Zavrieť

Porady

Aké prílohy?

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosím čo treba priložiť k danovému priznaniu. Ide o živnostníka , neplatca DPH, vedie JU. Stačí priložiť výkaz majetku a zavazkov, prijmov a výdavkov? Kolko kopii?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

aha ....aby sme sa zrušili terazky
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Paula Pozri príspevok
aha ....aby sme sa zrušili terazky
Už som sa zrušila i prečiarkla
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

mzdarka renca Pozri príspevok
Chcela potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo záv.činnosti, ktoré slúži výlučne len na darovanie 2%?
Ano myslela som potvrdenie o zaplateni dane, a vyhlasenie o preukazani 2%. Cize tlaciva ktore sa tykaju tych 2%. Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch od zamestnavatela to viem ze sa priklada.
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

chcem sa opýtať...ak je živnostník platcom DPH, tak prikladá aj iné prílohy okrem hore spomínaných???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danuliena Pozri príspevok
chcem sa opýtať...ak je živnostník platcom DPH, tak prikladá aj iné prílohy okrem hore spomínaných???
Ak je platcom DPH celý rok, je účtovnou jednotkou a ak vedie jednoduché účtovníctvo, prikladá k DP účtovné výkazy :
- výkaz o majetku a záväzkoch
- výkaz o príjmoch a výdavkoch
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosím vás spýtam sa pre istotu ešte raz
výkazy - PaV, MaZ - treba 1x alebo 2kopie?

dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pohar Pozri príspevok
prosím vás spýtam sa pre istotu ešte raz
výkazy - PaV, MaZ - treba 1x alebo 2kopie?

dakujem
Na DU 1x + 1x pre teba
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý deň, prosím Vás, k Výpisu z daňového priznania za rok 2008 sa prikladá aj potvrdenie o zaplatení poistného napr. za životné poistenie?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ahojte, včera ma prekvapila kamarátka názorom panej z DU BA I. Ešte predtým sa ma pýtala, či treba k DP, ktoré podáva dôchodca, ak si chce získať späť daň z úrokov, priložiť potvrdenie banky o pripísaných úrokoch a zrazenej dani. Ja som jej odpovedala, že neprikladá k DP nič, ale doma musí mať pre prípad kontroly uložené bankové výpisy, z ktorých je možné tieto údaje odkontrolovať. Tak si to pamätám aj zo školení, na ktorých som bola.
Preto ma prekvapilo, že pani na DU BA I radí , že treba to potvrdenie banky alebo výpisy. Veď banky také potvrdenia nevydávajú, aspoň teda o tom neviem. Žiadny § samozrejme pani nespomenula. Čo vy na to?
Naposledy upravil JarkaL : 02.02.10 at 06:48
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

JarkaL Pozri príspevok
Ahojte, včera ma prekvapila kamarátka názorom panej z DU BAI. Ešte predtým sa ma pýtala, či treba k DP, ktoré podáva dôchodca, ak si chce získať späť daň z úrokov, priložiť potvrdenie banky o pripísaných úrokoch a zrazenej dani. Ja som jej odpovedala, že neprikladá k DP nič, ale doma musí mať pre prípad kontroly uložené bankové výpisy, z ktorých je možné tieto údaje odkontrolovať. Tak si to pamätám aj zo školení, na ktorých som bola.
Preto ma prekvapilo, že pani na DU BAI radí , že treba to potvrdenie banky alebo výpisy. Veď banky také potvrdenia nevydávajú, aspoň teda o tom neviem. Žiadny § samozrejme pani nespomenula. Čo vy na to?
najprv som to čítala ako DUBAI Som bola prekvapená, že sa rozprávala s pani z Dubaju
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ahojte, včera ma prekvapila kamarátka názorom panej z DU BA I. Ešte predtým sa ma pýtala, či treba k DP, ktoré podáva dôchodca, ak si chce získať späť daň z úrokov, priložiť potvrdenie banky o pripísaných úrokoch a zrazenej dani. Ja som jej odpovedala, že neprikladá k DP nič, ale doma musí mať pre prípad kontroly uložené bankové výpisy, z ktorých je možné tieto údaje odkontrolovať. Tak si to pamätám aj zo školení, na ktorých som bola.
Preto ma prekvapilo, že pani na DU BA I radí , že treba to potvrdenie banky alebo výpisy. Veď banky také potvrdenia nevydávajú, aspoň teda o tom neviem. Žiadny § samozrejme pani nespomenula. Čo vy na to?
V minulom roku k príloham DP bolo vydané nasledovné na stránke drsr
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja tiež mám za to , že až pri kontrole predkladá originál BV . Doposiaľ nikto odo mňa nepýtal žiadne potvrdenie .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JarkaL Pozri príspevok
Ahojte, včera ma prekvapila kamarátka názorom panej z DU BA I. Ešte predtým sa ma pýtala, či treba k DP, ktoré podáva dôchodca, ak si chce získať späť daň z úrokov, priložiť potvrdenie banky o pripísaných úrokoch a zrazenej dani. Ja som jej odpovedala, že neprikladá k DP nič, ale doma musí mať pre prípad kontroly uložené bankové výpisy, z ktorých je možné tieto údaje odkontrolovať. Tak si to pamätám aj zo školení, na ktorých som bola.
Preto ma prekvapilo, že pani na DU BA I radí , že treba to potvrdenie banky alebo výpisy. Veď banky také potvrdenia nevydávajú, aspoň teda o tom neviem. Žiadny § samozrejme pani nespomenula. Čo vy na to?
Súhlasím s Tebou, k DP sa takéto potvrdenie neprikladá a výpisy už vôbec nie.
Platí staré známe - podať DP poštou a na Výzvu DÚ sme povinní predložiť, čo žiadajú - čo je však už o inom *- Výzva musí byť daná písomne. To by napríklad daňovníci účtujúci v sústave JÚ museli priložiť hneď celú účtovníctvo


Keby náhodou niekto nečítal do konca, tak nech veru prečíta - lebo všetko je inak
Naposledy upravil evina : 03.02.10 at 17:44
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

evina Pozri príspevok
Súhlasím s Tebou, k DP sa takéto potvrdenie neprikladá a výpisy už vôbec nie.
Platí staré známe - podať DP poštou a na Výzvu DÚ sme povinní predložiť, čo žiadajú - čo je však už o inom *- Výzva musí byť daná písomne. To by napríklad daňovníci účtujúci v sústave JÚ museli priložiť hneď celú účtovníctvo
Presne tento argument som kamoške povedala ja, bohužiaľ ju to v tej chvíli nenapadlo použiť.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Viete, kamarátka pracuje v banke a našlo sa pár dôchodcov, čo prišlo pýtať také potvrdenie z banky. Ona ich teda potrebuje presvedčiť, že banka nie je povinná také potvrdenie vystavovať. Veď na to ani nemajú "lidi".
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Viete, kamarátka pracuje v banke a našlo sa pár dôchodcov, čo prišlo pýtať také potvrdenie z banky. Ona ich teda potrebuje presvedčiť, že banka nie je povinná také potvrdenie vystavovať. Veď na to ani nemajú "lidi".
Lenže toto by si mala banka diskutovať s DRSR a tam zasa treba usmerniť pracovníkov všetkých DU . Ale asi zhodím dolu moje ružové okuliare .
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Takže Zituška, kamoška komunikovala s DRSR a zistila toto:

"Ahoj, tak dopracovala som sa k tomu, že je potrebná kópia výpisu z účtu, že je to novinka platná od tohto roku a vyžadujú to , priamo z tlačiva na str. 8 odvolávka 20, ale sľúbila, osoba priamo z DRSR Banská bystrica, že v krátkom čase to dajú aj na internet."

Takže zas sme sa niečo nové dozvedeli, som zvedavá, kedy to zavesia na net. A kedy to oznámia svojim podriadeným, lebo pani na DU v Košiciach o tom tiež nevedela, len tá na BA I.
Naposledy upravil JarkaL : 03.02.10 at 10:13
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Takže Zituška, kamoška komunikovala s DRSR a zistila toto:

"Ahoj, tak dopracovala som sa k tomu, že je potrebná kópia výpisu z účtu, že je to novinka platná od tohto roku a vyžadujú to , priamo z tlačiva na str. 8 odvolávka 20, ale sľúbila, osoba priamo z DRSR Banská bystrica, že v krátkom čase to dajú aj na internet."

Takže zas sme sa niečo nové dozvedeli, som zvedavám kedy to zavesia na net. A kedy to oznámia svojim podriadeným, lebo pani na DU v Košiciach o tom tiež nevedela, len tá na BA I.
Áno je to tak, teraz som pozrela Daňové priznanie na rok 2009 a je to v odvolávke 20 na strane 8 . Porovnávala som minulý rok a veru vtedy to tam nebolo .

Jarka ďakujeme a oceňujem Ťa .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak, baby....tuším padnú ďalšie Tatry na papiere pre DÚ
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Muška Pozri príspevok
Tak, baby....tuším padnú ďalšie Tatry na papiere pre DÚ
Ja nepochopím , prečo už tieto informácie nie sú na stránke DRSR , prečo to prilepia v termíne , keď už veľa ľudí ma odovzdané daňové priznania . Ja som výnimka, lebo daňové priznania zásadne odovzdávam koncom marca .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať