Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Ahojte poraďáci. Muškáty sa vylepšili, pre porovnanie aké boli 1.8.2012 a aké sú dnes.
2012-08-01 16.58.31.jpg  
2012-08-25 12.25.40.jpg  
1/1
12 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak ja som už konečne včera zasadila odrezky... už hlásia na víkend mrazy.....Som zvedavá, koľko sa ich príjme, lebo minulý rok to bola hotová katastrofa
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Zdenka175 Pozri príspevok
Tak ja som už konečne včera zasadila odrezky... už hlásia na víkend mrazy.....Som zvedavá, koľko sa ich príjme, lebo minulý rok to bola hotová katastrofa
Zdenka používaš zakoreňovač? a špeciálnu zeminu na výstavbu odrezkov?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zakoreňovač dávam vždy a tento rok som prvý krát zasadila do špecialnej zeminy na množenie odrezkov...Uvidíme, vždy som dávala klasickú zeminu na muškáty..
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Zdenka175 Pozri príspevok
Zakoreňovač dávam vždy a tento rok som prvý krát zasadila do špecialnej zeminy na množenie odrezkov...Uvidíme, vždy som dávala klasickú zeminu na muškáty..
idem dnes do Baumaxu, hádam kúpim a zajtra sa chystám, že zasadím.....
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Mária Mojžišová Pozri príspevok
Ahojte poraďáci. Muškáty sa vylepšili, pre porovnanie aké boli 1.8.2012 a aké sú dnes.
a aké sú dnes 9.10.2012, škoda že onedlho tu bude zima a musím ich ostrihať....
2012-10-09 11.24.01.jpg  
9 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Dnes bol Peter Lebiš, ktorý je považovaný za mága pestovateľa kvetov v Markíze v Teleráne. Radil ako prevísajúce kvety zazimovať. Strihal ich veľkými nožnicami, čo sa používajú na strihanie okrasných kríkov. Ach aká škoda že už prichádza zima....
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak moje zasadené odrezky muškátov rastú ako z vody Dosť narástli... Zatiaľ vyzerajú OK, skúsila som aj pôvodné muškáty , ostrihať a umiestniť do pivnice, nemajú tam svetlo, uvidím či z nich niečo bude
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..moje muškáty a fuchsia.. sú už pýchou našej panelákovej chodby..no už kvitnú menej
Snímka3836.jpg  
Snímka3882.jpg  
Snímka3884.jpg  
Snímka3883.jpg  
1/1
5 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ako sa darí vaším odrezkom z muškátov? Ja som o polovičku prišla???? V hline boli také mušky, a muškáty vyschli..... Pritom v oktobri boli také veľké, že som ich zostrihla....Mohli im to strihanie uškodiť?
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Zdenka175 Pozri príspevok
Ako sa darí vaším odrezkom z muškátov? Ja som o polovičku prišla???? V hline boli také mušky, a muškáty vyschli..... Pritom v oktobri boli také veľké, že som ich zostrihla....Mohli im to strihanie uškodiť?
Ja ich mám tak isto dlhé veľké, zatiaľ som to nechala tak, nestrihám. Uvidím ako ďalej. Tiež som zvedavá ako sa darí ostatným.....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Moje muškátiky.. Celkom vyzerajú k svetu..Už som ich aj pozaštipovala, začínajú vyháňať bočné výhonky. Ťahavé odrezky nerobím, lebo doteraz mi vždy vyhynuli, tak si každoročne kupujem nové.
Obrázok 6541.jpg  
Obrázok 6545.jpg  
Obrázok 6546.jpg  
Obrázok 6547.jpg  
1/1
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Neviem, ci to tu uz bolo zverejnene, snad niekomu pomoze.

Hnojivo na muškáty

Muškáty budú mať krásne kvety, ak ich prihnojíme drožďovou zálievkou. Do 1litra vody rozdrobíme 1 kocku droždia a necháme kvasiť 2 týždne. Potom zmiešame s 3-mi litrami čistej vody. Tým získame 4 litre kvalitného hnojiva. Môžeme ho použiť aj na iné kvetiny.
3 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

alaya1 Pozri príspevok
Neviem, ci to tu uz bolo zverejnene, snad niekomu pomoze.

Hnojivo na muškáty

Muškáty budú mať krásne kvety, ak ich prihnojíme drožďovou zálievkou. Do 1litra vody rozdrobíme 1 kocku droždia a necháme kvasiť 2 týždne. Potom zmiešame s 3-mi litrami čistej vody. Tým získame 4 litre kvalitného hnojiva. Môžeme ho použiť aj na iné kvetiny.
a kedy možem začať s prihnojovaním muškátov, ja mám v pivnici na prezimovanie ťahavé muškáty z minulého roku a zatiaľ veľmi dobre vyzerajú, vôbec mi neuschli listy ako po iné roky. To hnojivo skúsim. Ďakujem.
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

To hnojivo treba ešte riediť? Ako často hnojiť?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vema Pozri príspevok
To hnojivo treba ešte riediť? Ako často hnojiť?
http://www.babske-rady.sk/rady/hnojivo-na-muskaty
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Kúpila som muškáty v BAUMAXE a chystám sa ich presádzať. Koľko koreňov mám dať do truhlíka, aby boli takéto bohaté?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Fanny62 Pozri príspevok
Kúpila som muškáty v BAUMAXE a chystám sa ich presádzať. Koľko koreňov mám dať do truhlíka, aby boli takéto bohaté?

Podla toho, aky je kochlik dlhy. Su rozne dlzky. Kym som pestovala muskaty, davala som po 3 do toho kratsieho kochlika, ktory bezne dostat aj v spominanom obchode..
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Fanny62 Pozri príspevok
Kúpila som muškáty v BAUMAXE a chystám sa ich presádzať. Koľko koreňov mám dať do truhlíka, aby boli takéto bohaté?
ťahavé alebo klasické....
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

ťahavé
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať