Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Takto vyzerajú moje muškáty
DSC02985.jpg  
DSC02988.jpg  
DSC02990.jpg  
DSC02991.jpg  
DSC02992.jpg  

1/1
10 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Ivuliatko ďakujem za poklonu,ale takéto muškátiky si môže dopestovať každý. Ale musí sa nasadiť do jedného hrantíka viac priesad. Ja sadím do hrantíka naraz 6 ks a to 3 krát po 2. A použiť hlinu na muškáty. A potom po zakorenení hnojiť, polievať a suché odrodené kvety pravidelne oberať.Je ale pravda že tento rok je akýsi zvláštny čo sa týka kvetov na muškátoch...
Ja mám tiež 6 ks v jednom hrantíku /60 cm/. A to mi ich tento rok sadil a už nakvitnuté doniesol nejaký ujo záhradník - kamoška ma nahovorila, že ona si uňho objednáva každý rok... Tak, reku , skúsim, lebo doteraz som prevádzkovala vlastnú výrobu - teda kupovanie sadeníc aj sadenie vlastnoručne a to len po 5 do hrantíka.
No poviem Vám, ľudkovia, teda asi Ľudky , lebo chlapov je tu ako chlpov na dlani /kdesi na začiatku témy tuším/, tie vlaňajšie boli o takomto čase óóóóveľa bohatšie. Asi to bude fakt tým počasím. Zem mi dodal ujo, tak neviem, aká je, mala byť kvalitná, hnojím krystalonom, sú husté, zelené, krásne zakvitli, ale po prvom "vrhu" kvetov , keď som ich už odkvitnuté odstránila, sa mi ďalšie kvietky nerozvili - aj ich nahodili, ale nejako zakrpateli a uschli, či čo... Takže v jednom okne mám v podstate krásnu muškátovú vňať , sem-tam nesmelo vykúka kvietok... Toto "okno" som hnojila ostošesť...

Z druhých dvoch "okien" mi búrka napriek "zátarasám" muškáty zhodila, tak asi mesiac čakali v provizórnych podmienkach na lavičke... Pravidelne polievané, občas hnojené... No poviem Vám, takú peknú lavičku sme v záhrade ešte nikdy nemali... Keď som ich konečne presadila do novozakúpených hrantíkov, lebo tie pôvodné kde-tu pod vplyvom pádu praskli, a vrátila ich na ich pôvodné stanovište do okien, rozdiel je evidentný... V dvoch kvitnúce muškáty a v prostrednom tá "vňať".

Tak rozmýšľam, či by mohli byť prehnojené - tie nekvitnúce... Raz sa mi niečo podobné stalo, ale boli to celkom iné kvety - olistenie ako džungľa, a kvety nikde...

Ale zase v závesnom kvetináči /sadenice kúpené na trhovisku/ sú mimoriadne pekné, ako nikdy predtýám, aj keď sú viac polievané ako hnojené... Keď idem do záhrady, sáčky krystalonu mám totiž v dome a nie vždy sa mi chce pre ne vrátiť...

Alebo to bude vodou - teraz ma osvietilo! Tie polievané na oknách zvnútra dostávali vodu z vodovodu, ale tie na lavičke a zavesené som polievala zachytenou dažďovou vodou alebo vodou zo studne... Takže prírodná, neupravená, bez chlóru... Prvý vrh kvetov bol ok, ale po niekoľkomesačnom polievaní sa dostavil rozdiel. Alebo sa mýlim, muškátovedci či muškátovedkyne?
Naposledy upravil Oliwa : 06.08.12 at 22:50
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nie, mám ten univerzálny kristalon /25 sáčkov v balení/, a napokon, prvé zakvitnutie bolo famózne u všetkých muškátov, škoda, že nemám foto...
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Ja používam zase hoštické hnojivo , doposiaľ som bola spokojná.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Ja používam zase hoštické hnojivo , doposiaľ som bola spokojná.
To je to s tými slepačincami, či...? Hoštické univerzálne, alebo je nejaký hoštický druh muškátový? Lebo na také som zatiaľ nenatrafila...
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Oliwka je to hoštické hnojivo na muškáty a obsahuje prírodné guáno pochádzajúce z trusu morských vtákov, dostať ho aj v Kauflande...
3 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tiež nepoznám toto hnojivo, ale môže byť dobré.
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Na navsteve u pana Lebiša v Boskoviciach.
U lEBIšA.jpg  
6 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
U neho som bola asi pred štyrmi rokmi, má to tam krásne, má tam zároveň aj predajňu kde som si kúpila samozavlažovacie hrantíky, ktoré stále používam. Je to veľmi milý pán, ochotne poradí. Chodí aj do televízie Markíza do telerána..
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Druha vlna kvitnutia
Idols.jpg  
11 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Ano je to mily pan.Urobil nam exkurziu po celom priestore poradil a tak.Tento rok sa chysta do tv Markiza az v oktobri.Inac tiez pestujem vsetko v jeho truhlikoch a pouzivam hnojivo od neho
1 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Začal som mnozit pelargonie na buducu sezonu
Mnozenie august.jpg  
Mnozenie.jpg  
1/1
7 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

zeroA6M Pozri príspevok
Začal som mnozit pelargonie na buducu sezonu
Čo sú to za zakoreňovače? Vyzerá to ako črievko z nejakej fólie alebo čo, to je tiež samorozpustné?
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Ahoj.Tie zakorenovace su klasicke raselinove jiffy tablety.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Konečne aj moje trošku zakvitli
P8090153.jpg  
P8090155.jpg  
P8090154.jpg  
1/1
9 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

čítam, že už sadíte nové odrezky a nestačí v septembri? Teraz akurát pekne kvitnú, ešte mi ich je ľúto, strihať A ja sadím do 50 cm kvetináča po 3 ks, je to podľa vás málo? Lebo čítala som, že sadíte až po 10. A niektoré sadíte po 2 rastlinky ako 1 ks, to sa vám viac osvedčilo?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja sadím odrezky až v septembri kvôli tomu ako píše Zdenka, je mi ich ešte ľúto strihať. Aj v septembri mám vysokú úspešnosť prijatia. Mám jednu starú brožúrku o muškátoch, kde sa píše, že najlepší čas je august - september. V 50 cm kvetináči mám 6 ks odrezkov, teraz mám každý samostatne, ale mávala som ich po 2 odrezky vedľa seba. Ja pestujem poloťahavé plnené muškáty. Obyčajné stojaté mám 3 ks v 50 cm kvetináči.
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..tohto roku som zasadila do okrúhleho kohl.3 rôzne muškáty...vyzerá dobre...no posúďte..
a do vysiaceho kohl.tmavočerv.
Muškáty mix.2012.jpg  
Muškát far..jpg  
Muškát ruž..jpg  
Muškáty.jpg  
Muškát tmavočerv..jpg  

Muškát tm.červ.30.6..jpg  
1/1
8 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Som si pozerala v kvetinárstve zeminu na muškáty a predavačka sa ma spýtala či na sadenie odrezkov muškátov? tak, že je dobrá zemina na vysev a množenie a mi odporúčila toto: http://www.koravos.sk/index.php?&ID=prod4. Používate to niekto?
1 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

ahojte,
aj ja by som chcela muskaty, tak som zacala browsovat po nete a po zahradnych centrach, a predstavte si, teraz nikde nic nemaju. dufala som aspon ze na bazosi niekto bude predavat odrezky, ale nikde nic
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať