Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2008

V novele zákona o dani z príjmov č. 563/2008 je novelizovaný aj zákon o správe daní a poplatkov 511/1992. Paragraf 35 sa dopĺňa o odsek 21. Ak zamestnávateľ nevykoná ročné zúčtovanie dane z príjmov a boli pritom splnené všetky podmienky zo strany zamestnanca, zavádza sa pokuta 16,60 € za každého zamestnanca. Účinnosť od 1. januára 2009, takže pokuty budú prvýkrát zrejme za nevykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008??!!

2008c198z563 DzP,správa daní,kolky.pdf
Usporiadat
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

vykazuje prijmy na 40%.
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

vykazuje prijmy na 40%.u zamestnavatela robil len 4mesiace.7mesiacov na zivnost a jeden mesiac nemal ziadne prijmy. vraj treba pridat aj vykaz o majetku a aj nieake papiere do socialnej poistovni.neviem vsak ci je to pravda.da sa odpisat aj zdravotna poistovna a treba ju aj dolozit k danovemu??dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kassiopeia Pozri príspevok
vykazuje prijmy na 40%.u zamestnavatela robil len 4mesiace.7mesiacov na zivnost a jeden mesiac nemal ziadne prijmy. vraj treba pridat aj vykaz o majetku a aj nieake papiere do socialnej poistovni.neviem vsak ci je to pravda.da sa odpisat aj zdravotna poistovna a treba ju aj dolozit k danovemu??dakujem
V tomto prípade spracuješ DP, uplatníš 40% výdavky + zaplatené poistné do ZP a SP priložíš k DP potvrdenie o príjme od zamestnávateľa a rodné listy detí. Nič viac nemusíš prikladať.
Následne do 30.6 treba odovzdať na SP výpis z DP podľa čoho si vyráta platby do SP od 1.7.2009. Zúčtovanie zdravotného vykoná do 30.6.2009 a odovzdá na príslušnej ZP
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

takze danove priznanie,rodny list kopiu, potvrdenie od zamestnavatela kopiu a doklady o zaplateni poistneho kopiu- to vsetko dam na danovy urad?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kassiopeia Pozri príspevok
takze danove priznanie,rodny list kopiu, potvrdenie od zamestnavatela kopiu a doklady o zaplateni poistneho kopiu- to vsetko dam na danovy urad?
doklad o zaplatení poistného nie je potrebné dokladať pokiaľ to poistné platil z titulu szčo
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

platil poistne ako szco.do danoveho mam dat 12mesiacov poistne???ak pracoval u zamestnanca tak poistne si neplatil on ale zamestnavatel.mam dat 12mesiacov alebo 8mesiacov poistne v danovom?potom poistne netreba dokladovat?
od 1.1.08 si zalozil zivnost.za januar mu vyplatil poistne predchadzajuci zamestnavatel.v poistovni mu povedali ze on si plati az od februara.od februara do augusta si platil sam poistne. 25.08.08 nastupil do zamestnania do 13.11.08 a platil mu poistne zamestnavatel.za december si nevyplatil poistne nakolko poistne sa plati mesiac dopredu takze mu mal vyplatit zamestnavatel.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kassiopeia Pozri príspevok
platil poistne ako szco.do danoveho mam dat 12mesiacov poistne???ak pracoval u zamestnanca tak poistne si neplatil on ale zamestnavatel.mam dat 12mesiacov alebo 8mesiacov poistne v danovom?potom poistne netreba dokladovat?
od 1.1.08 si zalozil zivnost.za januar mu vyplatil poistne predchadzajuci zamestnavatel.v poistovni mu povedali ze on si plati az od februara.od februara do augusta si platil sam poistne. 25.08.08 nastupil do zamestnania do 13.11.08 a platil mu poistne zamestnavatel.za december si nevyplatil poistne nakolko poistne sa plati mesiac dopredu takze mu mal vyplatit zamestnavatel.

Do DP dá poistné ktoré zaplatil v roku 2008. Čiže napríklad keď zaplatil za 12/08 poistné až v januári tak toto tam nedáva. To si uplatní až v DP za rok 2009
Čo sa týka poistenia zo závislej činnosti tak tam si uplatní poistenie ktoré má na potvrdení o príjme od zamestnávateľa.

poistné od zamestnávateľa dáva do oddielu V v DP a poistné čo si platil ako szčo dáva do výdavkov v oddieli VI Daňového priznania typ B
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

takze dam 8mesiacov do danoveho-iba to co si platil sam.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kassiopeia Pozri príspevok
takze dam 8mesiacov do danoveho-iba to co si platil sam.
pokiaľ si ako szčo zaplatil len 8 mesiacov poistné a zaplatil to v čase od 1.1.2008 do 31.12.2008 tak dáš do výdavkov tých 8 mesiacov
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

a doklady o zaplateni poistneho preukaze az v socialnej poistovni.do danoveho netreba.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kassiopeia Pozri príspevok
a doklady o zaplateni poistneho preukaze az v socialnej poistovni.do danoveho netreba.
doklady o zaplatení poistného si odloží a bude ich ukazovať až prípadnej kontrole ktorá sa mu možno niekedy ohlási.
Už tu bolo niekoľkokrát povedané že doklady o zaplatení poistného z titulu szčo sa nedokladujú nikam
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

dakujem pekne.velmi mi to pomohlo.pekny den a dakujem
0 0
Nesa Nesa

Nesa je offline (nepripojený) Nesa

Dobrý deň, dočítala som sa, že nedoplatok v RZD do 100 Sk nestiahnem zamestnancovi, iba ak si uplatňuje dodatočne daňový bonus alebo podá vyhlásenie na 2% z dane. Keď mi vyjde v RZD preplatok, ten sa vypláca tiež len vtedy, keď je viac ako 100 Sk?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nesa Pozri príspevok
Dobrý deň, dočítala som sa, že nedoplatok v RZD do 100 Sk nestiahnem zamestnancovi, iba ak si uplatňuje dodatočne daňový bonus alebo podá vyhlásenie na 2% z dane. Keď mi vyjde v RZD preplatok, ten sa vypláca tiež len vtedy, keď je viac ako 100 Sk?
Nie, preplatok musíš zamestnancovi vrátiť, aj keby to mala byť len jedna koruna.
0 0
Nesa Nesa

Nesa je offline (nepripojený) Nesa

Nechcem sa vôbec hádať, len si overujem tvrdenie kolegyne, že od 1.1.2009 sa ani preplatok do 100 Sk nevypláca.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nesa Pozri príspevok
Nechcem sa vôbec hádať, len si overujem tvrdenie kolegyne, že od 1.1.2009 sa ani preplatok do 100 Sk nevypláca.
Nie je to o hádaní, nehádaní, ale je to o § 38 odst.6 Zákona o dani z príjmov.

(6) Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8.
0 0
Viera 2 Viera 2

Viera 2 je offline (nepripojený) Viera 2

Je mi jasné zrážanie nedoplatku alebo vyplácanie preplatku zamestnancovi, ktorému robím ročné zúčtovanie. Čo však so zamestnancom, ktorý sa rozhodol pre daňové priznanie A - mal dvoch zamestnávateľov a vyšiel mu daňový nedoplatok 5 Sk, teda 0,03 €. Neviem sa dopátrať, či a ako sa takýto nedoplatok uhrádza (vychádza mi, že poplatky za úhradu sú vyššie na každej strane - teda u daňovníka i daňového úradu).
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ahojte, zamestnankyna je u nas zamestnana cely rok 2008, podpisala ziadost o RZD a doniesla mi doklady z poistovni a tiez potvrdenie od ineho zamestnavatela, kde ma len zrazkovu dan. Tato dan by sa jej vratila vzhladom na poistky. Ale podla vyjadrenia na stranke DU, ja jej nemozem spravit RZD, ale musi si sama podat dan. priznanie? Chapem to spravne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kunecka Pozri príspevok
Ahojte, zamestnankyna je u nas zamestnana cely rok 2008, podpisala ziadost o RZD a doniesla mi doklady z poistovni a tiez potvrdenie od ineho zamestnavatela, kde ma len zrazkovu dan. Tato dan by sa jej vratila vzhladom na poistky. Ale podla vyjadrenia na stranke DU, ja jej nemozem spravit RZD, ale musi si sama podat dan. priznanie? Chapem to spravne?
ano, dodanenie zrážkovej dane je možné len v rámci DP
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kunecka Pozri príspevok
Ahojte, zamestnankyna je u nas zamestnana cely rok 2008, podpisala ziadost o RZD a doniesla mi doklady z poistovni a tiez potvrdenie od ineho zamestnavatela, kde ma len zrazkovu dan. Tato dan by sa jej vratila vzhladom na poistky. Ale podla vyjadrenia na stranke DU, ja jej nemozem spravit RZD, ale musi si sama podat dan. priznanie? Chapem to spravne?
áno, musí si podať sama DP, ak chce mať vrátenú daň, zdanenú zrážkou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať