Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

No, veď práve rozmýšľam, či aj nie odo mňa. Jasné mi je, že toto je len rozprávanie. Ale práve by som chcela vedieť, aké sú tie prejavy kašlania u psíka, alebo inak. Ako sa to prejavuje, keď má psík problém s pľúcami, či prieduškami? Má niečo podobné ako záchvaty kašľa? Pýtam sa to celkom vážne.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
No, veď práve rozmýšľam, či aj nie odo mňa. Jasné mi je, že toto je len rozprávanie. Ale práve by som chcela vedieť, aké sú tie prejavy kašlania u psíka, alebo inak. Ako sa to prejavuje, keď má psík problém s pľúcami, či prieduškami? Má niečo podobné ako záchvaty kašľa? Pýtam sa to celkom vážne.
Najčerstvejší pacient s kašľom je psík synovej priateľky, ale priznám sa, že veľmi sme spolu neboli, len syn spomínal, že šteniatko kašle, a chodia na injekcie. Zápal priedušiek sa prejavuje chrčaním pri dýchaní. Sprievodné znaky vážnejšieho psieho ochorenia sú teplý suchý ňufák, zmena správania, apatia. Od Teba to asi nemá. U nás som nezbadala prenos chorôb medzi psinou a mnou a opačne. A ešte na vystrašenie - kašľú aj psíky, ktoré majú problémy so srdcom, dúfam, že to nie je Tvoj prípad. Have skoré uzdravenie, Tebe tiež, a "podaj správu", ako ste dopadli.
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
Najčerstvejší pacient s kašľom je psík synovej priateľky, ale priznám sa, že veľmi sme spolu neboli, len syn spomínal, že šteniatko kašle, a chodia na injekcie. Zápal priedušiek sa prejavuje chrčaním pri dýchaní. Sprievodné znaky vážnejšieho psieho ochorenia sú teplý suchý ňufák, zmena správania, apatia. Od Teba to asi nemá. U nás som nezbadala prenos chorôb medzi psinou a mnou a opačne. A ešte na vystrašenie - kašľú aj psíky, ktoré majú problémy so srdcom, dúfam, že to nie je Tvoj prípad. Have skoré uzdravenie, Tebe tiež, a "podaj správu", ako ste dopadli.
Dav, ďakujem za info a prianie, ďakujem ubka. Ja tiež zastávam názor, že každý zdravotný problém treba zveriť do rúk odborníkovi. Pre mňa je však všetko zdravotný problém u havy, ak sa udeje niečo neobvyklé. Prípadne s čím som sa nestretla. Preto, už aj podľa mňa pričasto chodím veterinárovi. A to liečenie potom skončí v pozícii konzultácie, za ktorú veterinár nikdy nič nechce. Je to hlúpe, že ho okrádam o čas a rovnako mi je hlúpe mu strkať nejaké €, keď nič nechce. Preto som sa rozhodla, že sa vždy psíčkarov najskôr opýtam tu, porovnám získané info s príznakmi havy. Momentálne hava kašle(?), ale nechrčí, nič jej nepíska a nemá teplotu. Medzičasom som zistila, že psík a človek sa môžu nakaziť niektorými infekčnými chorobami( ojedinele). Tak neviem!

Na to srdiečko som myslela už aj ja. Keď havu držím v náručí, tak rukou jej sledujem rytmus a častokrát sa mi zdá, že srdiečko bije nepravidelne. Nemám však predstavu, aký má byť správny ten tlkot! A nenechala som to len tak a pri inej príležitosti som dala havu veterinárovi popočúvať. Vraj je všetko v poriadku.

Tak ešte chvíľu počkám a budem (ne)konať. Potom dám vedieť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zastavam nazor, ze je lepsie ist veterinara okradat o cas, ako ist neskoro...
1 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Zastavam nazor, ze je lepsie ist veterinara okradat o cas, ako ist neskoro...
Môžem len súhlasiť.
Náš prvý pes (9 r. doberman) tiež pokašlával, išli sme veterinárovi a ten povedal, že je len prechladnutý a liečba sa nekonala... Bolo to v júni.
Kašľanie sa zhoršovalo, mával záchvaty, chrčal.... po opätovných návštevách vet. sa zistilo, že má obojstranný zápal pľúc a dostával injekcie. Bohužiaľ nezabrali a náš prvý havko sa jedno ráno nezobudil

PS: K tomuto vet. už nechodím...aj preto, lebo iné očkovanie ako proti besnote je podľa neho zbytočnosť.
Teraz chodím k vet. vždy, keď mám pocit, že niečo nie je v poriadku. Prípadne poradí aj telefonicky a povie, či je potrebné prísť.
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

So všetkým, čo tu bolo popísané súhlasím. Len milé dámy, trochu mi dôverujte v tom, že aj ja viem odhadnúť naliehavosť návštevy veterinára, aj keď to tak nevyzerá podľa toho, čo som skôr napísala. Chcela som len niečo viac vedieť, aké sú prejavy kašľa u psíkov, pretože to, čo ja počúvam u mojej havy, neviem či kašeľ je, či nie. A tiež nepredpokladám, že hava bude taká ústretová a u veterinára bude vydávať zvuky, o ktorých si myslím, že sú kašľom.
Naposledy upravil Petra Nová : 11.11.10 at 20:17
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Petra Nová Pozri príspevok
So všetkým, čo tu bolo popísané súhlasím. Len milé dámy, trochu mi dôverujte v tom, že aj ja viem odhadnúť naliehavosť návštevy veterinára, aj keď to tak nevyzerá podľa toho, čo som skôr napísala. Chcela som len niečo viac vedieť, aké sú prejavy kašľa u psíkov, pretože to, čo ja počúvam u mojej havy, neviem či kašeľ je, či nie. A tiež nepredpokladám, že hava bude taká ústretová a u veterinára bude vydávať zvuky, o ktorých si myslím, že sú kašľom.
Dobre ti Ubka napísala, že to môže byť aj srdiečko. Ja mám psíka už starého takmer 17 rôčkov a dávnejšie som veta upozorňovala, že sem tam pokašliava, akoby niečo chcel vykašľať z hrdla. Vždy to bolo vraj v poriadku pri počúvaní fonendosk., až pri jednej príležitosti som sa dostala na vet. kliniku a tam mu rentgenom zistili, že má už problém zo srdiečkom. Odvtedy už berieme lieky. Ale aj mladšie psíky môžu mať tento problém. Ty píšeš, že je to pri námahe pri hraní sa. Vtedy sa práve to srdiečko namáha najviac.
4 0
CherryAnn CherryAnn

CherryAnn je offline (nepripojený) CherryAnn

Náš psík tiež ku koncu života pokašliaval, liečili ho kadejako, na kotercový kašeľ aj všetko možné a nakoniec tiež nevieme, či to nebolo srdce (mal ho zväčšené). Každopádne odporúčam nebrať kašeľ na ľahkú váhu (samozrejme nemyslím také to občasné zahapkanie aké bolo v jednej poviedke od Jamesa Herriota .
1 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

Ahoj, hľadám poraďáka.

potreboval by som zmeniť prvý článok témy, ktorý som napísal.

Kto by mi mohol pomôcť?

vďaka
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Robo D. Pozri príspevok
Ahoj, hľadám poraďáka.

potreboval by som zmeniť prvý článok témy, ktorý som napísal.

Kto by mi mohol pomôcť?

vďaka


pri každom príspevku mas tlacitko "nahlas"
Stlac ho pri danom prispevku a napis ,co potrebujes. Moderator to upravi
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Robo D. Pozri príspevok
Ahoj, hľadám poraďáka.

potreboval by som zmeniť prvý článok témy, ktorý som napísal.

Kto by mi mohol pomôcť?

vďaka
Posielam Ti na pomoc moju havu, aj to je už takmer poraďáčka.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes som sa pobavila, naša Angie prvýkrát videla sneh
Skákala, váľala sa, toľko radosti sme jej neurobili ani hračkami.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

To s tým snehom sme zažili včera aj my. To bolo šantenia a radosti.
Neviem čo sa stalo môjmu kokrovi, začal sa báť každého zašuchotania.
Včera večer spadla v šatníku vetrovka a zašuchotalo to. Vyletel ako šialený a hneď mi bol na kolenách. Dnes zahrkotala v linke pokrievka. Tak isto vyletel a schoval sa k synovi na kreslo. Pred tým to nikdy nerobil a nepostrehla som , že by bol nejaký veľký hluk. Máte s tým nejaké skúsenosti?
Naposledy upravil verkaz : 28.11.10 at 20:23
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Sneh je super, naši šantili celý deň
nov5.jpg  
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

pre potešenie:
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

gilda: to je tvoj, ci internetovy?

milujem afganske chrty... je to chlpatostou rovnake ako ti moji "americania" ale velkost plemena tomu dodava taky styl a eleganciu pri chodzi... nadherne psy!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Sneh je super, ale mráz nie - aspoň nie vtedy, keď hafanovi zamrzne voda v miske. Stane sa mu niečo, ak zostane 12 - 15 hod. bez vody, resp. voda v miske mu zamrzne?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Llívia Pozri príspevok
Sneh je super, ale mráz nie - aspoň nie vtedy, keď hafanovi zamrzne voda v miske. Stane sa mu niečo, ak zostane 12 - 15 hod. bez vody, resp. voda v miske mu zamrzne?
Vodu dávam čerstvú 3x denne, ráno, keď prídem z roboty a ešte večer s krmivom. Naša je len granule, tak voda je vyslovene potrebná. Nemalo by sa mu stať nič, ale je lepšie v týchto mrazoch meniť vodu častejšie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Truch, ďakuejm za odpoveď. Je to firemný pes, ktorému dá čistú vodu ráno kolega, potom počas dňa neviem, či tú vodu niekto vymení alebo doleje (stalo sa, že si ju pes v koterci vylial) a väčšinou po štvrtej tu už nikto nie je, takže vodu nemá kto vymeniť.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Včera konečne dcéra kúpila havinovi kožušinkový kabátik dokonca s kapucou a prišiel sa mi v ňom ukázať. To sa nedá ani opísať aký bol natešený, predvádzal sa ako manekýn. Páčilo sa mu, že ho obdivujeme, no proste tešil sa ako malé decko a pekne si ho dal vyzliecť aj obliecť. Keď bol menší tak nezniesol žiadne oblečenie a teraz je už múdrejší.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať