Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Oliwa Pozri príspevok
Ty brďo! Ten čierny máš od koho? Od Zorra?
nieee,tusim z trhu...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

... však aj Zorro sa motal tuším po trhu, hihi - teda aspoň v tom filme, čo kedysi dávali, tam šermoval mečom a zhadzoval trhovníkom všelijaké koše a sudy s vínom a skákal po stoloch... a hral ho Alain Delon, bola som na tom v kine, bola som malá a bolo to strááášne dááávno...
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
zeroA6M Pozri príspevok
Pre 81janka ,mrkni na foto,je tam 10ks v jednom 50cm,na fotke su 3 truhliky
50cm teda spolu 30ks pelargonii.Zda sa ti to vela?
Sú nádhernéééé!!!!!!!!!!
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Tak tesno im je asi už teraz,denne za slnečneho dna spapaju 5l vody z
hnojivom.
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Moje pokusne pestovanie stromčeka z pelargonii,je to 1 ročny stromček,prave začal kvitnut
Strom.jpg  
stromcek.jpg  
1/1
9 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
zeroA6M Pozri príspevok
Moje pokusne pestovanie stromčeka z pelargonii,je to 1 ročny stromček,prave začal kvitnut
????Tak také niečo som ešte nevidela!!!Krááásne!!!Klobúk dole,vážne!A to sa ako dá vypestovať???Či to ťaháš len do výšky,olamuješ bočné stopky???Ale je to nádherné!!!!!To vyzerá ako fotomontáž zo starkla :-)
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Ano olamoval som bočne vyhonky do pozadovanej vysky,a potom prepletal cez konstrukciu zo starej lampy,postupoval som podlanavodu z netu.Začal som pred rokom v maji,mam nejake foto ako to postupne rastlo do dnesnej podoby
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja som fotečky muškátov pridala do témy "čo nám práve kvitne...", tak kto chce, kuknite si dam alebo môj album "muškáty 2011"
0 0
kvapka05 kvapka05

kvapka05 je offline (nepripojený) kvapka05

Dobry den, chcem vas opat poprosit o radu. Mojim muskatikom sa do minuleho tyzdna celkom darilo no a potom mi zacali konce listov schnut. Viete mi poradit co sa to stalo? Mam viacero truhlikov ale iba na jednom sa mi to stalo. hnojim raz do tyzdna, nesnazim sa ich prelievat... . dakujem
3.jpg  
1.jpg  
2.jpg  
1/1
0 0
kvapka05 kvapka05

kvapka05 je offline (nepripojený) kvapka05

Su krasne :-)
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
zeroA6M Pozri príspevok
Ano olamoval som bočne vyhonky do pozadovanej vysky,a potom prepletal cez konstrukciu zo starej lampy,postupoval som podlanavodu z netu.Začal som pred rokom v maji,mam nejake foto ako to postupne rastlo do dnesnej podoby
Ahoj!A kde nájdem tie tvoje fotky (ten postup)?Pozerala som do tvojho profilu ale album tam nemáš!A ako sa prosim ťa vkladajú fotky??Ďakujem
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
zeroA6M Pozri príspevok
Tak tesno im je asi už teraz,denne za slnečneho dna spapaju 5l vody z
hnojivom.
To ich akože denne hnojíš?! A to v akom pomere? To nie je priveľa? Akože, prepáč mi za tie moje "pri..." ako priveľa, prihuste, primnoho, ... , ale nebolo by možno trochu myslieť aj na potreby tých kvietkov? Veď ak ich sú také husté už v polovici júna, ako budú vyzerať v auguste? Ony predsa potrebujú rásť a rozrastať a rozvetvovať sa a tak...aj kvetinky potrebuju svoj životný priestor. Ja mám v 50 cm válovčeku 5 ks a v 40 cm válovčeku 4 ks ťahavých muškátikov (tie vzpriamené sadím po 3 ks do 50 cm válovca), , hnojím 2x týždenne polovičnou dávkou hnojiva (väčšinou v stredu a v nedeľu), a hoci ešte nie sú ani zďaleka také efektné ako tie tvoje (veď napokon, majú ešte kopu času), zdá sa mi, že sú podstatne krajšie a bohatšie ako po minulé roky - p. s. na rady som chodila na poradu, vďaka za ne...keď si predstavím, že kedysi som muškáty nechcela ani vidieť...
2 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Plumeria fotky toho ako rastol stromček nemam ešte vložene
pokusim sa cez sobotu a nedelu nahodit,snad to zvladnem,
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Fotky pridas v dodatocnych moznostiach pridat prilohy
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Takze,hnojim do kazdej zalievky hnojivom na kvet,kazdu tretiu zalievku menim
a hnojim hnojivom na list čize vela dusika.Neuvazujem o tom či im je tesno,alebo nieMne ide o to aby to bola pastva pre očiV auguste,septembri ak ich nezniči burka,krupy,vichrica tak budu mat 1,2az 1,5m dlzku.A to je to co od nich očakavam Tirolske muskaty,balkony zasypane
zaplavou kvetov.Inač pestujem muskaty prvy rok,z velkeho mnozstva rad z netu som si vybral,rady p.Lebisa,inač muskaty su zasadene v jeho samozavlazovacich truhlikoch,a Tirolska .Tam maju bezne aj 25 rastliniek v jednom kvetinaci,K hnojeniu,muskaty su strasne nenasytne rastliny na vyzivu,2krat do tyzdna je zalostne malo
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Prečo hnojis polovičnou davkou?Hnoj plnou a do kazdej zalievky,hovoris ze este maju času sa rozrast a kvitnut,to je pravda ale kedy to bude koncom augusta?V septembri?Na konci letničkovej sezony?Ja chcem paradu na balkone od polky aprila az do jesennych mrazova nie len na konci sezony
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Pripojím sa aj ja k téme muškáty. Mám teraz na balkónoch (4)rôzne muškáty prezimované na medziposchodí paneláku. Boli kúpené vlani v kvetinárstve. Zasadila som ich do kvetináčov - 50 cm po 3. Na balkóny som ich vyložila pomerne skoro - koncom marca. Pridala som novú zeminu. Polievam ich každé ráno o piatej a jeden krát do týždňa pridávam hnojivo. Mám skúsenosť s prihnojovaním kvasnicami. Do plastovej fľaše pridám "malý kúsok". Vlani som ich mala na balkónovom zábradlí, ale tento rok som ich poukladala na parapetu okien. Kvôli susedovcom. Ani mne sa nepáčilo každodenné zametanie balkóna od susedových muškátov. Závidím balkony v rodinných domoch, kde sa s vami nikto nevadí.
A ešte jeden dôvod. Pri silných lejakoch boli celé prebahnené a chytila ich pleseň. Trvalo dlho kým som ich od nej zachraňovala. Teraz ich mám krásne zdravé, husto zakvitnuté. Každý žltý lístok a suchý kvet hneď likvidujem. Pokúsim sa ich odfotiť a neskôr pridám foto.
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

81janka Pozri príspevok
......
Ja mám v 50 cm válovčeku 5 ks a v 40 cm válovčeku 4 ks ťahavých muškátikov (tie vzpriamené sadím po 3 ks do 50 cm válovca), , hnojím 2x týždenne polovičnou dávkou hnojiva (väčšinou v stredu a v nedeľu), a hoci ešte nie sú ani zďaleka také efektné ako tie tvoje (veď napokon, majú ešte kopu času), zdá sa mi, že sú podstatne krajšie a bohatšie ako po minulé roky - p. s. na rady som chodila na poradu, vďaka za ne...keď si predstavím, že kedysi som muškáty nechcela ani vidieť...
Mám presne podobný systém, sadím podobne ako ty a aj hnojím, až na to, že dávam 2x do týždňa plnú dávku hnojiva.
Hnojivo na rast listov dávam tak do polovice mája, potom už len na kvety.
3 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Prikladam par fotiek ako som to doteraz pestoval
22022011095.jpg  
22022011098.jpg  
22022011102.jpg  
22022011107.jpg  
P3133916.JPG  

P4024015.JPG  
P5034117.JPG  
P5124186.JPG  
P5254207.JPG  
P6134282.JPG  

P6134284.JPG  
1/1
10 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

pekné, ale ja mám furt pocit, že aj rastlinky v hrantoch potrebujú aký-taký priestor... ja dávam do 50cm 3ks a v 1m mám 6 rastlín...

aj do výsadby okolo domu som dávala menej rastlín, než bolo naprojektovaných...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať