výkone správy. Takže ktoré písmeno, odsek? Platí jedno... SVB = forma správy v znení celého zákona.
Mám na mysli §8a ods. 2 a 3., vyúčtovanie FPUaO..ci je možné
uplatniť sankciu.. Zmluva určite bude registrovaná, hoci sa naozaj jedná a novú zmenenú zmluvu. Záhadné je,že ju vlastníci nemajú,keďže nejde len o schválený dodatok.
Naposledy upravil oli.f : 11.02.10 at 17:17
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

oli.f Pozri príspevok
Tiež nechápem, že to proste neboli schopní vyriešiť takto. V piatok 5.2.presne toto "chceli" urobiť, vopred už rátali hlasy, boli spísané body čo sa bude prejednávať a proste sa nechali ukričat manželom členky DR, ktorá sypala argumenty tipu, že aj bývalá predsedníčka mala iba 2 členov rady, hoci čierne na bielom práve ona bola členom 3tím a potom vyťahovali staré sto x rozoberané veci každý sa s nimi hádal o tom čo bolo pred 5-8 rokmi, no proste 0 bodov. Preto sa malá skupinka zhodla, že to možno bude lepšie riešiť za pomoci právnika, keď to má takto zakaždým dopadnúť. Opodstatnenosť fa. majú potvrdzovať členovia rady, či tak je a ako za fungovania 2, ťažko povedať. Proste tu funguje smutná pravda, že sa ľuďom nechce starať a premýšľať. Niektorým bolo priveľa vôbec si prečítať porušované §, hoci ich mali farebne zvýraznené. Ťažko sa takto niekam pohnúť.
Ešte máte kam padnúť! Otázne je, čí sa zdvihnete sami, alebo...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

oli.f Pozri príspevok
Mám na mysli §8a ods. 2 a 3., vyúčtovanie FPUaO..ci je možné
uplatniť sankciu.. Zmluva určite bude registrovaná, hoci sa naozaj jedná a novú zmenenú zmluvu. Záhadné je,že ju vlastníci nemajú,keďže nejde len o schválený dodatok.
Schválený dodatok nahrádza dovtedy platné znenie zmluvy SVB. To nie je žiadne len. Záhadné je že nikto z vlastníkov ju nežiadal. Predmetné ustanovenie sa vzťahuje samozrejme aj na SVB.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

sito Pozri príspevok
Ešte máte kam padnúť! Otázne je, čí sa zdvihnete sami, alebo...
Ak by mal byť nedaj bože naozaj 'prázdny účet',tak už ani veľmi nie...a to by sa veľmi ťažko 'vstávalo'..
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Schválený dodatok nahrádza dovtedy platné znenie zmluvy SVB. To nie je žiadne len. Záhadné je že nikto z vlastníkov ju nežiadal. Predmetné ustanovenie sa vzťahuje samozrejme aj na SVB.
To len' myslim vúvodzovkách.. záhadné je,ze o tej zmluve nikto nevedel. Veď mali prvú...Aspon to vsetci tvrdia,tazko ju potom mohol niekto žiadať...
Konkr. kto má v SVB vyúčtovanie predložiť predseda sám,ci spolu s radou, toto mám na mysli ked je možnosť sankcie,tak voci komu štatutárovi predsedovi či SVB figuruje ako celok? Lebo už aj taký názor som počula...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

oli.f Pozri príspevok
Ak by mal byť nedaj bože naozaj 'prázdny účet',tak už ani veľmi nie...a to by sa veľmi ťažko 'vstávalo'..
Oli, peniaze nie sú všetko! Vás 14 + 1 = 15, by si malo uvedomiť, že ten dom v ktorom bývate je ešte váš. Ale, ak sa nezačnete starať o ten dom, môže sa stať, že to stále bude dom, ale nie váš! Treba rozmýšľať ako sedliaci, alebo bývalí poľnohospodári.

Proste, koho treba nakopať do prdele, toho nakopte! A so správou svojho domu rozhodnite ako vyhovuje vám. SVB, alebo nového správcu. Nikto to za vás nespraví. Ak sa k tomu neodhodláte, tu sa mláti len prázdna slama. Načo?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

oli.f Pozri príspevok
To len' myslim vúvodzovkách.. záhadné je,ze o tej zmluve nikto nevedel. Veď mali prvú...Aspon to vsetci tvrdia,tazko ju potom mohol niekto žiadať...
Konkr. kto má v SVB vyúčtovanie predložiť predseda sám,ci spolu s radou, toto mám na mysli ked je možnosť sankcie,tak voci komu štatutárovi predsedovi či SVB figuruje ako celok? Lebo už aj taký názor som počula...
Na tieto konkrétne otázky si nájdeš konkrétnu odpoveď v zmluve SVB. Tam máš alebo mala by si mať všetko. Máloktorý vlastník si uvedomí že on je "šéf" a nie predseda, rada... ale zhromaždenie . Stačí vidieť rozdiel vo výraze štatutár či správca.
P.S. vypadlo ale a už by to veľmi zavádzajúce
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 11.02.10 at 18:25
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Šéfom domu je v prípade SVB, Zhromaždenie SVB. V prípade domu, ktorý má zmluvu o výkone správy, je to schôdza vlastníkov bytov. Nie predseda SVB, Rada vlastníkov. V prípade správy domu nie zástupca vlastníkov, správca domu. Nikdy nie vlastník, ak áno, potom je v dome diktát, diktátor.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Na tieto konkrétne otázky si nájdeš konkrétnu odpoveď v zmluve SVB. Tam máš alebo mala by si mať všetko. Máloktorý vlastník si uvedomí že on je "šéf" a nie predseda, rada... ale zhromaždenie . Stačí vidieť rozdiel vo výraze štatutár či správca.
Ta zmluva pozostáva z nakopírovaných niektorých § zákona premenovaných na články. Takže konkr. tam mimo dátumu nieje nic...
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

sito Pozri príspevok
Šéfom domu je v prípade SVB, Zhromaždenie SVB. V prípade domu, ktorý má zmluvu o výkone správy, je to schôdza vlastníkov bytov. Nie predseda SVB, Rada vlastníkov. V prípade správy domu nie zástupca vlastníkov, správca domu. Nikdy nie vlastník, ak áno, potom je v dome diktát, diktátor.
Ano rozhodujúcim a najvyšším orgánom je zhromaždenie. To omielam vlastníkom dokola. Viac či menej úspešne. Takže keď sme doteraz nevideli vyúčtovanieFPUaO síce je to porušením § ale poplatky za správu môžu poberať kľudne, lebo zodpovedné je celé SVB...
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

sito Pozri príspevok
Oli, peniaze nie sú všetko! Vás 14 + 1 = 15, by si malo uvedomiť, že ten dom v ktorom bývate je ešte váš. Ale, ak sa nezačnete starať o ten dom, môže sa stať, že to stále bude dom, ale nie váš! Treba rozmýšľať ako sedliaci, alebo bývalí poľnohospodári.

Proste, koho treba nakopať do prdele, toho nakopte! A so správou svojho domu rozhodnite ako vyhovuje vám. SVB, alebo nového správcu. Nikto to za vás nespraví. Ak sa k tomu neodhodláte, tu sa mláti len prázdna slama. Načo?
Ano,peniaze nie sú všetko. Lenže keď zmizne čo sme nasporili, síce dom bude ešte náš, ale padne nám na hlavu...to nie je tiež ružová vyhliadka, ale aspoň sa tak niektorí budia z vavrínov..Niekedy mám chuť odísť niekde na opustený ostrov keď vidím to hrdinstvo vlastníkov v 'akcii' na schôdzi...
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Pred schôdzou boli vsetci hrdinovia, rátali hlasy na odvolanie rozohňovali sa ako sa to dá do poriadku..a výsledok? Skutek utek..naozaj sme hovorili možno 3-4, ostatní boli ticho. Bolo ich 7 proti 2 a aj tak nehlasovali a len váhali...ked to tak má byť ďalej, tak sa naozaj len snažím o nemožné a môžem si rovno kúpiť nejakú maringotku a ísť z toho blázinca čo najďalej...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

oli.f Pozri príspevok
Ano,peniaze nie sú všetko. Lenže keď zmizne čo sme nasporili, síce dom bude ešte náš, ale padne nám na hlavu...to nie je tiež ružová vyhliadka, ale aspoň sa tak niektorí budia z vavrínov..Niekedy mám chuť odísť niekde na opustený ostrov keď vidím to hrdinstvo vlastníkov v 'akcii' na schôdzi...
A napíšeš nám ako spaniel???
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

A napíšeš nám ako spaniel???[/QUOTE]

Vieš si predstaviť ťahať maringotku do španielska?? keby to bolo také super riešenie ako španiel pisal -odísť niekde do exotickej krajiny,asi by nepotreboval žiadnu poradu..
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A čo tak nechať maringotku bláznom a isť si za svojím hlasom, svedomim ako spaniel?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať