Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Vlastas Pozri príspevok
Čo to je neprelievam? V týchto horúcich dňoch potrebujú veľké množstvo vody.
Ak máš muškát v truhlíku ktorý má podmisku, skús naliať do plna vody do podmisky. Keď sa po chvíli vrátiš a voda je vypitá, nalej znovu /teraz môžeš priliať aj vrchom na zeminu/. Ak je zemina suchá znovu všetku vodu vypije,ak je dostatočne vlhká voda ti v podmiske zostane. Ja všetky kvety polievam takto etapovite ráno aj večer. Hnojiť treba každý alebo aspoň každý druhý deň.
Zaujímavá farba, ešte som také nevidela
1 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

Vlastas Pozri príspevok
Čo to je neprelievam? V týchto horúcich dňoch potrebujú veľké množstvo vody.
Ak máš muškát v truhlíku ktorý má podmisku, skús naliať do plna vody do podmisky. Keď sa po chvíli vrátiš a voda je vypitá, nalej znovu /teraz môžeš priliať aj vrchom na zeminu/. Ak je zemina suchá znovu všetku vodu vypije,ak je dostatočne vlhká voda ti v podmiske zostane. Ja všetky kvety polievam takto etapovite ráno aj večer. Hnojiť treba každý alebo aspoň každý druhý deň.
clovek musi len experimentovat.So surfinkami nemam taky problem, tie mi rastu ako huby po dazdi.Este rozmyslam, ze mozu mat tie moje malo svetla, lebo mi visia zo stropu na balkone.Vyzaduju priame slnko ?
Inak, ja mam o nieco mensie
P1010793.jpg  
P1010794.jpg  
P1010797.jpg  
1/1
1 0
kvapka05 kvapka05

kvapka05 je offline (nepripojený) kvapka05

:-) ake uz maju niektore z Vas krasne muskaty, moje zatial len zacinaju kvitnut a prave dnes som na kvetnych pucikoch objavila take male biele zivocichy
Prosím Vás ,vie mi niekto poradiť? Su to vošky? A co by som mala robiť? Niekde som citala ze treba znicit rastlinku, lebo mi to zasiahne aj ostatne kvety.
Prosim poradte?
0 0
kvapka05 kvapka05

kvapka05 je offline (nepripojený) kvapka05

Podarilo sa mi tie " potvorky " aj odfotit. Viete mi poradit co su to vlastne za skodce.
2.jpg  
1.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Aj takéto muškáty má tento rok moja mama
P7050080.jpg  
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mne teraz spadli 2 muškáty z okien. Vonku je 31 ° , žiaden vietor. Včera pršalo a boli dosť mokré, tak som ich ráno nepoliala. Oni úplne preschli a spadli. Nepodceňte poliatie ak máte niektoré na slnku na JSako ja. Aspoň , že sa nepolámali. Musím ich posadiť. Polievam ráno a večer
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

keď muškát pochádza z afriky, nemal by sa moc polievat, nie? ... ja som polievala, aj ked nie az tak casto... a mam pocit, ze som im tým vobec nepomohla... jeden mi uplne odchadza... listy zozltli, opadavaju ... no asi je mu koniec... tie co mam na balkone, kde zalievam tak raz za tyzden su viditelne zdravsie a krajsie...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20100703_63.jpg
Zobrazení: 61
Veľkosť:  61.2 KB

aspoň týmto sa u mňa darí
8 0
oriesok244 oriesok244

oriesok244 je offline (nepripojený) oriesok244

Počasie veľmi nepraje,ale musel som niektoré rastlinky ostrihať,aby neprevážili truhlík.
Naposledy upravil oriesok244 : 28.07.10 at 15:59
Muškáty 1.jpg  
5 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Sú krásne, zdravé.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Muškáty sú už v tomto čase dosť vyčerpané tak ich trochu osviežme.Nie je to z mojej hlavy a ešte som to neskúšala, ale určite to vyskúšam.
- Aby ste oživiíli muškáty, nalejte do substrátu studenú čiernu kávu /len zrnkovú, žiadnu nesku/ bez cukru.
-Ak chcete odplašiť vošky, vložte do substrátu strúčik cesnaku.
- Aby som nemala vošky sadím v blízkosti muškátov plektrant /toto mám vyskúšané/.
4 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Vlasti,čo je to ten plektrant?Nemôžeš ho odfotiť?Ďakujem
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Plektrant je nekvitnúca ťahavá rastlinka so zeleno-bielymi lístkami. Jej previsy dosahujú dĺžku aj 2 m. Je vhodná na kombináciu do hrantíkov s inými letničkami, napr. aj s muškátmi.
Foto nemám, skús uja Googla a obrázky.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Bolo by to vhodne aj do sklenika,aby tam neišli vošky?Už som to vygooglila,viem,ako to vypada.Ďakujem.
Naposledy upravil kamoska1 : 31.07.10 at 21:43
0 0
ziak9 ziak9

ziak9 je offline (nepripojený) ziak9

Vedel by aj mne niekto poradiť? Mam ťahavé muškáty v samozavlažovacích kvetináčoch. Do 50 cm dávam v jari 6 sadeníc, hnojivo pridávam v malom množstve do každej zalievky, balkón s muškátmi je orientovaný na východnú stranu. Problém spočíva v tom, že muškáty mi nádherne zakvitnú, ale potom ako postupne odstraňujem suché kvety, nové púčiky sa už netvoria a je začiatok augusta a moje muškáty sú ako "ostrihané ovečky". Prečo mi nekvitnú celé leto? A takto sa s nimi "trápim" už 5 rokov a stále to isté. Vyskúšala som už asi všetko možné. Túžim po krásnych previsoch, ktoré kvitnú celé leto a stále nič. Ďakujem za každú radu.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Neviem ziak9,ake druhy pestujes.Aj ja mam niektore co su este stale krasne zakvitnute,ine tiez ako Tvoje...Ale vidim na oknach tie,,prazdne,,ruzove a cervene a tie su ako vodopady.
0 0
ziak9 ziak9

ziak9 je offline (nepripojený) ziak9

Pestujem klasické previslé muškáty - červené (nie poloprevislé),sadenice kupujem každý rok nové z Baumaxu.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mne sa toho roku muškáty prvýkrát nevydarili. Sadenice nové, hrantíky samozavlažovacie, severná strana - cez tie veľké dažde to schytali a potom sa už nespamätali - substrát bol stále vlhký, takže som ich ani nemala kedy poriadne pohnojiť, popri tom som mala 6 týždňov v sadre ruku a kým som sa spamätala zasa ja a minula na ne postupne celé hnojivo, listy boli krásne veľké a tmavozelené, no začali postupne žltnúť a schnúť a pomaly sa prizerám, ako odchádzajú posledné tri hrantíky. Neviem, ako by sa dali zachrániť - presadením?

Ale zato zemiaky, uhorky, rajčiny i papriku máme také pekné, ako ešte nikdy /zemiaky sme ani nesadievali, ale muž povedal, že keď je tá kríza.../. Žeby som si ich naraanžovala do okien - nech ľudia vidia? Namiesto kvetov sa mi proste tento rok vydarila zelenina! :

Nemôže mať predsa každý všetko! A na rozdiel od muškátov sa z nej dajú aj nasýtiť hladné krky! -to sa len tak utešujem ... Hoci - nielen "zeleninou" je človek živý. Aj oko treba potešiť, aj dušu pohladiť.
Naposledy upravil Oliwa : 03.08.10 at 14:48
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Oliwa Pozri príspevok
Mne sa toho roku muškáty prvýkrát nevydarili. Sadenice nové, hrantíky samozavlažovacie, severná strana - cez tie veľké dažde to schytali a potom sa už nespamätali - substrát bol stále vlhký, takže som ich ani nemala kedy poriadne pohnojiť, popri tom som mala 6 týždňov v sadre ruku a kým som sa spamätala zasa ja a minula na ne postupne celé hnojivo, listy boli krásne veľké a tmavozelené, no začali postupne žltnúť a schnúť a pomaly sa prizerám, ako odchádzajú posledné tri hrantíky. Neviem, ako by sa dali zachrániť - presadením?

Ale zato zemiaky, uhorky, rajčiny i papriku máme také pekné, ako ešte nikdy /zemiaky sme ani nesadievali, ale muž povedal, že keď je tá kríza.../. Žeby som si ich naraanžovala do okien - nech ľudia vidia? Namiesto kvetov sa mi proste tento rok vydarila zelenina! :

Nemôže mať predsa každý všetko! A na rozdiel od muškátov sa z nej dajú aj nasýtiť hladné krky! -to sa len tak utešujem ... Hoci - nielen "zeleninou" je človek živý. Aj oko treba potešiť, aj dušu pohladiť.
z tých muškátikov by som bola aj ja veľmi nešťastná ja som tak dopadla minulý rok neboli síce dažde, ale došla mi svokra a toľko mi ich vychválila a vyhýkala, že mi ich urieklato bolo v júni a to mali fakt úúžasné kvety opäť naplno a krásne zakvitli až v septembri buď hrdá a pyšná na svoju zeleninku, domáca je domáca čo by som ja v smradľavej BA, dala za skutočnú domácu zeleninku uži si fajnové vitamíny
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ziak9 Pozri príspevok
Vedel by aj mne niekto poradiť? Mam ťahavé muškáty v samozavlažovacích kvetináčoch. Do 50 cm dávam v jari 6 sadeníc, hnojivo pridávam v malom množstve do každej zalievky, balkón s muškátmi je orientovaný na východnú stranu. Problém spočíva v tom, že muškáty mi nádherne zakvitnú, ale potom ako postupne odstraňujem suché kvety, nové púčiky sa už netvoria a je začiatok augusta a moje muškáty sú ako "ostrihané ovečky". Prečo mi nekvitnú celé leto? A takto sa s nimi "trápim" už 5 rokov a stále to isté. Vyskúšala som už asi všetko možné. Túžim po krásnych previsoch, ktoré kvitnú celé leto a stále nič. Ďakujem za každú radu.
Mne sa zdá tých 6 sadeníc priveľa na ten hrantík. Bežne sa dávajú 3, max. 4 ks. Možno majú málo živín a málo miesta ...

Asi by som nabudúce skúsila menej sadeníc.
Teraz skús zmeniť prihnojovanie. Prihnojuj napr. 1x týždenne, ale silnejšiu dávku, možno ich to vzpruží.

Daj vedieť, či pomohlo
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať