Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Beba,
viem, že je to veľmi smutné a zbytočné sú slová útechy ale usmej sa, on je už v psom nebíčku medzi svojimi a je mu dobre.
2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..ďakujem verkaz,viem že je mu už dobre a hlavne že netrpí,poplakala si včera celá rodina,a ideme dalej už zháname nového
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Je mi velmi smutno, ked zistim, ze ludia su nepoucitelni. Vysvetlite vyznam PP psa, napisu, ze ho nepotrebuju, no ani nechcu zobrat si psika z utulku, ked ten PP nepotrebuju a zas podporia mnozitela psov.
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

Ahojte, trosku mimo smutnych tem
mam rocnu dobermanku, ktora je cela po mne - je strasne zimomriva, ale zase nechce byt moc vnutri cez den. je to taka strela.
Vsade pre nu zhanam svetrik, ale su strasne drahe a este aj nevyhovujuce - nemaju ziadne rukavy a nohavy - to by sme potrebovali kvoli tepelnej ochrane klbikov, na ktore je ona hrozne citliva. Chcela by som vas preto poprosit, ci nemate niekto nejaku predlohu na strikovany svetrik na dobermaniu velkost, na ktory by sa dali prirobit aj tie rukavy a nohavy vdakaaaaaaaa
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ajuschka Pozri príspevok
Ahojte, trosku mimo smutnych tem
mam rocnu dobermanku, ktora je cela po mne - je strasne zimomriva, ale zase nechce byt moc vnutri cez den. je to taka strela.
Vsade pre nu zhanam svetrik, ale su strasne drahe a este aj nevyhovujuce - nemaju ziadne rukavy a nohavy - to by sme potrebovali kvoli tepelnej ochrane klbikov, na ktore je ona hrozne citliva. Chcela by som vas preto poprosit, ci nemate niekto nejaku predlohu na strikovany svetrik na dobermaniu velkost, na ktory by sa dali prirobit aj tie rukavy a nohavy vdakaaaaaaaa
http://www.poradte.cz/zvirata/1742-s...i-oblecky.html

http://www.onlineobchody.com/ffse.ph...y+pre+ps%EDkov

mozno nieco najdes...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja doporucujem nasu dvornu psiu krajcirku

www.battcollection.sk

Mame odtial navleky na labky (co je fantasticka vec, ked je vonku mokro a blato... ) . A momentalne idem dat usit kombinezu na mieru, pretoze potrebujeme siroke nohavice kvoli mnozstvu chlpov... pes bude sice ako kozmonaut, ale bude suchy a hlavne cisty
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

andreaS Pozri príspevok
ja doporucujem nasu dvornu psiu krajcirku

www.battcollection.sk

Mame odtial navleky na labky (co je fantasticka vec, ked je vonku mokro a blato... ) . A momentalne idem dat usit kombinezu na mieru, pretoze potrebujeme siroke nohavice kvoli mnozstvu chlpov... pes bude sice ako kozmonaut, ale bude suchy a hlavne cisty
AndreaS, pozerala som na tie návleky na labky, super nápad, je tam lepivá páska. Chcela by som samozrejme nepremokavé. Neviem však odhadnúť veľkosť, ako si to merala? Náš lord má prednú labku širokú 6 až 6,5cm a zadnú má o 1 cm užšiu. Dáma má šírku cca 4 cm, teda od 3,5cm vzadu do 4cm vpredu. Mala som možnosť niekde objednať topánky, ale sa mi to aj vtedy zdalo ako kupovať mačku vo vreci.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

To Vám závidím, že môžete svojich psíkov chrániť oblečením. Mne sa to nepodarilo a ani sa o to už nepokúšam. Keď sa ni zdalo, že sa mi už podarilo ho naučiť aspoň na pršiplášť, tak sme v pohode vyšli von a kým som zamkla byt, bol z neho vyzlečený.
Viem, že to záleží aj od rasy psíka. Ja mám anglického kokra a nieto nad jeho tvrdohlavosť.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

verkaz Pozri príspevok
To Vám závidím, že môžete svojich psíkov chrániť oblečením. Mne sa to nepodarilo a ani sa o to už nepokúšam. Keď sa ni zdalo, že sa mi už podarilo ho naučiť aspoň na pršiplášť, tak sme v pohode vyšli von a kým som zamkla byt, bol z neho vyzlečený.
Viem, že to záleží aj od rasy psíka. Ja mám anglického kokra a nieto nad jeho tvrdohlavosť.
Verkaz, ja som tiež nikdy ešte nemala oblečeného nijakého psíka, ani mi to nejako neprišlo na um. Čítala som však, že niektoré psíky to potrebujú. Naša staručká fenečka nikdy nebola chorá, možno jej niekedy bola zima, ale pratala sa vtedy rýchlo dnu. Môj kríženec má tiež v sebe španiela, ten zase lieta ako divý, a prežil si už kadejakú tuhú zimu vonku. Bol von minimálne 4 až 5 rokov svojho života. Teraz je dva roky vnútri. Chcem chrániť len jeho labky, proti soli, on má také veľké chlpaté, a potom by som nemusela umývať.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kvaka: labky sme nemerali, pretoze pani, co ma tento obchodik ma americkeho kokra, takze usila to podla jej fenky ... My mame doma este z prvych, co robila prototyp na testovanie... ale viem priamo od nej, ze momentalne pracuje na novom type spolu s obuvnikmi

ja mam dva typy, jedny len flausove, su to ako ponozky, a druhe su podstie flausom a na vrchu je nepremokava latka... nech dam jedny, ci druhe, tak zvonku pride pes s cistymi a aj suchymi labkami...

no starsi ich nechce... obujeme ich a ostane stat a ani sa nepohne ... inak este velmi smiesny zazitok je z prveho obutia... obaja vystrelovali nozky akoby sa ich snazili dat dole tak sme sa schuti zasmiali, ale po chvilocke si zvykli a isli uplne prirodzene... mlady vie, ze sa davaju tieto navleky, tak poctivo stoji a caka kym mu ich dame... potom este usanku (navlek na usi) a ide sa von
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
ja doporucujem nasu dvornu psiu krajcirku

www.battcollection.sk

Mame odtial navleky na labky (co je fantasticka vec, ked je vonku mokro a blato... ) . A momentalne idem dat usit kombinezu na mieru, pretoze potrebujeme siroke nohavice kvoli mnozstvu chlpov... pes bude sice ako kozmonaut, ale bude suchy a hlavne cisty
Ahoj, prosim ta, nemozes tu dat fotku tych navlekov??
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: myslis samotne navleky alebo ako to vyzera na psovi?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak mozes, tak obidve, ak nie, staci len tie navleky. Na ich stranke ioch nie je dobre vidiet. Dik.
Bola si v KE na vystave?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no pokusim sa odfotit to ale vyzera to ako ponozka

nie neboli sme teraz na vystave, ideme az do nitry, a neviem, ci aj my, alebo len pes (brava mi ho kamaratka, ktora mi robi teraz aj handling)
0 0
stych stych

stych je offline (nepripojený) stych

Kvaka, ja som tiež nikdy neobliekala svojich psov a to mám krátkosrsté plemená, bez podsady. Boxerka sa dožila krásnych 13,5 roka, teraz tiež kvôli soleniu používam papučky.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pripajam link pre tych, ktorym PP psa netreba- ved nechcu chodit na vystavy

http://www.uvplp.sk/Vyhodna-cena-za-...bez.556.0.html
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Všetko je na zváženie. Poznám takých ľudí, ktorí chovajú psíkov bez PP v akýchsi zajačníkoch a psíci si cikajú na seba, ale taktiež chovateľov s PP, ktorí chovajú psíkov s vrodenými chorobami a vadami, a to úmyselne, nechce sa im investovať do chovu... sú na to upozornení tými, ktorí si od nich šteniatka kúpili, a ich reakcia je, že im sľúbia ďalšieho psíka za nižšiu cenu. Môj známy má dvoch PP a oba majú trpia dedičnými chorobami, uspokojuje sa tým, že vraj sú prešľachtení... dobrá kravina.
Taktiež poznám takých, ktorí chovajú PP a dajú napáriť sučku normálne podľa stanov klubu, všetky papiere o párení sú v poriadku a prídu domov a pokojne sučku dajú ešte pre istotu napáriť inému psíkovi, takže aký rodokmeň, prosím vás... že je možné ich tiež udať klubu? no určite, peniažky voňajú každému, takže každý sa dá podplatiť a fungujeme... Všetko je o človeku. Sú takí, čo chovajú bez PP a majú sa psíky u nich dobre a tiež takí, ktorí sa majú zle. Rovnako však tiež bez PP. ;-) Že tých negatívnych bez PP je viac? Samozrejme, však ich je aj celkovo viac ako tých s PP.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ešte by ma zaujímalo ako chcete stíhať tých, ktorých nazývate množitelia? Museli by ste dokázať týranie... Pretože chov bez PP u nás, pokiaľ viem, zakázaný sám o sebe nie je ;-)
Neviem tiež prečo by každý oriešok mal byť kastrovaný a sterilizovaný... prečo nemá právo mať šteniatka. Kedysi dávno sme mali bežne krížencov a nikomu to nevadilo, sučka nám mala maličké, postarali sme sa im o domov a určite nešlo o týranie. Možno nemali 2000 Sk granule, ale mali lásku a tú nemajú ani mnohí papieráči, bohužial...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chokma Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímalo ako chcete stíhať tých, ktorých nazývate množitelia? Museli by ste dokázať týranie... Pretože chov bez PP u nás, pokiaľ viem, zakázaný sám o sebe nie je ;-)
Neviem tiež prečo by každý oriešok mal byť kastrovaný a sterilizovaný... prečo nemá právo mať šteniatka. Kedysi dávno sme mali bežne krížencov a nikomu to nevadilo, sučka nám mala maličké, postarali sme sa im o domov a určite nešlo o týranie. Možno nemali 2000 Sk granule, ale mali lásku a tú nemajú ani mnohí papieráči, bohužial...
1. Ak poznas chovatela, ktory chova na chorych/pochybujem, lebo chori psy sa neuchovnuju/, psoch s PP, pripadne nakryva bPP psom/ ani tomu velmi neverim, ved chce steniatka predat ako stanndartne s PP, tak aku ma istotu pri bPP psovi?/- tvoja moznost je nahlasit to klubu. Ak sa to v klube ututle, aj kluby niekto zastresuje, nahlas to tam.Neverim, ze vsetci su zastancami takeho chovu.
A ak psik nesplna standart- nie je uchovneny, t.j. je vyluceny z chovu pre vadu, ktoru ma, takze na chorych jedincoch sa nechova, jedine, ze sa moze chovat na PP psov- neuchovnenych, no steniatka uz PP nemaju. A to uz je nie chov, ale mnozenie psov.
2.Stihat sa zial u nas nedaju, myslim mnozitelia, nakolko je zakon, aky je. Pes je vec a majetok clovekla. Velmi dufam a verim, ze sa to skoro zmeni, ale pri dokazanom tyrani psa sa to uz da aj dnes riesit a riesi sa.ostava osveta, vysvetlovanie, poukazovanie, videla si uz taku mnoziaren? Oplati sa.
3.Zaver tvojho prispevku hovori za vsetko- mnozit krizencov, ved sa to robilo a aj robi.
Je to nazor toho, kto to robi, ako si to aj v zavere priznala. kastrovani maju byt psy preto, aby sa dalej nekontrolovane nemnozili, neviem, ci si niekedy videla nejaky utulok so psami- kolko je tam PP psov??? A kolko krizencov?
Ak mas potrebu vlastnit krizenceka- nikto ti nebrani, zober si z utulku. Niekedy to tak nebolo, teraz nastal boom psov, tak sa mnozi jedna radost, psy vyradene z chovu, s vadami, chore, je to jedno, hlavne, ze to vynasa zisk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať