Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2008

V novele zákona o dani z príjmov č. 563/2008 je novelizovaný aj zákon o správe daní a poplatkov 511/1992. Paragraf 35 sa dopĺňa o odsek 21. Ak zamestnávateľ nevykoná ročné zúčtovanie dane z príjmov a boli pritom splnené všetky podmienky zo strany zamestnanca, zavádza sa pokuta 16,60 € za každého zamestnanca. Účinnosť od 1. januára 2009, takže pokuty budú prvýkrát zrejme za nevykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008??!!

2008c198z563 DzP,správa daní,kolky.pdf
Usporiadat
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

super, dakujem moc za rychlu odpoved, idem jej volat...
0 0
svx svx

svx je offline (nepripojený) svx

Prosím Vás - dôchodca robil na Dohodu o pracovnej činnosti, za celý rok zarobil 54 000,- Sk. Chcel by si uplatniť daňový bonus na študujúcu dcéru. Má si sám podávať Daňové priznanie alebo mu môže spraviť zamestnávateľ a zahrnúť tam ten daňový bonus ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

svx Pozri príspevok
Prosím Vás - dôchodca robil na Dohodu o pracovnej činnosti, za celý rok zarobil 54 000,- Sk. Chcel by si uplatniť daňový bonus na študujúcu dcéru. Má si sám podávať Daňové priznanie alebo mu môže spraviť zamestnávateľ a zahrnúť tam ten daňový bonus ?
A požiadal zamestnávateľa o vykonanie RZD v termíne do 16.2.09? ak áno, zamestnáv. mu ho spraví, ak nie podá si DP sám.
0 0
svx svx

svx je offline (nepripojený) svx

Požiadal do 16.2. - aj odovzdal príslušné doklady. Trochu ma mýlia predchádzajúce otázky a odpovede o zrážkovej dani - že si musí zamestnankyňa podať sama DP.
citát: Ahojte, zamestnankyna je u nas zamestnana cely rok 2008, podpisala ziadost o RZD a doniesla mi doklady z poistovni a tiez potvrdenie od ineho zamestnavatela, kde ma len zrazkovu dan. Tato dan by sa jej vratila vzhladom na poistky. Ale podla vyjadrenia na stranke DU, ja jej nemozem spravit RZD, ale musi si sama podat dan. priznanie? Chapem to spravne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

svx Pozri príspevok
Požiadal do 16.2. - aj odovzdal príslušné doklady. Trochu ma mýlia predchádzajúce otázky a odpovede o zrážkovej dani - že si musí zamestnankyňa podať sama DP.
citát: Ahojte, zamestnankyna je u nas zamestnana cely rok 2008, podpisala ziadost o RZD a doniesla mi doklady z poistovni a tiez potvrdenie od ineho zamestnavatela, kde ma len zrazkovu dan. Tato dan by sa jej vratila vzhladom na poistky. Ale podla vyjadrenia na stranke DU, ja jej nemozem spravit RZD, ale musi si sama podat dan. priznanie? Chapem to spravne?
ale v tvojej otázke nikde nebola spomenutá zrážková daň.
0 0
svx svx

svx je offline (nepripojený) svx

Lebo aj dôchodca na Dohodu o prac. činn. má len zrážkovú daň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

svx Pozri príspevok
Požiadal do 16.2. - aj odovzdal príslušné doklady. Trochu ma mýlia predchádzajúce otázky a odpovede o zrážkovej dani - že si musí zamestnankyňa podať sama DP.
citát: Ahojte, zamestnankyna je u nas zamestnana cely rok 2008, podpisala ziadost o RZD a doniesla mi doklady z poistovni a tiez potvrdenie od ineho zamestnavatela, kde ma len zrazkovu dan. Tato dan by sa jej vratila vzhladom na poistky. Ale podla vyjadrenia na stranke DU, ja jej nemozem spravit RZD, ale musi si sama podat dan. priznanie? Chapem to spravne?
RZD nerobí zamestnáv. z príjmov , pri ktorých je uplatnená ZD,vtedy si musí DP podať zamestnanec sám. RZD je len o príjmoch pri ktorých sú uplatnené preddavky na daň.
0 0
svx svx

svx je offline (nepripojený) svx

Pre poriadok - zopakujem otázku ...
Dôchodca:
Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov § 43 54000,- SK
Úhrnná suma dane /zrážková daň/ 10260,-

Chcel by si uplatniť daňový bonus ? Má si podať sám DP alebo ročné zúčtovanie mu môže spraviť zamestnávateľ ?!?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

svx Pozri príspevok
Pre poriadok - zopakujem otázku ...
Dôchodca:
Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov § 43 54000,- SK
Úhrnná suma dane /zrážková daň/ 10260,-

Chcel by si uplatniť daňový bonus ? Má si podať sám DP alebo ročné zúčtovanie mu môže spraviť zamestnávateľ ?!?
Podá si DP sám, pozri môj príspevok 128 vyššie.
0 0
svx svx

svx je offline (nepripojený) svx

Ďakujem krásne.
0 0
svx svx

svx je offline (nepripojený) svx

Skôr ste odpovedali - ako som sa rozpísala - ďakujem ešte raz.
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

mesačná nezdaniteľná časť patrí aj za mesiac, v ktorom zamestannec odpracoval 15 dní?

diki moc
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

a.palenikova Pozri príspevok
mesačná nezdaniteľná časť patrí aj za mesiac, v ktorom zamestannec odpracoval 15 dní?

diki moc
áno, pokiaľ má podpísané vyhlásenie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

a.palenikova Pozri príspevok
mesačná nezdaniteľná časť patrí aj za mesiac, v ktorom zamestannec odpracoval 15 dní?

diki moc
ak si ju neuplatnil u iného zamestnávatela - ano
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

dakujem

a plati to aj pre szčo? pokial podnika 6,5 mesiaca, tak ma narok na 7/12 NČ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nezdaniteľná časť sa uplatňuje celá..... pokiaľ to nie je dôchodca.
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

szco podnika 6,5 mesiaca, rovnako 6,5 mesiaca dosahuje prijem. nemozem mu uplatnit NČ za 12 mesiacov. uplatnim mu pomernu casť, iba neviem ci za 6 alebo 7 mesiacov.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

a.palenikova Pozri príspevok
szco podnika 6,5 mesiaca, rovnako 6,5 mesiaca dosahuje prijem. nemozem mu uplatnit NČ za 12 mesiacov. uplatnim mu pomernu casť, iba neviem ci za 6 alebo 7 mesiacov.
to je jedno aké obdobie v roku má daňovník-SZČO príjem, ale OP sa uplatní v plnej výške 98496
0 0
Viera 2 Viera 2

Viera 2 je offline (nepripojený) Viera 2

Viera 2 Pozri príspevok
Je mi jasné zrážanie nedoplatku alebo vyplácanie preplatku zamestnancovi, ktorému robím ročné zúčtovanie. Čo však so zamestnancom, ktorý sa rozhodol pre daňové priznanie A - mal dvoch zamestnávateľov a vyšiel mu daňový nedoplatok 5 Sk, teda 0,03 €. Neviem sa dopátrať, či a ako sa takýto nedoplatok uhrádza (vychádza mi, že poplatky za úhradu sú vyššie na každej strane - teda u daňovníka i daňového úradu).
prosím poraďte - uhrádza sa nedoplatok z A priznania vo výške 5 Sk, alebo nie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Viera 2 Pozri príspevok
prosím poraďte - uhrádza sa nedoplatok z A priznania vo výške 5 Sk, alebo nie?
ak sa rozhodol robiť si DP A, tak mu dávaš ba prehľad a on si všetko v DP vysporiada.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať