Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Schiziak Pozri príspevok
Kukal som tu viacero prispevkov ohladne ZEP. Rozhodol som sa spisat jednoduchy prehlad technickej stranky.
Dve dolezite pripojemienky:

  1. Ludia v nasej vlade, statnej sprave a organoch trpia mozgovou retardaciou najvyssieho stupna, pozor na to! Takze ak vam niektore veci budu pripadat divne, je to preto!
  2. Dodavky na vsetky tendre vladnych informacnych technologii vyhraju najvacsi diletanti, magori a financni nenazranci. Vid ukoncenie.

Takze na ujasnenie su iba dve moznosti ako podat dokumenty:

  1. so ZEP
  2. alebo bez


Tu druhu moznost zavrhnite, bez ZEP je totalna blbost (priznak retardacie) - zaslete dokumenty elektronicky, musite si vybavit splnomocnenie a neviem co este, ale je vam to na holy prd, lebo to aj tak musite dorucit do 5 dni rucne. Cize iba oddialite podanie o 5 dni. Starosti vsak mate ako so ZEPom. Ak sa nudite, nemate co robit alebo si myslite, ze je to kool, nech sa paci, ale myslim, ze jednoduchsie, je to potom podat postou.

So ZEP-om:

  1. Potrebujete samotny ZEP, ten vam doda certifikacna autorita
    • je ich niekolko, vacsina su totalne inkompetentný curinovia a magori, vyberajte dobre. Tu nasu tu zrejme nemozem uviest.
    • vsetky certifikacne autority v SR su Mrkvosoft ritolizi, takze ak pouzivate Linuxy uzijete si, mozno sa vam to nepodari rozbehat.
    • ZEP, ktory vam dodaju, je uplne laznicke lackove USB zariadenie made in china, ktore vam nasupe mrte bordelu do kompu, takze instaciu robte na najnepodstanejsi system. Cize ak vyuzivate Vzdialenu plochu v ziadnom pripade to neinstalujte na server.
    • ZEP moze byt vydany len na fyzicku osobu, tj cloveka. Ak ste firmou, musite vlastnika ZEP potom na podanie pomcou ZEP splnomocnit.
    • ZEP sa plati pausalne kazdy rok.

  2. Ked mate ZEP, musite sa ako OSOBA zaregistrovat do portalu DRSR,
    • ten vam prideli uplne krepe nezapametatelne ID cislo, ktore si v ziadnom pripade nezapisujte na karticku do penazenky atd.


    • prihlasite sa tymto ID do portalu a podpisete si prvy dokument vasim ZEP-om ( ne-supolupracu komponentov tu preberat nebudeme). Od tohto momentu portal vie, ze prave tento ZEP je spojeny s touto osobou.

  3. Teraz prichadza sranda, za kazdeho panaka - ci uz fyzicku osobu, alebo pravnicku osobu potrebujete samostatne splnomocnenie. Toto navrhujem si pripravit (vytlacit) dopredu pre kazdeho klienta, ktoreho robite. My mame okolo dvacky-tricky klientov, takze sme si to nachystali dopredu a vzdy, ked dojde konatel dame mu to podpisat. Pozor ak musia podpisat uradne dokumenty viaceri! Ked toto mate idete na DU a odovzdate to tam. Ked to mantaci spracuju do "kontrol panelu" na portali DRSR vam pribudne ICO pre kazdeho pandrlaka. Toto je vas ciel!
  4. V tomto momente mozete za kazdeho panaka podat priznanie rovno cez net, z jedneho kompu, jednou na to urcenou osobou (ZEP) ak...

... pojde portal Danovej Spravy. Tato znoska bordelu nazyvaneho portal napisana v jave bola zrejme vyprodukovana najlaznickejsim teamom na svete. Asi by sa musel specialne hladat. Jeho sluzby cez FDF/PDF - debilina na samostatny 100 strankovy elaborat - pouzivame cca. od 2004 - 2005. V marci je kazdy bozi rok system pretazeny takym stylom, ze sa neda pracovat. Nielen, ze adminstratori su totalne nekompetetni diletanti a podcenili pretazenie v marci n rokov za sebou, ale teraz k tomu pridali este aj sifrovanie co ich totalne polozilo. Najme ak sa maju teraz zvratky DPH riesit elektronicky. Takze vela stastia, pripravte sa na nefunkcnu jazdu.

Instalacia komponentov na podpisovanie na vas PC je samostatna kapitola, odporucam vam vypytat si cislo na vasho CA (certifikacna autorita) komisara, a otravujte ho do morku kosti. Tento panak vam predal ZEP, je to zariadenie, za ktore su zodpovedni a musia vam poskytnut technicky support. Riadne ich poduste v stavicke, ten ZEP neni lacny, vyrobna cena toho plastikove prdu co vam daju je 10 korun, software k nemu stoji za dve veci, a na medzinarodnych forach ho uz aj analyzovali a bohvie ako bezpecny vraj neni, takze cele je to len taka sarada.
Tak takýto blábol môže napísať naozaj len inkompetentný čurino...
Dovolím si oponovať. Neviem s akým bezpečným zariadením máš skúsenosti, no určite môžem vyvrátiť že to nie je obyčajné USB a už nie žiadne laznícke USB. S takým som sa ja ešte nestretla. NO možno na lazoch z kadiaľ si, také mávajú. Ak sa Ty počítaš, medzi RA inkompetentných čurinov, tak mi to nevadí, ale nepáči sa mi, že tu urážaš slušných ľudí, ktorí odvedú kopec serióznej práce aj nad rámec toho čo majú ponúkať.
RA vôbec nie je povinná Ti inštalovať, a učiť Ťa to, čo by si si mal sám naštudovať. Naša spoločnosť v prípade, že si klient zaplatí aj inštaláciu a zaškolenie takéto služby poskytuje. No takému frajerovi, ktorý sa tvári ako najmúdrejší a najzdatnejší počítačový profík, už dnes vieme, že má potom zábavu aj takýto na dva dni. Naša spoločnosť má za sebou desiatky spokojných klientov, ktorým sme kvalifikovaný certifikát vystavili, nainštalovali, poradili a po našom odchode boli pripravení komunikovať priamo s DÚ. Ono naša práca nie je len o vystavení KC, ale aj príprava klienta k takémuto úkonu a usmernenie k postupným krokom. Veď zaregistrovať sa môže dopredu a vieme hneď prakticky ukázať ako to funguje.
Neviem aký máš dôvod takto tu urážať. A za CA môžem povedať, že sme oprávnení vystaviť niekomu KC, nie je to naša povinnosť. Máme právo aj odmietnuť žiadateľa.
A okrem iného, ja ZEP používam už cca 6 mesiacov, a môžem povedať, že hoci boli technické problémy na www.drsr.sk, mne sa podarilo odoslať dokumenty za všetkých svojich klientov. Netreba si určite nič nechávať na poslednú chvíľu.
0 0
formulka formulka

formulka je offline (nepripojený) formulka

Schiziak Pozri príspevok
Kukal som tu viacero prispevkov ohladne ZEP. Rozhodol som sa spisat jednoduchy prehlad technickej stranky.
Dve dolezite pripojemienky:

  1. Ludia v nasej vlade, statnej sprave a organoch trpia mozgovou retardaciou najvyssieho stupna, pozor na to! Takze ak vam niektore veci budu pripadat divne, je to preto!
  2. Dodavky na vsetky tendre vladnych informacnych technologii vyhraju najvacsi diletanti, magori a financni nenazranci. Vid ukoncenie.

Takze na ujasnenie su iba dve moznosti ako podat dokumenty:

  1. so ZEP
  2. alebo bez


Tu druhu moznost zavrhnite, bez ZEP je totalna blbost (priznak retardacie) - zaslete dokumenty elektronicky, musite si vybavit splnomocnenie a neviem co este, ale je vam to na holy prd, lebo to aj tak musite dorucit do 5 dni rucne. Cize iba oddialite podanie o 5 dni. Starosti vsak mate ako so ZEPom. Ak sa nudite, nemate co robit alebo si myslite, ze je to kool, nech sa paci, ale myslim, ze jednoduchsie, je to potom podat postou.

So ZEP-om:

  1. Potrebujete samotny ZEP, ten vam doda certifikacna autorita
    • je ich niekolko, vacsina su totalne inkompetetni curinovia a magori, vyberajte dobre. Tu nasu tu zrejme nemozem uviest.
    • vsetky certifikacne autority v SR su Mrkvosoft ritolizi, takze ak pouzivate Linuxy uzijete si, mozno sa vam to nepodari rozbehat.
    • ZEP, ktory vam dodaju, je uplne laznicke lackove USB zariadenie made in china, ktore vam nasupe mrte bordelu do kompu, takze instaciu robte na najnepodstanejsi system. Cize ak vyuzivate Vzdialenu plochu v ziadnom pripade to neinstalujte na server.
    • ZEP moze byt vydany len na fyzicku osobu, tj cloveka. Ak ste firmou, musite vlastnika ZEP potom na podanie pomcou ZEP splnomocnit.
    • ZEP sa plati pausalne kazdy rok.

  2. Ked mate ZEP, musite sa ako OSOBA zaregistrovat do portalu DRSR,
    • ten vam prideli uplne krepe nezapametatelne ID cislo, ktore si v ziadnom pripade nezapisujte na karticku do penazenky atd.


    • prihlasite sa tymto ID do portalu a podpisete si prvy dokument vasim ZEP-om ( ne-supolupracu komponentov tu preberat nebudeme). Od tohto momentu portal vie, ze prave tento ZEP je spojeny s touto osobou.

  3. Teraz prichadza sranda, za kazdeho panaka - ci uz fyzicku osobu, alebo pravnicku osobu potrebujete samostatne splnomocnenie. Toto navrhujem si pripravit (vytlacit) dopredu pre kazdeho klienta, ktoreho robite. My mame okolo dvacky-tricky klientov, takze sme si to nachystali dopredu a vzdy, ked dojde konatel dame mu to podpisat. Pozor ak musia podpisat uradne dokumenty viaceri! Ked toto mate idete na DU a odovzdate to tam. Ked to mantaci spracuju do "kontrol panelu" na portali DRSR vam pribudne ICO pre kazdeho pandrlaka. Toto je vas ciel!
  4. V tomto momente mozete za kazdeho panaka podat priznanie rovno cez net, z jedneho kompu, jednou na to urcenou osobou (ZEP) ak...

... pojde portal Danovej Spravy. Tato znoska bordelu nazyvaneho portal napisana v jave bola zrejme vyprodukovana najlaznickejsim teamom na svete. Asi by sa musel specialne hladat. Jeho sluzby cez FDF/PDF - debilina na samostatny 100 strankovy elaborat - pouzivame cca. od 2004 - 2005. V marci je kazdy bozi rok system pretazeny takym stylom, ze sa neda pracovat. Nielen, ze adminstratori su totalne nekompetetni diletanti a podcenili pretazenie v marci n rokov za sebou, ale teraz k tomu pridali este aj sifrovanie co ich totalne polozilo. Najme ak sa maju teraz zvratky DPH riesit elektronicky. Takze vela stastia, pripravte sa na nefunkcnu jazdu.

Instalacia komponentov na podpisovanie na vas PC je samostatna kapitola, odporucam vam vypytat si cislo na vasho CA (certifikacna autorita) komisara, a otravujte ho do morku kosti. Tento panak vam predal ZEP, je to zariadenie, za ktore su zodpovedni a musia vam poskytnut technicky support. Riadne ich poduste v stavicke, ten ZEP neni lacny, vyrobna cena toho plastikove prdu co vam daju je 10 korun, software k nemu stoji za dve veci, a na medzinarodnych forach ho uz aj analyzovali a bohvie ako bezpecny vraj neni, takze cele je to len taka sarada.

Mám pocit, že si si totálne zmýlil aj tému, aj stránku. Tu si ľudia navzájom pomáhajú a nie urážajú....
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tak som si myslela, že SV sa ma nikdy nebude týkať. Ale dnes sa ma kamoška na to pýtala, tak by som rada vedieť ako to je či to chápem správne.
Som 1/4 ročný platca DPH. Pracujem vo Francuzsku. Ak je zahraničný odberateľ registrovaný pre DPH tak podávam SV? A ja v DP samozdaňujem a v SV uvádzam službu b.DPH a tak isto aj FA bude bez DPH?
Poprosím Vás prípadne o nejaký dobrý link.
Vďaka.
0 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

Prosim mate niekto vzor poverenia na podavanie elektronickou postou. Som zamestnanec. Dakujem moooooooc
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
mám, len neviem priložiť
Naposledy upravil mlyn16 : 23.03.10 at 12:32 Dôvod: príloha
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
podarilo sa, doplňujem, že treba podpis konateľa overiť
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Iva1 Pozri príspevok
Prosim mate niekto vzor poverenia na podavanie elektronickou postou. Som zamestnanec. Dakujem moooooooc
Ivka, tebe stačí ako zamestnancovi poverenie, ja som ho už v tejto téme prikladala. Nemusí byť ani overené notárom
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
truch Pozri príspevok
Ivka, tebe stačí ako zamestnancovi poverenie, ja som ho už v tejto téme prikladala. Nemusí byť ani overené notárom

na zastupovanie pre doručovanie písomností jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov v zmysle § 17a elektronickými prostriedkami za podnikateľa, DIČ : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx na elektronické podávanie daňových priznaní k DPH, ako aj iných daňových priznaní za fyzickú osobu, preberaním písomností pre daňový subjekt elektronickou formou na adrese : xxxxxxxxx ďalšími s tým súvisiacimi úkonmi. Plnomocenstvo sa udeľuje až do doby jeho odvolania u správcu dane, resp. vypovedanie splnomocnenej osoby, čo splnomocnená osoba oznáme príslušnému správcovi dane.
Zároveň vyhlasujem, že súhlasím, v zmysle § 23 ods. 6a/ Zákona č. 511/1992 Zb. so sprístupnením daňového tajomstva v zmysle udelenej plnej moci
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Našla som to , pripájam:
Keby niekto potreboval vzor poverenia:

Poverenie zamestnanca na konanie v mene zamestnávateľa podľa § 9 ods. 2 Zákonníka práce


.................................................. ................................................. (názov a sídlo zamestnávateľa) zastúpený ............................ (meno, priezvisko a pracovná funkcia zamestnanca oprávneného uzavierať túto zmluvu), ďalej len zamestnávateľ poveruje svojho zamestnanca .................................................. ...................... (uvedie sa meno a priezvisko, bydlisko, funkcia), aby v jeho mene konal vo veci .................................................. ............................................... (uvedie sa rozsah poverenia, t. j. vec, v ktorej je zamestnanec oprávnený za zamestnávateľa konať, resp. ďalšie podmienky).




V .............................., dňa ..........................




.................................................. .............................
pečiatka a podpis príslušného vedúceho
zamestnanca zamestnávateľa

Economik, Iva 1 píše, že je zamestnanec, takže jej stačí poverenie. Ak by zastupovala iný subjekt potrebuje splnomocnenie, alebo plnú moc. Povedali nám to na školení DÚ a ja som sa podľa toho zaregistrovala, len s poverením, bez notára, všetko prebehlo v pohode
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
truch Pozri príspevok
Našla som to , pripájam:
Keby niekto potreboval vzor poverenia:

Poverenie zamestnanca na konanie v mene zamestnávateľa podľa § 9 ods. 2 Zákonníka práce


.................................................. ................................................. (názov a sídlo zamestnávateľa) zastúpený ............................ (meno, priezvisko a pracovná funkcia zamestnanca oprávneného uzavierať túto zmluvu), ďalej len zamestnávateľ poveruje svojho zamestnanca .................................................. ...................... (uvedie sa meno a priezvisko, bydlisko, funkcia), aby v jeho mene konal vo veci .................................................. ............................................... (uvedie sa rozsah poverenia, t. j. vec, v ktorej je zamestnanec oprávnený za zamestnávateľa konať, resp. ďalšie podmienky).




V .............................., dňa ..........................




.................................................. .............................
pečiatka a podpis príslušného vedúceho
zamestnanca zamestnávateľa

Economik, Iva 1 píše, že je zamestnanec, takže jej stačí poverenie. Ak by zastupovala iný subjekt potrebuje splnomocnenie, alebo plnú moc. Povedali nám to na školení DÚ a ja som sa podľa toho zaregistrovala, len s poverením, bez notára, všetko prebehlo v pohode

Môže byť súhlasím, to asi teraz takto im stačí. Mne zatiaľ nevytkli nikde plnú moc, ktorú som doložila na DÚ a som v podstate externý zamestnanec... Za nejakú dobu sa možno na niečom konečne aj ujednotili, ale aj tak si dovolím povedať, že pracovníčky na niektorých daň. úradoch nevedia ani čie sú...
1 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
V Martine bez overenia podpisu plnej moci alebo zastupovania nezobrali, čo je podľa mňa logické.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mlyn16 Pozri príspevok
V Martine bez overenia podpisu plnej moci alebo zastupovania nezobrali, čo je podľa mňa logické.
ZVOLEN, BANSKÁ BYSTRICA a ŽIAR NAD HRONOM berú úradne osvedčené plné moci. Z praxe viem povedať...../stačí matrika/
0 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

Dakujem, velmi pekne Truch. Mas pravdu ja som to preverovala na BA 1 a tam mi povedali, ze ziadne splnomocnenie nepotrebujem. Len poverenie a nemusi byt overene. Este raz dakujem. Zajtra idem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Iva1 Pozri príspevok
Dakujem, velmi pekne Truch. Mas pravdu ja som to preverovala na BA 1 a tam mi povedali, ze ziadne splnomocnenie nepotrebujem. Len poverenie a nemusi byt overene. Este raz dakujem. Zajtra idem.

Prepáč, ale aby som sa uistila. Mám klienta DPH v BA. Ešte aby som dobre rozumela, keď chcem ZEP-om podpísať a odoslať prostredníctvom www.drsr.sk daňové priznanie za klienta k DPH nevyžadujú v BA plnú moc, ale naozaj stačí iba poverenie podpísané neoverené konateľom ? Žiadna zápisnica sa tam nespisuje na tento úkon ? Toto by som ozaj uvítala, mne sa totiž k vôli tomu do BA zo ZV cestovať nechce. Je to finančne náročné.... Ďakujem vopred za odpoveď .
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Keď nie si zamestnanec musíš plnú moc overiť notárom.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
truch Pozri príspevok
Keď nie si zamestnanec musíš plnú moc overiť notárom.
ďakujem.... PM nie je plná moc ale neekonomická cesta do BA. To budem radšej posielať poštou...
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Na autorizáciu podávania SV mám pripravené:-OP, registračný formulár, výpis z OR, poverenie zamestnávateľa /som zamestnanec/ a snažím sa vypísať Dohodu pre DU, no všetky vzory som našla v pdf t.j. nedá sa mi vyplniť v PC, nemá niekto iný vzor, alebo to môžem vyplniť aj ručne. Dohodu musí podpísať za firmu
konateľ - však??? Ak mám poverenie nemusí ísť so mnou konateľ na DU???
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Vlastas Pozri príspevok
Na autorizáciu podávania SV mám pripravené:-OP, registračný formulár, výpis z OR, poverenie zamestnávateľa /som zamestnanec/ a snažím sa vypísať Dohodu pre DU, no všetky vzory som našla v pdf t.j. nedá sa mi vyplniť v PC, nemá niekto iný vzor, alebo to môžem vyplniť aj ručne. Dohodu musí podpísať za firmu
konateľ - však??? Ak mám poverenie nemusí ísť so mnou konateľ na DU???
Vlasti, konateľ s tebou ísť nemusí ak máš poverenie, pôjdeš ty. Dohodu som vypísala, ale oni ju odo mňa nechceli. Asi za 1/4 hodiny ma zavolali dnu a mali pripravenú dohodu na podpis, urobili ju oni a bola podpísaná aj riaditeľom DÚ..
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Vlasti ja som potrebovala (aj keď som zamestnanerc)generálnu plnú moc overenú u notára. DU PD
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
truch Pozri príspevok
Vlasti, konateľ s tebou ísť nemusí ak máš poverenie, pôjdeš ty. Dohodu som vypísala, ale oni ju odo mňa nechceli. Asi za 1/4 hodiny ma zavolali dnu a mali pripravenú dohodu na podpis, urobili ju oni a bola podpísaná aj riaditeľom DÚ..
Dáška veľmi pekne ďakujem, zajtra ráno sa chystám na DU dúfam, že to vybavím na počkanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať