Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, tie chlpky musia von, ci sa to psikovi paci, ci nie.
Tak, ušká sú čisté, chĺpky sú von a kožuch je minulosťou. Boli sme v psíkovskom salóne , takže snežienka má už letný strih, je vystrihaná dohola. A vytrhávanie chĺpkov je štandartnou záležitosťou salónu. Takže , netreba si lámať hlavu, ako to urobiť doma. Treba tam zájsť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Tak, ušká sú čisté, chĺpky sú von a kožuch je minulosťou. Boli sme v psíkovskom salóne , takže snežienka má už letný strih, je vystrihaná dohola. A vytrhávanie chĺpkov je štandartnou záležitosťou salónu. Takže , netreba si lámať hlavu, ako to urobiť doma. Treba tam zájsť.
Petra, dohola?? To vazne?? taku skrasnu srst, ja by som nedala.
Ale ak je to pre teba takto praktickejsie, tak ok. Som rada, ze chlpky su fuc, urcite to bolo pre malu uz neprijemne. My velmi do salona nechodime, ked sme boli 1.krat, dostal taky sok, ze odvtedy sa boji ako cert,.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, dohola?? To vazne?? taku skrasnu srst, ja by som nedala.
Ale ak je to pre teba takto praktickejsie, tak ok. Som rada, ze chlpky su fuc, urcite to bolo pre malu uz neprijemne. My velmi do salona nechodime, ked sme boli 1.krat, dostal taky sok, ze odvtedy sa boji ako cert,.
No, keď píšem dohola, tak tým nemyslím, že ju oholili až na kožu. Má krásny, nízky, biely perzián. Skoro ako jahniatko. Okrem chvostíka a ušiek. Aj okolie papuľky jej upravili tak, ako sa na distingvovanú slečnu patrí. A vôbec sa neviem rozhodnúť, či bola krajšia so zimným kožúškom alebo takto na letno. Ale roboty okolo nej bolo dnes skutočne menej.
Neviem, čo s tým Tvojím stvárali, keď bol taký šokovaný. Naopak, tá moja bola neobvykle tichá, skromná, a až do rána nedávala o sebe vedieť, že žije. Myslím si, že ju nejako nadopovali. Ale prežila to, a dnes je z nej malá čertica, ako obvykle.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
No, keď píšem dohola, tak tým nemyslím, že ju oholili až na kožu. Má krásny, nízky, biely perzián. Skoro ako jahniatko. Okrem chvostíka a ušiek. Aj okolie papuľky jej upravili tak, ako sa na distingvovanú slečnu patrí. A vôbec sa neviem rozhodnúť, či bola krajšia so zimným kožúškom alebo takto na letno. Ale roboty okolo nej bolo dnes skutočne menej.
Neviem, čo s tým Tvojím stvárali, keď bol taký šokovaný. Naopak, tá moja bola neobvykle tichá, skromná, a až do rána nedávala o sebe vedieť, že žije. Myslím si, že ju nejako nadopovali. Ale prežila to, a dnes je z nej malá čertica, ako obvykle.
Tak som sa potesila, ze nie je ako vizla bez srsti-)).Budes mat malo roboty s cesanim.Urcite ti ju oblbli, existuje taka pasta, ktoru davaju v salone,potom aj homeopat.tablety s.o.s bonbons, no ja prave pre to omamenie a pocula som, ze aj uspatie zvierata v salone, nemam k nim vrucny vztah. Som zasadne proti. No u nas su max.3 salony, no nasla som jednu pani vo vedlajsom meste, co ma CHS bisonikov a striha bez oblbovania a vyviazovania na sibenicu. Tak pojdeme tam.
Nas si svoje asi prezil, tak sa boji.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Rada by som vedela, ako je to s tým nejakým nadopovaním. Mám yorkshirov, strihám ich sama, lebo keď som išla s jednou do psieho salóna, tak sa ku mne prilepila, že som sa pekne zasa zobrala a strihala doma. S druhou som to už ani neskúsila, tá je na tom ešte horšie. Keď ideme k veterinárovi, vopchá sa mi pod pazuchu a trasie sa , keď ju pustím, snaží sa doktora pokúsať. Obidve sú hrdinky na dvore, tam sa snažia pokúsať každú návštevu. To mi pripomína jednu príhodu, ktorú videl môj syn, keď my sme ešte psíkov nemali. Išiel pán na bicykli a taký malý psík vybehol z dvora a zakúsol sa pánovi do prstov na nohe v (sandáloch). Pán niekoľkokrát ešte potiahol, a švacol psíkom o zem. Psík sa držal. Pán sa zastavil, a vykopol nohou, aby sa psíka zbavil. Psík vyletel na susedovu garáž a hrozne štekal. Sused, ktorý nič nevidel sa na majiteľov psíka rozkričal : Zbláznili ste sa, dávať psa na moju garáž, veď spadne.
A tak, keď sú tie moje také rozčertené na domácej pôde, viem im dohovárať, "dávajte si pozor, pipulienky moje, aby ste neskončili na susedovej garáži."
Panebože, teraz, ako som to písala, pridala príspevok alaya 1. Akože "vyviazavať na šibenicu, alebo uspávať," a či čo ešte. No, to sa môj yorkshir bál oprávnene. Takže zostanem pri tom domácom strihaní.
Naposledy upravil sarasara : 03.04.09 at 20:44
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

sarasara Pozri príspevok
Rada by som vedela, ako je to s tým nejakým nadopovaním.

To mi pripomína jednu príhodu, ktorú videl môj syn, keď my sme ešte psíkov nemali. Išiel pán na bicykli a taký malý psík vybehol z dvora a zakúsol sa pánovi do prstov na nohe v (sandáloch). Pán niekoľkokrát ešte potiahol, a švacol psíkom o zem. Psík sa držal. Pán sa zastavil, a vykopol nohou, aby sa psíka zbavil. Psík vyletel na susedovu garáž a hrozne štekal. Sused, ktorý nič nevidel sa na majiteľov psíka rozkričal : Zbláznili ste sa, dávať psa na moju garáž, veď spadne.
Bola to moja prvá skúsenosť so salónom. Je dobré, že nezanechala žiadnu ujmu na mojom psíkovi, a že sa tam môžem kedykoľvek vrátiť. Faktom však je, že psík sa správal neobvykle, ale o dôvode môžem len špekulovať.

Chcela by som zareagovať na tú príhodu, čo si uviedla vo svojom príspevku. Myslím toho psíka na streche garáže. Je to úsmevná príhoda, ale ... . Vadia mi dve veci. Zisťujem, že hoci psíčkari nekonečne milujú svojich miláčikov, rovnako nemilujú spoluobčanov a ich miláčikovia zanechávajú svoje značky všade, skoro už pred dverami bytoviek. Bývam na sídlisku, kde je veľa zelene. Tá je doslova nimi posiata. To je skutočne strašné!!! Keď to vidím, stotožňujem sa s názorom, že psíkovia by mohli mať na zadku zips. A rovnako mi vadí, keď volne pobehujúci psíci obťažujú pozornosťou chodcov, aj keď o ňu nestoja. Potom môže dôjsť k takým situáciám, aké si uviedla.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Bola to moja prvá skúsenosť so salónom. Je dobré, že nezanechala žiadnu ujmu na mojom psíkovi, a že sa tam môžem kedykoľvek vrátiť. Faktom však je, že psík sa správal neobvykle, ale o dôvode môžem len špekulovať.

Chcela by som zareagovať na tú príhodu, čo si uviedla vo svojom príspevku. Myslím toho psíka na streche garáže. Je to úsmevná príhoda, ale ... . Vadia mi dve veci. Zisťujem, že hoci psíčkari nekonečne milujú svojich miláčikov, rovnako nemilujú spoluobčanov a ich miláčikovia zanechávajú svoje značky všade, skoro už pred dverami bytoviek. Bývam na sídlisku, kde je veľa zelene. Tá je doslova nimi posiata. To je skutočne strašné!!! Keď to vidím, stotožňujem sa s názorom, že psíkovia by mohli mať na zadku zips. A rovnako mi vadí, keď volne pobehujúci psíci obťažujú pozornosťou chodcov, aj keď o ňu nestoja. Potom môže dôjsť k takým situáciám, aké si uviedla.
Petra, ci ta navsteva nenechala stopy po navsteve salona sa dozvies, ked tam zase budes chciet malu dat.

Co sa tyka toho ostatneho, citala som tvoj prispevok, akoby som ho napisala ja.
Tiez byvam na sidl.plnom zelene, ako jedna z mala mam svojho maleho psika sustavne na voditku- flexi, asi ako jedina, mozno nas je tolko, ze to spocitam na prstoch jednej ruky zbierame po psikovi jeho potrebu, no niekedy je tazko najst, ktora je nasa. Psa po kazdom navrate domov statocne vysprchujem, svoje botasky tiez, kto vie, do coho sme postupali.
Ja osobne sa ludiom necudujem, ze nemaju v laske psickarov, ani ja som nemala, ked mi pod oknami o siestej rano vybrechovalo aspon 6 psov, vencili sa o dusu, samozrejme bez potreby ich majitelov to upratat. Jedna sa aj o velkych psov, chrt, vlkodav, vlciak, kokrik a pod.Ja sa nerada stretavam so psikomi bez voditka a pana na blizku., Neviem, ci je pes ockovany, cisty a nerada by som bola, aby to stretnutie uskodilo mojmu, o ktoreho sa vsetci dost starame.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ahojte psíčkári/ky,
tak s tým holením do hola aj my máme skúsenosti. My máme pudla a moja dcéra ho každý rok cez leto vystríha dohola nechá mu len ponožky, na hlave chochol a chvostík. , dôležité je, že mu nie je teplo/ potom pricapím fotku/ zatiaľ len takú


Lenže som teraz akurát objednala strojček, lebo ten starý nám vypovedal .
voľakde som čítala o tom, že na tie chlpky v ušiach existuje nejaký prášok ,či čo, ževraj to uvoľní tie chlpky a idú sa ľahšie von, ale som už zabudla ako sa to volá, nepoznáte to náhodou?
DSC01064.jpg  
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Barbara Pozri príspevok
ahojte psíčkári/ky,
tak s tým holením do hola aj my máme skúsenosti. My máme pudla a moja dcéra ho každý rok cez leto vystríha dohola nechá mu len ponožky, na hlave chochol a chvostík. , dôležité je, že mu nie je teplo/ potom pricapím fotku/ zatiaľ len takú


Lenže som teraz akurát objednala strojček, lebo ten starý nám vypovedal .
voľakde som čítala o tom, že na tie chlpky v ušiach existuje nejaký prášok ,či čo, ževraj to uvoľní tie chlpky a idú sa ľahšie von, ale som už zabudla ako sa to volá, nepoznáte to náhodou?
Bože, ten je rozkošný!
Vitaj psíčkarka, dlho Ťa nebolo vidieť. Tí psíci "dohola" sú síce inak krásni ako tí "bundášikovia", ale určite nie menej.

P.S.
Máš pravdu, že je dôležité, aby psíkom nebolo teplo, lebo tento rok má byť horúce leto. Bolo by zlé, keby sa psíci prehriali a začali blúzniť.
Naposledy upravil Petra Nová : 06.04.09 at 14:01
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Chcela by som poprosiť psíčkarov, ktorí majú fenky. Ako prežívate obdobie, keď sa Vám slečny začínajú hárať? Myslím tým technicky. Na tú moju to prišlo po prvý raz včera a nejako som to provizórne vyriešila, aby mi neoznačkovala celý byt. Ale prijala by som radu skúseného psíčkara, ktorý mi môže poskytnúť nejakú praktickú radu pre toto teplé počasie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť psíčkarov, ktorí majú fenky. Ako prežívate obdobie, keď sa Vám slečny začínajú hárať? Myslím tým technicky. Na tú moju to prišlo po prvý raz včera a nejako som to provizórne vyriešila, aby mi neoznačkovala celý byt. Ale prijala by som radu skúseného psíčkara, ktorý mi môže poskytnúť nejakú praktickú radu pre toto teplé počasie.
http://www.hafan.sk/oddelenie/70-haracie-nohavicky

Toto pouzivaju niektore moje zname a velmi si to chvalia.Dostat to urcite aj v salone pre psov.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
tak ako som sľúbila, že sem pricapím toho nášho naháča, tak tu je
teplo mu hádam nebude



keby ste vedeli o nejakej kočke, ktorá by ho chcela, tak sem s ňou
mail.google.com1.jpg  
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Barbara Pozri príspevok
tak ako som sľúbila, že sem pricapím toho nášho naháča, tak tu je
teplo mu hádam nebude
aký feši naondulovaný, vystrihaný, jedným slovom krásavec

a neboj teplo mu už nebude, má krásny letný zostrih.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ďakujem Alaya. Háranie, to je teda obdobie!!! Pre havinu síce prirodzené obdobie, ale pre prvopsíčkara trošku zložitejšie.
Veľmi ma nahovárajú, aby som jej dopriala aspoň raz rodiť ( neviem, či sa to tak hovorí aj u feniek), pretože je záujem o šteniatka práve od nej. Teraz to neprichádza do úvahy a v budúcnosti asi tiež nie. A opakovať toto obdobie by som už nechcela. Preto, keď si sa rozhodla pre psíka, tak z tohoto hľadiska si urobila určite dobre. My pôjdeme pekne k veterinárovi.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Ďakujem Alaya. Háranie, to je teda obdobie!!! Pre havinu síce prirodzené obdobie, ale pre prvopsíčkara trošku zložitejšie.
Veľmi ma nahovárajú, aby som jej dopriala aspoň raz rodiť ( neviem, či sa to tak hovorí aj u feniek), pretože je záujem o šteniatka práve od nej. Teraz to neprichádza do úvahy a v budúcnosti asi tiež nie. A opakovať toto obdobie by som už nechcela. Preto, keď si sa rozhodla pre psíka, tak z tohoto hľadiska si urobila určite dobre. My pôjdeme pekne k veterinárovi.
Naco ides k vetovi? Dat ju sterilizovat,?
Tak som psami v obdobi harania je to strasneeee... dnes cely den len kluci, lezi pri dverach do bytu a skriabe na nich,odmieta jest granule, aj ked inokedy ich hlce, vonku lieta ako najaty a ja za nim s voditkom, ked chyti stopu po haravke je ako v tranze. Takze, takto to je so psami.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Naco ides k vetovi? Dat ju sterilizovat,?
Tak som psami v obdobi harania je to strasneeee... dnes cely den len kluci, lezi pri dverach do bytu a skriabe na nich,odmieta jest granule, aj ked inokedy ich hlce, vonku lieta ako najaty a ja za nim s voditkom, ked chyti stopu po haravke je ako v tranze. Takze, takto to je so psami.


Tak si to pekne užívame. K tomu veterinárovi pôjdeme až keď dohárame. Áno sterilizovať.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Barbara Pozri príspevok
tak ako som sľúbila, že sem pricapím toho nášho naháča, tak tu je
teplo mu hádam nebude

keby ste vedeli o nejakej kočke, ktorá by ho chcela, tak sem s ňou
Tak ...., ten je ozaj dohola. A nebude mu predsa len teplo v tých čižmičkách ?

Myslím, že s tým nahováraním treba trochu počkať, až získa nejaký ten šat, veď cudná psia deva sa takého naháča môže vyľakať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok


Tak si to pekne užívame. K tomu veterinárovi pôjdeme až keď dohárame. Áno sterilizovať.
Tak, to ma prekvapilo, kazdy ma pravo sa rozhodnut sam. Ja mam iny nazor, ale to nie je podstatne, podstatne je, aby sa psikom neublizovalo.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Tak, to ma prekvapilo, kazdy ma pravo sa rozhodnut sam. Ja mam iny nazor, ale to nie je podstatne, podstatne je, aby sa psikom neublizovalo.
Viac menej som rozhodnutá pre sterilizáciu, veľmi s tým nesúhlasí časť mojej širšej rodiny, pretože by radi šteniatká. Nakoniec aj ja som zvedavá a rada by som vidieť, čo by z mojej haviny vzniklo. Totiž od vtedy čo ju mám, nemala som takú frekvenciu rodinných návštev. Sú do nej “zbláznení” a začínam ich podozrievať, že chodia len kvôli nej

Ale súčasné zážitky a rozum mi hovorí , že to bude najlepšie riešenie. Obdobie hárania trvá asi 21 dní , dvakrát do roka. Je to bláznivé a obmedzujúce obdobie pre havinu a aj pre mňa. Uznávam, že je to zásah do prirodzenosti psíka, ale za rovnako neprirozené považujem, ak celý život budem potláčať jej pudy v čase, keď ňou lomcujú hormóny. Už tento prvý raz je ako “odtrhnutá z reťaze” keď len brechne psík pod oknom. A za celé predchádzajúce obdobie toľko neoňuchávala všetko a všetkých okolo, a ani toľko nefučala, čo teraz. Tak, čo s ňou ?

Ale zaujímal by ma aj Tvoj názor. Prečo považuješ sterilizáciu za ublíženie psíkovi ?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Viac menej som rozhodnutá pre sterilizáciu, veľmi s tým nesúhlasí časť mojej širšej rodiny, pretože by radi šteniatká. Nakoniec aj ja som zvedavá a rada by som vidieť, čo by z mojej haviny vzniklo. Totiž od vtedy čo ju mám, nemala som takú frekvenciu rodinných návštev. Sú do nej “zbláznení” a začínam ich podozrievať, že chodia len kvôli nej

Ale súčasné zážitky a rozum mi hovorí , že to bude najlepšie riešenie. Obdobie hárania trvá asi 21 dní , dvakrát do roka. Je to bláznivé a obmedzujúce obdobie pre havinu a aj pre mňa. Uznávam, že je to zásah do prirodzenosti psíka, ale za rovnako neprirozené považujem, ak celý život budem potláčať jej pudy v čase, keď ňou lomcujú hormóny. Už tento prvý raz je ako “odtrhnutá z reťaze” keď len brechne psík pod oknom. A za celé predchádzajúce obdobie toľko neoňuchávala všetko a všetkých okolo, a ani toľko nefučala, čo teraz. Tak, čo s ňou ?

Ale zaujímal by ma aj Tvoj názor. Prečo považuješ sterilizáciu za ublíženie psíkovi ?
Petra, asi som sa zle vyjadrila, nepovazujem kastraciu za ublizenie psikom, napisala som, aby nebolo psikovi ublizovane. To znamena, ak ju to haranie velmi obmedzuje, tak to je potom ta sterilizacia vychodiskom. Neviem, sama s tym bojujem, ci dat nasho kastrovat, ci nie, jeden vet.hovori kastrovat, iny, ze nie. Oni nie su jednotni, co potom my laici. Co je vlastne pre psika to najlepsie v pripade, ze nemas psa na vyrobu steniatok.
Mam s tym aj ja dilemu, no skor som asi proti tym zasahom do organizm,Myslim, ze so sebazaprenim sa to da vydrzat Moj uz vobec nechce napr.- jest granule, neviem, ci koli tomu haraniu feniek, ci co mu je.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať