Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kvaka Pozri príspevok
Dnes som večer vytiahla spod krku nášho lorda túto príšeru. Musel tam byť od nedele, alebo od pondelka.
Aj nas kocur uz priniesol prveho tohtorocneho kliesta.
Nedavno bol este sneh, neviem skadial sa tie potvory tak rychlo zobrali
3 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

alaya1 Pozri príspevok
Ano, je to ako s malym babetkom. Blahozelam k rozhodnutiu kupit si psika s PP - tusim, ze je z Lucenca, nie? Tesim sa na stretnutie na vystavach psov, kde si mylsim, ze by si mohla zavitat, aspon koli uchovneniu psicka. Ja ma 2 psikov, bisonika frise, len moji su cely biely a na rozdiel od tvojho mojim sa srst upravuje, inak je starostlivost úplne rovnaka.
Ak nieco potrebujes, rada poradim.
Dakujem, ked uz ho budeme mat doma, urcite napisem :-)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

truch Pozri príspevok
Akosi skoro dnes nám nasnežilo, možno tie potvory skapú
V sobotu až pondelok sme boli na chalupe. Keďže lord sa odmieta vykadiť na dvore, musíme ho venčiť za dedinu, kde behal po lúke a pomedzi trávu. Vonku bolo tak 20°C, to sa dalo čakať. Aj som ho česala, ale ten sviniar kliešť bol tak zákerácky schovaný, že ho manžel len náhodou nahmatal, keď ho škrabkal pod krkom. Musím začať s kvapkou čajovníkového oleja za uchom, uvidíme.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

arizona Pozri príspevok
Aj nas kocur uz priniesol prveho tohtorocneho kliesta.
Nedavno bol este sneh, neviem skadial sa tie potvory tak rychlo zobrali
Tu píšu, že na južnom slovensku sú aktívne kliešte už od januára.
http://vet-zeliezovce.spaces.live.co...837A!230.entry
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

zaujimeve, ze tie potvory nevymrzli
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

aj naše šteniatko malo vo štvrtok kliešta,o takomto čase sa už vyskytujú aj u nás,inak ked bol veterinár ho zaočkovať ho sam sa divil že sú skoro
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dávno som tu nebola a tak som sa prišla znovu vyrozprávať.

Viem, že psíci majú XY ráz lepší sluch ako ľudia, čo mi hava každý deň dokazuje, lebo už pri nepočuteľnom šramote na chodbe uteká k dverám. Tam víta skoro každého okoloidúceho alebo návštevu, keď ja o nich ani nechyrujem. Tak som sa zadumala nad tým, či našim havinom neškodí hluk, ktorý my vnímame ako normálny. Ak vytiahnem vysávač, napriek tomu, že ho považujem za celkom tichý, hava okamžite odtiahne do úplne inej miestnosti. To by svedčilo o tom, že jej ten zvuk nie je príjemný. Poučená týmto, rádio aj televízor počúvam tak, aby som počula, ale celkom potichu. Praktizujem to tak už dlhšie. A dnes ma hava prekvapila hneď dvakrát. Po prvé tým, že pri varení len kratučko pobudla so mnou v kuchyni a usalašila sa v jej kresle pri počítači, z ktorého som počúvala Gershwinovu Porgy a Bess . Keďže tá vzdialenosť je väčšia, tak reproduktory dosť burácali, aby bolo v kuchyni počuť. A to druhé prekvapenie bolo, že tam vydržala do konca. Ja teda neviem, či pri citlivosti psích uší sa jej tá hudba páčila napriek tomu, že bola nahlas pustená alebo žeby jej hluk vôbec neškodil? Alebo jej chystaný obed nevoňal? Alebo čo? To keby som vedela!?
Napriek dnešnej skúsenosti R a TV budem počúvať aj ďalej len na polovičný plyn.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..mojuš, asik to bude tým, že jej tá hudba niečo hovorila..lebo aj pepsikoláčovi sa bežne stáva, že Albana Carissiho počúva na gauči a pritom ten hlas je dosť silný a aj hlasný- (ale tiež už hudbu počúvam tichšie)..aj Enriqa môže, aj hlasnejšie...ale napríklad ľudovky- vopchá sa do kúpelne a zavrie za sebou dvere..(ale to sa u nás našťastie nepočúva)..tiež som už viackrát uvažovala nad jeho chovaním, ale- k ničomu som neprišla...a to peps na svoj vek počuje už len to, čo chce!!..a to aj potichu povedané...havíky sú múdre a treba im aj muzičku...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a môj pepsikoláčik má problém...doktor dnes povedal, že mu treba Prednison, 1/4 tabletky denne......a má vraj slabšie srdiečko, ale o srdcových chorobách sa v tom lieku nepíše....neviete, či okrem Prednisonu je niečo iné?..nepáči sa mi ten liek, podľa referencií ....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pepsikova Pozri príspevok
..mojuš, asik to bude tým, že jej tá hudba niečo hovorila..lebo aj pepsikoláčovi sa bežne stáva, že Albana Carissiho počúva na gauči a pritom ten hlas je dosť silný a aj hlasný- (ale tiež už hudbu počúvam tichšie)..aj Enriqa môže, aj hlasnejšie...ale napríklad ľudovky- vopchá sa do kúpelne a zavrie za sebou dvere..(ale to sa u nás našťastie nepočúva)..tiež som už viackrát uvažovala nad jeho chovaním, ale- k ničomu som neprišla...a to peps na svoj vek počuje už len to, čo chce!!..a to aj potichu povedané...havíky sú múdre a treba im aj muzičku...

Pepsi, poviem Ti, že máme ozaj múdrych psíkov. Moja hava bude mať tri rôčky, ale tiež počuje, len čo sama chce, inak sa vypojí a môžem jej hovoriť, čo chcem. Preto už dávnejšie som sa vzdala predstavy, že bude poslušným robotom, plniacim všetky príkazy.
Inak na tú myšlienku, či im hluk neškodí som prišla tak, že som sa zobudila pri telke a tá zrejme zmenou relácie tak revala, až mi to bolo nepríjemné. A hava pri mne, preto tá starosť.
Inak je mi ľúto, že má Peps problémy, pretože ochorenie srdiečka je vážne tak u ľudí, ako aj u psíkov. Neviem na čo sa používa Prednison, ale Tvojmu psíkovi želám, aby mu srdiečko dlho - predlho vydržalo.
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
...a môj pepsikoláčik má problém...doktor dnes povedal, že mu treba Prednison, 1/4 tabletky denne......a má vraj slabšie srdiečko, ale o srdcových chorobách sa v tom lieku nepíše....neviete, či okrem Prednisonu je niečo iné?..nepáči sa mi ten liek, podľa referencií ....
Pozdravujeme a želáme skoré zotavenie.
1 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Ahojte, tak mame nasho psicka doma druhy den. Zatial sa spolu spoznavame a samozrejme sa ucime chodit cikat a kakat :-)). Zatial len na plienocku v byte, este tyzden s nim nemozme ist von.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ivuska1212 Pozri príspevok
Ahojte, tak mame nasho psicka doma druhy den. Zatial sa spolu spoznavame a samozrejme sa ucime chodit cikat a kakat :-)). Zatial len na plienocku v byte, este tyzden s nim nemozme ist von.
preco nemozete ist s nim von??

a preco ucite na plienku? psik bude dopleteny...
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

andreaS Pozri príspevok
preco nemozete ist s nim von??

a preco ucite na plienku? psik bude dopleteny...
Chovatelka od ktorej ho mame nam povedala, ze s nim mame ist von az 2 tyzdne od druheho ockovania. Byvame v panelaku a chodi tu von vela psov a aj macky. Vravela, ze keby sme byvali v dome s vlastnou zahradou, ze by sme mohli.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

to je dake divne... a to ma kolko to male, ze nema ockovania?

ja by som s nim isla von v pohode akurat nie ku psikom kym nie je ockovany na besnotu (my sme ockovali v 3 mesiacoch, ale to kvoli vystavam, kde by ma nepustili s nezaockovanym, aj ked zakon kaze od 6 mes), ale zase domace psiky by mali byt zaockovane, tak nemaju co preniest...

a rovnako by som ho nedavala hladkat cudzim ludom (sama to nemam rada kym sa neopytaju a rovnako sa aj ja pytam, ci mozem pohladkat )...

keby bola zima nepoviem nic, mohlo by ochoriet, ja som kupovala prveho na jar a druheho v zime... tak s druhym sme chodili von na rychle vencenie...

a ked nema chodit 2 tyzdne von a nezacat sa hned ucit ako to bude u vas chodit, tak to je tiez cudne... s takym drobcom treba ist von kazde 2h aby pochopil ze doma sa potreby nerobia...

musim sa priznat, ze mi to zavana skorym odpredajom steniatka ... my mame v stanovach ze stena musi mat v den odberu aspon 49 dni a aj tak to nikto nedodrziava, je lepsie ak ma aspon tych 8 tyzdnov a je ako-tak socializovane zo svojej povodnej svorky...
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

andreaS Pozri príspevok
to je dake divne... a to ma kolko to male, ze nema ockovania?

ja by som s nim isla von v pohode akurat nie ku psikom kym nie je ockovany na besnotu (my sme ockovali v 3 mesiacoch, ale to kvoli vystavam, kde by ma nepustili s nezaockovanym, aj ked zakon kaze od 6 mes), ale zase domace psiky by mali byt zaockovane, tak nemaju co preniest...

a rovnako by som ho nedavala hladkat cudzim ludom (sama to nemam rada kym sa neopytaju a rovnako sa aj ja pytam, ci mozem pohladkat )...

keby bola zima nepoviem nic, mohlo by ochoriet, ja som kupovala prveho na jar a druheho v zime... tak s druhym sme chodili von na rychle vencenie...

a ked nema chodit 2 tyzdne von a nezacat sa hned ucit ako to bude u vas chodit, tak to je tiez cudne... s takym drobcom treba ist von kazde 2h aby pochopil ze doma sa potreby nerobia...

musim sa priznat, ze mi to zavana skorym odpredajom steniatka ... my mame v stanovach ze stena musi mat v den odberu aspon 49 dni a aj tak to nikto nedodrziava, je lepsie ak ma aspon tych 8 tyzdnov a je ako-tak socializovane zo svojej povodnej svorky...
Nase steniatko ma 12 tyzdnov a minuly tyzden v sobotu bolo zaockovane druhou stenacou vakcinou. Na tretie ockovanie, kedy dostane uz aj vakcinu proti besnote, uz pojdeme s nim my asi tak za mesiac. Citali sme vsade, ze von so steniatkom sa moze az 2 tyzdne po 2.ockovani, takze presne, ako nam povedala chovatelka.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ivuska1212 Pozri príspevok
Nase steniatko ma 12 tyzdnov a minuly tyzden v sobotu bolo zaockovane druhou stenacou vakcinou. Na tretie ockovanie, kedy dostane uz aj vakcinu proti besnote, uz pojdeme s nim my asi tak za mesiac. Citali sme vsade, ze von so steniatkom sa moze az 2 tyzdne po 2.ockovani, takze presne, ako nam povedala chovatelka.
Ivuska, blahozelam ti k steniatku, v 12 tyzdnoch je odber uplne v pohode.
To cikanie doma na plienku je zvyk chovatelov psov, ktori ich vystavuju, nakolko pred vystavou by uz okupany pes nemal ist von, aby sa neuspinil. Problem je vsak u psov a to so znackovanim.
Ked ti zacne znackovat a bude cikat doma, tak ti oznackuje cely byt. Moj pes doma necika, len vonku a priznam sa, niekedy by mi bodlo, ked leje a pod., aby vedel aj doma na plienku,no nevie. Moja kamoska naucila psa cikat doma, no na balkone. ma tam aj drievko, ktore ocikava, ona ho potom len poumyva a pouziva dalej. Ucila ho to na jedno slovo- cikaj- a on hned znackuje to drievko.
Ak ti chovatelka vravela, ze nemas s nim chodit von, tak to dodrzuj.
Ale po pravde, niekde mimo dosah deti, psov a maciek by som ho na par minut na rukach odniesla, nech si pobeha cez obed, vela radosti so psikom..
Akej je farby?
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

alaya1 Pozri príspevok
Ivuska, blahozelam ti k steniatku, v 12 tyzdnoch je odber uplne v pohode.
To cikanie doma na plienku je zvyk chovatelov psov, ktori ich vystavuju, nakolko pred vystavou by uz okupany pes nemal ist von, aby sa neuspinil. Problem je vsak u psov a to so znackovanim.
Ked ti zacne znackovat a bude cikat doma, tak ti oznackuje cely byt. Moj pes doma necika, len vonku a priznam sa, niekedy by mi bodlo, ked leje a pod., aby vedel aj doma na plienku,no nevie. Moja kamoska naucila psa cikat doma, no na balkone. ma tam aj drievko, ktore ocikava, ona ho potom len poumyva a pouziva dalej. Ucila ho to na jedno slovo- cikaj- a on hned znackuje to drievko.
Ak ti chovatelka vravela, ze nemas s nim chodit von, tak to dodrzuj.
Ale po pravde, niekde mimo dosah deti, psov a maciek by som ho na par minut na rukach odniesla, nech si pobeha cez obed, vela radosti so psikom..
Akej je farby?
Dakujem alaya, je taky karamelkovy, v papieroch ma napisane, ze sobolia. Je krasny.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ivuska1212 Pozri príspevok
Dakujem alaya, je taky karamelkovy, v papieroch ma napisane, ze sobolia. Je krasny.
To je nadherna farba psika, tak a uz ho len prihlasit na klubovku do KE v juli-), ale stihol by ti este aj Bratislavu v maji.
Mate to teraz pestre, ale krasne.
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

ahojte,

viete mi prosím niekto poradiť najlepšie z vlastnej skúsenosti - máme 9 ročného labradora, ktorý po dlhšom ležaní alebo chodení kríva na prednú nohu. Úraz nemal žiadny. Počul som, že labradori sú náchylné na problémy s kĺbami... neviete niekto poradiť nejakú výživu pre kĺby - buď špeciálne pre psov, alebo aj niečo iné oskúšané...?


Ďakujem za každú radu.
M.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať