Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tieto odrezky ťahavých muškátov mi len prezimovali. Som ich sadila na jeseň. Prišla som o polovicu... čo poviete, keď sú také veľké, mám ich z vrchu poštipkovať a ešte zasadiť?
P3250007.jpg  
P3250008.jpg  
1/1
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Veď aj tak ich budeš skracovať, tak prečo neskúsiť. Možno chytia. Aj ja som tak spravila a teraz čakám.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Fanny62 Pozri príspevok
Veď aj tak ich budeš skracovať, tak prečo neskúsiť. Možno chytia. Aj ja som tak spravila a teraz čakám.
Už som ich v decembri strihala, neviem čo tak rastú, ešte mi nikdy tak vysoko nerástli V piatok zasadím, vraj na veľký piatok sa majú kvety presádzať som počula
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ba práve, na Veľký piatok sa treba vyhnúť akejkoľvek práce s hlinou, so zeminou...vraj. To som zas počula ja...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Zdenka175 Pozri príspevok
Už som ich v decembri strihala, neviem čo tak rastú, ešte mi nikdy tak vysoko nerástli V piatok zasadím, vraj na veľký piatok sa majú kvety presádzať som počula
Praveze je zvykom sadievat na zeleny stvrtok. Pamatam si na jeden, ked sme sadili kukuricku, ach, to bolo ine pocasicko. Na Velky piatok sa nema sadit, lebo Kristus je v hrobe - v zemi. Takze z ucty nie.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Chokma Pozri príspevok
Praveze je zvykom sadievat na zeleny stvrtok. Pamatam si na jeden, ked sme sadili kukuricku, ach, to bolo ine pocasicko. Na Velky piatok sa nema sadit, lebo Kristus je v hrobe - v zemi. Takze z ucty nie.
U nás bol zvyk tiež už od štvrtka dať zemi pokoj. Nesmelo sa robiť na záhrade, ale keď si presadí pár kvetov, tak sa asi nič nestane. Inak na zelený štvrtok bol spln, vtedy sa so zemou nemá robiť.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnešné foto.. Poskracovala som hlavné stonky cca pred 3 týždňami, a už vyháňajú nové výhony z boku..
Obrázok 6868.jpg  
Obrázok 6869.jpg  
Obrázok 6867.jpg  
Obrázok 6866.jpg  
1/1
3 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Máš ich pekné...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Moje muškáty sa riadne začali rozrastať a nahadzovať kvety. Na balkóne si počas dňa užívajú kyslíka a slniečka, ale na noc ich dávam dnu. Ten ťahavý som si kúpila v sobotu, ešte chcem dať doňho bacopu.
Obrázok 6842.jpg  
Obrázok 6851.jpg  
1/1
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Neodolala som, a dnes som si bola dokúpiť kamošku bacopu k ťahavému muškátu..
Obrázok 6864.jpg  
Obrázok 6865.jpg  
1/1
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak moje odrezky prežili, už som posadila a dala na okná
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Aj moje muškátiky prezimovali a sú už na balkóne.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..môj prezimovaný muškát už kvitne na chate. ...ale nie všetky sú také pekné
Muškát bordový.jpg  
3 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Valcake
..môj prezimovaný muškát už kvitne na chate. ...ale nie všetky sú také pekné
naše zimovali na zime = tesne pri okne na nekúrenom balkone (iba plastová roleta)
nezostrihané

keby nebolo také blbé pridavanie obrázkov, tak aj ten sem dám

teraz sú :
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Naposledy upravil janka67 : 01.06.13 at 14:57
DSC05069.JPG  
DSC05072.jpg  
DSC05074.JPG  
DSC05076.JPG  
DSC05077.JPG  

DSC05073.jpg  
DSC05094.JPG  
DSC05086.JPG  
DSC05083.JPG  
DSC05084.JPG  

1/1
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sadil ste odrezky muškátov? ako sa im darí? Moje sú OK.. uvidím aké budú na jar
1 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Mám zasadené, zatiaľ sa držia.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

moje odrezky vyzerajú zatiaľ celkom dobre, už majú aj korene..
2013-10-02-1896.jpg  
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Takto zimujú moje muškáty.. Jeden truhlík je minuloročný (prvé foto), dva sú nové z odrezkov.. A ťahavý tradične vykapal..
2014-02-16-2892.jpg  
2014-02-16-2893.jpg  
2014-02-16-2894.jpg  
1/1
1 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Blíži sa obdobie dovoleniek a žena moja stále jojká, čo urobíme s tými peknými ťahavými muškátmi - preč budeme 15 dní. 2-4 x môže niekto prísť poliať, ale to je asi málo. Môžeme ich dať z okna niekde na dvore do tieňa, ale čo by sme s nimi ešte mali porobiť??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať