Zavrieť

Porady

omega

Ahojte, budem šťastná, ak sa mi niekto poradí. Doteraz som účtovala v podvojnom len ručne, je to dosť náročné, tak som si kúpila program omega, bola na cca 4 hodinovej prednáške, bohužiaľ, všetko bolo tak narýchlo a hrr, že z toho v podstate nič neviem. Teraz som chcela nahodiť začiatočné stavy, ale vôbec mi to nejde, teda, išla som presne podľa príručky :-((( a keď si otváram hl. knihu al. saldokonto tak mi zobrazuje prázdnotu, ach, neviem či účtovať ďalej, je mi na zaplakanie, program stál veľa peňazí, ale teraz... asi sa nič nevyrovná starým dobrým kresleným "téčkam", vo všetkom je super prehľad atd, až na tú prácnosť. Tak teraz neviem, či volať žilinskej spoločnosti, najradšej by som celý program vrátila, či predala, čo mi odporúčate???
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

AIMA Pozri príspevok
V knihe analytickej evidencie nemám uvedený protiúčet, prečo? Pri došlých a odoslaných faktúrach, no v účtovnej evidencii ich mám nastavené
Ak je na doklade účtovací predpis zapísaný na 1 riadku, protiúčet sa zobrazuje, ak je na 2 riadkoch, vtedy nie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dá sa niekde prosím v Omege nastaviť , aby mi predkontáciu uvádzalo priamo na faktúru ? Ďakujem .
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Zita5 Pozri príspevok
Dá sa niekde prosím v Omege nastaviť , aby mi predkontáciu uvádzalo priamo na faktúru ? Ďakujem .
Pri tlači fa v nastaveniach /vedľa OK vľavo//si zaškrtneš tlačiť "predkontačný lístok"
1 0
Agerát Agerát

Agerát je offline (nepripojený) Agerát

Prosím Vás o radu. Pri zadávaní zOF -vzor 50, aký typ sumy mám použiť - zOF - poskytli sme prepravnú službu (vývoz do 3 krajín) pre klienta z Nemecka, ktorý je platiteľ dane...
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

skús 17s, ale musíš vedieť, podľa akého paragrafu DPH postupuješ, pozri si v HELPe zahraničné odoslané faktúry... odkontroluj si to v tlačive DPH, či to máš na správnom riadku
0 0
Agerát Agerát

Agerát je offline (nepripojený) Agerát

ďakujem za radu... aj ja som si "vybrala" typ sumy 17s... ja si to neviem ani poriadne odkontrolovať... nie som si s ničím istá... začínam s účtovníctvom a začínam s omegou... som v hlbokej depresii...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Prikladám návod od Krosu, ako správne postupovať v Omege pri využití §51 odst.2 zákona o DPH, zaúčtovanie DF a evidencia DPH.
Snáď niekomu pomôže .
5 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte,
neviem sa vysomáriť..v roku 2009 som používala pre zOF za služby vzor 50, následne mi zobrazilo typ sumy S a 0, takže daná fa ostávala bez DPH, keďže sa jedná o fa, ktoré má povinnosť zdaniť osoba v EU.
Tieto fa mi nevstupovali do DP DPH.
Teraz mi tam Omega ponúka sumu S a r. 16 čo je ale blbosť...čo tam mám prestaviť?
Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Odpovedám si sama :-) už som to našla - pre ostatných, ktorí by hľadali - teraz je to Osv
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

Poradí mi niekto??? da sa omege nastaviť zaúčtoval a schválil tak, aby mi to program robil sám, aby som to nemusela pri každom doklade urobiť ja? Skúšala som to, ale akosi sa mi nedarí . Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

agica2 Pozri príspevok
Poradí mi niekto??? da sa omege nastaviť zaúčtoval a schválil tak, aby mi to program robil sám, aby som to nemusela pri každom doklade urobiť ja? Skúšala som to, ale akosi sa mi nedarí . Ďakujem
Dá sa !
FIRMA ; dole predposledný riadok "Užívatelia, prístupové práva" klikni, otvorí sa ti nové okno : Užívatelia, prístupové práva; mala aby si tam mať SPRAVCA čo bolo vygenerované pri inštalácii programu;
ďalej choď cez OPRAV, otvorí sa ďalšie okno, v ktorom zapíšeš čo potrebuješ v časti "Do nových dokladov dopĺňať položku".
Choď potom do dokladov, vyskúšaj si, či sa ti to dobre zapisuje ako si potrebovala, ak nie vždy sa môžeš vrátiť a urobiť zmenu - cez oprav.
Príjemnú zábavu.
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

ďakujem veľmi pekne, už to mám , skúšala som všetko možne a stále mi to neišlo. Ešte raz ďakujem a prajem pekný večer
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

Liba2, mohla by som sa ťa ešte opýtať, kde si vytlačím nejakú " obratovku " vôbec neviem čo to je , ale mi bolo povedané že si to mám vytlačiť ku koncu roka?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

agica2 Pozri príspevok
Liba2, mohla by som sa ťa ešte opýtať, kde si vytlačím nejakú " obratovku " vôbec neviem čo to je , ale mi bolo povedané že si to mám vytlačiť ku koncu roka?
asi to bude K.A.E.
Nájdeš to cez Prehľady. Ja to tlačím ako:
otvorenie - otvorenie (čo sú vlastne počiatočné stavy), potom
január - december (čo sú obraty počas roka), potom
zatvorenie-zatvorenie (konečné stavy).
To je na tebe ako sa rozhodneš... za malú firmu (čo do počtu dokladov) to stačí aj takto alebo aj ako otvorenie - zatvorenie. Premysli si to čo bude lepšie.
2 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

Liba2, ďakujem za radu ale ešte by som sa ťa chcela opýtať či mi neporadíš. V tej KAE keď si dám tlačiť tak mi pri 211 nenapíše protiúčet, nevieš čo mám zle nastavené. Pri ostatných BU a iných účtoch mám v tej KAE aj protiúčty, ale pri 211 nie.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

agica2 Pozri príspevok
Liba2, ďakujem za radu ale ešte by som sa ťa chcela opýtať či mi neporadíš. V tej KAE keď si dám tlačiť tak mi pri 211 nenapíše protiúčet, nevieš čo mám zle nastavené. Pri ostatných BU a iných účtoch mám v tej KAE aj protiúčty, ale pri 211 nie.
http://www.porada.sk/1341091-post62.html
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

ďakujem pekne, nejako som to prehliadla
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Bola som na školení k novinkám vo verzii 13.50, ktorá bude k dispozícii začiatkom júla. Bude možné naimportovať pečiatku aj podpisy jednotlivých užívateľov. Takúto faktúru bude možné partnerom zaslať elektronicky. Problémom je podpis, keďže nemáme elektronický. Bolo povedané, že sa to dá riešiť písomne dohodou s partnerom, kde sa presne stanoví, že takto vystavené a podpísané fa sú platné.
Nemá náhodou niekto z Vás takúto dohodu? Myslíte, že daňový úrad uzná takto zaslané faktúry?
Elektronickým posielaním fa by sa ušetrili nielen finančné prostriedky, ale aj čas, nemuseli by sme s nimi bežať na poštu.
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Ahojte
teraz začínam s podvojným účtovníctvom aj s OMEGOU, inak pracujem na Alfu a Olymp. Mám zatiaľ len demo verziu ale je to oveľa lepšie ako "Pohoda".
Prevzala som SRO-čku, mám im spraviť uzávierku na rok 2010 - zatiaľ nemám tu veľa dokladov. Zadala som začiatočné stavy z hlavnej knihy 2009 a ako čítam v "help"-pe 701 má byť nula. Neviem ale mne tam nula nie je, je tam 153000 eur a "spolu za všetky účty" mám nulu. Mám tu niekde chybne zaúčtované niečo alebo nie.
ďakujem za radu.
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Eva Póčová Pozri príspevok
Ahojte
teraz začínam s podvojným účtovníctvom aj s OMEGOU, inak pracujem na Alfu a Olymp. Mám zatiaľ len demo verziu ale je to oveľa lepšie ako "Pohoda".
Prevzala som SRO-čku, mám im spraviť uzávierku na rok 2010 - zatiaľ nemám tu veľa dokladov. Zadala som začiatočné stavy z hlavnej knihy 2009 a ako čítam v "help"-pe 701 má byť nula. Neviem ale mne tam nula nie je, je tam 153000 eur a "spolu za všetky účty" mám nulu. Mám tu niekde chybne zaúčtované niečo alebo nie.
ďakujem za radu.
Ak tomu rozumiem správne, otvorila si si v knihe analytickej evidencie účet 701. Súčet musí byť nejaké číslo- tvoje asi 153 000 EUR. Ale keď si pozrieš zostavu, vpravo dole je riadok - konečný zostatok a ten má byť 0! Ten účet sa volá Začiatočný účet súvahový, to znamená, že voči nemu účtuješ počiatočné stavy účtov k 1.1.2010 napr. 112,211,221,321,474 atď :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať