Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ahojte...

mame novy zdravotny problem...

v sobotu vecer zacal nas amik dychcat a casto v byte poriadne nechodil ale akoby sedel a posuval sa odsadnutim o 1cm dopredu...

v nedelu sme zbehli na veterinu, vytlacil mu zliazky a hmatom zistil ze ma zvacsenu prostatu... dostal antibiotika a cosi od bolesti... vecer zacal opat dychat, uz nechodil normalne vobec, len sa suchal svojim sedacim stylom, zacal pritom aj knucat a schovaval sa do svojej truciarne kde nervozne vyskrabaval prednymi labkami, tak sme o polnoci volali pohotovosti a isli opat na veterinu... do ordinacie vosiel ako srnka, v ordinacii opat sedavy styl... dostal dalsiu inekciu od bolesti... veterinar skonstatoval ze je mu zahadou, ze normalne chodi ale az v ordinacii sedavy styl... nezvykle po prvej navsteve bolo to, ze nas vyhladaval a nechodil sa schovavat... lebo vzdy ked ho nieco boli alebo je nesvoj tak ide do truciarne a len obcas pride...

dnes sme isli na kontrolu k nasmu veterinarovi, tiez nahmatal zvacsenu prostatu, opat vytlacil zliazky (bol prekvapeny, ze mu ich den predtym tlacili a zase ich mal plnsie) a dostali sme cipky... prvy cipok sme dali po poobednajsom venceni a psik sa nam zdal lepsi... teraz vecer sme dali druhy cipok, hodnu chvilu ostal na mieste sediet v kuchyni a pred chvilou dosiel za nami do obyvacky opat sedavym stylom spolu s knucanim... a cely vecer zase dychci... teplo by mu nemalo byt, je sice sparno, ale bolo uz o dost teplejsie a nedychcal...

nechceme ho zase moc dopovat inekciami proti bolesti... a skor sedi ako si lahne... aj hrou sa ho snazime od toho odputat ale po chvilke ho hra nebavi...

vobec netusim preco vobec vznika dake podrazdenie prostaty... akurat som nasla, ze su dve moznosti liecby, hormony alebo kastracia... ako vobec prebieha kastracia, psik ma 5,5 roka, za sebou uz dve operacie (oko, hrcka na nozicke)...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

andreaS Pozri príspevok
ahojte...

mame novy zdravotny problem...
v sobotu vecer zacal nas amik dychcat a casto v byte poriadne nechodil ale akoby sedel a posuval sa odsadnutim o 1cm dopredu...
Je vždy smutné čítanie príbehu, keď je chorý akýkoľvek člen rodiny alebo známy. O to viac, ak trpí ten, čo sa nevie sa zo svojho trápenia vyrozprávať. Treba len dúfať, že liečenie bude úspešné, a že bude z neho zas veselý a spokojný havino. To mu môžem len priať, keďže mu neviem pomôcť.

Možno to nie je veľmi vhodné vzhľadom na predchádzajúci príspevok, ale spomenula som si na slová panej kozmetičky psíkov. Pred týždňom sme boli na očistnej a strihacej kúre s mojou havou. Potešila ma pani, keď mi po prevzatí dohola vystrihanej havky tlmočila pochvalu, že je úplne v poriadku. Zdravá srsť, čisté žliazky, dobré kĺbiky, čisté očká a dobrá váha. Jej slová som brala trochu s rezervou, lebo hava má niečo vyše roka, tak prečo by nemala mať zdravé kĺbiky, čisté očká, atď. Ale som rada tým slovám, hlavne dnes, keď som si prečítala príspevok Andrejky.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zrovna aj my sme boli minuly stvrtok na strihani a tiez sa prichadzajuci zdravotny problem neprejavil... srst ma v skvelom stave, v jednom ocku sa mu robia castejsie karpinky kvoli vyoperovanej harderovej zlaze, vahu mame upravenu po probleme s chrbticou, a zliazky sme davali pravidelne vyprazdnovat... takze u nas to bolo absolutne bez priznakov...

len ma prekvapuje kolko zdravotnych problemov trapi nasho hafca a pritom ma 5,5 roka...
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Andrea držíme aj havinami palčeky, aby sa hafco co najskôr uzdravil.

Môj mužíček čistí žľazy každý deň staršej a min. raz do týždna mladšej have. Naša starsia bola vo štvrtok na sterilizácii. Z krvi jej zistili, že opäť má dáky problém. Mala zapálené ušká, ale už je to pod kontrolou. Teraz je už v poriadku a po sterilizácii. Jediný problém nateraz je udržať ju v kľude.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Andrejka, ja by som urcite vyhladala a dala psika pozriet aj inemu vetovi. Vies, tento si uz urcil diagnozu a nehlada, mozno aj inu pricinu.
Ja by sim urcite nezavisle isla aj k druhemu.


Petra, vies ty, ze strihat psa dohola by sa nemalo? Srst je termoregulacia psa, v zime hreje, v lete chladi a chrani pred slnkom.
Ja davam strihat max.na 3cm viac nie.
Pokozka je velmi jemna a citlicva, myslim, ze tym skor psovi skodis, ako pomahas. To nemam zo svojej hlavy, z vetovej. A ta strihacka by to mala vediet, ked je naozaj skolena, ze bisonik ma velmi jemnu pokozku, spalenie by bola katastrofa.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

najskor sme s nim boli v inej ordinacii, lebo v nedelu nas nerobi a tito maju v nedelu ordinacne hodiny a potom sme tam boli este o polnoci a k nasmu sme isli v pondelok... takze videli ho dvaja veterinari...

nas zistil ze ta prostata je zvacsena ale dal nam zatial dake cipky, dnes ideme na kontrolu tak sa uvidi...

pozerala som na nete cosi o nasom probleme a riesenie je bud hormonalna liecba, kt. ale pomaly nikto neodporuca alebo kastracia... ale predtym, ze mame dat urobit rozbor krvi a ist na sono, aby sa vylucila rakovina...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: my sme so zliazkami nemali daky extra problem, len ked zacne sankovat a neprestane po odcerveni, tak ideme veterinarovi na vytlacenie... netrufame si robit to samy, aby sme mu este neuskodili... a ako znasa starsia operaciu? kolko ma rokov? lebo uz nechcem zazit to priserne knucanie a schovavanie sa, co nas robil po poslednej operacii nohy...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tiež som sa zľakla nejakého zdravotného problému. Naša Nela jednoducho prestala jesť. Občas si dala trochu granúl, ale ozaj len trochu. Pritom predtým by len jedla a jedla. Ale včera jej zase začalo chutiť, až príliš . Predpokladám, že to mohlo byť spôsobené veľkými horúčavami (vody pila dosť), vtedy ani mne nechutí jesť. Na iný dôvod som zatiaľ neprišla.
A ešte som si všimla, že jedno ucho mala zanesené neviem čím. Vyčistila som jej to, zdalo sa mi, že ho mala aj mierne citlivejšie. A po pár dňoch som si to všimla zase. Myslíte, že mám ísť s tým k doktorovi? Teraz, keď som to čistila, už sa nemykala, takže bolieť ju to už nebolí.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, vies ty, ze strihat psa dohola by sa nemalo? Srst je termoregulacia psa, v zime hreje, v lete chladi a chrani pred slnkom.
Ja davam strihat max.na 3cm viac nie.
Pokozka je velmi jemna a citlicva, myslim, ze tym skor psovi skodis, ako pomahas. To nemam zo svojej hlavy, z vetovej. A ta strihacka by to mala vediet, ked je naozaj skolena, ze bisonik ma velmi jemnu pokozku, spalenie by bola katastrofa.
Ja som vedela, že ako zástankyňa bišonej okrasy, budeš protestovať voči "dohola". A prezraď mi, prosím Ťa, z akej hlavy to máš? Teraz sa usmievam, neposmievam. Neviem, či je školená, nejaká Ing., ale fakt, že mi nič nepovedala, keď som zavelila - dohola. Len ma presviedčala, že aspoň hlávku nie, lebo bišonik by ju mal mať pekne okrúhlu, asi mikrofón. Tak som na ňu vytasila, že nech jej spraví francúzsky strih (Guliverkov). Neviem , či vedela o čom hovorím, ale celkom sa jej podaril. A keďže ma pochválila, ako dobre starám a ja som nechcela bloček za služby, rozišli sme sa obidve spokojné.
Do zimy je ešte ďaleko a slnko, kým je pri mne, tak jej nehrozí.
Ale dám extra pozor.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mne tiez kamaratka co ma chovnu stanicu amikov povedala, nech nasho nedavam uz dohola, lebo mu tym nicim jeho mikroklimu... a v podstate som si aj vsimla, ze je jedno ci je vystrihany na kratko alebo ma na sebe kozuch, stale dychci rovnako ked je moc teplo... akurat ze kratky strih je prakticky, ze nedonesie na sebe domov vsetko mozne, lahsie sa kupe, je skor suchy... len ja mam problem s tym, ze sa mi vystrihany nepaci... nejde z neho uz taka ladnost pohybov... takto ked je hunaty, tak ked chodi akoby sa vznasal...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Z veterinarovej hlavy. Srst sluzi ako termoregulator, takze v zime hreje, v lete chrani a samu ma to prekvapilo aj chladi, nie hreje. pes sa skor prehreje, ked je ostrihany dohola, nakolko ho nema co chranit a tu nie je len priame slnko, ale aj to teplo. No je to na uvazeni kazdeho, minule bola o tom aj relacia rano v telke, boli tam 3 baby, tiez vraveli, ze treba chranit psov bez srsti,prehreju sa skor, ako osrsteni psici, oni to robili tenkymi obleckami. Nas je tiez ostrihany, no na 3cm, mne osobne by sa bisonik ako cinsky nahacik vobec nepacil.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Z veterinarovej hlavy. Srst sluzi ako termoregulator, takze v zime hreje, v lete chrani a samu ma to prekvapilo aj chladi, nie hreje. pes sa skor prehreje, ked je ostrihany dohola, nakolko ho nema co chranit a tu nie je len priame slnko, ale aj to teplo. No je to na uvazeni kazdeho, minule bola o tom aj relacia rano v telke, boli tam 3 baby, tiez vraveli, ze treba chranit psov bez srsti,prehreju sa skor, ako osrsteni psici, oni to robili tenkymi obleckami. Nas je tiez ostrihany, no na 3cm, mne osobne by sa bisonik ako cinsky nahacik vobec nepacil.
Veď ma už toľko nehreš, Alaya. Vieš dobre, že si vždy k srdcu zoberiem všetky dobre mienené rady. Ja som si plemeno, a ani psíka nevyberala. Keby som si obstarala psíka z vlastného rozhodnutia, určite by to bolo niečo malé, biele, krátkosrsté neviemčo. Ale keď už ho mám, je pre mňa tým naj psíkom na svete a starám sa oň, ako najlepšie viem. Ale moja hava bola dosť dlho hltačom prachu na to, aby som chcela vyskúšať aj krátky strih. Mne sa hladkosrstí psíci páčia možno o čosi viac, ako chlpáni. Na dlhé prechádzky chodíme zásadne večer. Keď je slnko, nemoceme sa a venčíme len po nevyhnutný čas. Hava je v tomto cvičená a rýchla. Takže nemôže sa pri mne prehriať. Ale je možné, že v budúcnosti sa vzdám luxusu strihania dohola, ak by bol čo i len náznak toho, že jej to škodí.
Do albumu som pridala fotky pred a po strihaní. Ak si ešte nevidela bišonika „dohola“, tak si môžeš urobiť predstavu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra, pozrela som fotky, no asi tie prve su po ostrihani. tak usi ti vobec nestrihala na francuzika, ja mam nove foto zo strihania, ak mi daju do PC pridam.
Je to krasny psik, neviem, ako ju volat, tak je to taka lady. Nie je ani chuda, ani tucna, ale preco jej fuzy striha ako pudlom? Preoac, no ja sa strihom bisonika dost venujem, mas ostrihane fuzy. Ak ti smeim poradit, ma na tvaricke slzne fliaciky, to su tie cervenkaste ciarky okolo oci.Pomaha kazdodenne vytieranie- aspon 3 krat borovou vodou,ak je oko zapalene ocne kvapky, plus v KW kozmetike - diamantove oci. To tie zafarbenia odstrani.Velmi sa podoba ma mojho Guliverka, no nas ma inu srst, my ho vycesavame, tak nema taku kuceravu, ale nadychanu a ko plysovy pes.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tak teda, Alaya, ale si mi dala!!! A ja aká spokojná, že mám doma chodiacu reklamu na zdravého a krásneho bišonika. Ty tiež všetko vidíš Očká nanič, a keby si nebola tak ďaleko a mohla skontrolovať aj tie kĺbiky a žliazky, nakoniec by bol z malej možno aj mladý invalid.

Ale trochu vážnejšie. Očká čistím Oftalom , spravidla ráno a večer, trikrát za deň nestíham. Tie červené pásiky ma vyrušujú, to je pravda, ale keď sa jej netvoria karpiny, som spokojná a nad estetikou mávnem rukou. Ani po roku sa hava nerada češe, takže náš dennodenný česací rituál sa obmedzuje na to , aby sa jej srsť nezgučovatela. Na plyšáka nemám nervy ani ja, a ani hava. Keď jej srsť vyrastie, bude opäť kučeravá, ak ju nevyčešem pred fotením.

Ale inak ďakujem Ti za rady. Keď ma červené stužky pod očkami naštvú, tak možno niečo pohľadám proti tomu. Tie fúzy na pudla mi nevadia, naopak ja si myslím, že ich má ešte pridlhé.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Tak teda, Alaya, ale si mi dala!!! A ja aká spokojná, že mám doma chodiacu reklamu na zdravého a krásneho bišonika. Ty tiež všetko vidíš Očká nanič, a keby si nebola tak ďaleko a mohla skontrolovať aj tie kĺbiky a žliazky, nakoniec by bol z malej možno aj mladý invalid.

Ale trochu vážnejšie. Očká čistím Oftalom , spravidla ráno a večer, trikrát za deň nestíham. Tie červené pásiky ma vyrušujú, to je pravda, ale keď sa jej netvoria karpiny, som spokojná a nad estetikou mávnem rukou. Ani po roku sa hava nerada češe, takže náš dennodenný česací rituál sa obmedzuje na to , aby sa jej srsť nezgučovatela. Na plyšáka nemám nervy ani ja, a ani hava. Keď jej srsť vyrastie, bude opäť kučeravá, ak ju nevyčešem pred fotením.

Ale inak ďakujem Ti za rady. Keď ma červené stužky pod očkami naštvú, tak možno niečo pohľadám proti tomu. Tie fúzy na pudla mi nevadia, naopak ja si myslím, že ich má ešte pridlhé.
Prepac mi Petra, no zjavne si moj prispevok nepochopila tak, ako som ho myslela- v dobrom. nemusela si sa urazat, myslim, ze nebolo preco.
Naposledy upravil alaya1 : 06.08.09 at 06:04
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Prepac mi Petra, no zjavne si moj prispevok nepochopila tak, ako som ho myslela- v dobrom. nemusela si sa urazat, myslim, ze nebolo preco.
Alaya, zas som spáchala niečo, čo som vôbec nechcela. Ja som príspevok pochopila presne tak, ako si to myslela, t.j. v dobrom. Veď poznám Tvoje príspevky a rady, vždy som si ich cenila, tak prečo by som ich mala brať inak. Len ten svoj som písala v takej letnej, dovolenkovej pohode, a chcela som si zažartovať, ale len na svoj účet. Asi som nesprávne odhadla mieru. Tak mi to prepáč, už nebudem.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
mirpo: my sme so zliazkami nemali daky extra problem, len ked zacne sankovat a neprestane po odcerveni, tak ideme veterinarovi na vytlacenie... netrufame si robit to samy, aby sme mu este neuskodili... a ako znasa starsia operaciu? kolko ma rokov? lebo uz nechcem zazit to priserne knucanie a schovavanie sa, co nas robil po poslednej operacii nohy...
Staršia, t.j. Nelka mala 2 roky, ale problémy má v podstate od malička
Operaciu a všetko to okolo zvládala v podstate dobre, až na ten strach, čo mala v čakárni /o sebe ani nehovorím/ a na privítanie u veta na stole si vždy cvrkne aby sa nepovedalo. U nej musíme žlazy čistiť stále, veto povedal, že u nej si hormóny robia čo chcú... Uvidíme, čo bude teraz po sterilizácii, či sa jej to upraví... Ale inak sa má super, blázni sa s Angie a s kocúrom. Takže dávame pozor, aby veľa nevyvádzala. Inak ranu má čistú a za týždeň ideme na vyberanie stehov.
andreaS Pozri príspevok
mne tiez kamaratka co ma chovnu stanicu amikov povedala, nech nasho nedavam uz dohola, lebo mu tym nicim jeho mikroklimu... a v podstate som si aj vsimla, ze je jedno ci je vystrihany na kratko alebo ma na sebe kozuch, stale dychci rovnako ked je moc teplo... akurat ze kratky strih je prakticky, ze nedonesie na sebe domov vsetko mozne, lahsie sa kupe, je skor suchy... len ja mam problem s tym, ze sa mi vystrihany nepaci... nejde z neho uz taka ladnost pohybov... takto ked je hunaty, tak ked chodi akoby sa vznasal...
Ja naše strihám na "šteňací strih". Je to praktické, nenachytajú toľko bordelíku do srsti, keďže sú prevažnú dobu vonku. Nelku som mala raz ostrihanú úplne nakrátko, ale už nikdy viac
PS: Ale inak sa má Nelka super, blázni sa s Angie a s kocúrom. Takže dávame pozor, aby veľa nevyvádzala. Za týždeň ideme na vyberanie stehov, ale čo ma prekvapuje je, že sa nesnaží si vytrhať stehy.
Naposledy upravil mirpo : 06.08.09 at 11:49 Dôvod: PS...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: tak to je super, ze operaciu tak dobre znasa... my sme to s tou nohou mali vskutku tazke, teda ja, kedze som bola v tom case aj sama doma... som pri nom len plakala a najhorsie bolo to, ze sa schovaval a nechcel byt pri mne... ale chvalabohu je to za nami.... inak bola som pred dvoma tyzdnami u kamosky co ma tu chovnu stanicu (isto vies ktora to je ami.alconet.sk) a taaaaaak tazko sa mi islo domov... ma uz tri velke fenky a maggie ma dve steniatka, take boli nadherne, mali vtedy 5 tyzdnov, tak som bola vyboztekovana, vyoblizovana a domov som si niesla tricko napachnute stenacinkou... mne to vonia... je to ako ked male babatko ma svoju vonu, tak steniatka maju tiez taku charakteristicku vonu... mala som vdaka tomu energie na cely mesiac samozrejme som bola bez nasho ziarlivca, aby nahodou malym zo ziarlivosti neublizil...

inak je mu uz o cosi lepsie, dve noci som sa uz vyspala... len sem-tam si este podrepne... vcera sme boli na kontrole a veterinar povedal, ze to nevyzera na problem s prostatou ale "len" podrazdena ritka a crievka... ale o tyzden mame prist zase... cipky uz nemam davat, ale masticku...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

je to v pohode. mam novy fotoalbum, snad sa oplati nakuknut.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
mirpo: tak to je super, ze operaciu tak dobre znasa... my sme to s tou nohou mali vskutku tazke, teda ja, kedze som bola v tom case aj sama doma... som pri nom len plakala a najhorsie bolo to, ze sa schovaval a nechcel byt pri mne... ale chvalabohu je to za nami.... inak bola som pred dvoma tyzdnami u kamosky co ma tu chovnu stanicu (isto vies ktora to je ami.alconet.sk) a taaaaaak tazko sa mi islo domov... ma uz tri velke fenky a maggie ma dve steniatka, take boli nadherne, mali vtedy 5 tyzdnov, tak som bola vyboztekovana, vyoblizovana a domov som si niesla tricko napachnute stenacinkou... mne to vonia... je to ako ked male babatko ma svoju vonu, tak steniatka maju tiez taku charakteristicku vonu... mala som vdaka tomu energie na cely mesiac samozrejme som bola bez nasho ziarlivca, aby nahodou malym zo ziarlivosti neublizil...

inak je mu uz o cosi lepsie, dve noci som sa uz vyspala... len sem-tam si este podrepne... vcera sme boli na kontrole a veterinar povedal, ze to nevyzera na problem s prostatou ale "len" podrazdena ritka a crievka... ale o tyzden mame prist zase... cipky uz nemam davat, ale masticku...
No s tými šteniatkami súhlasím, ja to tiež tak beriem. Pozerala som jej stránku, nádherné šteniatka, hneď by som ich brala... Joj ako to len ubehlo, keď bola Angie malá /už má 1,5 roka/.
Som rada, že tvoj hafco nemá niečo vážnejšie. Tak dúfam v skoré uzdravenie.
Inak 15.-16.08.2009 je v BA výstava. Neplánuješ ísť pozrieť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať