Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kym som mala muskaty a isli sme na dovcu, som ich dala na zem a na vyvysene miesto som dala vedra s vodou. Do vedra a do hliny som vopchala hadicku, ake sa pouzivaju do akvarka, aspon my sme take priesvitne mali a kvety vydrzali krasne, cely cas v tieni, prijimali tolko vody, kolko potrebovali.
8 1
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

Toto je vynikajúca rada, určite využijem aj ja.
0 0
Rastlinky.sk Rastlinky.sk

Rastlinky.sk je offline (nepripojený) Rastlinky.sk

to miesto v tieni na zemi a niekto, kto ich aspoň raz za týždeň poleje, je dobrá kombinácia
0 0
jorry jorry

jorry je offline (nepripojený) jorry

totu su nase muskaky na chalupe, pestujeme ich takto prvy rok v okne a nakolko tam casto aj tyzden niekto nie je tak vydrzia :-) hnojene raz za tyzden a davana aj listova vyziva, nie su take pekne dlhe previsnute ale snad sa budeme zlepsovat :-)
IMG_20140728_173638.jpg  
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

prezimované muškáty a fuchsie- obr.2,3,4,6,, a nové muškátové odrezky- obr.1,5..
DSC_0075.jpg  
DSC_0080.jpg  
DSC_0084.jpg  
DSC_0085.jpg  
DSC_0073.jpg  

DSC_0078.jpg  
1/1
9 0
Rišo12 Rišo12

Rišo12 je offline (nepripojený) Rišo12

Úplne zdieľam názor, nestarať sa.
0 0
Petula31090 Petula31090

Petula31090 je offline (nepripojený) Petula31090

Ahojte, tento rok idem prvykrat pestovat kvetinky, mam muskaty tahave. Niektore su uz troska vacsie, niektore este malicke rastlinky. Pozastipovala som ich, aspon dufam spravne, len neviem teraz, ako pokracovat v tom zastipovani dalej. Zacali vyhanat nove vyhonky a teraz tie mam znova zastipnut ci ako? Este pri tych viac rozrastenych sa to da, ale mam aj take, co maju chudatka len jednu stonku... Prosim poradte. Dakujeeeeem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

tohtoročné odrezky..
DSC_5799.JPG  
DSC_5798.JPG  
DSC_5801.JPG  
DSC_5803.JPG  
DSC_5811.JPG  

1/1
5 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

no ja nemam inu moznost ako kazdorocne kupovat nove predpestovane sadenice,snazila som sa tiez trosku ozivit temu ,,muskatiky,, pretoze vo forach su povacsine stare prispevky,pred malou chvilkou som akurat zalozila debatu muskatiky nehynuca klasika... akurat som nakupila nove a dnes sa chystam sadit,tak sa budem snazit psotupne pridavat ake take fotecky :-)
2 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

Nakupila som si predpestovane sadenice krickovych muskatoch a mam taku dilemu,kolko kusoch dat do 40cm hrantika a kolko do 60cm,lebo povacsine vsade pisu iba o tych tahavych. Tri sa mi zdaju malo a styri vela :-) Minuly rok som mala po 4 kusy v 60 cm a kvetinarka mi povedala,ze sa potom tlacia,nemaju dostatok miesta a menej kvitnu. Pridavam fotku tych zakupenych.
DSCN1403.JPG  
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Keď som sadievala vzpriamené (kríčkové), sadila som po 3 do 50 cm hrantíka (ťahavé sadievam hustejšie - po 5 ks do 50 cm). Takže celkom roumiem tvojej dileme (40 alebo 60). Do 40 by som i tak skúsila tri a urobila by som väčšie rozostupy medzi hrantíkmi napr. na parapete alebo na balkóne a do 60 cm 4 ks. Aj tak všetko bude závisieť od toho, ako ich budeš zaštipovať, aby sa rozkonárili...
0 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

Kvoli doterajsej nepriazni pocasia,som mala muskaty od zakupenia az do dnes v byte,v nie velmi svetlej izbe. Cca 2 tyzdne. Prirodzene,vsetky puky zoschli,ale trapia ma listy... Viac ako polovicu som musela osklbat,trochu sa krutia,po okrajoch hnednu a nasledne schnu... Takze z mojho zakupeneho pralesa mi zostali len take smiesne,nie zdravo vypadajuce rastlinky. Nevedeli by ste mi niekto poradit,prosim??? Ak by pomohla fotka,rada pridam,preliate neboli. Dakujem vopred velmi pekne za kazdu radu...
0 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

A este som zabudla napisat...vsetko nove co vyrasta,ci je to novy malilinky listocek,alebo pucik je hnede,makke...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja mam vonku uz davno....kaktusy boli vonku celu zimu....tak preco nie muskatle.... kvety co boli po kupe som vcetky dala prec....aby mi nahodili nove velke ...uz u mna...uz sa tak deje....hnojim kazdy tyzden.....zatial hnojivom na kaktusy
Daj von na slniecko...preberu sa neboj
0 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

No ved minuly rok som ich mala vonku hned po kupe od zaciatku aprila,ale tento rok som sa dostrasila ,,super radami,, ze pri nizkych teplotach sa mozu zastavit v raste no a takto som dopadla...Ja sa len bojim,ci neide o neaku bakterialnu chorobu... ale stonky su pekne zelene...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..tiež mám vonku muškáty od začiatku...no neviem odkiaľ si..chýba im slnko
Muškát červ.4.5.2016.jpg  
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som kupovala..take 6box......nic moc to bolo...take cibiky....ale vedela som,ze sa pozbieraju....nie su take silne ako tie co som kupovala samostatne v kochly....ale dobehnu ich...ale ja mam iba klasik...nie tahave
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

moje zakorenené odrezky po presadení tiež boli chvíľu akoby šli vykapať, ale prebrali sa, už sú pekné..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zabka nechci vidiet tie moje zakupene v nejakom....hausebause.....ale.sak co by som chcela.za.10 korun
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lujza.j
Zabka nechci vidiet tie moje zakupene v nejakom....hausebause.....ale.sak co by som chcela.za.10 korun
hlavne že sa opeknili..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať