Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

Mám fenku ratlíka a má problém s rodením. Týžden pred termínom pôrodu začne rodiť a všetky šteniatka uhynú. Alebo ich porodí o deň, dva skôr a žijú aj 4 dni jedia a potom prestanú cecať a uhynú. Neviem čo mám s nou robiť. Kto mi poradí???
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

mirpo Pozri príspevok
Vedel by niekto poradiť ako odstrániť nechuť k jedlu u kokeršpanielky?
Ja mám opačný problém. Moja sedemmesačná psinka celý deň ( okrem vzácnych chvíľ podriemkávania), každú jednu sekundu, zrejme myslí na papkanie. A v každom pohybe iného očakáva, že sa jej dostane nejaké dobré sústo. Ak nie, vynucuje si ho. Keď nevydržím a podľahnem jej prosíkaniu, jej žalúdok sa vzoprie a prebytok vyletí von. To však nie je na prekážku tomu, aby o sekundu neprosíkala znovu. Dá s tým niečo urobiť ? A čo je to to sánkovanie? Možno sa pýtam poriadne hlúpo, ale ozaj neviem.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Ja mám opačný problém. Moja sedemmesačná psinka celý deň ( okrem vzácnych chvíľ podriemkávania), každú jednu sekundu, zrejme myslí na papkanie. A v každom pohybe iného očakáva, že sa jej dostane nejaké dobré sústo. Ak nie, vynucuje si ho. Keď nevydržím a podľahnem jej prosíkaniu, jej žalúdok sa vzoprie a prebytok vyletí von. To však nie je na prekážku tomu, aby o sekundu neprosíkala znovu. Dá s tým niečo urobiť ? A čo je to to sánkovanie? Možno sa pýtam poriadne hlúpo, ale ozaj neviem.
Sánkovanie je, keď si pes sadne na zadok, posúva sa vpred a trie sa o podložku. Škrabe si tak konečník. Niekedy je to preto, lebo má parazity, niekedy , lebo má zápal žliaz v konečníku, a niekedy je to pomoc pri vyprázdnení, keď zhltne niečo, čo nemá,nestrávi to, a nevie sa toho zbaviť - u nás to už bol staniol-ten otvárací prúžok- z trojuholníkového syra, kúsok motúza, dlhý vlas.....
Postup pri zisťovaní príčin - najprv, či sa dačoho nechce zbaviť - nestrávený zbytok "jedla" , stačí pozrieť na psa z tej správnej strany. Potom je to kontrola termínu odčervenia ( odčervujem 1 x za 3 mesiace pravidelne, a mením lieky) a potom už ostáva len veterinár. Ten žľazy vyčistí, a teraz sme my konkrétne v štádiu pozorovania, či sa stav neupraví len po vyčistení. Chovám granulami, že vraj skôr sú zápaly pri kŕmení konzervami, tak som ostala pri granuliach. Vyzerá to tak, že budem musieť ísť znova - pre antibiotiká.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
Sánkovanie je, keď si pes sadne na zadok, posúva sa vpred a trie sa o podložku. Škrabe si tak konečník. Niekedy je to preto, lebo má parazity, niekedy , lebo má zápal žliaz v konečníku, a niekedy je to pomoc pri vyprázdnení, keď zhltne niečo, čo nemá,nestrávi to, a nevie sa toho zbaviť - u nás to už bol staniol-ten otvárací prúžok- z trojuholníkového syra, kúsok motúza, dlhý vlas.....
Postup pri zisťovaní príčin - najprv, či sa dačoho nechce zbaviť - nestrávený zbytok "jedla" , stačí pozrieť na psa z tej správnej strany. Potom je to kontrola termínu odčervenia ( odčervujem 1 x za 3 mesiace pravidelne, a mením lieky) a potom už ostáva len veterinár. Ten žľazy vyčistí, a teraz sme my konkrétne v štádiu pozorovania, či sa stav neupraví len po vyčistení. Chovám granulami, že vraj skôr sú zápaly pri kŕmení konzervami, tak som ostala pri granuliach. Vyzerá to tak, že budem musieť ísť znova - pre antibiotiká.
Ďakujem za vysvetlenie. Fakt som to nevedela a ani sme takú situáciu ešte nezažili. Ale ako si to popísala, tak sa veľmi čudujem, že ešte nemám s tým skúsenosť. Pretože pri tom, čo všetko moja guľa sprace do toho malého bruška, je to skôr zázrak. Bežne aj drôtiky z televíznej antény, plasty, v lepšom prípade guma z hračiek. Zatiaľ sa teda nesánkuje, ale možno nemáme k tomu ďaleko, keďže pri každom vyprázdňovaní predvádza "tanečky", až sa musím smiať. No uvidím. Vďaka aj za ten podrobnejší popis možných príčin a príznakov.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: 9,5 kg je na fenku uz veru dost ... moj macko vazi 13kg a musime dat dole tak zo dve kilecka, aby mal na svoju vysku normalnu vahu... zrovna dnes som bola u janky v LM (co ma tie stranky s kokrikmi, pre objasnenie) a jej baby (uz ich ma 3) su vsetky lahulinke ako fifipierka... max maju 7kg a maggie sampionka by mala este aj cosi zhodit ... videla som uz dve fenky rovnakeho veku a kazda mala inu stavbu tela... jedna mala uzunky chrbatik a bola taka stuplejsia a druha mala masivnejsiu stavbu tela a siroky chrbat a vyzerala skor ako dospela...

my sme papat ucili tak, ze ako maly dostal misku a ked sa nemal do jedla, tak sme mu ju po 20minutach vzali... je to mozno krute ale aby sa psik naucil papat, tak to doporucuju viaceri chovatelia a nenechat psikovi plnu misku nech papa kedy chce... nas je nauceny tak, ze dostava papat okolo 18.00 a hned ako dostane misku tak papa... (okrem okamihov, kedy mame my nieco zaujimavejsie a caka ci nedostane a ked zisti ze nedostane, tak az vtedy odide ku svojej miske)..

12spidy: a to kolko krat sa uz stalo? Je vobec nutne davat ju nakryt? to je obrovska psychicka zataz aj pre fenku... uz by som jej taketo soky nedovolila zazit...
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
12spidy Pozri príspevok
Mám fenku ratlíka a má problém s rodením. Týžden pred termínom pôrodu začne rodiť a všetky šteniatka uhynú. Alebo ich porodí o deň, dva skôr a žijú aj 4 dni jedia a potom prestanú cecať a uhynú. Neviem čo mám s nou robiť. Kto mi poradí???

Tu ti pomôže len veterinár. Mám fenky yorkshir teriérov. Jedna mala šteniatka úplne bez problémov, hoci pre uľahčenie pôrodu som jej vedela pômocť, ale nemusela som. Druhá mala iba raz, išlo to veľmi ťažko. Každá fenečka má mať jeden raz šteniatka.
Malý psík je omnoho rizikovejší ako veľký. Daj ju kvalitne vyšetriť veterinárovi. Dnes je veľa veterinárov, čo majú sono. Budeš potom vedieť, či nie je zbytočné trápiť ju graviditou, ak nie je schopná mať životaschopné šteniatka.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mám psíkov veľmi rada a preto sa mi páči tento výrok:

Dagmar Havlová ( vtedy ešte Veškrnová) raz povedala:
Aj pes je človek, len nevie rozprávať.
Naposledy upravil sarasara : 18.01.09 at 20:57
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

[quote=andreaS;920656]...
my sme papat ucili tak, ze ako maly dostal misku a ked sa nemal do jedla, tak sme mu ju po 20minutach vzali... je to mozno krute ale aby sa psik naucil papat, tak to doporucuju viaceri chovatelia a nenechat psikovi plnu misku nech papa kedy chce... nas je nauceny tak, ze dostava papat okolo 18.00 a hned ako dostane misku tak papa... (okrem okamihov, kedy mame my nieco zaujimavejsie a caka ci nedostane a ked zisti ze nedostane, tak az vtedy odide ku svojej miske)..
quote]

My sme niekedy tiež nechávali psíkovi niečo v miske.Ak by mu náhodou chutilo
Ale veterinár nám povedal, že to nie je dobre. Mladý psík má jesť 2 krát za deň,dospelý iba 1 krát. Neuškodí raz za týždeń nechať iba o vode.To sme počuli aj od chovateľov. Vraj to pomáha kondičke a prečisteniu.
Hoci nám je to ľúto a hladovku nepraktikujeme,naša hafanka si asi rozumie a občas sa stáva, že sa ani nedotkne misky. Nasadí si diétu sama.

Keď bola malá, kŕmili sme zväčša konzervami a vareným mäsom s ryžou.Ale neskôr, hlavne pri cestovaní a dovolenkách nám to robilo problém nosiť všade hrniec a vyvárať. Na granule si nechcela zvyknúť. Tak nám chovatelia poradili ,nedať nič len granule-aj tri dni. Bolo to kruté, trucovala,ale pochopila,že musí...Len sme sa smiali,aké ksichtíky na nás hádzala a ako provokačne prežúvala
A teraz spapá to,čo dostane.Aj suché granule.
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

[
12spidy: a to kolko krat sa uz stalo? Je vobec nutne davat ju nakryt? to je obrovska psychicka zataz aj pre fenku... uz by som jej taketo soky nedovolila zazit...[/quote]

1 x sa okotila v pohode aj všetky šteniatka vychovala
1x predčasne porodila o cca 1 týždeň
1 x porodila na čas ale šteniatka uhynuli
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
mirpo: 9,5 kg je na fenku uz veru dost ... moj macko vazi 13kg a musime dat dole tak zo dve kilecka, aby mal na svoju vysku normalnu vahu... zrovna dnes som bola u janky v LM (co ma tie stranky s kokrikmi, pre objasnenie) a jej baby (uz ich ma 3) su vsetky lahulinke ako fifipierka... max maju 7kg a maggie sampionka by mala este aj cosi zhodit ... videla som uz dve fenky rovnakeho veku a kazda mala inu stavbu tela... jedna mala uzunky chrbatik a bola taka stuplejsia a druha mala masivnejsiu stavbu tela a siroky chrbat a vyzerala skor ako dospela...

my sme papat ucili tak, ze ako maly dostal misku a ked sa nemal do jedla, tak sme mu ju po 20minutach vzali... je to mozno krute ale aby sa psik naucil papat, tak to doporucuju viaceri chovatelia a nenechat psikovi plnu misku nech papa kedy chce... nas je nauceny tak, ze dostava papat okolo 18.00 a hned ako dostane misku tak papa... (okrem okamihov, kedy mame my nieco zaujimavejsie a caka ci nedostane a ked zisti ze nedostane, tak az vtedy odide ku svojej miske)..
Lenže na Nelke sú dosť vidno rebrá, čo nie je v poriadku. S tou miskou som skúšala, ale takto by jedla raz za 3-4 dni.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: vazne? och moja... drzim palce kazdopadne, nech vyzera ako zdrava fenecka ... posielam cmucku ... a snad nieco z doporucenych zaberie... pripadne skus vymenit tie granulky, moze byt aj v nich chyba
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
mirpo: vazne? och moja... drzim palce kazdopadne, nech vyzera ako zdrava fenecka ... posielam cmucku ... a snad nieco z doporucenych zaberie... pripadne skus vymenit tie granulky, moze byt aj v nich chyba
Granulky sme menili, zostali sme pri tom, čo jej najviac chutilo. Len nesmiem veľmi experimentovať, lebo aj z toho má problémy. Granulky boli jedny z odporúčaných od jednej chovateľky am. kokríkov s PP. Ako som už písala, veterinár povedal, že je zdravá, ale tráviace problémy čo mala ako šteniatko sa jej budú zrejme držať
Ale našu Angie zase musím trochu krotiť, lebo tá naberá... je ako taký medvedík
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Vždy keď stretnem na ulici obézneho psa, mám chuť dohovoriť majiteľovi ...

U psov tiež platí, obezita = choroba; Od misky by mal vždy odchádzať tak trochu "hladný" a ak nezje všetko čo mu dáme, po 20-30 minútach treba odstrániť.
Do štyroch mesiacov som kŕmil 4x denne, teraz 3x a v dospelosti treba len 1x, najlepšie večer.
Nikdy nedávam psovi pred výcvikom (prechádzkou). Dostane až po a potom minimálne 2 hodiny kľud.
Je nutné kontrolovať hmotnosť;
Vždy by mal mať prístup k čerstvej vode.
Podľa mňa treba úplne vylúčiť zo stravy zemiaky (neuškodia, ale zbytočne zaťažujú trávenie), kosti z hydiny (spôsobujú nepekné a vážne zranenia), mlieko len pri odstavovaní šteniat a postupne vylúčiť (aj keď v niektorej literatúre sa dočítate, že treba dávať) - náhrada za mlieko = tvaroh, biely nesladený jogurt, acidko;
Naposledy upravil jaros5 : 19.01.09 at 11:26
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jaros: plny suhlas ... i ked my nedavame okrem spomenutych granuli a sem-tam spestrene vyvarom, ci zeleninkou nic ine... lebo mozem ocakavat na druhy den doma hotovu pohromu... nerobi mu to akosi dobre, je uz na granulky velmi zvyknuty... a jasne ze dostane aj cosi z nasho jedla ked jeme (aj ked sa to nema, ale snazime sa s mierou a dostane vzdy len zeleninku alebo ciste masko, nekorenene)

a ta nadvaha pre psika je hotova pohroma veru... trpia hlavne klby a srdiecko a psikovi sa tym len a len skodi... oni nevedia kedy je stop... pytaju stale... my mame len tie 2 kilecka, neni to take strasne... a dolezite je este si uvedomit ze psik nechudne pohybom!!! ale obmedzenim stravy

mirpo: a ake granulky davas teraz?
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
jaros: plny suhlas ... i ked my nedavame okrem spomenutych granuli a sem-tam spestrene vyvarom, ci zeleninkou nic ine... lebo mozem ocakavat na druhy den doma hotovu pohromu... nerobi mu to akosi dobre, je uz na granulky velmi zvyknuty... a jasne ze dostane aj cosi z nasho jedla ked jeme (aj ked sa to nema, ale snazime sa s mierou a dostane vzdy len zeleninku alebo ciste masko, nekorenene)

a ta nadvaha pre psika je hotova pohroma veru... trpia hlavne klby a srdiecko a psikovi sa tym len a len skodi... oni nevedia kedy je stop... pytaju stale... my mame len tie 2 kilecka, neni to take strasne... a dolezite je este si uvedomit ze psik nechudne pohybom!!! ale obmedzenim stravy

mirpo: a ake granulky davas teraz?
Momentalne purinu, ale nepamätam presne ten názov.
PS: Angie ešte nemá nadváhu, stravu jej strážim, ale s tou jej srsťou vyzerá ako macko. A je o niečo vyššia ako má byť.
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
[quote=arizona;920751]
andreaS Pozri príspevok
...
my sme papat ucili tak, ze ako maly dostal misku a ked sa nemal do jedla, tak sme mu ju po 20minutach vzali... je to mozno krute ale aby sa psik naucil papat, tak to doporucuju viaceri chovatelia a nenechat psikovi plnu misku nech papa kedy chce... nas je nauceny tak, ze dostava papat okolo 18.00 a hned ako dostane misku tak papa... (okrem okamihov, kedy mame my nieco zaujimavejsie a caka ci nedostane a ked zisti ze nedostane, tak az vtedy odide ku svojej miske)..
quote]

My sme niekedy tiež nechávali psíkovi niečo v miske.Ak by mu náhodou chutilo
Ale veterinár nám povedal, že to nie je dobre. Mladý psík má jesť 2 krát za deň,dospelý iba 1 krát. Neuškodí raz za týždeń nechať iba o vode.To sme počuli aj od chovateľov. Vraj to pomáha kondičke a prečisteniu.
Hoci nám je to ľúto a hladovku nepraktikujeme,naša hafanka si asi rozumie a občas sa stáva, že sa ani nedotkne misky. Nasadí si diétu sama.

Keď bola malá, kŕmili sme zväčša konzervami a vareným mäsom s ryžou.Ale neskôr, hlavne pri cestovaní a dovolenkách nám to robilo problém nosiť všade hrniec a vyvárať. Na granule si nechcela zvyknúť. Tak nám chovatelia poradili ,nedať nič len granule-aj tri dni. Bolo to kruté, trucovala,ale pochopila,že musí...Len sme sa smiali,aké ksichtíky na nás hádzala a ako provokačne prežúvala
A teraz spapá to,čo dostane.Aj suché granule.
skúste nášmu 13 ročnému vipetovi nechať celý deň prázdnu misku, by z okna vyskočil a rozmlátil celý byt Je to taký hladoš, starý krepáň a pritom nás ľudia neznalí chrtov upodozrievajú, že trpí hladom....a pritom už máme vzhľadom k jeho veku s ním zľutovanie, apetít má mimoriadne dobrý, takže granule počas celého dňa a k tomu nejaká maškrtka.... (zbožňuje vanilkové rožky)
0 0
rrasty rrasty

rrasty je offline (nepripojený) rrasty

no suhlasim ze havkovi netreba nechavat misku s jedlom stale k dispozicii ,tak isto sme naseho ucili takto papat aj ked je pravda ze sem tam mu cez den ked sa nieco vari hodime
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Aký máte názor na proso? Je bohaté na vitamíny skupiny B, E, rastlinné tuky, obsahuje aminokyseliny, stopové prvky ako zinok, mangán a magnézium. Obsahuje ďaleko viac minerálnych látok ako ostatné obilniny. Je bohaté na biotín, lecitín, kyselinu kremičitú a železo. Keďže obsahuje aj proteín nevyvoláva žiadne alergie. Tým, že neobsahuje gluteín je veľmi vhodné aj pre psov, ktorí trpia na nadúvanie a hnačku.V neposlednej rade keďže neobsahuje gluteín znižuje riziko artrózy u psa. Dá sa kombinovať s mäsom, zeleninou.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

rrasty Pozri príspevok
no suhlasim ze havkovi netreba nechavat misku s jedlom stale k dispozicii ,tak isto sme naseho ucili takto papat aj ked je pravda ze sem tam mu cez den ked sa nieco vari hodime

Tak toto nie je náš prípad, naše šelmy majú misku do piatich minút úplne vyčistenú
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alenocka: to vazne si tak vynucuje mat nieco v miske? sranda... nas jedine co robi je, ze ked sme cez den prec, tak sa ani vody nenapije, ale akonahle prideme, tak prve co urobi po privitani je prave pitie... ale inak misku vyprazdni hned ako mu ju naplnime... maaaalokedy sa stane, ze nezje vsetko... tiez si sem-tam sam urci, ze nebude papat...

ale ake je to zaujimave, ze kazdy psik ma svoju povahu a potrebuje nieco ine a aj si to vie vyziadat
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Ešte som sa s tým nestretla a počujem to prvý krát, aby sa psíkovi pridávalo do stravy proso, to je z nejakej odb. literatúry?, no pokiaľ nezačne čvirikať, tak prečo nie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať