Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pripájam link na zaujímavý článok o psej "reči" http://www.novinky.cz/clanek/158621-...-mazlicku.html

A k starostlivosti o psa - dnes sme znova absolvovali veterinárne ošetrenie žliaz. Problém "sánkovania" pretrváva. Po prvom ošetrení nastalo najprv mierne zlepšenie, ale v posledných dňoch sa začala viac "sánkovať", tak sme boli na ošetrení znovu. Strava - granule, jogurty, v malom množstve zbytky ľudskej stravy, málo slané a nekorenené. Ale primeraná psia strava ( a tú má) tento problém nespôsobuje, ani nerieši. Vyzerá to tak, že buď sa naučím ošetrovať žľazy sama, alebo budeme chodiť na pravidelné veterinárne ošetrenia viac-menej pravidelne. Milovníci psov a kníh nájdu problém opísaný v knihách Jamesa Heriota u pacienta Tricki Woo . (Ale môj honorár veterinárovi nie je podľa knihy)
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Dav Pozri príspevok
Pripájam link na zaujímavý článok o psej "reči" http://www.novinky.cz/clanek/158621-...-mazlicku.html

A k starostlivosti o psa - dnes sme znova absolvovali veterinárne ošetrenie žliaz. Problém "sánkovania" pretrváva. Po prvom ošetrení nastalo najprv mierne zlepšenie, ale v posledných dňoch sa začala viac "sánkovať", tak sme boli na ošetrení znovu. Strava - granule, jogurty, v malom množstve zbytky ľudskej stravy, málo slané a nekorenené. Ale primeraná psia strava ( a tú má) tento problém nespôsobuje, ani nerieši. Vyzerá to tak, že buď sa naučím ošetrovať žľazy sama, alebo budeme chodiť na pravidelné veterinárne ošetrenia viac-menej pravidelne. Milovníci psov a kníh nájdu problém opísaný v knihách Jamesa Heriota u pacienta Tricki Woo . (Ale môj honorár veterinárovi nie je podľa knihy)
Skús poprosiť veterinára, aby ti ukázal ako máš pri ošetrovaní žliaz postupovať. Keď vidím, že naše havinky začínajú sánkovať, tak im "vyprázdnim" žľazy a je všetko O.K. Veterinár ma to naučil a haviny neprotestujú, ale hlavne potom nesánkujú.
PS: Pri sčítaní účtov za veterinára sa mi až hlava točí...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pripajam nasu cerstvu skusenost s veterinarom

nasmu drobcovi zacalo priiiiiserne smrdiet z papulky... lezal pod nami v obyvacke a ako dychal tak ten smrad bol uplne dovidenia... tak sme isli veterinarovi, ze co to je...

kukol mu do papulky a povedal, ze toto je problem vyslovene kokrspanielov a mopslikov, ze sa im ukladaju zvysky jedal do zahybov v papuli a tam to hnije a potom to smrdi.. a ze pravidelne vo veku 8rokov to operuju, ze vystrihne ten zahyb a zvysok zosije

povedal, nech si kupime v lekarni pripravok "betadine" a tym nech mu to 1-2x denne pretriem. Do dvoch tyzdnov ak nezaberie, tak mame prist.

Tak poctivo kazdy vecer vezmem tampon, namocim ho, kvapnem ten betadine a mlademu to pekne vytriem. Prekvapivo drzi.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mam tiez cerstvu skusenost s veterinarmi v nasom meste.
Pomaly, ale iste sa zacinam presviedcat, ze su to biznis -mani, nie lekari
Odkedy mame psika,, je to pol roka, navstivila som s nim v nasom meste 3 veterinarov. mal urcite problemy a hladala som veterinara, ktoreho by sme si boli vybrali nastalo.
Podotykam, ze sme u kazdeho nechali par sto korun.
Teraz som potrebovala len malu radu ohladne strihania psika, napisala som emal jednemu- cakala som tyzden a odpoved ziadna.
Tak som skusila inemu - bezvysledne. Ani slovko odpovede. Mohli napisat aspon tolko, ze rady zadarmo nedavame, aj ked ste nas pacient. Ale uplna ignoracia.
Tak nas psik ma ist v lete na zakrok- uz teraz viem, ze v nasom meste to nebude.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak to som stastna ako blcha, ze mame takeho vetrosa

nas ma za sebou uz dve operacie a chodievame tiez pravidelne na cistenie vackov a musim povedat, ze klobuk dole... lebo nas je aj citlivy na zmenu stravy, tak raz do roka mava take silne hnacky, tak aj s tym chodime a vzdy to je tak, ze prideme, dostane inekciu, popozera, my dostaneme instruktaz ako so stravou a mame sa prist ukazat o dva tri dni a az potom platime...

dva krat sme boli nuteni ist k inym veterinarom a nikdy viac... stacilo... budeme verni tomu nasmu nadalej...
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
andreaS Pozri príspevok
tak to som stastna ako blcha, ze mame takeho vetrosa

nas ma za sebou uz dve operacie a chodievame tiez pravidelne na cistenie vackov a musim povedat, ze klobuk dole... lebo nas je aj citlivy na zmenu stravy, tak raz do roka mava take silne hnacky, tak aj s tym chodime a vzdy to je tak, ze prideme, dostane inekciu, popozera, my dostaneme instruktaz ako so stravou a mame sa prist ukazat o dva tri dni a az potom platime...

dva krat sme boli nuteni ist k inym veterinarom a nikdy viac... stacilo... budeme verni tomu nasmu nadalej...
nechodíš náhodou na Vrútky k Scheerovi ? My s dvoma psíkmi už tri roky, úžasný dochtor, bodaj by boli všetci takí !
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
pripajam nasu cerstvu skusenost s veterinarom

nasmu drobcovi zacalo priiiiiserne smrdiet z papulky... lezal pod nami v obyvacke a ako dychal tak ten smrad bol uplne dovidenia... tak sme isli veterinarovi, ze co to je...

kukol mu do papulky a povedal, ze toto je problem vyslovene kokrspanielov a mopslikov, ze sa im ukladaju zvysky jedal do zahybov v papuli a tam to hnije a potom to smrdi.. a ze pravidelne vo veku 8rokov to operuju, ze vystrihne ten zahyb a zvysok zosije

povedal, nech si kupime v lekarni pripravok "betadine" a tym nech mu to 1-2x denne pretriem. Do dvoch tyzdnov ak nezaberie, tak mame prist.

Tak poctivo kazdy vecer vezmem tampon, namocim ho, kvapnem ten betadine a mlademu to pekne vytriem. Prekvapivo drzi.
Tak to si ma nepotešila Nerada by som, aby mali aj moje takéto problémy. Myslíš, že ako prevencia bude stačiť pravidelné čistenie zúbkov aj papuľky
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Alenocka: my chodime k Ferencovi a nedam na neho dopustit operoval nasmu ocko aj nohu a vsetko super.

mirpo: skus im umyt vzdy cimsi mokrymi papulky ale poriadne tu kozu co maju taku pozahybanu ... snad sa to u vas da este zachranit
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Wendy má svoju veterinárku, ktorá mi pomáhala ťahať ju šarhovi z rýľa, a tá pani si zaslúži len a len slová chvály. Láska ku zvieratám, odbornosť, ceny veľmi rozumné. Občas to prestriedame iným veterinárom, ale tiež mám z neho dobrý dojem - ošetrí zvieratko, ceny sa mi zdajú tiež rozumné.
Pridám ešte jednu skúsenosť. Starala som sa pred pár rokmi o jedno šteňa rasy pouličná zmes, ktoré nám ktosi prehodil cez plot do dvora. Obávali sme sa parvovirózy, dostalo sa z toho,(tiež s pomocou tej našej veterinárky) a zrazu sa mu stav zhoršil. Tak šteňa do igelitky, zabezpečiť voľný ňufák,fľašu s vodou do vrecka, a pochodom vchod 2 km pešo k najbližšiemu veterinárovi. Bol akurát Veľkonočný piatok, podvečer. Pán doktor bol pri inom prípade, tak som nechala adresu u jeho manželky a s vedomím, že iný veterinár je pre mňa strašne ďaleko, auto nemám, taxíky neboli, koniec - koncov aj na mobile kredit asi 5,- Sk, nechám všetko na osud a v ten večer už nepôjdem hľadať pomoc, som prepochodovala 2 km domov. Šteňa apatické, chrčalo v ňom, ňufák teplý ...Nechala som ho s Wendy vo vykurovanej chodbe v suteréne, skúsila som dať doň vodu, a rozmýšľala, čo poviem deťom, keď sa mu niečo stane. Asi o hodinu zatrúbilo pri bráne auto, prišiel pán doktor, vyšetril psíka, dal mu antibiotiká - injekciu, že má zápal priedušiek. Keď som sa pýtala, že koľko platím, mávol rukou, že nič. Že keď sa ja starám o psíka len tak, tak aj on ho ošetrí len tak. Nejde mi to tie peniaze, ale o to, že večer, vo sviatok, po únavnom dni, prišiel ošetriť bastardíka.To už je PÁN Doktor. Dodám, že šteňa padlo do oka náhodne okoloidúcim manželom, prišli si ho od nás "kúpiť". Darovali sme im ho, má sa tam fajn, a odvtedy sme rodina "po psovi".
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dav: tak to je velmi krasny pribeh! klobuk dole pred tebou, veterinarom aj pred novymi majitelmi

neviem ako vy, ale ja mam pocit ze my psickari sme na tom ovela lepsie ako ludia, kt. psikov nemaju, resp. nemaju k nim taky blizky vztah. citim, ze zazivam ovela viac krasnych veci so psikom.

ozaj, to ale musim skor pridat k domacim maznacikom moji rodicia (macaci) si kupili psa! krasneho kremoveho labradorka... dnes som sa s nim poriadne vyblaznila na dvore, tolko radosti v takom malom stvoreni (teda malom uz ani moc nie, uz je take vacsie stena) a rovnako aj mne to dalo tolko energie a hned som zabudla na bezne starosti
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Ahojte, už som tu raz diskutovala o kŕmení, tentokrát by ma však zaujímali konkrétne značky krmiva pre šteňatá a psov vekých plemien. Aké máte skúsenosti, čo odporúčate ?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

AlenockaS Pozri príspevok
Ahojte, už som tu raz diskutovala o kŕmení, tentokrát by ma však zaujímali konkrétne značky krmiva pre šteňatá a psov vekých plemien. Aké máte skúsenosti, čo odporúčate ?
Tak na tuto tému som schopný debatovať kedykoľvek a kdekoľvek.
Treba vyskúšať viacero druhov (vždy odkontrolovať deklarované hodnoty daného krmiva), nekupovať najlacnejšie;
Podľa toho čo psíkovi vyhovuje a najviac chutí, treba vybrať.
Pozor však, ani to najdrahšie nemusí byť najlepšie.
Po niekoľkých mesiacoch špekulovania s granulami som sa rozhodol pre varenú stravu, samozrejme + doplnky;
Naposledy upravil jaros5 : 14.02.09 at 01:11 Dôvod: vyhodenie nepodstatného + vyznačenie podstatného
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ma niekto skusenost s podavanim gelika na ukludnenie psika v psom salone? Nema to vedl.ucinky? No nemam z toho dobry pocit.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

k tomu by som isto nepristupila! Pokial si nevedia poradit s hravym steniatkom, tak tam by som psika nedala...

Nas chodi na strihanie od malicka, postupne tak pochopil ze mu tam nikto neblizi... maximalne co sa nam stalo, tak povedali ze hryzol a musel dostat kosik... inak nic... lebo steniatko nevie co ho tam caka, tak bude skusat. A my sme mali veru zive striebro... styria sme ho nemohli udrzat aby sme mu prestrihali labky odspodu... v salone to bolo bez problemov a zakazdym to bol krok vpred... teraz len stoji a drzi i ked viem, ze sa mu to nepaci a najradsej by skocil zo stola...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Aj mňa by zaujímalo aké granule sú najlepšie pre veľké plemená?
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Chcem sa opýtať čo je to geliko?
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
jaros5 Pozri príspevok
Tak na tuto tému som schopný debatovať kedykoľvek a kdekoľvek. Treba vyskúšať viacero druhov (vždy odkontrolovať deklarované hodnoty daného krmiva), nekupovať najlacnejšie;
Podľa toho čo psíkovi vyhovuje a najviac chutí, treba vybrať.
Pozor však, ani to najdrahšie nemusí byť najlepšie.
Po niekoľkých mesiacoch špekulovania s granulami (posledný mesiac som kŕmil jednou z najvychytenejších značiek ) som sa rozhodol pre varenú stravu, samozrejme + doplnky;
:-(( som sa zamotala s robotou
My sme už o kŕmení spolu diskutovali Ja totiž stále zvažujem, či budem môjho Dymu kŕmiť RC, ako je nastavený. Zase som čosi čítala o tejto značke, vraj obsahuje nejaké nedobré látky. Tak zvažujem "trainer", všade to vychvaľujú. Avšak nemám odvahu experimetnovať so štenaťom vo období prudkého rastu.hmm ?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

babijanka Pozri príspevok
Chcem sa opýtať čo je to geliko?
Nie geliko, ale gelik t.j. gel na upokojenie psika.
Tiez mam z toho obavy, preto sa pytam, no ta pani, co ho chce len s tym gelikom strihat je jedina v nasom meste, ktora striha moju rasu psa.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

AlenockaS Pozri príspevok
:-(( som sa zamotala s robotou
My sme už o kŕmení spolu diskutovali Ja totiž stále zvažujem, či budem môjho Dymu kŕmiť RC, ako je nastavený. Zase som čosi čítala o tejto značke, vraj obsahuje nejaké nedobré látky. Tak zvažujem "trainer", všade to vychvaľujú. Avšak nemám odvahu experimetnovať so štenaťom vo období prudkého rastu.hmm ?
Prečítaj si : http://www.dogforum.sk/viewtopic.php...sd=a&start=885 , nájdeš tam okrem iného, množstvo názorov na tému čím kŕmiť našich miláčikov..... urob si vlastný a správne sa rozhodni.
Ja postupne (mám ešte vrece RC) prechádzam na varené mäso (občas aj surové ) + ryža, cestoviny, vločky, ... (zemiaky nie), raz za čas tvaroh, jogurt, acidko, vajce, ... ; a po odstavení od granúl samozrejme nejaké vitamína a minerály predpísané veterinárom. Aby mal dobrý zákus, dostáva pravidelne hrtan alebo veľkú kosť;
Na pamlsky používam "voňavý" syr, piškóty, v núdzi granule;
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

O granuliach Trainer som počul len dobré referencie, ale nevyskúšal som ich.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať