Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
stahoval som ich preto lebo som stravil pomerne dost casu analyzovanim situacie a bolo mi za to akurat vynadane do hlupakov. tuto chybu uz znova neurobim.
Do hlupakov si tu zacal nadavat ty od sameho zaciatku.

Vo svojich prispevkoch si nam tu dokazoval a stale dokazujes ako je nasa snaha cela marna. To, ze raz vystupujes ako nas obhajca a poradca a predtym vsetkym vystrihas pred podanim zaloby s arogantnymi a ponizujucimi poznamkami, len svetci o tom, preco tu vlastne pises. Poznamky na AUS, poznamky na Steffekovu... prskas na vsetky strany.
Zaloz si ty spotrebitelsku organizaciu alebo inu pravnu pomoc a ukaz to vsetkym.

Nechcel som vypisovat o tom, co tu uz zaznelo 100x, ze hajis zaujmy poistovne... ale tvoje reakcie som dnes sledoval hned po zverejneni info o rozsudku, aj ked som nereagoval, sledoval som tvoje a myslel som si o tom svoje. Tie tvoje reakcie o comsi svedcia.....
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

[QUOTE=vitamin_r;1111966]Uz tu pisem asi pol roka, nemyslis ze za taku dobu sa moje nazory mohli zmenit?


A ze obhajujem zaujmy poistovne? Ukaz mi kde. O ake zaujmy poistovne ma ist? Ked tu pisem ze rozhodcovska dolozka je podla mna neplatna a ze sa rozsudok rozhodcovskeho sudu da napadnut na sude tak obhajujem zaujmy poistovne?

Tak tomuto už naozaj nerozumiem. Prečo teda píšeš o blokovaní účtu exekútorom?
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

treba podať žalobu na zrušenie rozsudku AS ,ktorý koná proti predbežnému opatreniu súdu.Po napadnutí rozhodnutia nemože exekútor konať.Nenechajte sa znechutiť jedným korešpondentom,ktorý je zjavne zainteresovaný druhou stranou
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

[QUOTE=minika;1111969]
vitamin_r Pozri príspevok
Uz tu pisem asi pol roka, nemyslis ze za taku dobu sa moje nazory mohli zmenit?


A ze obhajujem zaujmy poistovne? Ukaz mi kde. O ake zaujmy poistovne ma ist? Ked tu pisem ze rozhodcovska dolozka je podla mna neplatna a ze sa rozsudok rozhodcovskeho sudu da napadnut na sude tak obhajujem zaujmy poistovne?

Tak tomuto už naozaj nerozumiem. Prečo teda píšeš o blokovaní účtu exekútorom?
Vsak prave kvoli tomu som mu predtym napisal, ze je schyzofrenik naco vymazal vsetky prispevky :-)
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

lubocko Pozri príspevok
treba podať žalobu na zrušenie rozsudku AS ,ktorý koná proti predbežnému opatreniu súdu.Po napadnutí rozhodnutia nemože exekútor konať.Nenechajte sa znechutiť jedným korešpondentom,ktorý je zjavne zainteresovaný druhou stranou
ano suhlasim
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
a ty si pravnik ze sa tu tak autoritativne vyjadrujes?

minika: ak tvrdis ze nechapem podstatu a sirsie suvislosti tak ja ti odpovedam ze ak ju chapes ty (alebo aj dalsi) tak preco mate o 3 dni na krku exekutora?
EŠTE RAZ: v tvojom príspevku:Ked tu pisem ze rozhodcovska dolozka je podla mna neplatna a ze sa rozsudok rozhodcovskeho sudu da napadnut na sude tak obhajujem zaujmy poistovne?

Tak čo chceš s tým exekútorom?
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

Počkajme na stanovisko AUS a uvidíme čo dalej.Každý mohol počítať s tým že tento AS prehráme a určite s tým rátalo aj AUS.Verím že AUS má nejaké riešenie. Ale udivuje ma tá rýchlosť... v rekordnom krátkom čase AS rozhodol ešte v rekordnejšom chce tých 390 Eur... čo si myslia že má každý na účte miliony???
V úplne najhoršom prípade zaplatíme tých 390 Eur a zrušíme zmluvy a budeme mať skúsenosť aby sme sa viac v žiadnej poisťovni nepoistili.
Bohužial na Slovensku je to tak tu sa bežný človek sprvodlivosti ťažko dovolá
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamin_r Pozri príspevok
a ty si pravnik ze sa tu tak autoritativne vyjadrujes?

minika: ak tvrdis ze nechapem podstatu a sirsie suvislosti tak ja ti odpovedam ze ak ju chapes ty (alebo aj dalsi) tak preco mate o 3 dni na krku exekutora?
no asi som trafil
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

daklen Pozri príspevok
Počkajme na stanovisko AUS a uvidíme čo dalej.Každý mohol počítať s tým že tento AS prehráme a určite s tým rátalo aj AUS.Verím že AUS má nejaké riešenie. Ale udivuje ma tá rýchlosť... v rekordnom krátkom čase AS rozhodol ešte v rekordnejšom chce tých 390 Eur... čo si myslia že má každý na účte miliony???
V úplne najhoršom prípade zaplatíme tých 390 Eur a zrušíme zmluvy a budeme mať skúsenosť aby sme sa viac v žiadnej poisťovni nepoistili.
Bohužial na Slovensku je to tak tu sa bežný človek sprvodlivosti ťažko dovolá
Prepáč, ale s tvojim názorom "" v úplne najhoršom prípade .... "" nesúhlasím. Rapid vôbec nezaujíma či sa ešte poistíme, alebo nie a takýmto postojom dáme šancu ďalším darebákom konať a obohacovať sa obdobným spôsobom. Je potrebné proti tomuto sa tvrdo a jednoznačne postaviť.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamin_r Pozri príspevok
Nie, podla mna si uplne vedla. Ale pokojne tu ziv tu falosnu nadej dalej, ved zatial ich stala len 390 EUR, urcite sa este daju vyrobit dalsie trovy nejakymi pochybnymi pseudo-pravnickymi teoriami.
nemusíš sa urážať,ale nevidím dovod pre ktorý si v diskusii.Ja som bohužiaľ klientom tejto poisťovne.Ty si právnik?
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Tak asi sme skončili a nič s tým neurobíme.Tie sudne poplatky budeme musiet uhradit a koniec z ASU mi poslali návrh na okresný sud, kt. môže poplatky len znížit.Tak ja to balim.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

dragonka Pozri príspevok
Tak asi sme skončili a nič s tým neurobíme.Tie sudne poplatky budeme musiet uhradit a koniec z ASU mi poslali návrh na okresný sud, kt. môže poplatky len znížit.Tak ja to balim.
Nevesaj hlavu a podaj ten navrh na okresny sud.

http://www.porada.sk/1111970-post2516.html
Naposledy upravil pavol.za : 30.07.09 at 16:53
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

vitamin_r
Už si sa s nami rozišiel, a zasa nás tu otravuješ. Zalez láskavo pod ten svoj kamienok a tam čuš. Som presvedčený že si rapiďák a tvojou úlohou je nás otravovať a znepokojovať.
Ostatných poraďákov prosím, aby na tohoto dobrodinca už nereagovali.
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Každy zasielame už sami za seba a žalobu sme posielali spoločne cez ASU a právne zastupenie?
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

dragonka Pozri príspevok
Každy zasielame už sami za seba a žalobu sme posielali spoločne cez ASU a právne zastupenie?
Postupujeme v koordinácii s AUS, teda sa neunáhľuj. Oni vydajú stanovisko a pokyn ako ďalej.
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

minika Pozri príspevok
Prepáč, ale s tvojim názorom "" v úplne najhoršom prípade .... "" nesúhlasím. Rapid vôbec nezaujíma či sa ešte poistíme, alebo nie a takýmto postojom dáme šancu ďalším darebákom konať a obohacovať sa obdobným spôsobom. Je potrebné proti tomuto sa tvrdo a jednoznačne postaviť.
To mi je úplne jasné že Rapid to nezaújíma či sa ešte dáme poistiť ,alebo nie.. preto som napísal že je to naša bohužial zlá skúsenosť s poistením a teraz si už asi 3-krát premyslíme či sa ešte dáme poistiť.Rapid to ma na háku oni zhrabnú len prachy.
Myslím si že ten poplatok AS budeme musieť zaplatiť .No neviem... ako by si sa chcela proti tomuto všetkému tvrdo a jednoznačne postaviť ??? Skúsili sme to a nedopadlo to bohvieako dobre aspoň podla môjho názoru. Ak dalej pokračovať tak asi si najať nejakého špičkového právnika a skúsiť s tým ešte čosi urobyť .Len otazka je či sa ti to vôbec oplatí ???
0 0
asymetrix asymetrix

asymetrix je offline (nepripojený) asymetrix

daklen Pozri príspevok
Rapid to ma na háku oni zhrabnú len prachy.
Kto vie? Možno onedlho to tak celkom na háku mať nebudú...

...mám otázku: Je niekde vyslovene napísané, že poplatok poisťovni, alebo poistné musí byť uhradené jediným prevodným príkazom? Len ma tak zaujíma, či existuje nejaký predpis, alebo vetička vo VPP, ktorá by zakazovala platbu vyplatiť povedzme sto prevodnými príkazmi, ktorých celková suma by bola rovná požadovanej platbe.
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

keď tak nad tým uvažujem. asi by bolo možno rozumné zaplatiť trovy aby sme sa vyhli exekúcii a zároveň podať Žalobu o zrušenie rozhodcovského rozsudku keďže existuje vykonateľné rozhodnutie súdu - predbežné opatrenie a podľa toho nás Rapid ani nemohol žalovať za neplnenie VPP ke´dže súd pozastavil vyberanie poplatkov.. __________???? a ak zruší OS rozsudok AS ,domáhať sa trov nazad ..... vitamin_r, čo ty nato ?

Na margo toho platenia trov podľa ASU ako píšeš vitamin_r že tvrdí Dragonka -- nič také. práve že máme podať Žaloba o zrušenie rozhodcovského rozsudku na OS (244/2002 ). A keďže popierame platnosť VPP a už v tejto veci koná súd a vydal predbežné opatrenie, sedí mi tam par.40, ods.1,pis.C. Samozrejme registrujem aj ods.2, takže preto o tych trovach uvažujem takto.
Naposledy upravil Ali76 : 31.07.09 at 05:49
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

V spravach sa casto hovori, ze investori povazuju za jedno z negativ Slovenska "zlu vymozitelnost prava". Preto si ani my nemozeme naivne mysliet, ze ked sme presvedceni o nasej pravde, tak ju aj dosiahneme na sudoch SR. Suhlasim s daklenom, ze trovy AS zaplatit musime a pripadne podniknut nieco potom, alebo sa na to uplne vykaslat a priznat si, ze sme asi prehrali. Mozno ASU dosiahne v buducnosti nejaku upravu pravnych predpisov, aby sa to uz dalsim nestalo a mozno sa nic nestane.
Spoliehat sa len na ASU mi velmi pripomina nasu doveru k poistovni, ked sme jej podpisali jej vabive ponuky.
Naposledy upravil thelma : 31.07.09 at 05:38
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

thelma Pozri príspevok
V spravach sa casto hovori, ze investori povazuju za jedno z negativ Slovenska "zlu vymozitelnost prava". Preto si ani my nemozeme naivne mysliet, ze ked sme presvedceni o nasej pravde, tak ju aj dosiahneme na sudoch SR. Suhlasim s daklenom, ze trovy AS zaplatit musime a pripadne podniknut nieco potom, alebo sa na to uplne vykaslat a priznat si, ze sme asi prehrali. Mozno ASU dosiahne v buducnosti nejaku upravu pravnych predpisov, aby sa to uz dalsim nestalo a mozno sa nic nestane.
Spoliehat sa len na ASU mi velmi pripomina nasu doveru k poistovni, ked sme jej podpisali jej vabive ponuky.
V prvom rade sa zamysli, skor nez zacnes kydat na AUS, co mohli asi tak urobit s tym arbitraznym sudom. Napisat 30 stran ako pisal vitamin_r - to je podla jeho popleteneho rozumu, ktory tu prisiel rozdavat. Rozhodnutie AS sa presne takto dalo cakat, ked uz podali zalobu... Zial ani 30 stran ani ine by ich nezastavilo, napriek tomu, ze sud bezi. Rozhodnutie bolo "objektivene" a v sulade s Rapid Life. O tom su AS....
Ides bojovat so zlocincami a pri prvom natlaku sa rozplaces. Je tu stav, ze AS a RL konali nezakonne a preto sa ide ten rozsudok napadnut na sude, aby 1. sme neplatili trovy 2. aby rozsudok bol zryseny a vec sa riesila na vseobecnom sude.

Takze riesi sa, moj postup je taky, ze davame zalobu na okresny sud.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať