Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Aj ja mam ešte muškaty vonku,lebo ich neprezimovavam,tak nech ešte chvilu do mrazov zdobia balkon,veď napokon su tam tak krasne,všetci už maju balkony prazdne.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

chcela by som trocha ozivit tuto temu kedze o chvilu je tu jar. mam v bytovke v spolocnych priestoroch kochliky s muskatmi kedze su v okne su pekne zelene vytahane chcem sa spytat ci je nutne ich opat ostrihat ked ich vylozim na balkon alebo ich necham tak a oni pekne zakvitnu z toho co vyhnali cez zimu?
vdaka za radu!
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

krater Pozri príspevok
chcela by som trocha ozivit tuto temu kedze o chvilu je tu jar. mam v bytovke v spolocnych priestoroch kochliky s muskatmi kedze su v okne su pekne zelene vytahane chcem sa spytat ci je nutne ich opat ostrihat ked ich vylozim na balkon alebo ich necham tak a oni pekne zakvitnu z toho co vyhnali cez zimu?
vdaka za radu!
A aké sú to muškáty - veľkokveté alebo ťahavé?
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

bikam Pozri príspevok
A aké sú to muškáty - veľkokveté alebo ťahavé?
tahave
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Muškáty som už zostrihala asi 2 týždne dozadu suché listy pooberala, majú nahodené pár zelených lístkov, čo poviete na to vyhodiť ich von na slniečko? nech si pomaly zvykajú
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Cez deň áno, ale v noci je ešte mráz, tak by som to neriskovala. Buď ich na noc dávať dnu alebo dobra zakrývať.
Už sa teším až mi budú okrasou balkóna.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mna ide porazit!
Minuly rok som si kupila pekne nove samozavlazovacie valovky na muskaty.Aby som nemusela mat po 3-4 mensie, tieto sa mi pacili, ze su siroke,jeden na celu parapetu,takze som si kupila dva na predne okna.

Pred par dnami som si nasadila muskatiky,polievala som iba zhora.
Vcera vecer som sla naliat vodu do zasobnika a z jedneho mi vsetka voda vytiekla, lebo v rohu bola taka mala strbinka...takze samozavlazovaci ucel je v cudu!
Idem dnes skusit do obchodu, som zvedava, ci zozeniem taky isty,alebo budem musiet kupovat nanovo a samozrejme muskatiky znova presadzovat...
Drzte palceky
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja dnes kupujem zeminu /osvedčenú/, musím presadiť tie vlaňajšie, lebo som ich zasadila do zeminy z Kauf... a v zime samá muška.
Teraz ich opatrne vyberiem, ponamáčam pre istotu korene v roztoku Lignohumátu, potom zasadím. Ešte sa chystám kúpiť hoštické slepačie granulky /hnojivo/, nech krásne kvitnú.
Už sa neviem dočkať, keď nám, činžiakovým , zakvitnú balkóny.
1 0
Alcielle Alcielle

Alcielle je offline (nepripojený) Alcielle

na jednej stranke som nasla odrodu muskatu Pelargonium citriodora ´Moskito Schocker´ / Muškát odpudzujúci komáre. Mate s tym niekto skusenosti? funguje to?
0 0
eny7 eny7

eny7 je offline (nepripojený) eny7

Ahojte, mam tahave muskaty teraz uz bude tretie leto, co som ich kupila. Neviem, ci mam stale nechat ten povodny koren, co uz ma aj trochu zdrevnatene casti stoniek, ale ma dost zelenych listov, alebo odobrat z neho nove vyhonky a stary koren vyhodit. Ake mate s tym skusenosti ?
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

eny7 Pozri príspevok
Ahojte, mam tahave muskaty teraz uz bude tretie leto, co som ich kupila. Neviem, ci mam stale nechat ten povodny koren, co uz ma aj trochu zdrevnatene casti stoniek, ale ma dost zelenych listov, alebo odobrat z neho nove vyhonky a stary koren vyhodit. Ake mate s tym skusenosti ?
Vyskúšala som obidve možnosti - a sú porovnateľné. Ak ti 3-ročné sadenice pekne rašia a majú dostatok zelených listov, ešte by som ich nechala, zároveň by som si z nich narezala ďalšie sadenice, ktoré sa ti ešte do leta stihnú zakoreniť.
Naposledy upravil bikam : 01.04.11 at 10:21
2 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Alcielle Pozri príspevok
na jednej stranke som nasla odrodu muskatu Pelargonium citriodora ´Moskito Schocker´ / Muškát odpudzujúci komáre. Mate s tym niekto skusenosti? funguje to?
Cha!...Pred dvomi rokmi som na to skocila aj ja - a kupila som si pre istotu hned dva. A nielenze sa hmyz okolo nich veselo zlietal, dokonca sa mi nepodarilo ich ani prezimovat... Hoci boli skutocne nadherne, take tmavobordove s bielym lemom...okno zdobili krasne, len hmyzu bolo treba naznacit sipku smerom OD muskata:-)
0 0
Alcielle Alcielle

Alcielle je offline (nepripojený) Alcielle

81janka: dakujem, usetrila si mi 12 evry budem musiet hladat inu alternativu proti tym hnusotam
0 0
eny7 eny7

eny7 je offline (nepripojený) eny7

bikam Pozri príspevok
Vyskúšala som obidve možnosti - a sú porovnateľné. Ak ti 3-ročné sadenice pekne rašia a majú dostatok zelených litov, ešte by som ich nechala, zároveň by som si z nich narezala ďalšie sadenice, ktoré sa ti ešte do leta stihnú zakoreniť.
Dakujem za radu vlani som tiez tak robila, ze som mala aj nove aj stare. Ale vsimla som si , ze tie novsie uz nemaju taku krvavocervenu farbu, ale boli take skor tmavoruzove. Tak neviem, ci to je preto, alebo to zariadili vcielky .
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

kedy dávate von prezimované muškáty?
0 0
eny7 eny7

eny7 je offline (nepripojený) eny7

Ja zvyknem vykladat vonku v maji po zamrznutych, ale hovori sa, ze vydrzia do -5 st.C, takze podla toho dedukujem , ze ked v noci neklesne teplota pod 0, tak by sa mohli vylozit. Zalezi aj na tom ci su pekne huste, aby nespatili.
1 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Tiez vykladam az po zamrznutych - vsetky rastlinky, neriskujem skor, bojim sa o ne.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Vcera som videla na jednom dome uz na oknach krasne rozkvitnute tahave cervene muskaty,moje vyhonky su sice dlhe,ale este slabe,tak sa bojim dat von.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja ich mám v garáži, zjavne prežili zimu, majú dosť nových výhonkov... ale v garáži nemajú dostatok svetla, preto sa obávam, že do zmrznutých mi v tej garáži "odídu"... a to by som nerada...
0 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

ja by som ich dal aspon cez den von, ked je cca 18-20 *C, nech si uzivaju jar
a na nedelu hlasia az 23, takze urcite von z garaze...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať