Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2008

V novele zákona o dani z príjmov č. 563/2008 je novelizovaný aj zákon o správe daní a poplatkov 511/1992. Paragraf 35 sa dopĺňa o odsek 21. Ak zamestnávateľ nevykoná ročné zúčtovanie dane z príjmov a boli pritom splnené všetky podmienky zo strany zamestnanca, zavádza sa pokuta 16,60 € za každého zamestnanca. Účinnosť od 1. januára 2009, takže pokuty budú prvýkrát zrejme za nevykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008??!!

2008c198z563 DzP,správa daní,kolky.pdf
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť v tejto veci? Jednému nášmu zamestnancovi ktorému robím ročné zúčtovanie vyšiel nedoplatok vo výške asi 13700,- SK. Pravdepodobne sa mu to bude zrážať zo mzdy priebežne možno do polovice roka. Chcem sa opýtať ako je to v tomto prípade pri vysporiadaní s daňovým úradom pri odvodoch dane? Treba nedoplatok daňovému úradu zaplatiť hneď do marca alebo sa to dá priebežne ako sa bude sťahovať zamestnancovi zo mzdy? Ďakujem
priebežne
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

mzdarka renca Pozri príspevok
nemusí, ak výška jeho príjmu nie je do 49248
brigádnik študent zarobil v hrubom (aj v čistom) 55.300 Sk .. takže musí požiadať toho zamestnávateľa (kde podpísal vyhlásenie) o vykonanie ročn.zúčtovania (?)
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

erika_H Pozri príspevok
brigádnik študent zarobil v hrubom (aj v čistom) 55.300 Sk .. takže musí požiadať toho zamestnávateľa (kde podpísal vyhlásenie) o vykonanie ročn.zúčtovania (?)
áno, ale to už asi nestihne. termín bol do 16.2., jedine, že by pekne poprosil mzdárku a na žiadosť napísal spätný dátum.
Naposledy upravil mzdarka renca : 26.02.09 at 14:31 Dôvod: preklep
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

erika_H Pozri príspevok
brigádnik študent zarobil v hrubom (aj v čistom) 55.300 Sk .. takže musí požiadať toho zamestnávateľa (kde podpísal vyhlásenie) o vykonanie ročn.zúčtovania (?)
Termín na požiadanie bol do 16.2.09, ak nepožiadal, podá si DP sám.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Vám Poraďáci a Poraďáčky pekný zvyšok dňa prajem
0 0
Nesa Nesa

Nesa je offline (nepripojený) Nesa

Môžem urobiť RZD aj dôchodcovi, ktorý si uplatňuje odpočítateľnú čiastku za zaplatené životné poistenie v r. 2008 v sume 12000?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Nesa Pozri príspevok
Môžem urobiť RZD aj dôchodcovi, ktorý si uplatňuje odpočítateľnú čiastku za zaplatené životné poistenie v r. 2008 v sume 12000?
áno
0 0
Honzik[sk] Honzik[sk]

Honzik[sk] je offline (nepripojený) Honzik[sk]

Mal by som jednu otazocku. Spravil som si danove priznanie k dani z primov fyzickej osoby TYP: B. Vyplnil som prijmy zo zavislej cinnosti ale mal som prijem aj z prevodu vlastnictva nehnutelnosti. Takze mi vyslo, ze mam doplatit statu niekolko tisic. Neviem, ale kam mam tie peniaze poslat. Teda na aky ucet... viete mi s tym niekto pomoct? Pozeral som sa na stranku danoveho uradu.. Pre jednotlivé dane sú otvorené účty štátnych príjmov v Štátnej pokladnici. Neviem ci spadam pod: Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, alebo pod: Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti. Dakujem za pomoc
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Honzik[sk] Pozri príspevok
Mal by som jednu otazocku. Spravil som si danove priznanie k dani z primov fyzickej osoby TYP: B. Vyplnil som prijmy zo zavislej cinnosti ale mal som prijem aj z prevodu vlastnictva nehnutelnosti. Takze mi vyslo, ze mam doplatit statu niekolko tisic. Neviem, ale kam mam tie peniaze poslat. Teda na aky ucet... viete mi s tym niekto pomoct? Pozeral som sa na stranku danoveho uradu.. Pre jednotlivé dane sú otvorené účty štátnych príjmov v Štátnej pokladnici. Neviem ci spadam pod: Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, alebo pod: Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti tento účet použi. Dakujem za pomoc
odpoveď v texte
0 0
abadon abadon

abadon je offline (nepripojený) abadon

Rad by som sa opytal ci musim pouzit tlacivo fyzicke osoby B ak robil v poistovni a dostal odmenu vo vyske 7800 sk? Pritom pracuje na hlavny pracovny pomer u ineho zamestnavatela. Poistovanie mal popri zamestnani.
Naposledy upravil abadon : 27.02.09 at 08:52 Dôvod: doplnenie
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

abadon Pozri príspevok
Rad by som sa opytal ci musim pouzit tlacivo fyzicke osoby B ak robil v poistovni a dostal odmenu vo vyske 7800 sk? Pritom pracuje na hlavny pracovny pomer u ineho zamestnavatela. Poistovanie mal popri zamestnani.
ak pracoval na základe dohody, tak DP typ A

ak má uzatvorenú sprostredkovateľskú zmluvu, tak DP typ B
0 0
janaZH janaZH

janaZH je offline (nepripojený) janaZH

Manželka v roku 2008 poberala rodičovský príspevok
+ mala príjem zo závislej činnosti zdanený preddavkovou daňou
(64.692,- - poistné 8.632,-)
+ príjem zo závislej činnosti zdanený zrážkou (6.152,-).
Manželka sa môže rozhodnúť považovať príjmy zdanené zrážkou za daňovo nevysporiadané, podá daňové priznanie a celá zaplatená daň jej bude vrátená.
Manžel mal príjem zo závislej činnosti a požiada zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane. Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku vo výške rozdielu medzi sumou 98.496,- a vlastným príjmom manželky? Tiež si uplatní nezdaniteľnú časť na životné poistenie. Môže si uplatniť aj nezdaniteľnú časť na životné poistenie manželky?
Existuje aj iné, resp. výhodnejšie riešenie? Ďakujem veľmi pekne.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

janaZH Pozri príspevok
Manželka v roku 2008 poberala rodičovský príspevok
+ mala príjem zo závislej činnosti zdanený preddavkovou daňou
(64.692,- - poistné 8.632,-)
+ príjem zo závislej činnosti zdanený zrážkou (6.152,-).
Manželka sa môže rozhodnúť považovať príjmy zdanené zrážkou za daňovo nevysporiadané, podá daňové priznanie a celá zaplatená daň jej bude vrátená áno.
Manžel mal príjem zo závislej činnosti a požiada zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane. Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku vo výške rozdielu medzi sumou 98.496,- a vlastným príjmom manželky áno ? Tiež si uplatní nezdaniteľnú časť na životné poistenie. Môže si uplatniť aj nezdaniteľnú časť na životné poistenie manželky nie?
Existuje aj iné, resp. výhodnejšie riešenie? Ďakujem veľmi pekne.
nie, neexistuje nič výhodnejšie
0 0
M77 M77

M77 je offline (nepripojený) M77

Preplatok z RZ môžem odrátať aj zo zrážkovej dani alebo len z preddavkovej dani?
0 0
Nesa Nesa

Nesa je offline (nepripojený) Nesa

Dobrý deň, dočítala som sa, že nedoplatok v RZD do 100 Sk nestiahnem zamestnancovi, iba ak si uplatňuje dodatočne daňový bonus alebo podá vyhlásenie na 2% z dane. Keď mi vyjde v RZD preplatok, ten sa vypláca aj vtedy, keď je menej ako 100 Sk?
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

dobry den.chcela by som sa opytat ake doklady treby treba dolozit k danovemu priznaniu B. staci iba faktury alebo aj prijmove doklady?doklada sa aj zdravotna poistovna?este co k tomu treba prilozit??je zivnostnik iba prvy rok.dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kassiopeia Pozri príspevok
dobry den.chcela by som sa opytat ake doklady treby treba dolozit k danovemu priznaniu B. staci iba faktury alebo aj prijmove doklady?doklada sa aj zdravotna poistovna?este co k tomu treba prilozit??je zivnostnik iba prvy rok.dakujem
pokiaľ nemal príjmy zo závislej činnosti a neuplatňuje si daňový bonus tak nemusí prikladať nič

Len doplním že samozrejme pokiaľ vedie účtovníctvo tak výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kassiopeia Pozri príspevok
dobry den.chcela by som sa opytat ake doklady treby treba dolozit k danovemu priznaniu B. staci iba faktury alebo aj prijmove doklady?doklada sa aj zdravotna poistovna?este co k tomu treba prilozit??je zivnostnik iba prvy rok.dakujem
ak účtuje v JÚ, tak výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a záväzkoch. Ak použije paušálne výdavky, tak nič neprikladá, predkladá na požiadanie DÚ.
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

mal prijmy aj zo zavislej cinnosti.uplatnuje si aj danovy bonus.potrebuje dolozit faktury alebo staci prijmovy doklad??
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kassiopeia Pozri príspevok
mal prijmy aj zo zavislej cinnosti.uplatnuje si aj danovy bonus.potrebuje dolozit faktury alebo staci prijmovy doklad??

v tom prípade priloží potvrdenie o príjme od zamestnávateľa a pokiaľ uplatňuje daňový bonus až v DP tak aj rodné listy detí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať