Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mirpo Pozri príspevok
No musím sa opraviť, už je to z troch háraní = 3x falošná gravidita. Už týždeň má naša Nelka zase mliečko, extra túlivú náladu a za šteniatko si opäť vybrala našu mladšiu kokerku Angie /má rok, ale je o pár cm vyššia ako Nelka, ale nie vždy sa jej páči, že sa k nej chová ako k šteniatku/. Včera sme boli u veterinára. Angie na očkovanie /bola pochválená za krásne zúbky /, Nelku prehliadol a odporučil sterilizáciu. Vysvetlil mi, čo sa bude diať, aké zmeny sa môžu prejaviť...... Takže keď už nebude mať mliečko, čaká nás sterilizácia
je mi luto tvojho psika, no ked veterinar povedal, ze trwba sterilizovat, tak treba.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: ono pri bezpapierovom psovi nemozes nikdy na 100% povedat kt. to je rasa... vzdy mohol niekto z predchadzajucich rodicov mat inych predkov... potom to aj tak vyzera, ze niekto ani nevie, co ma za psika... ale ak zvolil nepapieroveho, tzv. orieska, tak s tym musi pocitat, no dolezite je, ze ho maju radi tiez mam orieska, i ked rodicia boli am. kokry, videla som ich, aj nas vyzera ako amik, ale na 100% to nevieme, kedze preukaz povodu nema...

a napr. pri tak oblubenych bisonikoch, maltezakoch a yorkshiroch uz na prvy pohlad vidno, ci ide o nepapieroveho ak je prerasteny a je aspon 2x taky... kdezto papierove maju tak cca 2kg... tym nechcem urazit majitelov nepapierovych alebo kolkokrat niekto povie ze ma yorkieho a je to pritom silky terier... nakoniec som aj ja rada, ze nas je ako amik a nevyrastlo z neho nieco ine

adi: ani mne sa nelubia am.kokre ked ich davaju vystrihat a uz druhy rok sa mi dari presadit doma dlhu srst, aj ked je to neprakticke... a kavalierika ostrihaneho si ani neviem predstavit... oni su tak krasni ked maju srst
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
alaya: ono pri bezpapierovom psovi nemozes nikdy na 100% povedat kt. to je rasa... vzdy mohol niekto z predchadzajucich rodicov mat inych predkov... potom to aj tak vyzera, ze niekto ani nevie, co ma za psika... ale ak zvolil nepapieroveho, tzv. orieska, tak s tym musi pocitat, no dolezite je, ze ho maju radi tiez mam orieska, i ked rodicia boli am. kokry, videla som ich, aj nas vyzera ako amik, ale na 100% to nevieme, kedze preukaz povodu nema...

a napr. pri tak oblubenych bisonikoch, maltezakoch a yorkshiroch uz na prvy pohlad vidno, ci ide o nepapieroveho ak je prerasteny a je aspon 2x taky... kdezto papierove maju tak cca 2kg... tym nechcem urazit majitelov nepapierovych alebo kolkokrat niekto povie ze ma yorkieho a je to pritom silky terier... nakoniec som aj ja rada, ze nas je ako amik a nevyrastlo z neho nieco ine

adi: ani mne sa nelubia am.kokre ked ich davaju vystrihat a uz druhy rok sa mi dari presadit doma dlhu srst, aj ked je to neprakticke... a kavalierika ostrihaneho si ani neviem predstavit... oni su tak krasni ked maju srst
Andrea, ja s tebou uplne suhlasim, co sa tyka nepapieroveho psa.Ale ak niekto predava psy, mal by aspon vediet, aku to ma rasu- prevazne No ale nie je to az tak jednoznacne. Ja som mala v umysle kupit dcere psa, zije inde ako my, oslovila som vyznamnu CHS, nie je to bisonik, ine plemeno, ponukla mi psa- s chybou chrupu, nakolko dcera nechcela vystavovat a povedala mi, ta vyznamna chovatelka, ze ked psom nakryjem sucky bPP, tak sa mi peniaze raz-dva vratia. To bol posledny moj telefonat s nou.
Takze ani pes s PP nie je zaruka uspechu, ked je napr. z takej CHS, co si mam mysliet o tej zene a jej chive? Vraj sa sem-tam pripustaju k PP fene psy bPP, pre ozivenie chivu a krvi. To ma dorazilo.
Neviem,o akom plemene si pisala, ze mam mat podla standartu 2kg, ziadem bison, maltezak, ci YT, nema taky standart.
Ja som dala nasho bastardika prezriet rozhodcovi na jednej vystave psov, povedal, ze az na predkus je cisty bichon frise.Nie je krizeny. No keby bol aj miesancom asi 6 ras, mne by to neprekazalo, je to nas poklad aj tak.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Miník má päť rokov. A je bez PP/vo vrhu bol 5./ Pozrela som si obrázky bišon havanas a maltézsky psík a som z toho jeleň. Hlavná vec, že je pekne a Miník je super havo, teraz leží pri dverách a čaká kedy príde vnučka, lebo je čas jej príchodu zo školy.
Naposledy upravil jozka56 : 02.06.09 at 12:07
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

presne to som mala na mysli, ze je jedno, co za rasu kazdy mame, hlavne ze ich lubime

ta "pani chovatelka" nemoze v ziadnom pripade nakryt fenu s PP psom bPP a predavat ich ako s PP... na tvojom mieste by som tuto "pani" oznamila minimalne chovnej poradkyni plemena, kt. predava, zaroven tymto to bude vediet aj klub, kt. ich zastresuje. Nenechala by som to len tak...

a pri tych mnoziteloch (lebo to podla mna su ludia, kt. vytvaraju nepapierovych psikov cielene, nie nahodne neustrazenie feny) nie je skutocne nikdy mozne hovorit o presnej rase... lebo maltezaky, bisoniky sa medzi sebou velmi casto krizia v tychto akoze chovoch...

a tie 2kg som myslela obrazne, nie presne... proste tie psiky maju byt maleho vzrastu a maju mat len par kg. A ked sme na prechadzke vonku a vidim asi 7-15kg bisonika ci maltezaka tak uz zdialky mi je jasne, ze psik je vysledkom akehosi "chovatela" ktori krizenim chce zvysit produkciu... "vyrobi" si velku fenu, kt. nakryje malym psom a tym padom je velka pravdepodobnost ze fena porodi viac steniat... kdezto mala fenka mava malicko steniat.

opakujem, ze nemam nic proti takym psikom, len mam zato, ze oriesok je oriesok lebo ma nejasny rodokmen, nestrazene parenie a nezodpovednymi "chovatelmi" do obehu vpustene dedicne choroby. Napr. z nasho vyrastol krasny hafco... velmi rada by som mala jeho potomka, ale viem, ze by som tymto pustila dalej choroby, kt. sa u nasho vyskytli... a to nedopustim...

A ked vies ze u tej pani s PP psami su take podmienky, tak treba hladat inde. Ale to je stale o tom istom dokola... su ludia, kt. iba mnozia, ci s pp ci bez ale su aj taki, kt. chov psikov zboznuju a robia to pre radost a nie pre peniaze, len treba hladat.

Potulkami internetom som objavila aj americku stranku, kde su spisane vseliake miesance... a tie kombinacie su uplne dovidenia... nikdy by ma nenapadlo, ze sa najde niekto kto bude cielene krizit dve plemena, kt. sa podla mna k sebe vobec nehodia. Napr. tam bol jack russel s pudlom... alebo bradac s pudlom... pudla krizia hlavne kvoli tomu ze neplzne, ale ten vysledok bol podla mna strasnyyyy v drvivej vacsine... A ked som videla plemeno labradoodle... labrador so srstou pudla... amen... ale zase sto ludi sto chuti, kazdemu sa paci nieco ine...

mozno to vyznieva ze som proti orieskom alebo ze oriesok je menej ako PP pes... no nie je to pravda, ja som len zato aby sa psikovia medzi sebou nekrizili ak sa nestane nehoda a som proti predaju psikov bez PP lebo ich netrapi ci psiky budu mat dedicne choroby, hlavne ze preda... a som za viac kontrolovane vrhy aj medzi PP psami... aby sa nestavalo co pise alaya... lebo potom trpi psik a este viac sa trapime my majitelia lebo nevieme svojmu milacikovi pomoct
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Tak tu je naša Ajka, má 2 roky a 3 mesiace. Aj keď nemá PP, nemenila by som ju, je veľmi milá a vie nám dať veľa lásky. Občas je tvrdohlavá a hlavne žiarlivá - ako na moje deti, tak aj na našu mačičku. Keď objímam moju dcérku, pribehne a tlačí ju preč a chce sa mojkať. Tu sú fotky, keď bola malá a teraz po ostrihaní dohola:
Sn_mka006w.jpg  
Sn_mka007w.jpg  
Sn_mka009w.jpg  
31052009(001).jpg  
31052009.jpg  

1/1
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Takze ja som tu asi jedina, co mam bisonika s dlhsou srstou, no vy mate baby, toe si potrpia vzdy na novu frizuru.
V sobotu ideme k strihacke no len na hlavicku a brusko.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

iriska Pozri príspevok
Vidím, že táto téma je teraz v kurze, tak dúfam, že sem príde niekto, kto mi bude vedieť poradiť. Nášmu hafanovi zistili zelený zákal, ale prišli sme s ním neskoro, lebo už viac ako 2 týždne mal prejavy strácania, resp. straty zraku. Viem, že zrak mu už nič nevráti - myslím, že ešte niečo vidí, minimálne na jedno oko. Dočítala som sa, že liekmi (kvapkami) sa dá stav aspoň stabilizovať, tak veterinár nám odkonzultoval s doktorkou v Košiciach (neviem teraz jej meno) - mimochodom, ževraj jedinou, ktorá robí oftalmológiu v SR - a dal mi kvapky na znižovanie očného tlaku. Ďalší dobrý oftalmológ je v ČR, ale je až v Pardubiciach (MVDr.Beránek).
Ale bola by som rada, ak by mu ten očný tlak aj niekto zmeral, resp. po mesiaci alebo po nejakej dobe skontroloval, prípadne určil inú "liečbu". Ak viete o nejakej veterinárnej ambulancii, ktorá by mala nejaký prístroj na vyšetrenie zvieracích očí, budem vďačná, samozrejme myslím bližšie pri Žiline.
Ďakujem
Zistila som, že veterinálnej oftalmológii sa na Slovensku venujú jedine v Košiciach a Trnave.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
ALAYA 1 -

vidím ,že sa tu nachádza fan club bisonikov .posielam ti foto môjho - najprv skoro medvedíka a potom ostrihaného.zlatý je tak i tak ,ale neostrihaný sa mi viac páči,akurát už nevidí na oči.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  21052009501.jpg
Zobrazení: 51
Veľkosť:  53.5 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  25052009528.jpg
Zobrazení: 44
Veľkosť:  58.2 KB
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

hnedoočka Pozri príspevok
ALAYA 1 -

vidím ,že sa tu nachádza fan club bisonikov .posielam ti foto môjho - najprv skoro medvedíka a potom ostrihaného.zlatý je tak i tak ,ale neostrihaný sa mi viac páči,akurát už nevidí na oči.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  21052009501.jpg
Zobrazení: 51
Veľkosť:  53.5 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  25052009528.jpg
Zobrazení: 44
Veľkosť:  58.2 KB
Krasny havinko, no pravda je, ze na bisonikovi je najkrajsia ta srst, ci vlas.
Neviem, preco mojho neukazuje hned, len po nakliknuti.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
andreaS Pozri príspevok
alaya: ono pri bezpapierovom psovi nemozes nikdy na 100% povedat kt. to je rasa... vzdy mohol niekto z predchadzajucich rodicov mat inych predkov... potom to aj tak vyzera, ze niekto ani nevie, co ma za psika... ale ak zvolil nepapieroveho, tzv. orieska, tak s tym musi pocitat, no dolezite je, ze ho maju radi tiez mam orieska, i ked rodicia boli am. kokry, videla som ich, aj nas vyzera ako amik, ale na 100% to nevieme, kedze preukaz povodu nema... tu budem trochu namietat, nakolko nie je to vzdy pravda, mz mame napr. papieroveho psa a nakolko sme absovovali len vystavy ale OVVR nie,uchovneneho ho nemame, hoci mnohi obdivuju aky krasny pes to je- (labrador ma tendenciu znizovat vysku- ti by sa mali vyradovat , ale peniaze su silnejsie). T.j. ak tiez nejaky iny chovatel neuchovni svoju fenu s PP a nas pes ju nakryje, nebudu to orieskovia . Mna osobne to nejako neoslovilo- vystavy a nas klub..... ceny sa rozdavaju podla postavenia v klube- videla som na vlastne oci, ked royhodzna urcila hodnotenie a ked zazrela majitela, pokrutila hlavou- vymenila stuzky a aj hodnotenie.... nevidiet neuverim.
Bohuzial ked sme my kupovali psa , stali okolo 25t skk.... to hovori o vsetkom.
OVVR je sice dost narocne nas pes bol pripraveny, ale odmietla som. Nas fesak ma uz 8r. a sme radi ze ho mame aj ked nie je uchovneny, na vystavy uz nechodime- cas vieme prezit aj inak, kde si pride krasavec na svoje- plavanim v jazere, aportovanim....hlavne bez stresov s nami.

a napr. pri tak oblubenych bisonikoch, maltezakoch a yorkshiroch uz na prvy pohlad vidno, ci ide o nepapieroveho ak je prerasteny a je aspon 2x taky... kdezto papierove maju tak cca 2kg... tym nechcem urazit majitelov nepapierovych alebo kolkokrat niekto povie ze ma yorkieho a je to pritom silky terier... nakoniec som aj ja rada, ze nas je ako amik a nevyrastlo z neho nieco ine

adi: ani mne sa nelubia am.kokre ked ich davaju vystrihat a uz druhy rok sa mi dari presadit doma dlhu srst, aj ked je to neprakticke... a kavalierika ostrihaneho si ani neviem predstavit... oni su tak krasni ked maju srst
Ja som niekde citala, ze srst u psov ma termoregulacnu funkciu- chladi, hreje, podla potreby . este ze labradorov nestrihaju ( ak sa ovsem nedostanu noznice do ruk nepovolanym osobam nasim detvakom - ked bola dcera mala- starsia myslela som , ze ma pes nejaku chorobu- prasinu alebo co a ked som to skumala, zistila som , ze mu hlavu noznickami vystrihala- tak ako prislo :
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

bionda: ale zase ak neboli uchovneni, bud to bolo kvoli tomu ze majitel nato nema cas, alebo pes nemusi splnat standard plemena... je to sice smiesne, ale staci nespravny skus zubov a je po bonitacii... ja som proste proti tomu aby sa parili psi len tak ako si majitelia zmyslia... vie to narobit vela skody...

my presne kvoli tomu, ze srst tvori psikovi jeho mikroklimu nedavame nasho strihat... vystriham mu akurat tak miesta pod pazuchami, aby sa mu tam nerobili zlepence srsti a labky zospodu mu prestriham, aby ho to nekvakalo a skratim este srst na labkach dookola, aby ju nevlacil po zemi... lebo aj ked je mokro tak ta srst splihne na zem a on capka ako keby mal namiesto noh 4 mopy

napr. kvalitny americky koker vychadza aj teraz na minimalne 20tis sk... nehovoriac o tom za ake ceny ide na export a kolko stoji aj take samotne naparenie feny kvalitnym psom...

tajomstvo vystavnych kruhov inych plemien nesledujem... ale mam zato, ze toto sa deje maximalne tak SK a CZ... preto ak ma byt pes objektivne ohodneteni, treba chodit na vystavy kam sa len da.... ale to ide uz poriadne do penazenky, ale je vela ludi, kt. to pojmu ako rodinnu zalezitost a kazdy vikend zajde cela rodina podporit svojho chlpaca na vystavu
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
andreaS Pozri príspevok
bionda: ale zase ak neboli uchovneni, bud to bolo kvoli tomu ze majitel nato nema cas, alebo pes nemusi splnat standard plemena... je to sice smiesne, ale staci nespravny skus zubov a je po bonitacii... ja som proste proti tomu aby sa parili psi len tak ako si majitelia zmyslia... vie to narobit vela skody... - to suhlasim, ved preto to vyznie nehumanne, ale ja som za to, aby sa nezelane steniatka- ak sa uz stane, radsej usmrtili- za co ma tu urcite radi mnohi mat nebudu. Ja nevidim zmysel zivota zvierata v utulku alebo na ulici alebo v ludi, ktori ich tyraju .... my ludia sme za nich zodpovedni...

my presne kvoli tomu, ze srst tvori psikovi jeho mikroklimu nedavame nasho strihat... vystriham mu akurat tak miesta pod pazuchami, aby sa mu tam nerobili zlepence srsti a labky zospodu mu prestriham, aby ho to nekvakalo a skratim este srst na labkach dookola, aby ju nevlacil po zemi... lebo aj ked je mokro tak ta srst splihne na zem a on capka ako keby mal namiesto noh 4 mopy

napr. kvalitny americky koker vychadza aj teraz na minimalne 20tis sk... nehovoriac o tom za ake ceny ide na export a kolko stoji aj take samotne naparenie feny kvalitnym psom...

tajomstvo vystavnych kruhov inych plemien nesledujem... ale mam zato, ze toto sa deje maximalne tak SK a CZ... preto ak ma byt pes objektivne ohodneteni, treba chodit na vystavy kam sa len da.... ale to ide uz poriadne do penazenky, ale je vela ludi, kt. to pojmu ako rodinnu zalezitost a kazdy vikend zajde cela rodina podporit svojho chlpaca na vystavu ale zas musis byt poradcom chovu odporucena- ze prave tvoj pes ma byt ten spravny takze co dokazes? predsa ich nepripravis o peniaze?
My sme neuchovnovali lebo chyba chut- nakryvat sme nenakryvali ani raz nemam zaujem - na psov som sa nepytala - ja viem co vsetko sa hodnoti u sa... ti co to robia pre peniaze, vyhlasuju, ze kazde ich stena je sampion a to je totalna blbost a ver , ze dokazu aj psa, co nesplna standard plemena uchovnit.... A ano najhorsie je to tu , CZ a Madarsko- aspon v nasom klube. Take sudy na nizkych nohach uchovnili, ze to ani nie je labrador, hlava mala ... no hroza, ale je od rodicov sampiona- pre mna hnus. Kvoli tomu som uz nedavno aj ukoncila clenstvo , nejako nemam chut sa hadat a pozerat tiez nie. Chovatel od ktoreho mame my psa, ma presviedcal, aby som nasho uchovnila- lebo fakt je krasny - aj on, aby jeho psy dostavali lepsie hodnotenia, radsej sa angazoval v klube....

Inak uz som pochopila, ze ty mieris na psov nevyhovujucich-aby nemali dalsie potomstvo- suhlasim, ale urcite nemozem povedat, ze su to orechovia
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Petra Nová Pozri príspevok
Andrejka, aspoň vidíš, ako tvrdo si sedím na kábliku.

A už sa hanbím aj priznať, že od včera rozmýšľam, čo JuKaS chcela povedať bez slov.
No však, že je taký kráááááásny. my máme doma 4 dospelé bišoniky a jedno šteniatko, bišoniky sú proste neodolateľné...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

JuKaS Pozri príspevok
No však, že je taký kráááááásny. my máme doma 4 dospelé bišoniky a jedno šteniatko, bišoniky sú proste neodolateľné...
Veď vravím .... káblik! Niektoré veci mám však radšej polopate. No a teraz som sa nadýchla, a na to kráááááásny, odpovedám – ďakujeeeeem!

Inak sa čudujem, že ja tu už viac ako trištvrte roka v rôznych témach básnim o mojej bišoničke, a k tomuto plemenu sa priznala len Alaya. A Ty, s piatimi krásavcami, nič. Neodpustiteľné! Tak rýchlo pripoj fotky, nech každý vidí, že nehovoríme do vetra, keď tvrdíme, že bišoniky sú naj - krajšie, neodolateľnejšie, čarovnejšie, pôvabnejšie, prítulnejšie, hravejšie, spoločenskejšie a najpriateľskejšie plemeno. A teraz sa naštvali všetci ostatní majitelia nebišonikov. Ale čo sa dá robiť, keď tie naše sú ozaj naj, naj, naj. (A hlavne tá moja!).

Ale končím s ódami, lebo keby do témy nakukol jej zakladateľ, tak by ma odtiaľto hnal, pretože téma je o starostlivosti o psíkov, a nie o ich ospevovaní.

Už si viidela tých svojich smiať sa ?

0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
nas pes. Uz ma rok a tri dni
Alaya, máš krásneho chlpánika, sebavedomého a zvodného. A vôbec mi nepripomína tie psíky z výstav. Takže si sa zbytočne urážala na tie obludky.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Alaya, máš krásneho chlpánika, sebavedomého a zvodného. A vôbec mi nepripomína tie psíky z výstav. Takže si sa zbytočne urážala na tie obludky.
mas pocit, ze som sa urazila?? tak to sa mylis, preco aj, Tie mikrofony sa nepacia ani mne, no a mam co robit presvedcit strihacku, aby sme mikrofon nemali aj my doma
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Práve som sa prečítala až do konca, ale nenašla som, čo by ma zaujímalo.
Kúpila som protikliešťový obojok, ale tak neskutočne to smrdí, že som to musela zložiť. To všetky tak chemicky zapáchajú? Určite existuje aj niečo iné.
Chcela by som si kúpiť samonavíjacie vodítko, kedy je to najvhodnejšie? Zatiaľ máme iba obyčajné pevné, kým sa Nelka naučila chodiť civilizovane.
Ďalšia téma, ktorá ma máta je háranie. Od kedy môžem očakávať, že nás to postihne? Už mám informácie o nohavičkách, ale to je všetko, čo som sa dočítala.
Ďalej strava. Nezistila som, aká je optimálna dávka pre 5-mesačné šteňa? Ja jej dávam 3x denne za vrchovato naložený malý jogurtový kelímok granúl. Ale neviem posúdiť, či je to veľa, alebo málo, keď mi nič nepovie. To čo jej dám, zožerie všetko ( ale je trochu pažravá, takže keby som jej dala viac, zje aj to).
A posledná vec pĺznutie. Nelka je skorojazvečík (teda mama je jazvečík a otec ako sme zistili, je špic. Zaujímavá kombinácia, nemyslíte?). Zatiaľ nepĺzne, ale čo v budúcnosti, máte niekto skúsenosti, ako veľmi jazvečiky pĺznu?
Zatiaľ všetko, tešim sa na vaše rady.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

- tie obojky protikliestove smrdia snad vsetky do jedneho... je dobre ich davat len ked sa ide von, alebo psik bude vonku... my davame skor tu kapsulu za krk (dva dni po kupani a drzi to tie tri mesiace)

- voditko si myslim mozete kupit uz teraz, my mame flexi a je to zatial najlepsie ake sme mali a mame ho teda druhy rok a stale je ako nove... podotykam len ze nemame lanko, lebo mame tendenciu chytat to lanko a to vie poriadne popalit ale mame ploche to voditko a ma to 5m co bohate staci... na pevnom a kratkom voditku sa mi nevyvenci, len taha vtedy... ale zvykneme ho na volnom priestranstve pustit na 10m pevnom stopovacom voditku... keby nahodou chcel kdesi ujst, tak ho zachytime voditkom co je na zemi

- haranie ocakavaj tak od 6-8 mesiacov... tie gatusky budu velmi vhodne ked ju mate doma, viac o tom neviem, my mame psa

- davky granul su napisane na baleni... co tam je uvedena denna davka v gramoch tak to je celodenna a ak krmis 3x tak ju musis rozdelit... je pravda ze steniatko toho spapa viac, predsa rastie... ale myslim, ze tak od pol roka sme uz davali dva krat denne a od 8-10 mesiacov sme zacali davat 1x denne na odporucanie jednej chovatelky...

- a plznutie... no netusim, ale ak bude mat kratku tvrdu srst, tak to je horsie ako dlha jemna... ja mam dlhochlpateho ale musim vysavat kazde dva dni a na sebe donesie kadeco z vonku...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Krátka srsť, farba a predĺžené telo, tak to je všetko, čo má po mame. Mňa len prekvapilo, že zatiaľ nepĺzne.
Dnes idem do chov. potrieb, tak si musím prečitať to dávkovanie, aby som z nej nevyrobila malé sumo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať