Zavrieť

Porady

Seminár "Odvody komplexne"

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovoľte mi informovať Vás o programe seminárov na mesiace september až december 2009.

Na jeseň 2009 organizujem tri rôzne akcie.

Prvou akciou je jednodňový seminár "Odvody komplexne" .

V programe seminára je rozbor podstatných ustanovení zákonov o sociálnom a zdravotnom poistení. Priblížime si zmeny pripravované od 1.1.2010, ktoré vás budú určite zaujímať. V ďalšej časti si ukážeme, aké možnosti má zamestnávateľ, respektíve SZČO, ak chce znížiť v súlade so zákonmi svoje náklady na platenie odvodov. Blíži sa koniec roka a preto sa na seminári budeme zaoberať aj zamestnaneckou prémiou - novo zavedenou úľavou v zákone o dani z príjmov. Záver seminára je vyhradený informáciám o materskej a dobrovoľnom nemocenskom poistení.

Od minulého roka sme začali organizovať viacdenné mzdárske semináre, máme za sebou tri úspešné akcie a preto vám s radosťou ponúkam akciu tohto typu aj teraz. Tentoraz to bude dvojdňový seminár v termíne 10.-11. novembra 2009 v hoteli PATRIA na brehu Štrbského Plesa.

Novinkou na jeseň 2009 však bude trojdňový seminár v hoteli Kaskády (Sielnica pri Sliači) v termíne 27.-29. októbra 2009. Pozor, tentoraz nebude tematicky zameraný na mzdové účtovníctvo ale jeho témou bude podvojné účtovníctvo, daň z príjmu PO a DPH. Lektorom bude skúsená auditorka Jana Acsová, ktorú poznáte aj z publikácií "Poradca" a z www.porada.sk. Ak sa vás účtovníctvo a DPH netýka, prosím informujte o tomto výnimočnom seminári svoje kolegyne, resp. kolegov. Pripravte sa včas na koniec roka 2009, bude to - aj kvôli prechodu na euro - náročnejšie ako po iné roky.

Ku všetkým trom seminárom nájdete v prílohe prihlášky, kde sa dočítate podrobnejšie informácie o programe, miestach a časoch konania, cene atď.

Všetky semináre starostlivo pripravujeme. Tak ako ste zvyknutí, budete zahrnutí množstvom zaujímavých a vysoko aktuálnych informácií, problémy budú vysvetlené na príkladoch, k dispozícií budú rozsiahle materiály. Na seminároch v hoteloch Kaskády a Patria si súčasne dobijete batérie počas krátkeho ale intenzívneho pobytu v krásnom prostredí.

Vaše prípadne otázky k jesennému programu nám prosím napíšte emailom na reliaba(Z)gmail.com, prípadne volajte na číslo 0907 135442.

Pozor, každý účastník seminárov 10.12.2009 a 16.12.2009 v Bratislave dostane dva darčeky:

1. Knižku "Daňové a odvodové tipy"

2. O jeden 45-stranový materiál k semináru naviac pre svojich známych

Knižku ako mikulášsky darček dostanú aj všetci účastníci seminára 3.12.2009 v Košiciach

Program seminára Odvody komplexne

  • Zákon o sociálnom poistení – stručný prehľad
  • Zákon o zdravotnom poistení – stručný prehľad
  • Zmeny pripravované v sociálnom a zdravotnom poistení k 1.1.2010: zmeny v definíciách poistencov, zjednocovanie vymeriavacích základov, nové maximálne vymeriavacie základy, zavedenie odvodovej odpočítateľnej položky.
  • Novela zákona o dani z príjmov k 1.1.2010
  • Tabuľka odvodov pre prvý polrok 2010: Fondy, sadzby, minimálne a maximálne vymeriavacie základy, výnimky
  • Porovnanie nákladov na odvody pri rôznych formách príjmov – zamestnanci, SZČO, spoločníci s.r.o., konatelia a pod.
  • Legálne možnosti ako znížiť náklady zamestnávateľa alebo živnostníka na odvody
  • Zamestnanecká prémia: Kto má nárok, ako sa vypočíta suma zamestnaneckej prémie, tipy a triky
  • Materské: Kedy je nárok na materské, ako sa vypočíta suma materského, spôsoby ako získať čo najvyššie materské v rôznych životných situáciách.
  • Rodičovský príspevok - ako je to teraz, ako to bude od 1.1.2010
TERMÍNY SEMINÁROV

(tučným písmom sú zvýraznené semináre organizované mojou s.r.o.RELIA)


22.9.2009 BA (prihláška v prílohe)
24.9.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk

29.9.2009 Nitra (prihláška v prílohe)
30.9.2009 Trnava (prihláška v prílohe) + materské

6.10.2009 Košice, org. SOPK, www.sopk.sk + materské

14.10.2009 BA, org. CUS, http://www.cus.sk/main.php?AIDBA=41
16.10.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk

20.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
21.10.2009 Zvolen, org. AkadémiaPlus, www.akademiaplus.sk
22.10.2009 Piešťany, org. TSÚ, www.tsu.sk + materské
23.10.2009 BA, org. SOPK, www.sopk.sk

26.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
28.10.2009 Banská Bystrica (prihláška v prílohe) + materské

27.-29.10.2009 Kaskády - téma "Podvojné účtovníctvo, dane z príjmu právnických osôb a DPH"

10.-11.11.2009 Patria Štrbské pleso (dvojdňový seminár, pozor zľava pri prihlásení sa do 30.9.2009)

12.11.2009 Považská Bystrica, org. p. Mancová, ageinfosa(Z)centrum.sk + materské

16.11.2009 BA, org. KONZEK
18.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
19.11.2009 Košice, org. Ing. Kováčik, tic.kovacik(Z)mail.t-com.sk + materské
20.11.2009 Galanta, org. Akadémia Uni, www.akademiauni.sk + materské

23.11.2009 Topoľčany, org. TopAcademy, www.topacademy.sk + materské
24.11.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk
25.11.2009 Michalovce, org. Ing. Cupák, www.cupak.sk + materské
26.11.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk + materské
27.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské

30.11.2009 Košice, org. TEMPO, www.tempo.sk
ZRUŠENÉ

1.12.2009 Žilina (prihláška v prílohe) - počet miest obmedzený na 30 + materské

2.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ

3.12.2009 Košice, org. Compservice, http://www.compservice.sk/i.php?web=...kolenie312.htm + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

10.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

15.12.2009 Žilina ...doplňujúci termín (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ
16.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

***
Semináre označené "+ materské" sú približne od 13.00 voľne prístupné pre záujemkyne, ktoré si chcú vypočuť info o tom, ako získať čo najvyššie materské.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 29.11.09 at 11:03
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Výhry sa hromadia, preto zrekapitujeme, kto a čo vyhral.

Tričká DRAK:

Heni (seminár "Účtovníctvo a dane 2009", 27.-29.10.2009, Kaskády)
JankaO (seminár "Účtovníctvo a dane 2009", 27.-29.10.2009, Kaskády)
Michelle84 (seminár "Odvody komplexne", 28.10.2009, B. Bystrica)

...všetkým trom vyššieuvedeným výherkyniam sa napokon "podarilo" výhru neodovzdať, dúfam že to vynahradím inak. Pripomínam, že o cenu sa treba u mňa hlásiť, v návale práce často na seminári zabudnem na to, že treba medzi zúčastnenými hľadať víťaza ceny.

ZuzanaP (seminár "Odvody komplexne", 12.11.2009, P. Bystrica)
zsazsula (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)
hnedoočka (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)
drobeceva (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)

Knižky:

brčko
mysimis
Anja111
Zuzana210
tolka
michelle84
rodina1
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Jozef Mihál Pozri príspevok
OK, máme víťazov.

Správna odpoveď: Nezdaniteľná časť na daňovníka bude aj pre rok 2010 rovnaká, ako pre rok 2009, teda 4025,70 €.

K.
.. a ja doplním, že len ak ...
a) ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období dosiahne základ dane, ktorý
1. sa rovná alebo je nižší ako 86-násobok sumy platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca 22, 5 násobku sumy platného životného minima

.. ak nie
2. je vyšší ako 86-násobok platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca rozdielu 44-násobku platného životného minima a jednej štvrtiny základu dane; ak táto suma je nižšia ako nula, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka sa rovná nule
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Jozef Mihál Pozri príspevok
OK, máme víťazov.

Správna odpoveď: Nezdaniteľná časť na daňovníka bude aj pre rok 2010 rovnaká, ako pre rok 2009, teda 4025,70 €.

Knižky vyhrávajú:

Anja111
Zuzana210
tolka
michelle84
rodina1

Blahoželám, knižky si prevezmete na seminároch alebo "keď pôjdete okolo".
Pán Mihál, som rada, že som "konečne" niečo vyhrala. Mám však trošku malý problém. Chcela som sa zúčatstniť seminára v Považskej Bystrici dňa 12. 11. 2009, ale zamestnávateľ mi to nechce umožniť. Môže pre moju výhru prísť môj priateľ, ktorý pracuje v Považskej Bystrici? Dúfam, že áno. Vystrojím ho inštrukciami. Ďakujem.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ďakujem za ďalšiu výhru. Dúfam, že sa mi ich podarí prevziať. Na seminár ročné zúčtovanie dane sa určite dostavím alebo keď budeš mať cestu okolo BB, tak si môžem prevziať výhry.
0 0
tolka tolka

tolka je offline (nepripojený) tolka

Pán Mihál, ďakujem veľmi pekne za výhru. Vyzdvihla by som si ju, "keď pôjdem okolo" v BA. Ako najlepšie bude sa skontaktovať a dohodnúť sa, keď Vám to bude vyhovovať? Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Kedy a kde sú semináre, si zistíte jednak v prvom príspevku tejto témy, jednak v zozname seminárov na titulnej strane porada.sk. Semináre obvykle začínajú o 9:00, končia okolo 14:00. Na všetkých seminároch budem mať pri sebe dostatok knižiek, preto ma pokojne môžete "prekvapiť" aj bez ohlásenia.
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Jozef Mihál Pozri príspevok
OK, máme víťazov.

Správna odpoveď: Nezdaniteľná časť na daňovníka bude aj pre rok 2010 rovnaká, ako pre rok 2009, teda 4025,70 €.

Knižky vyhrávajú:

Anja111
Zuzana210
tolka
michelle84
rodina1

Blahoželám, knižky si prevezmete na seminároch alebo "keď pôjdete okolo".
Aj ja ďakujem za výhru. Skúsim si ju prevziať v januári v BB.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súťaž o knižku pre večernú smenu začne o pár minút, zatiaľ si zopakujte svoje vedomosti, otázka bude ťažká.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súťažíme, cenu - knižku "Daňové a odvodové tipy" získa ten z vás, kto ako prvý správne odpovie na otázku:

Aká bude minimálna hodinová mzda od 1.1.2010?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

1,768 €
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
1,768 eur
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
Súťažíme, cenu - knižku "Daňové a odvodové tipy" získa ten z vás, kto ako prvý správne odpovie na otázku:

Aká bude minimálna hodinová mzda od 1.1.2010?
fajn, zase som to presvihla
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Bingo, na desatinu centa presne. Minimálna mzda na hodinu od 1.1.2010 je suma 1,768 €.

Prvá bola a knižku vyhráva Aňuška, blahoželám a želám jej mzdu čo najvzdialenejšiu od tej minimálnej.

Zrekapitujeme znova, kto a čo vyhral.

Tričká DRAK:

Heni (seminár "Účtovníctvo a dane 2009", 27.-29.10.2009, Kaskády)
JankaO (seminár "Účtovníctvo a dane 2009", 27.-29.10.2009, Kaskády)
Michelle84 (seminár "Odvody komplexne", 28.10.2009, B. Bystrica)

...všetkým trom vyššieuvedeným výherkyniam sa napokon "podarilo" výhru neodovzdať, dúfam že to vynahradím inak. Pripomínam, že o cenu sa treba u mňa hlásiť, v návale práce často na seminári zabudnem na to, že treba medzi zúčastnenými hľadať víťaza ceny.

ZuzanaP (seminár "Odvody komplexne", 12.11.2009, P. Bystrica)
zsazsula (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)
hnedoočka (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)
drobeceva (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)

Knižky:

brčko
mysimis
Anja111
Zuzana210
tolka
michelle84
rodina1
Aňuška
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Ďakujem Jožko.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tak ja aspoň zablahoželám dnešným víťazom....no čo už, keď „nestíham“

.. keď tak pozerám, aj ja tu mám dnes správnu odpoveď ...http://www.porada.sk/1198250-post224.html
nezaslúžim si aspoň cenu útechy .. žeby autogram od autora ..
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
Bingo, na desatinu centa presne. Minimálna mzda na hodinu od 1.1.2010 je suma 1,768 €.

Prvá bola a knižku vyhráva Aňuška, blahoželám a želám jej mzdu čo najvzdialenejšiu od tej minimálnej.

Zrekapitujeme znova, kto a čo vyhral.

Tričká DRAK:

Heni (seminár "Účtovníctvo a dane 2009", 27.-29.10.2009, Kaskády)
JankaO (seminár "Účtovníctvo a dane 2009", 27.-29.10.2009, Kaskády)
Michelle84 (seminár "Odvody komplexne", 28.10.2009, B. Bystrica)

...všetkým trom vyššieuvedeným výherkyniam sa napokon "podarilo" výhru neodovzdať, dúfam že to vynahradím inak. Pripomínam, že o cenu sa treba u mňa hlásiť, v návale práce často na seminári zabudnem na to, že treba medzi zúčastnenými hľadať víťaza ceny.

ZuzanaP (seminár "Odvody komplexne", 12.11.2009, P. Bystrica)
zsazsula (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)
hnedoočka (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)
drobeceva (seminár "Odvody komplexne", 25.11.2009, Michalovce)

Knižky:

brčko
mysimis
Anja111
Zuzana210
tolka
michelle84
rodina1
Aňuška
Pozeram ze michelle84 je velmi aktivna vsetkym gratulujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Kto má záujem o súťaž aj dnes?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Jozef Mihál Pozri príspevok
Kto má záujem o súťaž aj dnes?

Knižku by som si želala....
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

je ešte možné prihlásiť sa do tatier? ak chcem zobrať aj manželku mám za ňu platiť plnú sumu tj 160 € aj keď sa školenia nezúčastní? a nebude ešte nejaká lastminute akcia? ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Do Tatier sa ešte môžete prihlásiť do zajtra rána, manželku zobrať môžete za cenu ubytovania (43 € s DPH noc), resp. si doplatiť obedy a večeru, ak chcete.

Lastminute nezvyknem robiť, nebolo by to poctivé voči tým, čo si "tvrdo" zaplatili vopred.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať