Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

veverka66 Pozri príspevok
.. je plno veci ktore si denne kupis a nemusis..ale ked pride napriklad na takuto vec clovek by chcel strasne setrit..ked clovek chce psika,musi mu dat to najlepsie..ten psik si to zasluzi..
Súhlasím, že psík si zaslúži len to najlepšie, ale ja dopĺňam, že aj človek si zaslúži len to najlepšie. A nič netreba preháňať, lebo aj to najlepšie sa môže časom ukázať , že je tým najhorším.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Máte niekto skúsenosti so zisťovaním najvhodnejšieho času na krytie zo "steru"? Kedy treba zájsť k veterinárovi? Ako to prebieha?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Súhlasím, že psík si zaslúži len to najlepšie, ale ja dopĺňam, že aj človek si zaslúži len to najlepšie. A nič netreba preháňať, lebo aj to najlepšie sa môže časom ukázať , že je tým najhorším.
Co davas malej jest ty? Ani neviem, ako sa vola, alebo som zabudla-))
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Co davas malej jest ty? Ani neviem, ako sa vola, alebo som zabudla-))
Kŕmim ju dvakrát za deň granuliami, tou značkou, čo si mi odporučila. Jahňacie striedam s lososími. Ale aj varenou stravou, najčastejšie kura s ryžou, vývar z mäsa, tvaroh, jogurty,ovocie, zelenina a pod., a všetkým, čo si uchytí, padne na zem alebo dočiahne. Havina sa výškou papuľky nebezpečne približuje k hrane stola a to bude pohroma.
Meno si nezabudla, lebo som ho nikde nespomínala. Má to svoj dôvod, pretože sa volá podobne, ako viaceré nicky z Porady. Tak, aby sa tie nicky neurazili.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Kŕmim ju dvakrát za deň granuliami, tou značkou, čo si mi odporučila. Jahňacie striedam s lososími. Ale aj varenou stravou, najčastejšie kura s ryžou, vývar z mäsa, tvaroh, jogurty,ovocie, zelenina a pod., a všetkým, čo si uchytí, padne na zem alebo dočiahne. Havina sa výškou papuľky nebezpečne približuje k hrane stola a to bude pohroma.
Meno si nezabudla, lebo som ho nikde nespomínala. Má to svoj dôvod, pretože sa volá podobne, ako viaceré nicky z Porady. Tak, aby sa tie nicky neurazili.
Aha, no vy ste popredku, my krmime 3 krat denne, granulami, tak povedal veterinar, potom len ovocie a zelenina, varene nedavam, lebo vet.povedal, ze to nemam miesat, vies, ze ma ten problem s alergiou na kozi. Ja tiez davam to krmivo, som spokojna, nema ani hnacky, ani zapchy.Drzi sa uz mesiac na tych 5.90kg, dufam, ze to je konecny stav
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ale chcem sa spýtať, aj ten Tvoj je taký žravý? Včera mi havina dočiahla špáradlá a pol krabičky z nich zlividovala. Známi ma presviedčali o tom, že psíci nejedia zelenú papriku. Tak sme to hneď aj vyskúšali. Zjedla v pohode zelenú, aj červenú papriku. Nezje len to, čo nezje ju.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Ale chcem sa spýtať, aj ten Tvoj je taký žravý? Včera mi havina dočiahla špáradlá a pol krabičky z nich zlividovala. Známi ma presviedčali o tom, že psíci nejedia zelenú papriku. Tak sme to hneď aj vyskúšali. Zjedla v pohode zelenú, aj červenú papriku. Nezje len to, čo nezje ju.
Moj nema rad, co sme zistili, papriku, tu ovonia a odcuva, potom citrusy a cibulu, inak zje aj surovy perzlen, vsetko. Ked jeme, sedi pod stolom a caka. No ja davam pozor, aby jedol len tolko, kolko ma v dennej davke,inak by z neho mohol byt aj slovensky cuvac, nie bisonik-)Teraz ma napadlo, minule som jedla v obyvke ten chlieb- polystyren, vyskocil mi na nohy a zjedol to ako blazon, miluje najviac piskotky, tie mu delim na 4 casti. je ako sialeny, ked ich vidi..
Keby som nedala pozor, tak ma uz asi 10kg
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

konecne som kupila noznicky pre psika a nas osvedceny sampon... dnes kupeme (uz vidim ako sa pojde schovavat, ked ma zbada v kupelni pri jeho veciach ) a hned v nedelu som noznicky oskusala a ostrihala som mu pekne labky odspodu a este som mu ich poupravovala, aby ich mal aj co najmenej chlpate a tym sme si ulahcili dennodenne umyvanie z vonku... je to viditelny rozdiel strihat s tymito "psacimi" noznicami... konecne odstrihnem vsetko co mam v zabere nozniciek a nic mi neuteka

bola som v sobotu na vystave v TN cely den, s kamaratkou kt. vystavovala a musim uznat, ze je to zaberak nielen pre majitela ale aj pre tie psiky... napriek tomu som bola velmi spokojna... aj steniatko sa mi dostalo do ruk na postrazenie a aj som tam objavila horuceho kandidata na psika do domu ...
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
andreaS Pozri príspevok
konecne som kupila noznicky pre psika a nas osvedceny sampon... dnes kupeme (uz vidim ako sa pojde schovavat, ked ma zbada v kupelni pri jeho veciach ) a hned v nedelu som noznicky oskusala a ostrihala som mu pekne labky odspodu a este som mu ich poupravovala, aby ich mal aj co najmenej chlpate a tym sme si ulahcili dennodenne umyvanie z vonku... je to viditelny rozdiel strihat s tymito "psacimi" noznicami... konecne odstrihnem vsetko co mam v zabere nozniciek a nic mi neuteka

bola som v sobotu na vystave v TN cely den, s kamaratkou kt. vystavovala a musim uznat, ze je to zaberak nielen pre majitela ale aj pre tie psiky... napriek tomu som bola velmi spokojna... aj steniatko sa mi dostalo do ruk na postrazenie a aj som tam objavila horuceho kandidata na psika do domu ...
poradíš aké nožnice si si kúpila ? ja moju Tinušku zastrihám už 10 rôčkov obyčajnými a zatiaľ vystačili, ale teraz nám pribudne "medvieďa", tak by sa hádam už aj nové poriadne zišli....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alenocka: kupila som ich na tej vystave, stali dakych 800,-, je to znacka Ehaso s mikrozubkami. neviem, ci mozem dat na ne priamo link... ale sak skusim... ked to nemoze byt, tak zmazem...

[hore] link som zmazala, nakolko odkaz bol nespravny


ale vkladam obrazok
Naposledy upravil andreaS : 29.01.09 at 07:57 Dôvod: nefungujuci link
42160.jpg  
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
andreaS Pozri príspevok
alenocka: kupila som ich na tej vystave, stali dakych 800,-, je to znacka Ehaso s mikrozubkami. neviem, ci mozem dat na ne priamo link... ale sak skusim... ked to nemoze byt, tak zmazem...

http://www.ehaso.de/shop/Index.asp?I...8DFFE77BF8089C
s mikrozúbkami ? ozaj to dobre funguje ? to si neviem predstaviť ale musím nad tým začať rozmýšľať, aj nad strojčekom, lebo moje budúce psíča bude maxipes, na neho obyč nožnice nebudú stačiť Ináč, bola som na tej výstave, zatiaľ som mu kúpila len kefu, radila mi majiteľka chovnej stanice, ale na nožnice som ešte nemyslela ....včera som skúšala keby na Tinuške ( yorka ) a išlo to super a ja som ju 10 rokov trápila hrebeňom....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alenocka: my sme ho vzdy trapili s noznicami a s beznymi noznicami sa mi nikdy nepodarilo ostrihat mu nielen labku do okruhleho tvaru ale skutocne nikdy som mu nemohla prestrihat srst zospodu medzi vankusikmi.... este aby sme simulovali stolik na strihanie, tak sme boli kupit tu gumenu podlozku (co sa dava napr. aj do kupelne na zem, take akoby pospajane pasiky) a to sme dali na kuchynsky stol, aby sa mu nesmykalo a manzel mi asistoval a ten rozdiel v strihani je neporovnatelny... este som mu nasla ze ma kde tu dlhy chlp, tak ho este dostriham, ale na prvy pokus som so svojim dielom vskutku spokojna a konecne zvonku ked prideme neni spinavy do polovicky nohy, obrazne povedane "po kolena" ale spinava je len samotna labka a ked ho umyjem, tak uterakom pretriem a je suchy... predtym bol chudatko mokry aj do dalsieho vencenia... predsa len ma hustu srstisko

a tie mikorzubky... no ono ich je vidiet, ale musis sa zahladit na hranu nozniciek... inak vyzeraju tak ako na obrazku... zrejme aj vdaka tym mirkozubkom srst neuteka pri strihani ale co uz je medzi hranami, to ostrihnes
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
andreas: no dobre, tak sa poobzerám po nich A akého máš psíka a aké veľké nožnice si kúpila ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mam americkeho kokra a ako som uz pisala nechavame tzv. vystavny strih (to znamena, ze nechavame srst prirodzene dlhu, len hlava, usi do polovice a krk sa striha strojcekom, chrbat sa trimuje aby nebol tak chlpaty a ja najnovsie s novymi noznickami zvladam starostlivost o labky a skracujem tu dlhu srst tak, aby ju nesuchal po zemi) ... jedine co mi ta moja opica nedovoli je cesanie... akonahle ma vidi s kefou tak ujde schovat sa... esteze sa mu tak nezamotava vdaka balzamu...
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
andreas: a poradila by si mi ešte aj strojček ? Chovateľka mi povedala, že mi bude stačiť obyč, za nejakých 1500 korún, ale ja ho chcem na leto strihávať celého, tak to už si mám vraj kúpiť lepší, lebo obyčajný strojček by som zavarila :-)
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
AlenockaS Pozri príspevok
andreas: a poradila by si mi ešte aj strojček ? Chovateľka mi povedala, že mi bude stačiť obyč, za nejakých 1500 korún, ale ja ho chcem na leto strihávať celého, tak to už si mám vraj kúpiť lepší, lebo obyčajný strojček by som zavarila :-)
Súhlasím, že obyčajný by si zrejme zavarila. Ja jeden mám, je na domáce použitie, nie na prácu v salóne, ale musím mu dopriať oddych počas strihania. Aj v návode na použitie je uvedené, že po určitej dobe strihania potrebuje na chvíľu vypnúť. Na začiatok, keďže sa ešte len učím upravovať svoje psie slečny stačí, ale začínam uvažovať o kvalitnejšom....
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
mirpo Pozri príspevok
Súhlasím, že obyčajný by si zrejme zavarila. Ja jeden mám, je na domáce použitie, nie na prácu v salóne, ale musím mu dopriať oddych počas strihania. Aj v návode na použitie je uvedené, že po určitej dobe strihania potrebuje na chvíľu vypnúť. Na začiatok, keďže sa ešte len učím upravovať svoje psie slečny stačí, ale začínam uvažovať o kvalitnejšom....
ja som našla na nete strojčeky od cca: 5000 korún, je to dosť peňazí, ale môj Dymka mi bude po pás už v 7 mesiacoch...no skrátka medveď, potrebujem riadny kombajn No a profesionálne, tie som videla za 10- 15 tisíc a to už ozaj nemienim investovať .....
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
AlenockaS Pozri príspevok
ja som našla na nete strojčeky od cca: 5000 korún, je to dosť peňazí, ale môj Dymka mi bude po pás už v 7 mesiacoch...no skrátka medveď, potrebujem riadny kombajn No a profesionálne, tie som videla za 10- 15 tisíc a to už ozaj nemienim investovať .....
Nemusí byť profesionálny, ale nech je aspoň kvalitný. Taký za tých 1500 ti asi dlho nevydrží
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alenocka: tie strojceky sa oplati kupovat na vystavach, lebo v beznych chovatelskych su neskutocne premrstene ceny... (aspon som este nenarazila na dobre ceny, len tie fakt premrstene) a akeho psika to budes mat?

a z osvedcenych znaciek Oster, Andis... mozno Moser ... a cenovo rataj cca tych 5tis plus mozno bude treba kupit extra strihaciu hlavu... mne nukali na vystave moser aj s nadstavcom na prestrihanie labiek (taka zuzena strihacia hlava) za dakych 5tis... osobne poskulujem po Oster-i (ale kupit cez ebay, tam vychadza na cca 4tis)... lebo pani, co nam teraz strihava toho nasho ho ma uz 8 rokov a to striha denno-denne aj 5 psov... a kamaratka si teraz kupila z jedneho e-shopu Andis jednorychlostny, ale ten sa mi zda slabucky, ale ostrihal aj toho nasho
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ja mám havina českého teriéra a tiež po nie moc dobrých skúsenostiach so salónmi pre psov som sa minulý rok rozhodla kúpiť strojček. Obvolala som mnohých predajcov a nakoniec som si kúpila strihací strojček Moser Max 45, je to síce profesionálny strojček , ale som s ním maximálne spokojná, mám ho už rok a nášho štvornohého miláčika strihám dosť často. Je to super, konečne vyzerá ako výstavný pes a nie je to nič zložité a určite to zvládnete keď nie na prvý krát tak na druhý určite na 100%. Skúste pozrieť na www.labka.sk
Naposledy upravil Kája. : 29.01.09 at 13:27
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať