Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

každý deň keď dojdem z práce garáž otváram, cez víkend je otvorená celý deň (samozrejme keď nie je veľká zima)... ráno ich nemôžem vykladať von, lebo sa mi zdá že je ešte dosť chladno... ale každým dňom sa už otepluje, takže ich už budem dávať von
0 0
damiana28 damiana28

damiana28 je offline (nepripojený) damiana28

Žena 27 rokov
Ja som muškáty na zimu nestrihala a teraz ich mám pekne husto zakvitnuté Prezimovali mi na okne v chodbe,kde mali slniečko.Takže budem mať krásny zakvitnutý balkon už teraz v apríli.Už ich len šupnúť von
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ked su take krasne a teplucke dni, ako posledny tyzden, zvyknem ich v priebehu dna vykladat von, nech sa pomalicky otuzuju a vecer putuju opat na chodbu. Ale som na materskej, cize z casoveho hladiska si to mozem dovolit...:-)
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Aj vám už začínajú muškáty kvitnúť? Toto je dnešný záber.
007.jpg  
5 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Krasne,zelene,moje teraz len vyhanaju a uz som nejake dala aj na zavetrie,hlasia sice prizemny mraz tak asi budem hladat igelity.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
ja som este puky obrhala, nech sa nesili hned takto skoro a nech sa najskor pekne zahusti a potom nech kvitne
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ja som si nakupila mladatka a uz su na oknach,tak len dufam,ze sa uz neochladi - zatial vyzeraju,ze im je tam fain,ale tiez som im odstipkala puciky,nech sa najprv pekne udomacnia a maju silu krasne kvitnut
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Včera som sadila muškáty. Najprv som delila tie dva čo mi aj zazimovali. Kúpila som po 1 EURO 5 plných vysiacich 2 červené a dva takej peknej ružovej farby. Budú vysiace.Pozrela som do tejto témy a s ťažkým srdcom som odstránila tie nádherné kvety a puky. Nech majú najskôr silu na rozrastenie sa
Evika
0 0
zeroA6M zeroA6M

zeroA6M je offline (nepripojený) zeroA6M

Muskatiky z Baumaxu .Uz su vysadene 8 tyzdnov.Je tam 10 rastliniek.Kvety som doteraz odstranoval.Su v Lebisovych truhlikoch hnojene do kazdej zalievky.
peltatum.jpg  
M.jpg  
1/1
4 0
Kováčová.D Kováčová.D

Kováčová.D je offline (nepripojený) Kováčová.D

Momentálne som na RD.
Aj ja sa už pomaly chystam na muškaty, min. rok som mala na všetkych oknach, celkom sa im darilo, tak snad aj tento rok budu pekne :-)
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tento rok mám akúsi smolu...

mojim prezimovaným tahavým muškátom sa vôbec nechce rásť... všetky lístky vyrastené ešte v garáži vonku odumreli... mám len také obschnuté pahýle a len sem tam si vypúšťajú malinké lístky...

taktiež štiepiky, ktoré celú zimu prečkali, mi teraz vykapali...
asi budem musieť každý rok kupovať nové...
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
nuž, ak ti vykapali aj tie prenádherné fialové, ktoré máš vo svojom albume, je to naozaj veľká škoda...ale prekrásne sú aj tie bieločervené? kde si ich zohnala? ...
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Moje prezimované muškáty - 1 a 2 fotka muškáty zo starých koreňov, 3 obrázok na jar naštipené odrezky z tých prezimovaných. Mala som ich v jeseni oveľa viac, ale musela som veľa vyhodiť kôli nezmarným voškám a jeden závesný kvetináč mi aj zmizol - prezimovávam ich na schodišti v bytovke.
Snímka0600.jpg  
Snímka0601.jpg  
Snímka0599.jpg  
1/1
4 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

81janka Pozri príspevok
nuž, ak ti vykapali aj tie prenádherné fialové, ktoré máš vo svojom albume, je to naozaj veľká škoda...ale prekrásne sú aj tie bieločervené? kde si ich zohnala? ...
uvidím, ked zakvitnú... keď vôbec zakvitnú...
akurát včera som ich pozerala... tak možno z nich ešte niečo bude... pahýle vyháňajú nové lístočky...
mám ich z PL
0 0
eny7 eny7

eny7 je offline (nepripojený) eny7

Tahavy muskat cerveny, dlho som mu olamovala kvietky, ale uz mu davam sancu sa prejavit v plnej krase
Fotografie-0034.jpg  
6 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Často cestujeme tak že by nám nemal kto chodiť polievať kvety. Uvažujem preto dať do kvetináčov na balkón umelé muškáty. Vyzerajú na nepoznanie od živých , len neviem ako dlho vydržia na slnku bez zmeny farby. Má niekto nejakú skúsenosť a vie doporučiť obchod?
Ja som vygoogloval tento:
http://www.magnet-3pagen.sk/dekoraci.../umele-kvety/1
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

hlásim, že moje muškáty chytili druhý dych, a krásne rastú, niektoré už aj kvitnú, neskôr pridám foto
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pivko Pozri príspevok
Často cestujeme tak že by nám nemal kto chodiť polievať kvety. Uvažujem preto dať do kvetináčov na balkón umelé muškáty. Vyzerajú na nepoznanie od živých , len neviem ako dlho vydržia na slnku bez zmeny farby. Má niekto nejakú skúsenosť a vie doporučiť obchod?
Ja som vygoogloval tento:
http://www.magnet-3pagen.sk/dekoraci.../umele-kvety/1
Pivíknezabudni,že to nie je len o zmene farby od slnka, ktorá určite nastane,ale aj o prachu, ktorý tomu na kráse tiež nepridá,aj keď sa to dá vyspršiť.živé je len živé skús sa informovať u odborníkov, ako by si vyriešil problém zálievky,keď si na cestách,možno existujú nejaké špeci samozavlažovacie hranty,okrem tých ktoré sú bežne v predaji.
Tvoj krásny domček si zaslúži krásne kvietky-živé
7 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

pivko Pozri príspevok
Často cestujeme tak že by nám nemal kto chodiť polievať kvety. Uvažujem preto dať do kvetináčov na balkón umelé muškáty. Vyzerajú na nepoznanie od živých , len neviem ako dlho vydržia na slnku bez zmeny farby. Má niekto nejakú skúsenosť a vie doporučiť obchod?
Ja som vygoogloval tento:
http://www.magnet-3pagen.sk/dekoraci.../umele-kvety/1
pivko- tiež sa nezdržiavame na chate stále a mám tam veľa,veľa kvetov. Aj muškáty, petúnie. Vyriešila som to keramickými zavlažovačmi.
Pre tie kvety, ktoré potrebujú veľa vody som vyrobila z malej petfľašky....vyvŕtala som zátku, fľašu naplnila vodou, zavrela a vyvŕtanou zátkou dolu som zasunula do zeme. Rastlinka, teda korene pijú len toľko, koľko im treba ...ani ju nevidno A inak muškáty vydržia sucho dosť dlho..

http://www.eshop-pro-dum.cz/dum-doma...295898570.html
6 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

pivko Pozri príspevok
Často cestujeme tak že by nám nemal kto chodiť polievať kvety. Uvažujem preto dať do kvetináčov na balkón umelé muškáty. Vyzerajú na nepoznanie od živých , len neviem ako dlho vydržia na slnku bez zmeny farby. Má niekto nejakú skúsenosť a vie doporučiť obchod?
Ja som vygoogloval tento:
http://www.magnet-3pagen.sk/dekoraci.../umele-kvety/1
Pivko, umelé nieeéééé... To už radšej žiadne, alebo nejaké konifery... Živým sa proste nič nevyrovná. Umelé kvety patria na cintorín a nie do obývaného bytu/domu. Sorry, ale aj tie na tom obrázku mi pripomínajú skôr pohrebné vence ako vernú kópiu živých muškátov... Toť môj súkromný skromný názor.Videla som síce aj umelé muškáty medzi oknami, ale tam bývali nejaké staré babičky, ktoré na pestovanie živých kvetov nemali energiu a podľa všetkého ani financie. A ako mať v okne od slnka vyblednuté muškáty /alebo vonku časom znečistené od dažďovej vody/ - tak to teda naozaj radšej žiadne...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať