Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

ubka Pozri príspevok
Pre potešenie okoloidúcich..
Ubinka zlatá, to koľko máš koreňov v tom črepníku tých vysiacich muškátov.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Už ste odštipovali muškáty? Ja ešte nie.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja už v septembri.
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
DanielaSĽ Pozri príspevok
Posúvam...nikto nevie poradiť?
Ja mám voňavú panašovanú pelargoniu z "rastliniek"...prvý rok, ale kdesi som čítala, že tieto voňavé sa pestujú aj ako izbové rastliny, tak ja sa chystám ju vziať dnu a prezimovať v izbe...snáď to v zdraví prežije...:-)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
AlenockaS Pozri príspevok
Ja mám voňavú panašovanú pelargoniu z "rastliniek"...prvý rok, ale kdesi som čítala, že tieto voňavé sa pestujú aj ako izbové rastliny, tak ja sa chystám ju vziať dnu a prezimovať v izbe...snáď to v zdraví prežije...:-)
A necháš ju tak ako je, alebo ju ostriháš? Lebo moja je už dosť vysoká..
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Moja nie je veľmi veľká, tak neviem, ale možno by nebolo zle ju ostrihať a skúsiť z nej zaštepiť, bola by väčšia pravdepodobnosť, že niečo z nej prežije ....hmm ?
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Postupne sťahujem muškáty dovnútra - takto mi robia radosť aspoň na schodišti.
Snímka0475.jpg  
4 0
eva61 eva61

eva61 je offline (nepripojený) eva61

Mne muškáty kvitli a ešte stále kvitnú takto.
S5001766.jpg  
S5001769.jpg  
1/1
9 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Paráda...
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Aj ja sa chcem pochvaliť,s mojimi muškatikmi.Byvame na samom vrchu,tak som ich nemohla odfotiť zo spodu.Tak len takto sa mi to podarilo.
100_1652.jpg  
100_1653.jpg  
100_1655.jpg  
1/1
9 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

ela77 Pozri príspevok
Ubinka zlatá, to koľko máš koreňov v tom črepníku tých vysiacich muškátov.
v 40 cm 5ks, v 60 cm 8ks
0 0
nataly111 nataly111

nataly111 je offline (nepripojený) nataly111

zdravím poraďáčky, poraďáci....
....blíži sa zima a s ňou spojená večná téma prezimovania...obehala som staré príspevky august, september r. 2008,2009, ale predsa len sa opýtam nanovo.....prosím poraďte.....ťahavý muškát, je lepšie nechať na vlaňajšom koreni a nestrihať, alebo obštikať do odrezkov a dať prezimovať tak?....ako to robíte vy?.....dakujem

.....a ešte,ak odrezky tak na kolko očiek? a ak na vlaňajších koreňoch, tak kolko zobrať z rastlinky?...aké "dlhé" ich nechať?
1 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

nataly111 Pozri príspevok
zdravím poraďáčky, poraďáci....
....blíži sa zima a s ňou spojená večná téma prezimovania...obehala som staré príspevky august, september r. 2008,2009, ale predsa len sa opýtam nanovo.....prosím poraďte.....ťahavý muškát, je lepšie nechať na vlaňajšom koreni a nestrihať, alebo obštikať do odrezkov a dať prezimovať tak?....ako to robíte vy?.....dakujem

.....a ešte,ak odrezky tak na kolko očiek? a ak na vlaňajších koreňoch, tak kolko zobrať z rastlinky?...aké "dlhé" ich nechať?
Skúšala som obidve varianty, ale prezimovanie odrezkov sa mi osvedčilo lepšie - moja skúsenosť.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

bikam Pozri príspevok
Postupne sťahujem muškáty dovnútra - takto mi robia radosť aspoň na schodišti.
Rozširujem zbierku na schodišti.
Snímka0486.jpg  
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Teraz keď ich mám zazimovať, tak sú najkrajšie, až je mi ľúto ich dávať do pivnice. Urobila som si s kvetov peknú kyticu a budem sa z nej ešte chvíľu tešiť.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Prosím poradte mi dievčatká aké muškáty kúpiť na severný a veterný balkón. Mala som niekedy z odrezkov celkom pekné aj ťahavé ale tento rok sme nemohli ich dať na loggiu, lebo sa blok zateploval. A moje kvetinky mi dali žiaľ vale, lebo ostali na neosvetlenej chodbe bloku.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Zitulda,pozri si prispevok 631,tam som dala svoje muškaty,tiež su na veternu stranu a chladnu,sice su na zapad,ale od tial stale fuka,lebo je tam Poľana.Minuly rok som tam mala obyčajné muškaty a boli tiež pekné.Treba ich len hnojiť a oni sa prispôsobia.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

No zatiaľ mrazy niesú a či budú...? Možno sibírska zima... Pamätám ten rekord pred 3 rokmi boli muškáty celú zimu vonku na balkóne a nezamrzli a celú zimu kvitli a na jar veselo pokračovali... Na sa však asi spoliehať nedá.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
To nemyslíš vážne, to kde bývaš???? To ste mali počas vianoc na balkóne muškáty??? Ako dlho ti tie muškáty takto vydržali kvitnúť???
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Mali by ste to srdce ich teraz zazimovať, ostrihať? Majú toľko nahodených pukov, v lete takéto neboli, .... silné a zdravé.
Nechám ich ešte.....
moje kvietky 008.jpg  
moje kvietky 009.jpg  
1/1
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať