Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mirpo Pozri príspevok
No s tými šteniatkami súhlasím, ja to tiež tak beriem. Pozerala som jej stránku, nádherné šteniatka, hneď by som ich brala... Joj ako to len ubehlo, keď bola Angie malá /už má 1,5 roka/.
Som rada, že tvoj hafco nemá niečo vážnejšie. Tak dúfam v skoré uzdravenie.
Inak 15.-16.08.2009 je v BA výstava. Neplánuješ ísť pozrieť?
Ahoj, kde bude ta vystava?dcerka by isla
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Ahoj, kde bude ta vystava?dcerka by isla
Je to výstava Duodanube 15. a 16. augusta v Inchebe v BA.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mirpo Pozri príspevok
Je to výstava Duodanube 15. a 16. augusta v Inchebe v BA.
dakujem, mam dceru v Ba, chce tam ist.
0 0
martulienka67 martulienka67

martulienka67 je offline (nepripojený) martulienka67

obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac
Poradí mi niekto, ako naučiť šteniatko aby robilo svoju potrebu von, prípadne v byte na jednom mieste? Máme malé šteniatko, predtým sme psíka nikdy nemali. Počula som, že sa mu majú dávať noviny na zem. Máme ho doma tretí týždeň a moc sme nepokročili. Uvítam všetky Vaše rady.
0 0
martulienka67 martulienka67

martulienka67 je offline (nepripojený) martulienka67

obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac
No super, najprv mi to nešlo odoslať a teraz tam mám dva príspevky po sebe.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ako naučiť šteniatko na čistotu:

v začiatkoch odporúčam chodiť so šteniatkom von najmenej 5x za deň -
šteniatka papkajú 3 x denne po dávkach odporúčaných podľa plemena - po jedle majú mať odpočinok min 2 hod. / kvôli nebezpečenstvu torzie - pretočenie žalúdka/ potom treba vziať šteniatko na prechádzku - nie dlhú, podľa temperamentu. Odporúča sa aj používanie novín, ale to je trošku tvrdší oriešok, lebo psík tomu celkom nerozumie, prečo ho na tie noviny postavíš - kdežto vonku urobí potrebu, lebo práve to potrebuje urobiť
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: ideme zajtra do BA, potrebujeme kupit lacne auto na zodratie na stavbu... a buduci vikend mame aj tak vyrocie (aj svadby aj toho kolko sme spolu)... skoda, lebo velmi som chcela ist a myslela som si, ze je tu uz tento vikend... chcem ist ale tento rok este na daku vystavu, lebo mam v plane omrknut vyhliadnute plemena von do domu...

martulienka: spravidla po zobudeni vykonavaju psiky potrebu, tak vzdy ako sa zobudi treba opakovat "ideme von" a zobrat ho a ist von, vonku opakovat "cikaj/kakaj" a ked urobi potrebu veeeeeelmi chvalit... mne sa tymto systemom naucil nas drobec pytat von po mesiaci, ale je pravda, ze som s nim tuto dobu bola doma, takze von sa chodilo v podstate kazde dve hodiny...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo Pozri príspevok
Je to výstava Duodanube 15. a 16. augusta v Inchebe v BA.
mirpo: tak nakoniec asi ideme do BA znova aj tento vikend... minuly vikend sme kupili auto a predavajuci by mal v piatok odhlasit u neho na policii, tak si chceme ist radsej osobne po doklady a zaroven aj mrknut na hafcov...
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

martulienka67 Pozri príspevok
Poradí mi niekto, ako naučiť šteniatko aby robilo svoju potrebu von, prípadne v byte na jednom mieste? Máme malé šteniatko, predtým sme psíka nikdy nemali. Počula som, že sa mu majú dávať noviny na zem. Máme ho doma tretí týždeň a moc sme nepokročili. Uvítam všetky Vaše rady.
hanelie Pozri príspevok
ako naučiť šteniatko na čistotu:

v začiatkoch odporúčam chodiť so šteniatkom von najmenej 5x za deň -
šteniatka papkajú 3 x denne po dávkach odporúčaných podľa plemena - po jedle majú mať odpočinok min 2 hod. / kvôli nebezpečenstvu torzie - pretočenie žalúdka/ potom treba vziať šteniatko na prechádzku - nie dlhú, podľa temperamentu. Odporúča sa aj používanie novín, ale to je trošku tvrdší oriešok, lebo psík tomu celkom nerozumie, prečo ho na tie noviny postavíš - kdežto vonku urobí potrebu, lebo práve to potrebuje urobiť
Úplný súhlas s hanelie; Praktickejšie je psíka naučiť, aby v byte neurobil potrebu vôbec; Má to však jeden háčik - nesmie zostať prvé týždne dlho sám a pri prvom náznaku treba s ním bežať von. Ak sa mu stane "nehoda", treba ihneď utrieť dočista, dočista + svätá trpezlivosť; Prvé týždne sme chodili aj v noci 3-4 x ....
Mali sme s manželkou podelené služby, aby sme sa ako tak vyspali, ale oplatilo sa -
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

najlepsie na cistenie "nehody" doma je ocot... zneutralizuje pachy a neostane tam stopa po "nehode" firma frosch ma aj cistic na podlahy s obsahom octu...
0 0
ingia ingia

ingia je offline (nepripojený) ingia

jaros5 Pozri príspevok
Psíčkari - vyjadrite sa;

Ja by som potreboval poradiť s granulami pre šteňa (veľké plemeno); Vyskúšal som už viacero, aj RC = nekresťanská cena; Poprípade aj zdroj;
ja nakupujem cez internet royal canin pre JRT, je to oveľa lacnejšie.
0 0
ingia ingia

ingia je offline (nepripojený) ingia

Petra Nová Pozri príspevok
Alaya, nie som si istá, či sme si rozumeli. Ja som rozhodnutá pre tú sterilizáciu. Nezvyknem až tak často meniť názory. Len som z toho prvotného presvedčenia trochu vychladla. Ale príde čas, keď k tomu veterinárovi skutočne vyrazíme. Napriek obavám.
No aj ja stojím pred týmto tvojím rozhodnutím, zajtra máme ísť, do senca. Bojím sa o Katy, aby sa jej nič nestalo.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja osobne nemam rada krmiva eukanuba ani royal canin... su to sice kvalitne krmiva ale su vysokoenergeticke... nasmu psovi by som podla ich tabuliek mala davat asi 80g... to je akoby sme my ludia mali denne zjest 3 cele cokolady... energeticky by nam to malo stacit ale nebude, lebo zaludok je prazdny a nema co spracovat...

nemozem povedat kriveho slova na krmivo Trainer, my davame radu fitness lebo nas je na stravu velmi citlivy a ked sme krmili inym, tak sa zvykol aj vela skrabat, akoby mal alergiu na tie granule... pri trainerkach vobec nic... ma krasnu srst a granule robia vo viacerych prichutiach, inych ako robia konkurencne znacky... teraz napriklad koncime vreco s prichutou kacka a ryza akurat co je problem, tak zohnat tieto granulky v nasom regione

nie som ani dealer tejto znacky, ani nemam ziadnu ucast z predaja... lebo to tak moze vyzniet, ale som "len" skutocne spokojny zakaznik, resp. moj pes
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja od malicka davam pro plan sensitive, inak od kurata sa skriabal. ma nadhernu srst, nikdy ziadne hnacky ani vracania. ostanem pri tomto. U nas je denna davka tohto krmiva 110g, neviem, ci mu to staci, stale by jedol.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tiez davame 110g am.kokrovi, kt. vazi 11kg ... ale to len preto tak malo, lebo sa snazime schudnut (je to 2/3 davka, a pes chudne obmedzenim stravy) ale dostava aj pomimo granul ine dobrotky pod 11kg sa nam uz nedari dostat, neviem preco... ale nevadi, musime mu vahu strazit, aby nemal velku zataz na chrbticu a nevratili sa mu problemy s nou...

k tym inym pochutinam... sme boli v nedelu u svokrovcov a normalne bol az nervozny ze mu svokra nedala piskotky... totiz vzdy ked sme tam tak mu svokra da troska piskot a teraz len sedela pri nas a nevsimala si ho, tak zacal vyspevovat potom ho to prestalo bavit, tak jej az nervozne prednymi labkami stuchol na operadlo kresla, aby si ho vsimla... to bolo hotove divadlo... a bola tam aj svagrina s jej civavakom a ten do nasho zase vrcal ze ako sa to chova... no nemali chybu
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
tiez davame 110g am.kokrovi, kt. vazi 11kg ... ale to len preto tak malo, lebo sa snazime schudnut (je to 2/3 davka, a pes chudne obmedzenim stravy) ale dostava aj pomimo granul ine dobrotky pod 11kg sa nam uz nedari dostat, neviem preco... ale nevadi, musime mu vahu strazit, aby nemal velku zataz na chrbticu a nevratili sa mu problemy s nou...

k tym inym pochutinam... sme boli v nedelu u svokrovcov a normalne bol az nervozny ze mu svokra nedala piskotky... totiz vzdy ked sme tam tak mu svokra da troska piskot a teraz len sedela pri nas a nevsimala si ho, tak zacal vyspevovat potom ho to prestalo bavit, tak jej az nervozne prednymi labkami stuchol na operadlo kresla, aby si ho vsimla... to bolo hotove divadlo... a bola tam aj svagrina s jej civavakom a ten do nasho zase vrcal ze ako sa to chova... no nemali chybu
panecku, ma 11kg a davas mu ako ja nasmu? Tak ja ho asi vykrmujem, nas ma 6kg.
Neviem, skus mu dat licht. my sme jeden cas 3kg balenie dali, mal 60dkg nadvahu, zisliel dole.
Ten civavak stale vrci? U nas na sidl. su to najhorsie psy- myslim povahove. Take male, ale vrcia a stekaju, ako dogy.
Moj sa chce ist pozdravit, vrti chvostom ako divy a ten ani nie kilovy sa na neho vyruti, nas sa mi schoval za nohy.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: civavak je inak kludny, jasne ze si zasteka, nech ho je pocut ked nie vidiet ale to je malokedy ... u nas na sidlisku je najviac yorkov... snad mi bude odpustene, ale ja ich neznasam... zato ze na nasom poschodi je jedna fena, nad nami ho maju a aj pod nami a oproti v panelaku maju 2 v jednej rodine a to je tak uskriekane, ze zakazdym co sa otvoria u susedy dvere tak to male doslova vrieska... a oproti tie dve baby to je katastrofa... o pol siestej, siestej rano vyjdu z vchodu a predbiehaju sa ktora steka viac... male jedovite plemeno... to je dovod preco yorkov nemusim... pokial je ticho a je kludny tak ok, inak sorry...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
alaya: civavak je inak kludny, jasne ze si zasteka, nech ho je pocut ked nie vidiet ale to je malokedy ... u nas na sidlisku je najviac yorkov... snad mi bude odpustene, ale ja ich neznasam... zato ze na nasom poschodi je jedna fena, nad nami ho maju a aj pod nami a oproti v panelaku maju 2 v jednej rodine a to je tak uskriekane, ze zakazdym co sa otvoria u susedy dvere tak to male doslova vrieska... a oproti tie dve baby to je katastrofa... o pol siestej, siestej rano vyjdu z vchodu a predbiehaju sa ktora steka viac... male jedovite plemeno... to je dovod preco yorkov nemusim... pokial je ticho a je kludny tak ok, inak sorry...
Mne nikto neveri, ze ja nasho bisonika rano o 8-mej budim na venčenie lebo potom uz nestihneme ziadneho psa a je z toho smutny.
On zabrese. len ked niekto k nam zvoni, aj to ked ide moja mama-ona sa ho boji, neviem ci to on citi, lebo ani nereaguje a spi dalej.
vecer vencime okolo pol 8.
je to anjelik, len je strasne za psami. rozmyslam nad kamosom, no ake plemeno, neviem sa rozhodnut.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nas rano vydrzi kludne aj do 10.00 niekedy sa vypyta skor, inokedy ho doslova volam z postele

vencime rano (cca medzi tou 8.00 az 10.00, bud podla toho ako idem ja z domu alebo ci sa pyta uz skor), potom ideme poobedko okolo 16.00 a vecer okolo 20.00. Sem tam ideme k nasim do rodinneho domu kde sa vybeha s labradorom, kt. vie dat aj do "pucu". Labrador je este stena, tak si dovoluje a nas uz v podstate stary pan ma rad svoj klud tak sa mu dobiedzanie nepaci, tak to da najavo

tiez chcem pre nasho spolocnost, ale to mam dovolene az do domu tak moc by som chcela dalsieho amika... hlavne ked viem aki su nadherni ked je ich viac... musim si len pockat...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
nas rano vydrzi kludne aj do 10.00 niekedy sa vypyta skor, inokedy ho doslova volam z postele

vencime rano (cca medzi tou 8.00 az 10.00, bud podla toho ako idem ja z domu alebo ci sa pyta uz skor), potom ideme poobedko okolo 16.00 a vecer okolo 20.00. Sem tam ideme k nasim do rodinneho domu kde sa vybeha s labradorom, kt. vie dat aj do "pucu". Labrador je este stena, tak si dovoluje a nas uz v podstate stary pan ma rad svoj klud tak sa mu dobiedzanie nepaci, tak to da najavo

tiez chcem pre nasho spolocnost, ale to mam dovolene az do domu tak moc by som chcela dalsieho amika... hlavne ked viem aki su nadherni ked je ich viac... musim si len pockat...
Tak nech sa ti to podari. ja dom mat nebudem, tak hladam nieco vhodne do bytu. ten je dost velky.Rozmyslam nad maltezacikom, no neviem, aku maju povahu.
Naposledy upravil alaya1 : 18.08.09 at 14:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať