Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

A moze sa stat ze mi z takychto krasnych predpestovanych sadenich po dvoch tyzdnoch stravenych v byte vzniklo toto ??? :-(
DSCN1417.JPG  
DSCN1403.JPG  
DSCN1422.JPG  
1/1
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tereniz
A moze sa stat ze mi z takychto krasnych predpestovanych sadenich po dvoch tyzdnoch stravenych v byte vzniklo toto ??? :-(
Neboj sa, otrhaj poskodene listy a daj von. Oni sa zoberu.Polievaj spociatku opatrne, neskor pridavaj po troske hnojivko
0 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

Dakujem za radu. A nemoze ist nahodou o neake hubove ochorenie? Aj ked som sice prelustrovala cely google,tak to na tu chorobu nevypada. Dnes pakovali na balkon,zima nezima :-) A kolko to asi tak potrva,kym z nich budu zase pekne kricky s kvietkami?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nemas to velmi poliate?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lujza.j
Nemas to velmi poliate?
Aj ja si myslim, ze su prepolievane
0 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

praveze som ich mala v synovej izbe,takze som ich nepolievala skoro vobec,substrat bol prevazne suchy,preto ma napadlo to hubovite ochorenie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No mne na balkone vychadza,ze raz za tyzden polejem...aj ked na povrchu by mozno sa zdalo,ze treba.....ale nie.....
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tereniz
praveze som ich mala v synovej izbe,takze som ich nepolievala skoro vobec,substrat bol prevazne suchy,preto ma napadlo to hubovite ochorenie
Neries hned choroby!
Ja mam vela kvetov,aj izbovych aj v zahrade. ked zbadam nieco neobvykle na listoch, hned vsetky poskodene obtrham, aby sa choroba nesirila dalej.Vzdy to pomoze, chemiu nepouzivm roky rokuce...
Neboj, muskaty su ako burina,preziju,netreba ich moc rozmaznavat
0 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

tak dik :-D A myslis,ze do konca maja,by uz mali mat normalne listy a kvety?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tereniz
tak dik :-D A myslis,ze do konca maja,by uz mali mat normalne listy a kvety?
Zalezi od pocasia...
0 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

zobrala som zopar z mojich ,,chorych muskatikov,, a bola som s nimi v troch kvetinarstvach. Zevraj sa jedna o plesen,ktora sa siri vzduchom a zevraj to nie je moja chyba... daju sa zachranit postrekom,ale kym by sa znova dali dokopy,trvalo by to dlho-predlho :-( :-( :-( Na googli su nedostatocne informacie o tejto plesni,nepodporena dobrymi obrazkami,takze to bolo posledne,co by ma napadlo :-( Investovala som do mojho minibalkonika okolo 50 eur,takze ma to velmi mrzi... :-(
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hmmm....Vzduchom...z bytu....po 2 tyzdnoch.......daj von..na slnko....je to bud-alebo....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

muškáty z augustových odrezkov..
DSC_3586.JPG  
DSC_3589.JPG  
DSC_3587.JPG  
1/1
5 0
B.linka B.linka

B.linka je offline (nepripojený) B.linka

Ahojte, pestujem prvy rok muskaty a zatial bieda. Niektorym sadeniciam poschli kvety aj puciky, tak mam len take pahyle, na inych sa tvoria nove puky, ale vacsina z nich uvadne...a na spodnych listoch mi hnednu okraje, alebo sa robia zvrchu listu hnede flaky.
Neviem ci ich malo alebo vela polievam. Polievam kazde rano v tychto horucavach, asi za plny pohar vody do jedneho 60cm hrantiku...Ako casto vy polievate a kolko vody? Kvety mam na juz.strane, substrat neni preschnuty ale ani uplne premoceny tak neviem...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ja polievam každý 3 deň, niekedy aj každý 4, keď zabudnem.. každý deň je často..
pozri si napr.:
http://www.cas.sk/clanok/41315/pat-t...nymi-muskatmi/
http://www.floraservis.sk/choroby-muskatov.php
http://www.kvety-seman.sk/muskaty
Naposledy upravil Žabinka : 23.06.16 at 12:57
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

B.linka
Ahojte, pestujem prvy rok muskaty a zatial bieda. Niektorym sadeniciam poschli kvety aj puciky, tak mam len take pahyle, na inych sa tvoria nove puky, ale vacsina z nich uvadne...a na spodnych listoch mi hnednu okraje, alebo sa robia zvrchu listu hnede flaky.
Neviem ci ich malo alebo vela polievam. Polievam kazde rano v tychto horucavach, asi za plny pohar vody do jedneho 60cm hrantiku...Ako casto vy polievate a kolko vody? Kvety mam na juz.strane, substrat neni preschnuty ale ani uplne premoceny tak neviem...
prebytočná voda odteká?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Polievam ak je substrat na prst-y suchy....v kazdej zalievke hnojim....a zase mam ukazkove muškatle
Kazdy den by som neposievala.....pri tomto teple sa korene uvaria....
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Žabinka
muškáty z augustových odrezkov..
Žabka ja som si odrezky dala do pohára s vodou až koncom zimy, možno v marci a dnes sú takéto. A dávam aj dnešné foto pôvodných. Ale ináč si kvety kupovávam od známej. Tento raz som urobila výnimku.
Muškáty (1).JPG  
Muškáty (2).JPG  
Muškáty (4).JPG  
1/1
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

babka - ježibabka
Žabinka
muškáty z augustových odrezkov..
Žabka ja som si odrezky dala do pohára s vodou až koncom zimy, možno v marci a dnes sú takéto. A dávam aj dnešné foto pôvodných. Ale ináč si kvety kupovávam od známej. Tento raz som urobila výnimku.
olinka, krásne sú.. ja už budem zakoreňovať muškáty tiež len do vody.. zo všetkých odrezkov čo išli do vody sa ujalo a zakorenilo 100%.. a z tých čo som pichla do zeme len pár..
2 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Náš veľký pojazdný konský kvetináč
IMG_8148.JPG  
IMG_8161.JPG  
IMG_8162.JPG  
IMG_8160.JPG  
IMG_8163.JPG  

IMG_8189.JPG  
1/1
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať