Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Dnes som zožal maximálny počet pochvál od okoloidúcich - vlastne dostal ich náš Sebastián
Takýto bol pred 9 mesiacmi
DSC00431 (1).jpg  
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

... a pred necelým mesiacom
DSC00339.JPG  
0 0
katka katka

katka je offline (nepripojený) katka

jaros5 Pozri príspevok
... a pred necelým mesiacom
Je fakt krásny.Ja mám slabosť pre NO a tiež mám jedného doma...
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

katka Pozri príspevok
Je fakt krásny.Ja mám slabosť pre NO a tiež mám jedného doma...
Ďakujem ( NO je skutočne najuniverzálnejšie plemeno ),
ešte väčšiu radosť než výzor mi robí poslušnosť, ktorú zvláda veľmi dobre. A keď zoberiem do úvahy, že je to "puberťák" ako hrom, tak sa už teraz vytešujem na jeho dospelosť.
Dovtedy docvičíme (vylepšíme) stopu + obranu a hor´ sa na skúšky ;
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Potrebovala by som poradiť. Pred časom sme si zaobstarali vestíka, dnes má deväť mesiacov, stále sa chce iba hrať. Na prechádzkach, ak uvidí nejaké deti, najradšej má cca 10-ročných chlapcov, tak je na neudržanie. V okolí ho už všetky deti poznajú a majú rady. Mali sme pred ním 11 rokov tiež vestíka, ale ten taký nebol. Je pravda, že bol s PP a tento je bez PP. Chcem sa len opýtať, ako unaviť takéhoto chlpáčika. Loptičku je schopný nosiť donekonečna a doma, čo vám nevdojak spadne ( napr. minule sme takto hľadali kľúče ..), už to odnesie a schová .. asi na horšie časy. Nemôžeme nechať ani kôš na jeho mieste, máme ho už zavretý v skrinke. Predtým bol chovaný v koterci v chovnej stanici a keď dostal jedlo, tak muselo byť hneď zjedené, nakoľko tam majú zásadu, že ak to do určitého času nezješ, tak im to jedlo vezmú a ďalšie nedostanú, až kým nepríde čas ďalšieho kŕmenia. A tak to bolo aj v prvé dni - miska lietala z jednej strany na druhú, až kým nebola prázdna ... jeho bruško bolo potom plné do prasknutia. Je to naše zlatko a môj hlavný terapeut ( hneď mám dobrú náladu, keď ho vidím ...). Ale to určite všetky dobre poznáte. Najhoršie na tom je, že pri tom hraní, si asi myslí, že aj my sme psíkovia a snaží sa nás pohrýzť. Ide o veľmi slabé hryzkanie . to by sme ešte zvládli ale začína nám hrýzť koaxiálny kábel - máme asi cca 20 cm medzierku, kde nie je ukrytý a už sme ho museli vymeniť ... a nemôžem naňho ani nakričať, pretože ho pri tom hryzení neviem nachytať. Povedali sme si totiž, že je už načase, aby sa nám náš havino prispôsobil ... Hlavne ma zaujíma, či mi nakoniec neostane iba to, že budeme chodiť na dlhé prechádzky a tak ho unavíme, ale asi ani to nepomôže .. a zaobstarať mu spoločnosť = druhého psíka ( bol by asi tým najšťastnejším havinkom) ... by naše okolie v našom paneláku nestrpelo.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

aj my mame taku sibalku... tiez bola kedysi takto neunavna a tiez hryzkala, najma ruky... skusali sme hocico, od hlasneho zjajknutia (akoze bolest) po hryznutie do ucha (toto pomahalo len docasne) ale uplne najviac u nej zaucinkovalo, ze som jej dala kartonovu krabicku, ktoru ona mohla celu rozhryzt a takto sme sa zbavili aj mliecnych zubkov, aj teraz, ked uz ma 2 roky jej obcas dam nieco z kartonu alebo len papier a ona sa velmi tesi, ked to moze roztrhat... a potom je klud... takze mi nepozname, aby nam doma nieco rozhryzla alebo poskodila
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Ahoj, myslím, že ten psík potrebuje naozaj vybehať. Pokiaľ nemáš možnosť chodiť na dlhé prechádzky tak sa treba dohodnúť s inými psíčkarmi v okolí nech sa skamaráti s ostatnými psami a zahrajú sa tak sa unaví najlepšie, alebo brávať ho behať pri bicykel to pre človeka nie je také únavné a pes sa vybúri dostatočne, alebo ak má rád vodu tak brávať ho plávať a hádzať mu do vody paličku alebo niečo podobné čo by ho bavilo (keďže má tendenciu brať veci čo spadnú myslím, že by ho to bavilo). Myslím, že pre vestíka by bolo zaujímavé aj agility tam by sa naozaj vybláznil. Keď ho takto unavíte skutočne by nemal byť doma potom problém. Ja mám tiež doma teraz niečo vyše roka starú pubertiačku a zaživali sme si podobné "zábavky" keď nebola poriadne unavená nepomohlo nič len som ju niekoľko týždňov sledovala a doslova jej chodila za zadkom a vysvetlovala čo môže zobrať do papule a čo nie, ak sa stal nejaký prúser vyhrešila som ju a musela ostať na mieste niekedy to mala aj na pár hodín keď ma vážne naštvala... ale veľmi to pomohlo a teraz s tým nie je žiadny problém a nedovolí si zobrať žiadny kábel (schytala to počítačová myš,kábel na notebook...) do papuli.
Čo sa týka toho spôsobu jedenia ja si myslím, že v chovateľskej stanici ich to naučili správne pes má jesť vtedy keď mu pán nakáže ak si myslíte že naraz toho zožerie viacej tak mu dávajte jest 2 alebo 3x denne ale v presný čas a bude to lepšie a jednoduchšie aj pre vás pretože budete vedieť kedy sa vám pes vyprázdní. Nie je nič horšie ako keď pes má celý deň plnú misku chodí si do nej postupne odkusovať a potom sa stále pýta ísť von alebo robí doma kôpky a mláčky.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Ešte som chcela napísať, že presne keď začala hrýzť mňa alebo niečo čo nemala zobrala som jej "hračky" aby som odviedla pozornosť od veci, čo ju zaujala ale aj od hryzenia mojich rúk a podobne postupne to určite pochopí.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

nieco mi tu zblblo, tak este raz...

my sme nasej malej davali rozhryzt kartonovu krabicu, ked sa jej menili zubky mala potrebu hryzt a tiez ju to zabavilo a dost dlho, takze 2in1 zubky sa vymenili a ona to dodnes povazuje za najlepsiu hru... my nepozname doma nieco rozhryzene... aj teraz, ma 2 roky jej obcas dam nieco rozhryzt (rolku z kuch. utierok) a to je jej najvacsia radost. je potom trosku bordel, ale co...

a to hryzkanie ruk... my sme skusali zjajknut (akoze bolest) na chvilku to zaucinkovalo, alebo niekedy ked to uz bolo neunostne tak sme jej hryzli do ucha... ale sme ju proste chytili a odniesli na chodbu a zavreli dvere (toto najviac funguje) ale treba to vela krat opakovat, kym to havinko nepochopi, ze robi nieco zle... potom z toho vyrastla...

a ta aktivita... tiez ju to uz pomalicky prechadza... ale bolo veselo... tiez sa na kazdeho hned "vesala" a chcela sa hrat... a este ked sa k nej niekto prihovoril... katastrofa... nedala sa odtrhnut... ale chce to cas... dnes si uz vybera ku komu sa rozbehne... drzim palce

a kabel jej skuste podhodit a nenapadne ju sledujte... a ked ho vezme akoze hracka tak ho treba napomenut a dat mu jeho hracku
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
jaros5 Pozri príspevok
Ďakujem ( NO je skutočne najuniverzálnejšie plemeno ),
ešte väčšiu radosť než výzor mi robí poslušnosť, ktorú zvláda veľmi dobre. A keď zoberiem do úvahy, že je to "puberťák" ako hrom, tak sa už teraz vytešujem na jeho dospelosť.
Dovtedy docvičíme (vylepšíme) stopu + obranu a hor´ sa na skúšky ;

tvoj vlčiak je veľký krásavec aj ja mám doma pubertiaka, v nedeľu 9 mesiacov a poviem ti, mám čo robiť,chodíme aj na cvičák, naposledy sa zamiloval do stafordky a nepočúvol ani na maškrty...tak snáď sa to časom spraví .....
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMGP1851u.jpg
Zobrazení: 15
Veľkosť:  61.5 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P9050092.jpg
Zobrazení: 17
Veľkosť:  82.8 KB

toto je nasa mala Nesinka (utulkáčik zo ZM)
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

promont maja Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť. Pred časom sme si zaobstarali vestíka, dnes má deväť mesiacov,........................
Ťažko radiť na diaľku a podľa toho čo uvádzaš priveľké skúsenosti so psíkmi nemáš (bez urážky prosím), ale nikto nespadol z neba múdry a dokonalý;
Nechcem nikomu robiť reklamu, ale existuje slušná stránka, kde si nájdeš odpovede na svoje otázky - jednoduché preklikávanie, množstvo dobrých tém + skúsený psíčkari, výcvikári, ktorí ti poradia ( taká psia porada) http://www.dogforum.sk/ ;
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

sisima Pozri príspevok
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMGP1851u.jpg
Zobrazení: 15
Veľkosť:  61.5 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P9050092.jpg
Zobrazení: 17
Veľkosť:  82.8 KB

toto je nasa mala Nesinka (utulkáčik zo ZM)
Sisima, všetka česť ľuďom čo si zoberú psíka z útulku.
Sú to tí, čo naprávajú škody spôsobené hlúposťou, necitlivosťou, nezodpovednosťou iných.
Aj keď treba priznať, že sú prípady, keď majiteľ psa nemá inú možnosť, než umiestniť ho do útulku a je to vždy lepšie, ako vyviesť ho cez dva chotáre a nechať napospas osudu.
Tu majú aspoň akú-takú šancu (aj vďaka ľuďom ako si ty).

Motto : "Nesprávajte sa ku psovi nikdy tak, ako nechcete, aby sa pes správal k vám. Veď aj pes je predsa len človek."
Naposledy upravil jaros5 : 28.08.09 at 07:23 Dôvod: doplnenie motta
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

AlenockaS Pozri príspevok
tvoj vlčiak je veľký krásavec aj ja mám doma pubertiaka, v nedeľu 9 mesiacov a poviem ti, mám čo robiť,chodíme aj na cvičák, naposledy sa zamiloval do stafordky a nepočúvol ani na maškrty...tak snáď sa to časom spraví .....
Láska je láska ;V jeho očiach bola určite najväčšou maškrtou stafordka;
Cvičíš ho len základnú poslušnosť, alebo uvažuješ aj o nejakých skúškach?
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
My sme boli rozhodnuti pre Bernskeho salasnickeho psa, ale este sme ho nechceli zhanat, pretoze nemame urobeny plot. No dvaja manzelia-lekari sa dozvedeli, ze prave takyto pes je v Martinskom utulku, hned sa tam rozhodli ist a zobrat ho. Po 60tich dnoch ho prave v ten den chceli utratit, takze ho zachranili 2 hodiny pred injekciou /pes ma uz 6 rokov/. Kedze uz mali takeho psa a aj babatko, nemohli si ho nechat. Preto dali inzerat na internet. Moj manzel bol medzi prvymi, co reagovali na inzerat. Ten manzelsky par nam ho doviezol k nam domov, chceli sa presvedcit, ze ide do dobrych ruk. Doniesli pre neho zradlo na tyzden, nove voditko s obojkom, hracku a misky. Od vtedy je krasavec u nas, i ked je mily, pekny a vsetko ostatne, potvora zlosti. Spravili sme plot, zalatali vsetky mozne i nemozne prechody v nom i napriek tomu obcas zdrhne. Uz sme zufali, lebo netusime kade. Je dost inteligentny nato aby to nerobil ked sme nablizsku. Najlepsie v tedy ked spime aby o 7:00 uz bol doma. No dnes nestihol, dnes ma zaracha. Nesmie ist do domu. Ma sice skoro 50kg, ale je velmi mily a nikomu by neublizil, prave pre jeho povahove crty sme chceli takeho psa k nasmu dietatu, ale vysvetlite to starym ludom na dedine... ti si myslia, ze chovame Baskervila. Pricom ti ich bastardikovia skacu do kazdeho okoloiduceho dietata
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
robíme len základný výcvik ....samozrejme, snívala som o záchranárskom psovi a podobne, ale nemám na to čas a okrem toho mám ešte malú Tinku ( 10 ročnú kríženku yorka) a mala by som výčitky svedomia, lebo s ňou by som už vôbec nebola....
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Veľká vďaka sisime a hlavne tanti. Začala som s tými dlhými prechádzkami, a keďže som dala na radu aj jedného dievčaťa ( chodí so svojimi dvoja kokríkmi na agility) = pustila som ho len tak navoľno ( stále bol na prechádzke predo mnou), tak sa mi v prvý deň vyváľal v hov...nku, druhý deń mi chcel utiecť za fenkou ... , ale nakoniec sa ten náš loptoško upokojil. Ale potrebuje minimálne 3 x do dňa hodinové prechádzky. Ste zlaté a ešte raz vďaka.

Skúsila som dať na vašu radu a nič nerobiť a sledovať ho, či sa nerozhodne hrýzť ten kábel - dali sme ho na koberec, myslím ten kábel, len tak voľne pohodený ... a nič. Celý čas ma sledoval ... pravdepodobne to robí v noci.

No je to teriér a ten má tvrdohlavú povahu .. u ňho to bude na dlhší čas. Napríklad som si všimla, že keď ako prvá vojdem do dverí, tak ma počúva, ale ak vojde on, tak nie. Potom sa stále snaží sadnúť si vyššie ako sedím ja a ak to nie je možné, tak si sadne minimálne na moju úroveň ... takže ho stále pošlem sadnúť si nižšie ( ak sa len tak bláznime, snaží sa mi sadnúť na hlavu, alebo ak sedím na sedačke v obývačke, ťahá sa môj chrbát ... hoci najprv som si myslela, že za vlasmi, mám ich dlhšie, keďže som si všimla, že sa šteniatka, ak sa stretnú tiež ťahajú za srsť). Je to taká potvorka. Chce dominovať a zrejme si myslí, že aj my sme všetci psy.

Inak je veľmi zlatý a veľmi ho ľúbime. Predtým sme mali tiež vestíka, ale s tým nebol nikdy žiaden problém, hoci nám dovolil poškriabať ho na brušku až po troch rokoch .. stále sa obrátil a strážil si ten svoj "sersaník", ten svoj pokladík.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Ja zháňam informácie o tom, koľkokrát za deň má papať štvormesačné šteniatko a ako zistím, či mu dávam dosť jedla !
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
male šteniatka - 3 x denne
od 7 - 8 mesiacov 2 x denne
od 12 - 16 mesiacov 1x denne

strava má byť pestrá , nielen samotné granulky / hoci niektorí chovatelia aj veterinári odporúčajú len takúto stravu /
určite nesmie chýbať varená ryža, cestoviny, zelenina - najmä mrkva, varené kuracie mäsko,
namiesto mlieka dávať smotanu spolu s piškótami - to je taký dezert pre psíčkov
tvaroh s vajíčkom, dávať aj ovocie a surovú zeleninu - / napr nastrúhanú mrkvu s troškou medu

dávkovanie stravy záleží od plemena - inú podávame yorkovi a inú dávku slovenskému čuvačovi

a ešte doplním - pozor na káble - tie šteniatka mimoriadne zaujímajú a radi ich hryzú - taktiež z dosahu topánky, papuče ap. na hryzenie treba kúpiť rôzne hryzacie kostičky v chovateľských potrebách
takisto nedávať psíkovi na hranie žiadne detské gumenné a plyšové hračky
Naposledy upravil hanelie : 17.09.09 at 15:12
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

AIMA Pozri príspevok
Ja zháňam informácie o tom, koľkokrát za deň má papať štvormesačné šteniatko a ako zistím, či mu dávam dosť jedla !
Šteniatká papajú asi 3-4 x denne. V dospelosti 1-2 krát denne. Nie je dobré nechávať v miske zbytky-čo nezje dať z dosahu.
Odporúčaná dávka? Väčšinou býva na balení napísaná...
Ale zvieratá si to asi samé vedia určiť. Treba sledovať, koľko zje na jeden raz.
Nie je dobré prekrmovať od mala, lebo to môže mať neželané zdr. problémy.
V dospelosti psa niektorí veterinári odporúčajú jedeň deň nechať bez jedla, iba na vode- ale to záleží od Vás. ( osobne to tiež nedodržiavam )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať