Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Zabudla som priložiť foto ...
27.07..jpg  
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...sú pekné husté. ..páčia sa mi tie biele,...nikdy som biele nemala
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ďakujem Hoci tie biele vlastne nie sú biele, aj keď mali byť. Tohto roku akosi vôbec nemám šťastie na kvietky - namiesto bielych petúnok som si domov priniesla žlté, namiesto bielych muškátov bieloružové (jeden lupienok majú takmer celý ružový a na ostatných sú ružovkasté pásiky - inak, krásne ukážu v kombinácii s celoružovými muškátmi - mamina ich má také) a ešte k tomu všetkému medzi červenými muškátmi, ktoré konečne "trafili" farbu, som mala aj jeden ružový - je aj na fotke, vyzerá tam teda ohromne. Čo už, mne však robia radosť aj tak, veľmi sa z nich teším ... a teším sa aj z toho, že sa páčia iným...
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Čo sa stane keď začnem zalievať muškáty výluhom vzniknutého z trusu holubov? Nebude to silný výluh? Alebo je radšej si spraviť výluh z trusu sliepok? Poprípade by som chcela vedieť na čo je ktorý výluh dobrý pri pestovaní rastlín. Ďakujem.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Už ste niekto odsádzali muškáty na zimu??
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som odsádzala minulý týždeň.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tamila Pozri príspevok
Ja som odsádzala minulý týždeň.
ako to robíš?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Opísala som to v príspevku č. 572 a 579 v tejto téme.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tamila Pozri príspevok
Opísala som to v príspevku č. 572 a 579 v tejto téme.
pozrela som si to...ďakujem....
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Minule bolo tak pekne, slniečko svietilo, tak som sa dala odsádzať muškáty. Ale som sa narobila Posadila som asi 70 odrezkov Sadila som vrstva hliny, vrstva piesku....Tento rok som nepoužívala zakoreňovač.
0 0
poniklec1 poniklec1

poniklec1 je offline (nepripojený) poniklec1

som milovnik prirody,dobreho jedla a vina:-) ...viac
ja sa nejako zvlast o muskaty nestaram ,celu zimu sme ich mali ulozene v zimnej zahrade,kvitli celu zimu,v marci sme ich trochu ostrihali a uz v maji boli zasa v plnom kvete a drzia take krasne az doteraz,manzelka ich polieva kazdy druhy den,sem tam pohnoji to je o muskatoch u nas v dome,ale sranda je,ze tie iste odrody mam posadene aj na balkonoch v penzione a tie ja polievam sem tam ,niekedy ich nepolejem aj desat dni,pritom ich mam vsetke obratene na juh,slnko az dovecera,a mam ich tak isto krasne,skoda ,ze nemam fotky,takze nejaku specialnu starost s mojho pohladu vôbec nepotrebuju
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ahojte! Kým nám muškátiky zaslúžene odpočívajú , rozhodla som sa trochu si zaspomínať (a aj som si robila poriadok v mobile a našla som nejaké "nepoužité" zábery)...

Tak napríklad takto kvitli muškáty v jednej reštaurácii na Oravskej Priehrade (koniec júla 2011):
01.jpg  
02.jpg  
03.jpg  
04.jpg  
1/1
4 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A takto zas v Zuberci v Múzeu oravskej dediny ​(tiež koniec júla 2011):
01.jpg  
02.jpg  
03.jpg  
04.jpg  
05.jpg  

06.jpg  
07.jpg  
08.jpg  
09.jpg  
10.jpg  

1/1
6 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Pokračovanie zo Zuberca:
03.jpg  
02.jpg  
01.jpg  
04.jpg  
05.jpg  

06.jpg  
07.jpg  
08.jpg  
1/1
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A dokonca tam v okne kvitlo aj toto - takú odrodu však nepoznám...
01.jpg  
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Zimama Pozri príspevok
Tak tá "babičkina rada" sa mi veľmi pozdáva - doteraz som ten "sós" vylievala len tak medzi takú vysokú trávu, teraz už budem do muškátov. Vďaka!
Skúšala som v lete spomínanú radu (kávový sós ako hnojivo na muškáty) - neviem, či to pomohlo, pretože tohto roku ich dosť ničil dážď, malo to však jednu veľkú nevýhodu: na povrchu zeminy sa vytvorila taká "škrupina" a cez ňu potom dosť ťažko vsakovala voda do kvetináča...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A ešte malý prehľad mojich vlaňajších muškátov na chalupe - nie sú síce v oknách , no niektoré boli napriek počasiu nádherné , ale dosť som ich musela aj vymeniť (kúpiť nové), lebo júlové dažde ich úplne zničili...
01.jpg  
02.jpg  
03.jpg  
04.jpg  
05.jpg  

06.jpg  
07.jpg  
08.jpg  
10.jpg  
11.jpg  

12.jpg  
13.jpg  
14.jpg  
1/1
9 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A ešte jedna technická otázka - neviete, prečo niektoré obrázky zo starších príspevkov zmizli??? Teraz mi dokonca zmizol hneď prvý čerstvo priložený obrázok, hoci na začiatku sa mi normálne ukázal. Že by bol veľmi veľký alebo v čom je pes zakopaný...?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimi, ja som mala minulý rok také špatné muškáty, že také som ešte nemala potom sa prebrali, ked už bolo neskoro....
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ľubka, tie muškáty v tých dreveničkách ukážu fenomenálne bez nich si domčeky ani neviem predstaviť, ale aj tvoje sú fenomenálne...napr. ten štvrtý obr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať