Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona Pozri príspevok
Šteniatká papajú asi 3-4 x denne. V dospelosti 1-2 krát denne. Nie je dobré nechávať v miske zbytky-čo nezje dať z dosahu.
Odporúčaná dávka? Väčšinou býva na balení napísaná...
Ale zvieratá si to asi samé vedia určiť. Treba sledovať, koľko zje na jeden raz.
Nie je dobré prekrmovať od mala, lebo to môže mať neželané zdr. problémy.
V dospelosti psa niektorí veterinári odporúčajú jedeň deň nechať bez jedla, iba na vode- ale to záleží od Vás. ( osobne to tiež nedodržiavam )
Na kazdom balerni kvalitnych granul je napisana odporucana davka, v chovkach dostat aj taky umelohmotny pohar s odmerkami podla typu plemena, ci velkosti a veku psa. No je tazsie urcit, kolko ma zozrat, ak sa rozhodnu pre varenu stravu.
Tam sa to pocita podla vahy psa, blizsie je to na
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=5&t=4626
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja mám tiež starosti s kŕmením. Nelka má 8 mes. a už dlhšie nechce veľmi jesť podľa "tabuliek". Ráno sa jej ujde trošku z manželových raňajok, ale naozaj len kúsok, odštipne jej zo tri jednohubky z chleba so šunkou (ja sa na to hnevám, ale nepomáha to), granule si za celý deň ani nevšimne, naje sa až večer. Zje ich za misku, niekedy ani nie celú. Ale nemám pocit, že by hladovala. Je veselá, čulá, vládze behať. Je to normálne, žrať v 8. mes. len raz?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Žabinka Pozri príspevok
Ja mám tiež starosti s kŕmením. Nelka má 8 mes. a už dlhšie nechce veľmi jesť podľa "tabuliek". Ráno sa jej ujde trošku z manželových raňajok, ale naozaj len kúsok, odštipne jej zo tri jednohubky z chleba so šunkou (ja sa na to hnevám, ale nepomáha to), granule si za celý deň ani nevšimne, naje sa až večer. Zje ich za misku, niekedy ani nie celú. Ale nemám pocit, že by hladovala. Je veselá, čulá, vládze behať. Je to normálne, žrať v 8. mes. len raz?
Ráno namiesto ľudských (manželových) pamlskov skus dať doplnkovú stravu ( vajce, tvaroh, jogurt, mrkvu, veľkú kosť, atď....... ) a večer kvalitné granule pre psíky do 12 -15 mesiacov (s dostatkom všetkých živín aké pre dobrý vývoj potrebuje);
Ja som dával môjmu hafanovi v čase keď mu nechutilo žrať - pangamin;
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Žabinka Pozri príspevok
Ja mám tiež starosti s kŕmením. Nelka má 8 mes. a už dlhšie nechce veľmi jesť podľa "tabuliek". Ráno sa jej ujde trošku z manželových raňajok, ale naozaj len kúsok, odštipne jej zo tri jednohubky z chleba so šunkou (ja sa na to hnevám, ale nepomáha to), granule si za celý deň ani nevšimne, naje sa až večer. Zje ich za misku, niekedy ani nie celú. Ale nemám pocit, že by hladovala. Je veselá, čulá, vládze behať. Je to normálne, žrať v 8. mes. len raz?
klen ta chcem upozornit, ze surova strava, varena strava a granule sa nemaju spolu kombinovat. Skus nacitat v
http://www.dogforum.sk/
Skor mu to uskodi, ako pomoze.
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Chcela by som poprosiť skúsených o radu. Mám vestíka 2 ročného. V posledom čase v noci sa vyciká v obývačke. Vždy ráno nájdem mláčku pri nábytku a som z toho už riadne znechutená, je to tak každý druhý, tretí deň.
Cez deň nie je žiadny problém. Chodíme s ním von a aj sa sám pýta ak potrebuje to škriabe po nohe a kňučí že musíme ísť aj keby sa nám nechcelo.
Neviem ho pri tom pristihnúť, tak ho nemôžem ani vyhrešiť. Akurát som si všimla že v noci sa ide napiť vody. Vodu má stále v miske pripravenú. Tak neviem čo robiť. Ďakujem za rady.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
treba zobrať trochu moču asi 1 dcl a odniesť na veterinu - veterinár z moču zistí, či psík nemá zápal močového mechúra, alebo problém s ladvinami - prípadne či nemá piesok alebo kameň buď v ladvinách alebo mechúri - návštevu neodkladaj - každopádne daj psíkovi urologický čaj
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Drahí poraďáci, opäť potrebujem poradiť. Včera večer sme sa vrátili domov z krátkej dovolenky, a zistili sme, že kým sme boli preč, naša Nelka sa stala "ženou". Moja otázka: Ako dlho mám očakávať krvácanie, treba jej venovať nejakú zvláštnu pozornosť, najmä čo sa týka výživy, hygiena je jasná. Dala som jej na noc nohavičky, bola v nich neuveriteľne chutná , ja som síce čakala, že do rána budú rozhryzené, keďze nové veci sa jej moc nepáčia, ale neboli. Žerie už normálne, možno tá nechuť súvisela s týmto obdobím.
Ďakujem Vám za všetky rady.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
obdobie hárania trvá cca 14 až 21 dní - 2 x do roka,
žiadna špeciálna starostlivosť sa nevyžaduje - samozrejme okrem hygieny, ak je fenka v byte / je úplne prirodzené, že sama fenka sa o svoju hygienu postará - / je to podobné ako u nás žien - niektorá má rôzne chute, iná je nervozna, ap.
na prechádzkach je vhodné vyhýbať sa psím kamarátom - aby sa "zbytočne" nerozptyľovali a v nestráženom okamihu, aby neprišlo k spojeniu havkov
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dnes som bola s Wendy u veterinára. Má zápal čeľuste, dostala ATB injekciu, v pondelok ideme na ďalšiu. Potom sa uvidí, čo ďalej. Keď zápal ustúpi, budú jej čistiť zuby ultrazvukom - povedali mi, že sa to robí tak, že psíka uspia, a tak ošetria zuby. Vek na zdravotné problémy už má ( má zhruba 10 rokov), ale aj tak nepochopím, kde prišiel v činžiaku držaný pes k zápalu. Prišla som na to tak, že sa škrabe labkou po čeľusti, a zápach z papule je trochu výraznejší.
Mimochodom, zrejme labkou si už stihla pred mesiacom tak "doriadiť" oko, že som s ňou utekala za veterinárom - všade plno krvi. Neviem, či sa pri prechádzke niekde poranila, alebo jej čosi frklo do oka, alebo jej už začínali tieto problémy. Našťastie mala ranu len na hornej časti oka, na viečku, a oko samotné ostalo nezranené. Tak jej to dezinfikovali, dali nám masť a pomerne rýchlo sa jej rana zahojila. O dva týždne nato som zase našla všade plno krvi - pre zmenu mala poškriabaný ňufák. Vtedy som jej len "upravila" vlčí pazúr, aby si zase nenarobila paseku s okom. Ňufák už mala takto doškriabaný, ale vtedy sa hostila na otvorenej konzerve. ( Vlastnolabná obsluha.) Teraz sa u nás otvorená konzerva vyskytuje len v smetnom koši a smetný kôš, po príhode so zelerom, je vyložený tak vysoko, že ho nevie "preskúmať".
Príhoda so zelerom ( už som o tom písala) : Zeler z kuracej polievky bol v smetnom koši, Wendynka ho vybrala, prestrela si do obývačky na koberec, potom zistila, že sa jej páči len vôňa a nie chuť, zeler naspäť do koša neodniesla, a ja som na zeler stúpila, zlisovala som ho a popresúvala po koberci...
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

ďakujem za radu hanelie na môj problém viď príspevok 446. Hneď sme išli k veterinárovi a zistil že psík má piesok v moči. Dostal nejaké tabletky a dietne granule. Kontrolné vyšetrenie bolo už negatívne. Lenže problém s nekontrolovaným močením pretrváva. Už je to tak raz za týždeň ale aj to mi veľmi vadí, veď mláčky v obývačke nie je nič príjemné. Ako je to možné keď ešte večer ideme s ním von. Fakt som už zúfalá čo s tým.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
momentálna jediná pomoc je v tom, že ho do tej obývačky nepustíš - za každú mláčku mu treba "dohovoriť" trochu zvýšením hlasom , normálne sa s ním "porozprávaj" - / niekto sa môže smiať / ja to mám z vlastnej skúsenosti - "terapia" trvala asi 3 mesiace, kým som dosiahla, aby mi havka v byte necikala / hoci mala problémy s mechúrom / tiež sme brali špeciálnu dietu /purina urinary / + pitie urologických čajov
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
Dnes som bola s Wendy u veterinára. Má zápal čeľuste, dostala ATB injekciu, v pondelok ideme na ďalšiu. Potom sa uvidí, čo ďalej....
Poznám Wendy z fotiek na Porade a z Tvojich príspevkov. Je to milá, krásna a inteligentná pani hava. Preto jej choroby, sú pre mňa ako choroby mojej havy, a choroby mojej havy sú ako moje, teda ich beriem osobne. Takže som smutná, lebo určite je smutný aj jej terajší psíkovský život. Tou zapálenou čeľusťou si nepošmakuje ani na najväčšej maškrte. Verím, že za pomoci vetošov to rýchlo prejde , a Ty určite dáš na to pozor. Prajem skoré uzdravenie.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Poznám Wendy z fotiek na Porade a z Tvojich príspevkov. Je to milá, krásna a inteligentná pani hava. Preto jej choroby, sú pre mňa ako choroby mojej havy, a choroby mojej havy sú ako moje, teda ich beriem osobne. Takže som smutná, lebo určite je smutný aj jej terajší psíkovský život. Tou zapálenou čeľusťou si nepošmakuje ani na najväčšej maškrte. Verím, že za pomoci vetošov to rýchlo prejde , a Ty určite dáš na to pozor. Prajem skoré uzdravenie.
Ďakujem, za obidve.
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

hanelie Pozri príspevok
momentálna jediná pomoc je v tom, že ho do tej obývačky nepustíš - za každú mláčku mu treba "dohovoriť" trochu zvýšením hlasom , normálne sa s ním "porozprávaj" - / niekto sa môže smiať / ja to mám z vlastnej skúsenosti - "terapia" trvala asi 3 mesiace, kým som dosiahla, aby mi havka v byte necikala / hoci mala problémy s mechúrom / tiež sme brali špeciálnu dietu /purina urinary / + pitie urologických čajov
Ďakujem, skúsim vydržať a cením si rady lebo je to moj prvý havko a som úplný laik. A teraz už máte pokoj ? Urologický čaj však nechce iba ovonia a ide preč ani sa nedotkne.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ak mozem poradit ako laik, je stranka o psikov, www.dogforum.sk, je tam aj podskupina choroby, da sa tam poradit a najst pomoc. Drzim prsty.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dav Wendičke prajeme rýchle vyzdravenie, aby mohla, čo najskôr šantiť
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

alaya1 Pozri príspevok
ak mozem poradit ako laik, je stranka o psikov, www.dogforum.sk, je tam aj podskupina choroby, da sa tam poradit a najst pomoc. Drzim prsty.
jozka56 Pozri príspevok
Dav Wendičke prajeme rýchle vyzdravenie, aby mohla, čo najskôr šantiť
Ďakujem, stránku si pozriem.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

VieraM Pozri príspevok
Ďakujem, skúsim vydržať a cením si rady lebo je to moj prvý havko a som úplný laik. A teraz už máte pokoj ? Urologický čaj však nechce iba ovonia a ide preč ani sa nedotkne.
VieraM k mojej povinnej výbave k havinovi patrí striekačka a smecta. Aj ty si zožen striekačku, natiahni urologický čaj a vstrekuj ho havinovi do papuľky, je to kríž a boj, ale inak to nepôjde j
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
jozka56 Pozri príspevok
Dav Wendičke prajeme rýchle vyzdravenie, aby mohla, čo najskôr šantiť
..

..štek-štek..aj my sa pripájame a prajeme rýchle uzdravenie...
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

VieraM Pozri príspevok
Ďakujem, skúsim vydržať a cením si rady lebo je to moj prvý havko a som úplný laik. A teraz už máte pokoj ? Urologický čaj však nechce iba ovonia a ide preč ani sa nedotkne.
Ak nechce urologický čaj - skúste kvapky Dr Valoviča na močové cesty. Sú to kvapky na čisto bylinkovej báze a odporúčam ich z vlastnej skúsenosti.
Naša Ňufka nemá jednu obličku, a druhá je veľmi poškodená. V aprili tohto roku nam dvaja veterinári odporučili že ak ešte raz v blizke dobe /do mesiaca/ opäť začne tá oblička zlyhávať tak odporúčajú utratiť.
Toto ked som si vypočula - a nedokázala som si to pripustiť.
Nakoniec na radu znamej sme začali dávať Nufke kvapky dr. Valoviča na obličky.
A verte alebo neverte - Nufinka je stále s nami, odvtedy sme boli na veterine len na bežné pravidelné očkovanie ale nie kvôli obličkam.
A naposledy/sept/ ked jej brali krv - mala výsledky lepšie ako v apríli.
/Okrem toho samozrejme je psík aj na prísnej veterinár diete - Hills granule špecialne na obličky, a tiež ešte uživa Ipakitin, a Rubenal, ale to užíva odvtedy ako jej zistili tú poruchu/
Dávame jej z tých kvapiek tak cca 0,5ml do striekačky a zriedime s vodou.
A ona sa doslova teší ked vidí že ide dostať tie kvapky. To sme sa sami tomu čudovali že sa teší na lieky.
Takže odporúčam skúste tie kvapky - dostať ich v takmer každej lekárni.
A tu je popis ku nim:
- vynikajúci pri akútnom aj chronickom zápale močového mechúra
- napomáha očistiť močové cesty, podporuje ich funkčnosť
- má priaznivý účinok pri infekciách močových ciest
- odstraňuje nutkanie na močenie a bolesti pri močení
- je vhodným doplnkom pri liečbe enurézy (pomočovanie)

Zloženie: Asperula odorata (Marinka voňavá)
Calendula officinalis (Nechtík lekársky)
Veronica officinalis (Veronika lekárska)
Ocimum basilicum (Bazalka pravá)
Calluna vulgaris (Vres obyčajný)

Jedno balenie vystačí na 7-8 týždňov pravidelného užívania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať